Football West
Fixtures/Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football West
/
Hyundai Women Metro South Division 3
Filter by season
2023
2022
2021
2020
Filter by competition
Select a Competition
10s Blue North/Central
10s Orange (Metro)
11s Orange (North)
11s Purple - Emus
11s Purple - Parrots
11s Red (Metro)
11s Yellow - Bilbies
12s Girls Possums/Parrots
12s Orange South
12s Purple Bilbies
12s Purple Parrots
12s White - North
13's Junior Cup
14's Girls Junior Cup
14's Junior Cup
14s - Girls Div 4
14s - North Div 3
14s - South Div 2
14s - South Div 3
15's Junior Cup
15s - Div 2
16's Girls Junior Cup
16's Junior Cup
16s - Div 4
16s - Div 5
16s - Girls Div 3
18's Junior Cup
2022 Australian Masters Games
2022 Friendly Games Amateur
2022 Friendly Games Juniors
2022 Friendly Games Masters
2022 Friendly Games Metro
2022 Friendly Games NPL
2022 Friendly Games State League
2022 Gold Fields WA State Futsal Tournament
2022 North West Championships - Friendlies
2022 North West Championships - U11
2022 North West Championships - U13
2022 North West Championships - U9
8s Yellow - Dolphins
8s Yellow - Koalas
9s Blue Bilbies
9s Yellow - Dolphins
Australia Cup
Belt Up Masters North Premier
Belt Up Masters Over 55
Belt Up Masters South Division 1
Belt Up Metro South Division 4
Equal Footingball Division
Hyundai Womens Amateur Night Series
Hyundai Womens State League Night Series
MiniRoos Clusters 13
PAN Cup Juniors
PAN Cup Masters
PAN Cup Seniors
Trandos Cup 2022
WA Futsal Teachers Tournament
8s Blue - Emus
8s Blue - Dingoes
8s Blue - Koala
8s Girls
8s Purple - Bilbies
8s Purple - Dingoes
8s Purple - Emus
8s Purple - Parrots
8s Purple - Wombats
8s Yellow - Wombats
State Reserves Cup
8s Yellow - Bilbies
State League Inter-Divisional Promotion Playoffs
State U18 Cup
8s Yellow - Dingoes
State League Division 1
8s Yellow - Emus
State League Division 1 Reserves
8s Yellow - Parrots
State League Division 1 - U18
State League Division 2
9s Blue - Dingoes/Parrots
State League Division 2 Reserves
State League Division 2 - U18
9s Blue - Emus
10s White - Bilbies
10s White - Parrots
MiniRoos Clusters 11
Hyundai Women's State League
Hyundai Women's Amateur League Division 1
Hyundai Women's Amateur League Division 2
Hyundai Women Metro North Division 1
Hyundai Women Metro North Division 2
Hyundai Women Metro North Division 3
Hyundai Women Metro South Division 1
Hyundai Women Metro South Division 2
Hyundai Women Metro South Division 3
Hyundai Women's State Cup
Hyundai Women's Metropolitan Cup
Belt Up Amateur Premier Division
Belt Up Amateur Premier Division Reserves
Belt Up Amateur Division 1
Belt Up Amateur Division 1 Reserves
Belt Up Amateur Division 2
Belt Up Amateur Division 2 Reserves
Belt Up Amateur Division 3
Belt Up Amateur Division 3 Reserves
Belt Up Amateur Division 4
Belt Up Amateur Division 4 Reserves
Belt Up Amateur Cup
Belt Up Amateur Reserves Cup
Belt Up Metro Premier Division
Belt Up Metro North Division 1
Belt Up Metro North Division 2
Belt Up Metro North Division 3
