Essendon District Football League
Fixtures/Results
EDFL Member Database
Club Websites
Clearances
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Essendon District Football League (EDFL)
/
iFLY Under 12 Division 2 Mixed
Filter by season
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
Strathmore Community Bank Premier Division
Strathmore Community Bank Division 1
Strathmore Community Bank Division 2
Reserves Premier Division
Reserves Division 1
Reserves Division 2
AGA Apprenticeships Plus Under 18.5 Premier Division Men's
AGA Apprenticeships Plus Under 18.5 Division 1 Men's
AGA Apprenticeships Plus Under 18.5 Division 2 Men's
2021 Thirds
Airport Toyota Women's Premier Division
Airport Toyota Women's Division 1
Airport Toyota Women's Division 2
AGA Apprenticeships Plus Under 18.5 Women's
iFLY Under 10 Division 1 Mixed
iFLY Under 10 Division 2 Mixed
iFLY Under 10 Division 3 Mixed
iFLY Under 10 Division 4 Mixed
iFLY Under 10 Division 5 Mixed
iFLY Under 10 Division 6 Mixed
iFLY Under 10 Girls
iFLY Under 12 Division 1 Mixed
iFLY Under 12 Division 2 Mixed
iFLY Under 12 Division 3 Mixed
iFLY Under 12 Division 4 Mixed
iFLY Under 12 Division 5 Mixed
iFLY Under 12 Division 6 Mixed
iFLY Under 12 Division 7 Mixed
iFLY Under 12 Girls
iFLY Under 14 Division 1 Mixed
iFLY Under 14 Division 2 Mixed
iFLY Under 14 Division 3 Mixed
iFLY Under 14 Division 4 Mixed
iFLY Under 14 Division 5 Mixed
iFLY Under 14 Division 6 Mixed
iFLY Under 14 Division 1 Girls
iFLY Under 14 Division 2 Girls
iFLY Under 16 Division 1 Boys
iFLY Under 16 Division 2 Boys
iFLY Under 16 Division 3 Boys
iFLY Under 16 Division 4 Boys
iFLY Under 16 Division 5 Boys
iFLY Under 16 Division 1 Girls
iFLY Under 16 Division 2 Girls
iFLY Under 8 Black
iFLY Under 8 Blue
iFLY Under 8 Green
iFLY Under 8 Red
Fixtures/Results
iFLY Under 12 Division 2 Mixed
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Disposals Summary
Possessions Summary
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
G
TIB
MG
N Jenkins
Pascoe Vale 1
12
18
11
4
A Abdallah
Westmeadows 1
7
17
7
6
C Mclean
Rupertswood 1
12
14
2
5
J Cardassis
u12 Boys T
9
13
6
4
L Joyce
Rupertswood 1
10
12
10
5
J Petruccelli
Westmeadows 1
7
10
2
4
C Amy
Maribyrnong Park 2
8
9
2
4
H Jones
East Sunbury 1
9
9
2
5
M Darwish
Craigieburn 1
12
8
9
2
N Taleb
West Coburg 1
12
8
3
2
N Medhurst
Rupertswood 1
12
8
4
2
R Wilson
Rupertswood 1
10
8
4
2
T Wadden
East Sunbury 1
9
8
2
2
C Thwaites-Lesniak
Westmeadows 1
7
7
3
C Bevan
East Sunbury 1
9
7
3
3
F Collins
Maribyrnong Park 2
8
7
2
3
S Andersen
East Sunbury 1
9
7
2
3
A Fuller
Rupertswood 1
8
6
5
5
B Macmeikan
Craigieburn 1
