Court 1 AUT
Season Fixture for Venue
DATE | TIME | Competition Name | HOME TEAM | AWAY TEAM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
04/03/24 (Mon) | 16:10 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 33 | Rosmini Thunder | def. | Northcote Intermediate Rams | 10 |
04/03/24 (Mon) | 16:40 | (NZCT S1 Boys League 13 - Intermediate ) | 16 | Northcote Intermediate Huskies | def. by | NX Nuggets | 24 |
04/03/24 (Mon) | 17:10 | (NZCT S1 Boys Div 2 D - Intermediate) | 0 | Belmont Intermediate Rockets | def. | NX Hawks | 0 |
04/03/24 (Mon) | 17:40 | (NZCT S1 Boys League 10 - Intermediate ) | 35 | Kristin Year 7 Kikorangi | def. | TNIS Nets | 3 |
04/03/24 (Mon) | 18:10 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | 2 | NX Makatu | def. by | Northcote Intermediate Stars | 18 |
04/03/24 (Mon) | 18:40 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 0 | MBIS Wilcats | def. by | Ponsonby Intermediate Celtics | 0 |
04/03/24 (Mon) | 19:10 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | 8 | Rosmini Heat | def. by | City Impact Church Manta Rays | 11 |
04/03/24 (Mon) | 19:40 | (NZCT S1 Boys League 9 - Intermediate ) | 14 | Ponsonby Intermediate Nets | def. | MBIS Stealth | 8 |
04/03/24 (Mon) | 20:10 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | 18 | St Marys College Thunder | def. | MBIS Breeze | 15 |
05/03/24 (Tue) | 16:05 | (NZCT S1 Y5-6 Miniball Girls League 1) | 6 | Willow Park Primary Phoenix | vs | Sunnynook Primary Wahine Toa | 6 |
05/03/24 (Tue) | 17:00 | (NZCT S1 Y5-6 Miniball Girls League 1) | 14 | Willow Park Primary Breeze | def. by | Riverhead School Wizards | 18 |
05/03/24 (Tue) | 17:25 | (NZCT S1 Y5-6 Miniball Girls League 1) | 22 | Birkenhead Primary Wildcats | def. | Sunnybrae School Sensations | 0 |
08/03/24 (Fri) | 19:00 | (TGIF - U18 Boys D2) | 68 | Harbour Vipers | def. | Harbour Silver | 54 |
08/03/24 (Fri) | 20:00 | (TGIF - U18 Boys D2) | 44 | Harbour Boxers | def. by | Coast | 51 |
11/03/24 (Mon) | 16:10 | (NZCT S1 Boys League 10 - Intermediate ) | 4 | TNIS Nets | def. by | Belmont Intermediate Warriors | 46 |
11/03/24 (Mon) | 16:40 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 6 | Ponsonby Intermediate Celtics | def. by | Rosmini Thunder | 44 |
11/03/24 (Mon) | 17:10 | (NZCT S1 Boys League 12 - Intermediate ) | 4 | Glenfield Intermediate Gators | def. by | TNIS Nuggets | 34 |
11/03/24 (Mon) | 17:40 | (NZCT S1 Boys League 8 - Intermediate ) | 22 | Glenfield Intermediate Gladiators | def. | MBIS Pythons | 20 |
11/03/24 (Mon) | 18:10 | (NZCT S1 Girls League 4 - Intermediate ) | 14 | TNIS Flyers | def. | HASCA Hurricanes | 4 |
11/03/24 (Mon) | 18:40 | (NZCT S1 Boys League 8 - Intermediate ) | 16 | Ponsonby Intermediate Raptors | def. by | MBIS Phoenix | 19 |
11/03/24 (Mon) | 19:10 | (NZCT S1 Boys League 5 - Intermediate ) | 31 | Wairau Intermediate Sharks | def. | NX Kings | 20 |
11/03/24 (Mon) | 19:40 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | 14 | Kristin Year 8 Girls Kakapo | def. | Belmont Intermediate Dream | 12 |
11/03/24 (Mon) | 20:10 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | 12 | Northcote Intermediate Giants | def. by | City Impact Church Manta Rays | 18 |
12/03/24 (Tue) | 16:05 | (NZCT S1 Y2-4 MAROON Miniball) | 8 | Beachhaven Primary Bulls | def. by | Birkenhead Primary Celtics | 10 |
12/03/24 (Tue) | 16:35 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | 10 | Birkenhead Primary Mavericks | def. by | Northcote Primary Clippers | 24 |
12/03/24 (Tue) | 17:00 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | 3 | Sunnybrae School Suns | def. by | Willow Park Primary Saints | 14 |
12/03/24 (Tue) | 17:25 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | 20 | Birkenhead Primary Timberwolves | def. | Northcote Primary Raptors | 2 |
