Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 2
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2022 Lakoseljac Cup
2022 U20's Statewide Cup
2022 Women's Statewide Cup
HBT - Mixed A
HBT - Mixed B
HBT - Mixed C
HBT - Premier Men
HBT - Social Men A
HBT - Social Men A
HBT - Social Men B
HBT - Social Men B
HBT - Social Men C
HBT - Social Men C
HBT - Social Men D
HBT - Social Men D
HBT - Social Men E
HBT - Social Men F
HBT - Social Men G
HBT - Social Men H
HBT - Social Mixed A
HBT - Social Mixed B
HBT - Social Women
HBT - u10 Boys
HBT - u11 Boys
HBT - u11 Boys A
HBT - u11 Boys B
HBT - u11 Boys Grading
HBT - u11 Girls
HBT - u11 Girls
HBT - u12 Boys
HBT - u12 Boys
HBT - u13 Boys
HBT - u13 Boys A
HBT - u13 Boys B
HBT - u13 Boys Grading
HBT - u13 Girls
HBT - u14 Boys
HBT - u14 Boys
HBT - u14 Girls
HBT - u15 Boys
HBT - u15 Boys
HBT - u16 Boys
HBT - u16 Boys A
HBT - u16 Boys B
HBT - u16 Boys Grading
HBT - u16 Girls
HBT - u18 Boys
HBT - u18 Boys
HBT - u18 Girls
HBT - u7 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u9 Boys
KSC - Social Men
KSC - Social Men
KSC - Social Men A
KSC - Social Men A
KSC - Social Men B
KSC - Social Men B
KSC - Social Men Grading
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Women
KSC - u10 Boys A
KSC - u10 Boys B
KSC - u11
KSC - u11 Boys
KSC - u11 Boys
KSC - u12 Boys
KSC - u13 Boys
KSC - u14 Boys
KSC - u8 Boys
KSC - u9 Boys
KSC - u9 Boys
LTN - u10 Boys
LTN - u11 Boys
LTN - u12 Boys
LTN - u14 Boys
LTN - u16 Boys
LTN - u8 Boys A
LTN - u8 Boys B
LTN - u9 Boys
McDonald's National Premier League
MyState Bank Women's Super League
North West Under 14
North West Youth Girls
Northern Championship
Northern Championship 1
Northern Championship U16s
Northern Championship U18s
Northern Championship Women
Northern Tasmania Socials 2022
NPL Development League
NPL Summer Cup
O35 League Cup
SC2 League Cup
SC3 League Cup
SC4 League Cup
SC5 League Cup
Southern Championship
Southern Championship 1
Southern Championship 1 Women's
Southern Championship 2
Southern Championship 2 Women's
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Championship O35s
Southern Championship Women's
Southern Youth Premier League U13s
Southern Youth Premier League U14s
Southern Youth Premier League U16s
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 13 Tier 3
Southern Youth Under 14 Girls Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 14s Girls
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 1
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 2
Southern Youth Under 16 Girls
Southern Youth Under 18s
Women's Summer Cup
WSL Development League
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Southern Championship Summer Cup
Southern Championship 4
Fixtures/Results
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 2
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
E Betlehem
South Hobart
11
12
J Boxall-Stewart
Kingborough Lions
11
12
I Parnell
South Hobart
11
9
1
M Sparks
South Hobart
11
9
1
P Robbie
Huon Valley
8
9
D Pamplin
Glenorchy Knights
13
7
H Clark
Kingborough Lions
11
6
1
J Larter
Metro FC
13
6
1
O Cupit
Clarence Zebras
2
6
S Herbert
South Hobart
12
6
B French
Kingborough Lions
10
5
F Macfarlane
Glenorchy Knights
13
5
J Watkins
South Hobart
10
5
N Gillkum
Hobart City Beachside
10
5
R Yost
Glenorchy Knights
12
5
S Pradhan
Metro FC
12
5
D Hansson
Huon Valley
10
4
N Wright
Clarence Zebras
2
4
V Sharan
Huon Valley
10
4
E L Tha
Glenorchy Knights
13
3
J Moore
South Hobart
2
3
L Atkins
Hobart City Beachside
7
3
L Pardo
Huon Valley
3
3
S Thayer
Glenorchy Knights
13
3
1
B Wills
Hobart City Beachside
4
2
C Forder
Hobart City Beachside
3
2
D Singh
Glenorchy Knights
13
2
E ( Kidd
South Hobart
1
2
F Brothers
Kingborough Lions
11
2
G Anderson
Hobart City Beachside
2
2
H Scott
