Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Youth Under 16 Combined
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2019 Lakoseljac Cup
2019 Women's Statewide Cup
Challenge League 2019
FFT Programs
Football Five @ KGV - Mixed Open
Football Five @ KGV Mens Open
Futsal HBT - Mixed Div A
Futsal HBT - Mixed Div B
Futsal HBT - Mixed Div C
Futsal HBT - Mixed Div D
Futsal HBT - Premier Men
Futsal HBT - Social Men Div A
Futsal HBT - Social Men Div B
Futsal HBT - Social Men Div C
Futsal HBT - Social Men Div D
Futsal HBT - Social Men Div E
Futsal HBT - Social Men Div F
Futsal HBT - Social Men Div G
Futsal HBT - Social Women's
Futsal HBT - U10 Boys Div A
Futsal HBT - U10 Boys Div B
Futsal HBT - U10 Girls
Futsal HBT - U11 Boys
Futsal HBT - U12 Boys Div A
Futsal HBT - U12 Boys Div B
Futsal HBT - U12 Girls
Futsal HBT - U13 Boys
Futsal HBT - U14 Boys
Futsal HBT - U14 Girls
Futsal HBT - U15 Boys
Futsal HBT - U16 Boys
Futsal HBT - U16 Girls
Futsal HBT - U7 Boys
Futsal HBT - U8 Boys
Futsal HBT - U8 Girls
Futsal HBT - U9 Boys
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U10 Div A
Futsal KSC - U10 Div B
Futsal KSC - U12
Futsal KSC - Youth 14-16
Futsal LTN - U11
Futsal LTN - U12
Futsal LTN - U13
Futsal LTN - U14/15
Futsal LTN - U7/8
Futsal LTN - U9/10
National Premier League 2019
North West Junior Youth Boys
North West Senior Youth Boys
North West Youth Under 16 Girls
Northern Championship 1
Northern Championship Under 18
Social League 2 Cup
Social League 3 Cup
Social League 4 Cup
Social League 5 Cup
Social League 6 Cup
Southern Championship 1
Southern Championship 2
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Junior Youth Girls
Southern Senior Youth Girls
Southern Women's Championship 1
Southern Women's Championship 1 Tier 1
Southern Women's Championship 1 Tier 2
Southern Youth Under 13 Tier 1
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 3
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16 Combined
Southern Youth Under 18 Crossover Matches
Southern Youth Under 18 Tier 1
Southern Youth Under 18 Tier 2
Summer Cup - for Social Men Conference 1
Summer Cup - for Social Men Conference 2
Veto Northern Championship 2019
Veto Northern Women's Championship
Veto Southern Championship 2019
Veto Women's Southern Championship
Womens Super League 2019
Youth Summer Series Under 13
Youth Summer Series Under 14 Pool A
Youth Summer Series Under 14 Pool B
Youth Summer Series Under 15 Crossover Matches
Youth Summer Series Under 15 Pool B
Youth Summer Series Under 16 Cross Over Matches
Youth Summer Series Under 16 Pool B
Youth Summer Series Under 18
Summer Cup - Division A for Men
Summer Cup - for Women
Summer Cup - Under 18
Southern Championship 4
Southern Championship 6
2019 Under 20 Statewide Cup
Fixtures/Results
Southern Youth Under 16 Combined
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Rooney
Glenorchy Knights
9
3
A Todd
Nelson Eastern Suburbs
13
13
A Crane-French
Kingborough Lions
13
A Pepper
Southern FC
10
A Allie
Southern FC
4
1
A Kwa
Hobart Zebras
9
1
A Mamic
Nelson Eastern Suburbs
14
7
A Sharma
Hobart Zebras
4
A Wilson
Hobart Zebras
1
4
A Pacey-Mayne
Olympia FC Warriors
3
1
A Yost
Olympia FC Warriors
3
B Mulcahy
Beachside
9
B Lewis
Beachside
9
B Legg
Kingborough Lions
11
4
B Marshall
Kingborough Lions
4
B Tilley
Olympia FC Warriors
4
B A Maamar
Olympia FC Warriors
1
B O'Brien
Glenorchy Knights
14
C Verdouw
Southern FC
11
7
1
C Anderson
Nelson Eastern Suburbs
14
1
C Ritchie
Kingborough Lions
12
2
C Barrett
Kingborough Lions
10
C Shott-Hanlon
Nelson Eastern Suburbs
14
1
2
C Smith
Beachside
10
C Fitzgerald
Kingborough Lions
11
D Bosveld
Southern FC
11
17
D Verdouw
Southern FC
3
D Midson-Laredo
Glenorchy Knights
12
4
E Wood
Beachside
1
E Reynolds
Hobart Zebras
13
E Wilkins
Beachside
9
