Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:15 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williamstown SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Albert Park SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 13D) |
Darebin Falcons WSC Red |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:00 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12D) |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Yellow |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Argyle Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Monash City Villarreal FC Yellow |
Malvern City FC 12B Blue |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
10:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Saturday East 12C) |
Ringwood City FC (RP) |
NCFC Boys' Saturday South-East 12C |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
08:45 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Glen Waverley SC - U12 Stormers |
Glen Waverley SC - U12 Thunder |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
18:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Frankston Pines SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mount Waverley City SC |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 3 |
(VCON) |
Brazil - Men |
Libya - Men |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Wyndham FC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:45 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' East 16B) |
Watsonia Heights FC |
Manningham United FC - U16B |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 3 West |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Malvern City SC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 15D) |
Kensington Junior SC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Darebin United SC |
Eltham Redbacks FC - Domenic |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
17:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Mitchell Rangers SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
South Springvale FC_101433 |
Casey Panthers SC_101580 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16C) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U16 Red |
East Bentleigh SC U16 Sharks |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12D Red) |
South Springvale FC_101431 |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Brunswick Zebras FC |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
08:45 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Glen Waverley SC - U13 United |
Whitehorse United SC (Jason) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 15C) |
East Bentleigh SC U15 Strikers |
Hampton East Brighton FC Red Howlers |
Appt |
Referee Mentor |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 3 |
(VCON) |
Brazil - Men |
Libya - Men |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Dendy Park - White |
(Boys' South 14B Red) |
Brighton SC Power |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Terrara Park |
(Men's State League 5 East) |
Whitehorse United SC |
Old Trinity Grammarians SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Blue |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Mitchell Oval |
(Girls' South-East 12A) |
Monash City Villarreal FC |
Box Hill United Pythagoras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Mitchell Oval |
(Boys' South-East 16A) |
Monash City Villarreal FC |
Berwick City SC U16 LIONS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Boys' South 14D Blue) |
Aspendale SC Spitfires |
Hampton East Brighton FC Red Vipers |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Roxburgh Park United SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
19:00 |
Ross Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Sandown Lions FC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Women's State League 3 East) |
Alphington FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 13C) |
Skye United FC Girls 13 |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Poplar Oval |
(Metropolitan League 8 North-West) |
RMIT FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee Mentor |
08/06/24 (Sat) |
12:30 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Glen Eira FC (Hornets) |
Sandringham SC Eagles |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Banyule Flats Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12D) |
Banyule City SC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Women's State League 3 East) |
Alphington FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Girls' South 12C Blue) |
Seaford United SC |
Aspendale SC Diamonds |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
Power Reserve |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Endeavour Hills Fire SC Metro |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
11/06/24 (Tue) |
18:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Seaford United SC - Yellow |
Seaford United SC - Black |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 5 East) |
Maccabi FC Caulfield |
Wonga Wizards FC - Seniors Women |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Baxter Park (Warragul) |
(Girls' South 15D) |
Gippsland United Football Club |
Endeavour United SC Under 15Girls |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Anthony |
Glen Waverley SC - U12 Strikers |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 16A) |
Keilor Park SC U16 Boys Eagles |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Manningham United FC - U12K Red |
Brunswick Juventus FC Alex |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 13D) |
Bayside Argonauts FC |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 White |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Markham Reserve |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Ashburton United SC |
Swinburne FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Barkley Square - Pitch 1 West |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Kyneton District SC |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 15C) |
Greenvale United SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
19:00 |
Ross Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Sandown Lions FC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee Mentor |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 15D) |
Kensington Junior SC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Johnson Reserve |
(Girls' North-West 16C) |
Maribyrnong Swifts FC Silver |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Knox Italian Community Club |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Knox United SC Orange Dony |
Croydon City Soccer Club - Green |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Boys' South-East 21A) |
Bentleigh United Cobras FC |
Boroondara Eagles FC (NS) |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
12:30 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Glen Eira FC (Hornets) |
Sandringham SC Eagles |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bayside Argonauts FC |
Berwick City SC Reserves |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Boys' North 15B) |
Essendon Royals SC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mount Waverley City SC |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
19:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Glen Waverley SC |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
14:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 2 |
(VCON) |
All Nations - Men |
India - Men |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 18B) |
Uni Hill Eagles FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Junior |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Altona East Phoenix SC |
Albion Rovers FC U13 Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Paisley Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Altona Magic SC U12A |
Brimbank Stallions FC White |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
19:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Brunswick City SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Assistant |
08/06/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Maccabi FC Caulfield U12 Orange |
Boroondara Eagles FC (DA) |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Wyndham FC |
Yarraville FC |
Appt |
Assistant |
07/06/24 (Fri) |
19:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Girls' South 14D) |
FC Noble Hurricanes |
Casey Comets 14 girls |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
19:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Westside Strikers Masters |
FC Strathmore Old Boys |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' West 15A) |
Caroline Springs George Cross FC U15A |
Westside Strikers FC - U15A |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Darebin Falcons WSC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
South Springvale FC_101433 |
Casey Panthers SC_101580 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
George Andrews Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Dandenong Thunder SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:45 |
JW Manson Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 13C) |
Ringwood City FC (DC) |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:45 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
FC Bulleen Lions |
Malvern City FC 15A |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
13:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Casey Comets FC |
Gippsland United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Spring Hills FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Sandringham SC Jaguars |
East Bentleigh SC U13 Scorpions |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:45 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
FC Bulleen Lions |
Malvern City FC 15A |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee Mentor |
08/06/24 (Sat) |
14:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 2 |
(VCON) |
All Nations - Men |
India - Men |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Whitehorse United SC (eduardo/Swapnil) |
Knox United SC Green Marco |
Appt |
Referee |
07/06/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Metropolitan League 4 North-West) |
La Trobe University SC - M3 |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Referee |
08/06/24 (Sat) |
11:20 |
Dendy Park - Y |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Tornadoes |
East Bentleigh SC U12 Sharks |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
Castley Reserve |
(Girls' West 12B) |
Sunshine Heights Junior SC |
Altona City SC -KK |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Red |
(Boys' South 16B) |
Brighton SC Vikings |
Hampton Park United Sparrows FC Red |