15/03/24 (Fri) | 19:20 | (TGIF - U16 Boys D2) | 53 | Harbour Thunderbirds | def. | Harbour Tokyo | 44 |
15/03/24 (Fri) | 20:20 | (TGIF - U18 Boys D2) | 73 | Harbour Boxers | def. | Harbour Wildcats | 46 |
18/03/24 (Mon) | 16:10 | (NZCT S1 Boys League 13 - Intermediate ) | 21 | Rosmini Grizzlies | def. by | Belmont Intermediate Pelicans | 24 |
18/03/24 (Mon) | 16:40 | (NZCT S1 Boys League 13 - Intermediate ) | 10 | TNIS Grizzlies | def. by | Northcote Intermediate Huskies | 20 |
18/03/24 (Mon) | 17:10 | (NZCT S1 Boys League 12 - Intermediate ) | 53 | Rosmini Hornets | def. | TNIS Nuggets | 6 |
18/03/24 (Mon) | 17:40 | (NZCT S1 Boys League 12 - Intermediate ) | 0 | NX Timberwolves | vs | Glenfield Intermediate Gators | 0 |
18/03/24 (Mon) | 18:10 | (NZCT S1 Boys Div 2 C - Intermediate) | 11 | Belmont Intermediate Pistons | def. by | NX Spurs | 16 |
18/03/24 (Mon) | 18:40 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | 7 | TNIS Cavaliers | def. by | Kristin Year 8 Girls Kakapo | 10 |
18/03/24 (Mon) | 19:10 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | 20 | Belmont Intermediate Wings | def. | TNIS Wildcats | 1 |
18/03/24 (Mon) | 19:40 | (NZCT S1 Girls League 5 - Intermediate ) | 8 | St Marys College Storm | def. by | Belmont Intermediate Mercury | 42 |
18/03/24 (Mon) | 20:10 | (NZCT S1 Boys League 4 - Intermediate ) | 23 | TNIS Spurs | def. | Belmont Intermediate Raptors | 21 |
19/03/24 (Tue) | 16:05 | (NZCT S1 Year 2 Mixed Miniball) | 2 | Willow Park Primary Titans | def. by | Bayfield Primary Nuggets | 16 |
19/03/24 (Tue) | 16:35 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | 10 | Bayfield Primary Pelicans | def. by | Sunnybrae School Suns | 18 |
19/03/24 (Tue) | 17:00 | (NZCT S1 Y2-4 BLUE Miniball) | 14 | Bayfield Primary Celtics | def. | Glenfield Primary Wolves | 8 |
19/03/24 (Tue) | 17:30 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | 11 | Chelsea Primary Raptors | def. by | Birkenhead Primary Knicks | 16 |
22/03/24 (Fri) | 19:20 | (TGIF - U18 Boys D2) | 38 | Coast | def. by | Harbour Vipers | 46 |
22/03/24 (Fri) | 20:20 | (TGIF - U18 Boys D2) | 52 | Harbour Silver | def. | Harbour Wildcats | 50 |
25/03/24 (Mon) | 16:10 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | 6 | NX Kotare | def. by | Kristin Year 8 Girls Kokako | 32 |
25/03/24 (Mon) | 16:40 | (NZCT S1 Boys Div 2 B - Intermediate) | 24 | Rosmini Nets | def. | Belmont Intermediate Hornets | 3 |
25/03/24 (Mon) | 17:10 | (NZCT S1 Boys League 8 - Intermediate ) | 8 | Glenfield Intermediate Gladiators | def. by | NX Rockets | 36 |
25/03/24 (Mon) | 17:40 | (NZCT S1 Boys League 9 - Intermediate ) | 6 | Ponsonby Intermediate Nets | def. by | NX Cavaliers | 12 |
25/03/24 (Mon) | 18:10 | (NZCT S1 Girls League 2 - Intermediate ) | 42 | St Marys College Thunder | def. | MBIS Force | 6 |
25/03/24 (Mon) | 18:40 | (NZCT S1 Girls League 6 - Intermediate ) | 8 | NX Makatu | def. by | Belmont Intermediate Dream | 27 |
25/03/24 (Mon) | 19:10 | (NZCT S1 Boys Div 2 F - Intermediate) | 8 | Kristin Year 7 Parauri | def. by | City Impact Church Manta Rays | 13 |
25/03/24 (Mon) | 19:40 | (NZCT S1 Boys League 11 - Intermediate ) | 26 | AJHS Lakers | def. | Glenfield Intermediate Greyhounds | 13 |
25/03/24 (Mon) | 20:10 | (NZCT S1 Boys League 5 - Intermediate ) | 17 | Kristin Year 8 Karearea | def. | Northcote Intermediate Breakers | 9 |
26/03/24 (Tue) | 16:05 | (NZCT S1 Y2-4 VIOLET Miniball) | 26 | Belmont Primary Heat | def. | Belmont Primary Bucks | 2 |
26/03/24 (Tue) | 16:35 | (NZCT S1 Y2-4 VIOLET Miniball) | 18 | St Joseph's Catholic School Knicks | def. | Glenfield Primary Hoopers | 0 |
26/03/24 (Tue) | 17:00 | (NZCT S1 Y2-4 GREEN Miniball) | 4 | Marlborough Primary S Currys | def. by | Birkdale Primary School Kikorangi | 22 |