E Bosco
Glenorchy Knights
9
9
E Kounelis
Hobart Zebras
1
E Lartey
Nelson Eastern Suburbs
3
E Medhurst
Hobart Zebras
4
6
1
E Arnold
Olympia FC Warriors
11
6
F Baddiley
Olympia FC Warriors
2
F Lunden
Kingborough Lions
13
F D Kievit
Southern FC
9
1
F Carluccio
Glenorchy Knights
9
F Cumming
Beachside
8
1
F Lagu
Glenorchy Knights
12
11
F Downie
Kingborough Lions
1
G Williams
Hobart Zebras
1
G Easton
Kingborough Lions
12
G Russell-King
Hobart Zebras
12
3
H Alnasser
Hobart Zebras
11
4
H Huigsloot
Glenorchy Knights
6
6
H Bentley
Olympia FC Warriors
11
2
H Duffy
Olympia FC Warriors
11
1
H Giltinan
Nelson Eastern Suburbs
1
H Giltinan
Nelson Eastern Suburbs
13
10
H Lovell
Nelson Eastern Suburbs
14
H Thompson
Southern FC
1
H Dibenedetto
Beachside
12
H Lang
Beachside
12
H Millington-Schwan
Kingborough Lions
10
1
H Sansom
Hobart Zebras
1
I Bosveld
Southern FC
2
I Haas
Olympia FC Warriors
11
I Visentin
Olympia FC Warriors
12
1
I Douglas
Beachside
12
2
J D Puit
Southern FC
10
J Lanting
Southern FC
1
J Morrisby
Olympia FC Warriors
13
J Denton
Southern FC
3
J Mcewan
Southern FC
6
J Ross
Olympia FC Warriors
13
J Townsend
Southern FC
9
J Koopman
Olympia FC Warriors
3
2
J Lawson
Kingborough Lions
13
J Bird
Beachside
12
2
J Mcshane
Glenorchy Knights
12
J Ojwiya
Kingborough Lions
1
J Verdouw
Southern FC
7
J Rutherford
Olympia FC Warriors
13
4
1
J Conry
Southern FC
6
J Burke
Nelson Eastern Suburbs
2
J Bosveld
Southern FC
10
1
J Hanigan
Beachside
6
2
1
J Honig
Glenorchy Knights
11
2
J Jones
Hobart Zebras
11
2
J Wall
Glenorchy Knights
14
1
K Pitt
Glenorchy Knights
12
6
K Kon
Glenorchy Knights
11
K Pavlides
Olympia FC Warriors
3
K Oates
Hobart Zebras
8
2
K Shelton
Kingborough Lions
6
1
K Dolliver
Southern FC
1
K Curtain
Glenorchy Knights
10
1
L Brennan
Hobart Zebras
1
L Nilsson
Glenorchy Knights
8
L Marr
Nelson Eastern Suburbs
10
L Gilley
Nelson Eastern Suburbs
13
2
L Brown
Olympia FC Warriors
8
L Manns
Beachside
9
3
L Tiemens
Southern FC
11
M Severini
Southern FC
4
M Hall
Kingborough Lions
4
M Reardon
Hobart Zebras
10
2
1
M Richardson
Beachside
8
1
M Russell-King
Hobart Zebras
11
1
M Hardie
Kingborough Lions
13
M Sarani
Olympia FC Warriors
11
2
N Smith
Kingborough Lions
11
N D Puit
Southern FC
9
N Gilley
Nelson Eastern Suburbs
14
O Lartey
Olympia FC Warriors
2
O Blackborrow
Olympia FC Warriors
10
1
O James
Kingborough Lions
11
7
2
O Bomford
Olympia FC Warriors
1
O Ody
Southern FC
9
P Kenna
Nelson Eastern Suburbs
8
P March
Kingborough Lions
12
1
P Mclaren
Beachside
8
P Neupane
Glenorchy Knights
8
R Thapa
Glenorchy Knights
11
1
R Haas
Southern FC
11
R Wilson
Beachside
1
R Pritchard
Beachside
10
R Kent
Southern FC
10
3
R Granquist
Olympia FC Warriors
11
4
S Blake
Olympia FC Warriors
12
3
S Cavenagh
Olympia FC Warriors
1
S Pepper
Southern FC
3
S Lang
Nelson Eastern Suburbs
14
S Harris
Hobart Zebras
1
S Drake
Beachside
12
2
S Kalogeropoulos
Beachside
2
T Cumming
Nelson Eastern Suburbs
14
T Kingston
Olympia FC Warriors
1
T Backhouse
Hobart Zebras
13
1
1
T Nielsen
Nelson Eastern Suburbs
14
1
T Ralph
Glenorchy Knights
10
T Cotton
Nelson Eastern Suburbs
13
4
2
T Atwell
Hobart Zebras
13
1
2
T Burrett
Hobart Zebras
1
T Moss
Kingborough Lions
9
1
2
T Hocking-Cousins
Kingborough Lions
1
T Bell
Nelson Eastern Suburbs
14
2
T Hartill
Glenorchy Knights
11
4
W Barker
Olympia FC Warriors
11
1
2
W Colhoun
Beachside
10
1
W Mcdonough
Beachside
11
1
W Blizzard
Hobart Zebras
12
W O'Neile
Hobart Zebras
11
W Sartori
Hobart Zebras
1
W Simaan
Olympia FC Warriors
13
3
X Willis
Glenorchy Knights
8
X Herbert
Beachside
11
1
X Lynch
Southern FC
5
1
X Welling
Kingborough Lions
12
Z Hudspeth
Kingborough Lions
1
Z Merse
Nelson Eastern Suburbs
3
Z Wright-Dawes
Hobart Zebras
13
3
1
Z Gow-Webb
Kingborough Lions
3
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started