Hobart City Beachside
8
2
J Rayner
South Hobart
8
2
L Sewell
Glenorchy Knights
13
2
L Williams
Metro FC
13
2
1
M Kerschbaum
Glenorchy Knights
13
2
O Johnson
Hobart City Beachside
6
2
O Parsons
Hobart City Beachside
7
2
T Wilcox
Metro FC
13
2
A Bumford
Kingborough Lions
8
1
A Knighton
Hobart City Beachside
6
1
B Thapa
Clarence Zebras
2
1
B Coetzee
Glenorchy Knights
12
1
C Warwick
Huon Valley
9
1
C Goldner
Glenorchy Knights
13
1
D Otto
South Hobart
9
1
E Cullen
Kingborough Lions
12
1
F Bremer-Trainor
Huon Valley
10
1
1
H Fraser
South Hobart
9
1
H Wilkins
Hobart City Beachside
1
1
J M Trim
South Hobart
5
1
J Cowle
Clarence Zebras
2
1
K Reddy
Huon Valley
10
1
1
L Warwick
Huon Valley
10
1
L Wegman
Metro FC
12
1
L Fraser
Metro FC
13
1
M Mcmullen
Hobart City Beachside
9
1
M Kupsch
Hobart City Beachside
1
1
R Tracey
Kingborough Lions
11
1
S Ware
South Hobart
5
1
S Hills
Clarence Zebras
2
1
S Craigie
Hobart City Beachside
3
1
T Murtagh
Huon Valley
9
1
T Campbell-Jones
Hobart City Beachside
1
1
W Abel
Hobart City Beachside
2
1
W Holland
Glenorchy Knights
12
1
Z Murphy
South Hobart
7
1
A Lutwyche
Huon Valley
10
A Joya
Glenorchy Knights
13
A Stanway
Huon Valley
10
A Burdon
Glenorchy Knights
13
A Forwood
Hobart City Beachside
11
A Nicol
South Hobart
2
A Kent
Brighton Storm
1
A Fitzgerald
Clarence Zebras
2
A Donovan
South Hobart
9
B Neely
South Hobart
12
B Santalucia
Glenorchy Knights
13
B Evans
Brighton Storm
1
B Vincent
Huon Valley
8
C Reynolds
Clarence Zebras
2
C Navabpour
South Hobart
1
C Fuller
Huon Valley
10
C Garrad
Huon Valley
2
C Kent
Brighton Storm
1
C Thompson-Blight
Brighton Storm
1
D Woodward
Metro FC
1
D Ferguson
Hobart City Beachside
1
D Edwards
Clarence Zebras
1
E Dale
Kingborough Lions
12
E Navabpour
South Hobart
3
E Thomas
Hobart City Beachside
10
E Howard
Metro FC
13
F Pybus
Huon Valley
10
G Dixson
Kingborough Lions
12
G Bendeich
South Hobart
1
H Bain
Hobart City Beachside
3
H Mccoid
South Hobart
1
H Mayo
South Hobart
1
I Lovell
Kingborough Lions
3
I Lockwood
Brighton Storm
1
J Strutton
South Hobart
8
J Brener
Brighton Storm
1
J Peardon
Glenorchy Knights
4
J Latter
Clarence Zebras
2
J Walker
Brighton Storm
1
J Moate
Brighton Storm
1
J Hansson
Huon Valley
10
J Hurd
South Hobart
1
J Palmer
Huon Valley
9
1
J Solari
Hobart City Beachside
6
J Cleaver
Metro FC
13
J Hickey
Kingborough Lions
10
J Innis
Kingborough Lions
1
J Sykes
South Hobart
1
K Gillies
Metro FC
1
K Mallinson
Brighton Storm
1
L T Marino
Clarence Zebras
2
L Amos
Kingborough Lions
12
L Schofield
South Hobart
1
L Pennacchio
South Hobart
2
L Donovan
South Hobart
1
L Baumwol
Hobart City Beachside
1
L Cousins
Hobart City Beachside
6
L Direen
Brighton Storm
1
L Speglic
Hobart City Beachside
2
M Rogers
Hobart City Beachside
1
M Klekar
Hobart City Beachside
8
M Mcconnon
South Hobart
1
M Newman
Hobart City Beachside
1
M Atherton
Kingborough Lions
10
M Wise
Metro FC
12
N Mather
Kingborough Lions
1
N Farley
Metro FC
13
N Birch
Clarence Zebras
2
N Haas
Clarence Zebras
2
N Karakyriakos
Kingborough Lions
10
O Shafee
Glenorchy Knights
4
O Evans
Clarence Zebras
2
O Griggs
Kingborough Lions
1
O Mcmahon
South Hobart
1
O Munro
Kingborough Lions
12
O Kudelka
South Hobart
1
O Seabrook
Clarence Zebras
2
R Burden
Glenorchy Knights
13
R Hall
Huon Valley
3
R Lovett
Huon Valley
10
R Mchugh
South Hobart
11
S Patmore
Clarence Zebras
2
S Clark
Hobart City Beachside
9
S Tabib
Kingborough Lions
2
S Karakozova
Kingborough Lions
1
T Adhikari
South Hobart
1
T Squibb
South Hobart
1
T Milles
Brighton Storm
1
T Dixon
South Hobart
1
T Exarhakos
Hobart City Beachside
8
T Febey
South Hobart
2
T Howard
Glenorchy Knights
12
T Barrett
Metro FC
12
Z Bidejowski
Hobart City Beachside
3
Z Fish
Metro FC
13
Z Assefa
Hobart City Beachside
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started