26/03/24 (Tue) | 17:25 | (NZCT S1 Y2-4 INDIGO Miniball) | 6 | Bayview Primary Raiders | def. by | Sunnybrae School Suns | 16 |
29/03/24 (Fri) | 08:00 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | 31 | Harbour Hornets | def. by | Harbour Thunderbirds | 73 |
29/03/24 (Fri) | 09:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | 44 | Harbour Gabes Guys | def. by | South Auckland Basketball Cubs | 67 |
29/03/24 (Fri) | 10:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | 63 | WWABI Development | def. by | BA Development | 76 |
29/03/24 (Fri) | 12:00 | (Harbour Easter Tournament Girls U16 CLUB) | 31 | Taranaki K?whai | def. by | WCBA Kootiro Kikorangi | 46 |
29/03/24 (Fri) | 13:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | 52 | WCBA Tama Kaakaariki | def. by | Harbour Gabes Guys | 75 |
29/03/24 (Fri) | 14:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | 56 | Franklin | def. by | Muriwhenua Drifters | 59 |
29/03/24 (Fri) | 16:00 | (Harbour Easter Tournament Girls U16 CLUB) | 50 | Taranaki K?whai | def. | Harbour Whai | 31 |
29/03/24 (Fri) | 17:20 | (Harbour Tournament Easter FRIENDLIES) | 57 | Taranaki Pongo (U18 Girls) Friendly | def. by | Harbour Maroon (U16G) Friendly | 58 |
30/03/24 (Sat) | 08:00 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Hobsonville Point Secondary School White | vs | Harbour Tokyo | ||
30/03/24 (Sat) | 09:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Muriwhenua Drifters | vs | Harbour Gabes Guys | ||
30/03/24 (Sat) | 10:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | WCBA Tama Kaakaariki | vs | South Auckland Basketball Cubs | ||
30/03/24 (Sat) | 12:00 | (Harbour Easter Tournament Girls U16 CLUB) | Taranaki K?whai | vs | Muriwhenua Northland | ||
30/03/24 (Sat) | 13:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Franklin | vs | Harbour Gabes Guys | ||
30/03/24 (Sat) | 14:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Harbour Tokyo | vs | WCBA Tama Pango | ||
30/03/24 (Sat) | 16:00 | (Harbour Easter Tournament Girls U16 CLUB) | Taranaki K?whai | vs | Harbour Whai | ||
30/03/24 (Sat) | 17:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | South Auckland Basketball Cubs | vs | Muriwhenua Drifters | ||
30/03/24 (Sat) | 18:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | WCBA Tama Pango | vs | WCBA Tama Waiporoporo | ||
31/03/24 (Sun) | 09:00 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | WCBA Tama Kaakaariki | vs | Muriwhenua Drifters | ||
31/03/24 (Sun) | 10:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Harbour Thunderbirds | vs | WWABI Development | ||
31/03/24 (Sun) | 11:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | South Auckland Basketball Cubs | vs | Franklin | ||
31/03/24 (Sun) | 14:20 | (Harbour Easter Tournament Girls U16 CLUB) | Taranaki K?whai | vs | WCBA Kootiro Kikorangi | ||
31/03/24 (Sun) | 15:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
31/03/24 (Sun) | 17:00 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
31/03/24 (Sun) | 18:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
01/04/24 (Mon) (5P1 v 5P2) |
09:00 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
01/04/24 (Mon) | 10:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
01/04/24 (Mon) | 11:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
01/04/24 (Mon) | 13:00 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
01/04/24 (Mon) | 14:20 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
01/04/24 (Mon) | 15:40 | (Harbour Easter Tournament Boys U16 CLUB) | Undecided | vs | Undecided | ||
05/04/24 (Fri) | 19:20 | (TGIF - U18 Boys D2) | Harbour Silver | vs | Harbour Boxers | ||
05/04/24 (Fri) | 20:20 | (TGIF - U18 Boys D2) | Harbour Wildcats | vs | Harbour Vipers |