Belt Up Metro North Division 4
Belt Up Metro North Division 5
Belt Up Metro South Division 1
Belt Up Metro South Division 2
Belt Up Metro South Division 3
Belt Up Men's Metropolitan Cup
Belt Up Masters North Division 1
Belt Up Masters North Division 2
Belt Up Masters South Premier
Belt Up Masters South Division 2
Belt Up Masters Over 45 North A
Belt Up Masters Over 45 North B
Belt Up Masters Over 45 North C
Belt Up Masters Cup
Belt Up Masters Over 45 South A
Belt Up Masters Over 45 South B
Belt Up Over 45s Masters Cup
12s Yellow - Bilbies
12s Blue
12s Green (North)
12s White - South Central
12s Orange North
12s Yellow - Emus
12s Yellow - Koala
12s Yellow - Parrots
12s Purple - Koala
12s Purple - Dingoes
13s - Div 1
13s - Div 2
13s - North Div 1
13s - North Div 2
13s - North Div 3
13s - South Div 1
13s - South Div 2
13s - South Div 3
14s - Div 1
14s - Div 2
14s - North Div 1/North Div 2
14s - South Div 1
15s - Div 1
15s - South Div 1
15s - North Div 1
15s - North Div 2
16s - Div 1
16s - Div 2
16s - Div 3
MiniRoos Clusters 1
MiniRoos Clusters 10
MiniRoos Clusters 2
MiniRoos Clusters 3
MiniRoos Clusters 4
MiniRoos Clusters 6
MiniRoos Clusters 7
18s - Div 1
MiniRoos Clusters 8
18s - Div 2
MiniRoos Clusters 9 & 12
18s - Div 3
18s - Div 4
MiniRoos Clusters 5
14s - Girls Div 1
14s - Girls Div 2
14s - Girls Div 3
16s - Girls Div 1
16s - Girls Div 2
8s Purple - Koala
9s Purple - Emus
9s Yellow - Bilbies
9s Yellow - Parrots
9s Yellow - Possums
9s Yellow - Koalas
9s Yellow - Wombats
9s Purple - Bilbies
9s Purple - Wombats
9s Purple - Dingoes
9s Purple - Parrots
9s Yellow - Dingoes
9s Yellow - Emus
9s Yellow - Echidnas
9s Purple - Koalas
10s Blue South/Central
10s Purple - Wombats
10s Green (Metro)
10s Purple - Dingoes
10s Red
10s Purple - Emus
10s Yellow - Koala
10s Girls - Bilbies
10s Girls - Dingoes/Parrots
10s Girls - Emus
10s Purple - Bilbies
10s Yellow - Parrots
10s Yellow - Bilbies
10s Yellow - Dingoes/Dolphins
10s Yellow - Wombats
11s Blue (North Central)
11s Blue (South Central)
11s Green (North)
11s Green/Orange (South)
12s Green (South)
11s Purple - Bilbies
11s Purple - Dingoes
11s Purple - Wombats
11s Yellow - Dingoes/Emus
11s Yellow - Koalas
11s Yellow - Parrots
11s White - Bilbies
11s White - Dingoes
11s White - Parrots
12s Girls - Dingoes/Dolphins
12s Girls - Bilbies
12s Girls - Emus
Mens State League Night Series
Belt Up Amateur Night Series
Fixtures/Results
Hyundai Women Metro South Division 3
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Verduin
Fremantle City FC
19
1
J Philippe
Rockingham United FC 1
*
18
1
1
K Castiello
Aubin Grove United FC
16
7
1
1
L Fahl
South Perth United SC
12
2
1
L Nimmo
South Perth United SC
14
3
1
M Donohue
Lynwood United FC
13
6
1
S Charles
Armadale SC
13
6
1
T Sainsbury
Armadale SC
17
8
1
A Dunford
Rockingham United FC 1
*
8
1
A Delany
Victoria Park SC (WA)
11
A Mcclure
Victoria Park SC (WA)
1
A Guarino
Fremantle City FC
15
1
A Schmidt
Kwinana United SC
19
9
A Dempster
South Perth United SC
15
2
A Agleham
Victoria Park SC (WA)
1
A Mcclumpha
Rockingham United FC 1
*
11
2
A Eakin
Forrestfield United FC
17
A Burnett
Lynwood United FC
17
A Macfarlane
Aubin Grove United FC
19
1
A Jackson
Armadale SC
18
1
A Dunlop
Victoria Park SC (WA)
13
A Lynn
Kwinana United SC
15
2
A Farrell
Beeliar Spirit AFC
17
A Andrijic
Fremantle City FC
13
4
A Schmidt
Kwinana United SC
18
2
A Cook
Rockingham United FC 1
1
A Verbickis
Aubin Grove United FC
15
A Arrowsmith
Rockingham United FC 1
*
4
A Burrows
Armadale SC
17
20
B Odonnell
Fremantle City FC Masters
1
B Harris
Armadale SC
8
2
B Lea
Beeliar Spirit AFC
17
B Carey
Forrestfield United FC
11
B O'Donnell
Forrestfield United FC
9
1
B Dinning
Rockingham United FC 2
1
1
C Byrne
Rockingham United FC 1
1
C Brunner
Beeliar Spirit AFC
15
C Eldridge
Victoria Park SC (WA)
1
C G Geraghty
Victoria Park SC (WA)
6
8
C Liebeck
Fremantle City FC
1
C Andrade
Aubin Grove United FC
19
C Roper
Kwinana United SC
18
C Hodkin
Kwinana United SC
19
2
C Cox
Victoria Park SC (WA)
1
C Mckinney
Beeliar Spirit AFC
16
C Toohey
Lynwood United FC
18
32
C Welgama
South Perth United SC
11
C Lalsing
Lynwood United FC
11
4
C Leopold
South Perth United SC
13
4
C Love-Harding
Rockingham United FC 1
*
14
C Chong
Victoria Park SC (WA)
8
C Healy
Rockingham United FC 1
*
5
C Bartron
Victoria Park SC (WA)
14
8
C Stucchi
Victoria Park SC (WA)
1
C Biljon
Aubin Grove United FC
7
C Zissis
Forrestfield United FC
19
C Vierra
South Perth United SC
4
1
C Atkiss
Kwinana United SC
19
2
D Simonetti
Forrestfield United FC
6
9
D Craigie
South Perth United SC
1
D Mould
Forrestfield United FC
13
5
D Spencer
South Perth United SC
10
1
D Nolan
Rockingham United FC 1
*
14
D M Grath
Aubin Grove United FC
7
D Mcgrath
South Perth United SC
2
D Protic
Fremantle City FC Masters
7
D Morrison
Rockingham United FC 2
*
2
D Delfs
Aubin Grove United FC
17
5
D Lehmann
Rockingham United FC 2
1
E Odoherty
Beeliar Spirit AFC
13
E Carreno
Fremantle City FC Masters
17
2
E Cunningham
Forrestfield United FC
18
46
E Powell
Aubin Grove United FC
6
2
E Abrahams
Rockingham United FC 1
*
18
E V Wees
Beeliar Spirit AFC
15
3
E Roberts
Kwinana United SC
15
E Gumina
Victoria Park SC (WA)
2
E Lane
South Perth United SC
18
E Pha
South Perth United SC
4
E Prickett
Armadale SC
17
E Barnes
Forrestfield United FC
18
E Wale
Aubin Grove United FC
11
E Watkin
Fremantle City FC Masters
19
8
E Inskip
Rockingham United FC 2
1
E Coghlan
Lynwood United FC
17
4
F Addy
South Perth United SC
7
1
F Scott
Aubin Grove United FC
1
F Carter
Victoria Park SC (WA)
1
2
F Gray
Rockingham United FC 1
1
G Brown
Victoria Park SC (WA)
3
G Atkins
Victoria Park SC (WA)
14
3
G Ellison
Forrestfield United FC
11
1
G Parker
Beeliar Spirit AFC
12
G Koval
Victoria Park SC (WA)
4
G Mofflin
Fremantle City FC
1
G Norman
Armadale SC
19
G Sims
Aubin Grove United FC
4
1
G Tree
South Perth United SC
7
G Jones
South Perth United SC
3
3
G Potter
Lynwood United FC
19
H Price
Rockingham United FC 2
1
H Greenaway
Forrestfield United FC
19
H Retson
Kwinana United SC
15
H Williams
Armadale SC
15
2
H Jenkins
Kwinana United SC
16
H Barratt
South Perth United SC
11
1
H Abrahams
Kwinana United SC
17
1
H Phillips
Beeliar Spirit AFC
14
3
I Clarendon
Rockingham United FC 1
*
14
1
I Walsh
Lynwood United FC
19
I D Silva
Beeliar Spirit AFC
15
8
I Flemons
South Perth United SC
1
I Neish
South Perth United SC
1
I Lee
Beeliar Spirit AFC
16
12
J Giancaspro
Fremantle City FC
13
J Beresford
Armadale SC
14
J Kyles
Rockingham United FC 1
*
11
1
J Hofmann
Beeliar Spirit AFC
9
8
J Wegner
Beeliar Spirit AFC
17
J Brecht
Rockingham United FC 1
*
14
J West
Rockingham United FC 1
*
17
J Nelson
Victoria Park SC (WA)
2
2
J Geelen
Victoria Park SC (WA)
16
J Edwards
Beeliar Spirit AFC
15
J Harland
South Perth United SC
1
1
J Mcnamara
South Perth United SC
11
J Clark
South Perth United SC
14
J Roberts
Fremantle City FC Masters
20
4
J Schmidt
Kwinana United SC
19
5
J White
Armadale SC
14
1
J Howells
Rockingham United FC 1
*
15
J Dolphin
Fremantle City FC
14
1
J Pereira
Fremantle City FC
*
16
5
J Quain
Victoria Park SC (WA)
3
J Charles
Armadale SC
11
J Bell
Victoria Park SC (WA)
1
J Murray
Fremantle City FC Masters
1
J Lovell
Forrestfield United FC
13
1
J Vitelli
Fremantle City FC
13
1
J Toohey
Lynwood United FC
19
J Mcgillivray
Aubin Grove United FC
15
1
K Baxter
Fremantle City FC Masters
20
7
K Kingi-Hetaraka
South Perth United SC
2
2
K Hanley
Rockingham United FC 1
*
16
K Heyworth
South Perth United SC
4
2
K Duncan
South Perth United SC
1
K Moyle
Beeliar Spirit AFC
17
K Gauci
Forrestfield United FC
19
1
K Roberts
Armadale SC
14
K Mcgrath
Lynwood United FC
19
2
K Saunders
Rockingham United FC 1
*
3
1
K Kruszelnicki
Forrestfield United FC
4
K Heinz
Lynwood United FC
19
11
K Spence
Lynwood United FC
5
K Hutchison
Aubin Grove United FC
19
1
K Wickham
Rockingham United FC 1
*
6
K Willcocks
Fremantle City FC
10
K Ririnui
Fremantle City FC Masters
15
1
K Dring
Kwinana United SC
19
2
L King
Kwinana United SC
17
1
L Bridge-Wright
South Perth United SC
1
L Sackett
Armadale SC
16
1
L M Despierre
Forrestfield United FC
12
1
L Tacy
Aubin Grove United FC
7
1
L Minchin
Aubin Grove United FC
16
5
L Powell
Aubin Grove United FC
17
L Petkovich
Fremantle City FC Masters
17
9
L Ferraloro
Lynwood United FC
16
L Mcmullan
Fremantle City FC Masters
1
L Neely
Armadale SC
17
7
L Sinker
Rockingham United FC 1
1
L Carter
Fremantle City FC Masters
12
14
M Allan
Rockingham United FC 1
*
10
2
M Lustig
Fremantle City FC
1
M Taylor
Victoria Park SC (WA)
14
2
M Hider
Rockingham United FC 1
*
2
M Nahem
Aubin Grove United FC
1
1
M O'Grady
South Perth United SC
3
1
M Kessey
Rockingham United FC 1
*
15
1
M T N Garcia
Fremantle City FC
15
M Lavelle
Victoria Park SC (WA)
11
M Jumahat
Fremantle City FC
18
5
M Perry
South Perth United SC
18
1
M Inthunesan
South Perth United SC
2
M Lamb
Fremantle City FC
9
1
M Farrell
Forrestfield United FC
13
5
M Hill
Rockingham United FC 1
*
9
M Linton
Forrestfield United FC
17
1
M Rosebury
Forrestfield United FC
5
M Young
Rockingham United FC 1
3
M Bostwick
Lynwood United FC
17
M Fletcher
Aubin Grove United FC
16
M Rich
Fremantle City FC Masters
12
9
M Apps
Rockingham United FC 1
*
2
M Rodriguez
South Perth United SC
9
M Pill
Beeliar Spirit AFC
12
1
M Lennon
Lynwood United FC
18
18
M Bertolini
Fremantle City FC
15
N Craig
Fremantle City FC Masters
12
N Beukering
South Perth United SC
3
2
N Sicuso
Kwinana United SC
9
N Goericke
Victoria Park SC (WA)
6
1
N Garland
Victoria Park SC (WA)
1
N Prickett
Armadale SC
19
1
N Winder
Victoria Park SC (WA)
15
N Risk
South Perth United SC
4
N Forrester
Fremantle City FC
12
5
N Ryan
South Perth United SC
1
N Aljarmakani
Aubin Grove United FC
4
O Holtmeulen
Kwinana United SC
19
O Ivey
Beeliar Spirit AFC
14
1
P Milne
Aubin Grove United FC
15
P B Crooke
Fremantle City FC
9
P Fraser
Rockingham United FC 1
*
13
P Sands
Forrestfield United FC
12
P Blancafort
Rockingham United FC 1
*
3
1
R Pepper
Victoria Park SC (WA)
16
1
R Pether
Fremantle City FC Masters
16
R Gray
Rockingham United FC 1
1
R Mutch
Forrestfield United FC
18
14
R Campbell
Rockingham United FC 1
1
R Leechen
South Perth United SC
16
R Fernandes
Armadale SC
8
R Fletcher
Victoria Park SC (WA)
18
2
S Bellinger
Armadale SC
14
3
S Harwood
Fremantle City FC Masters
19
S Jansen
South Perth United SC
14
S Victory
South Perth United SC
1
2
S Gibbs-Jones
Beeliar Spirit AFC
16
2
S Lopez
Victoria Park SC (WA)
13
1
S Dyer
Forrestfield United FC
15
S M Girr
Lynwood United FC
1
S Vitelli
Fremantle City FC
1
S Buckland
Fremantle City FC Masters
17
49
S Macaulay
Fremantle City FC
18
2
S Vincent
Fremantle City FC Masters
14
S Bunter
Fremantle City FC
5
S Hanutsaha
Fremantle City FC Masters
13
1
S Loxley
Aubin Grove United FC
16
6
S Sands
Victoria Park SC (WA)
17
S Slattery
South Perth United SC
1
3
S Whitmore
Aubin Grove United FC
5
S Ho
Aubin Grove United FC
18
S Sharma
South Perth United SC
14
2
S Felton
Rockingham United FC 1
*
15
1
S Jovovic
Victoria Park SC (WA)
18
1
S Dunmow
Kwinana United SC
18
2
S Carter
Lynwood United FC
17
S Cain
Fremantle City FC
1
S Blake
Fremantle City FC Masters
20
1
S Goodall
Victoria Park SC (WA)
1
T Imani
South Perth United SC
1
T Carter
Lynwood United FC
1
T Om
South Perth United SC
14
T Maxwell
Rockingham United FC 1
1
T Woods
Armadale SC
14
T Brunet
Victoria Park SC (WA)
1
T Ngoma
Rockingham United FC 1
*
3
3
T Davidson
Fremantle City FC Masters
19
35
T Mitchell
Rockingham United FC 1
2
1
T Cox
South Perth United SC
7
T Martinez
South Perth United SC
16
T Yarnold
Aubin Grove United FC
16
T Hill
Victoria Park SC (WA)
5
T Burton
Kwinana United SC
6
1
T Beattie
Lynwood United FC
19
2
T Pearson
Rockingham United FC 1
*
15
T Gamblin
Fremantle City FC
*
20
10
V Schoenjahn
Fremantle City FC
*
15
3
V Andric
Forrestfield United FC
18
1
W Azman
Fremantle City FC
11
5
X Gonzalez
Fremantle City FC Masters
15
1
Y A Hijazi
Victoria Park SC (WA)
5
Y Theodorsen
Fremantle City FC
17
Z Hashem
South Perth United SC
4
Z Anastasia
Lynwood United FC
11
2
Z Pike
South Perth United SC
2
Z Congreve
Victoria Park SC (WA)
17
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started