10
6
2
2
C Marchionno
u12 Boys T
8
6
2
4
G Holderhead
u12 Boys T
9
6
4
5
O Bate
Maribyrnong Park 2
8
6
1
3
A Plunkett
u12 Boys T
9
5
1
1
D Mammoliti
Pascoe Vale 1
11
5
4
2
D Cardillo
Rupertswood 1
11
5
7
3
D Romeril
East Sunbury 1
9
5
3
4
H Jordan
Maribyrnong Park 2
8
5
2
2
L Hoobin
Rupertswood 1
10
5
1
L Reid
East Sunbury 1
8
5
2
1
L Rotella
Westmeadows 1
7
5
2
3
M Nicholson
Westmeadows 1
7
5
5
2
N Cukavac
u12 Boys T
9
5
5
3
A Merhi
Pascoe Vale 1
12
4
9
2
B Davis
Rupertswood 1
12
4
5
2
D Logan
Westmeadows 1
5
4
2
2
D Micallef
Rupertswood 1
12
4
1
E Cullen
West Coburg 1
11
4
3
2
H Jones
East Sunbury 1
9
4
3
1
J Dynan
u12 Boys T
9
4
7
2
L Pruden
u12 Boys T
9
4
2
2
M Manicaro
Westmeadows 1
7
4
2
M Karaglanis
Rupertswood 1
12
4
2
M Dennert
u12 Boys T
8
4
2
N Limbut
Westmeadows 1
7
4
1
2
N Ingham
Maribyrnong Park 2
7
4
1
2
O Kline
West Coburg 1
11
4
3
1
X Gardner
Rupertswood 1
12
4
2
2
A Doyle
Craigieburn 1
12
3
1
2
A Carroll
West Coburg 1
12
3
4
1
D Collet
Rupertswood 1
12
3
1
1
G Vittorino
u12 Boys T
6
3
1
1
I Zahraman
Pascoe Vale 1
11
3
2
2
J Magris
East Sunbury 1
8
3
1
M Taylor
West Coburg 1
11
3
3
1
N Millar
East Sunbury 1
9
3
3
1
N Hill
Rupertswood 1
6
3
2
O Gallivan
West Coburg 1
11
3
3
2
W Pryor
Rupertswood 1
8
3
6
1
A Kiliva
East Sunbury 1
7
2
3
2
A Zuvela
Westmeadows 1
7
2
2
1
A Merhi
Pascoe Vale 1
4
2
1
A Pearce
West Coburg 1
11
2
3
1
C O'Connell
Craigieburn 1
12
2
6
1
C Green
Rupertswood 1
12
2
11
1
C Temming
Westmeadows 1
7
2
3
1
E Lovrek
Pascoe Vale 1
10
2
1
1
E Lewis
u12 Boys T
8
2
1
1
H Cruttenden
West Coburg 1
11
2
3
1
H Smith
u12 Boys T
9
2
2
1
J Collins
Maribyrnong Park 2
6
2
2
2
J Harris
West Coburg 1
12
2
3
1
J Khouri
West Coburg 1
12
2
3
1
K Clark
Craigieburn 1
12
2
5
1
K Derbas
Pascoe Vale 1
11
2
2
1
L Rees
u12 Boys T
8
2
1
1
L Theron
West Coburg 1
11
2
3
1
L Pappin
Craigieburn 1
12
2
3
1
L Harper
East Sunbury 1
9
2
2
1
N Long
West Coburg 1
12
2
3
1
N Ritchie
East Sunbury 1
9
2
4
1
O Taylor
Craigieburn 1
12
2
2
1
R Camm
West Coburg 1
12
2
3
1
R Larchin
Craigieburn 1
11
2
3
1
S Evans
Westmeadows 1
7
2
3
1
W Cromdos
Pascoe Vale 1
9
2
1
A Templeton
Airport West 1
1
1
1
A Huddart
Pascoe Vale 1
11
1
8
1
B Sheridan
West Coburg 1
11
1
3
1
B Gallagher
Craigieburn 1
12
1
2
1
C Knight
Pascoe Vale 1
11
1
1
C Holland-Lees
Craigieburn 1
12
1
4
1
D Surace
West Coburg 1
12
1
3
1
H Crichton
Maribyrnong Park 2
7
1
1
1
J Murphy
Airport West 1
1
1
1
1
J Beckenham
Craigieburn 1
12
1
3
1
J Ibrahim
West Coburg 1
11
1
3
1
J Williams
Rupertswood 1
12
1
1
J Macfarlane
West Coburg 1
11
1
3
1
J Raciti
Maribyrnong Park 2
7
1
1
1
L Dancer
Craigieburn 1
12
1
3
1
L O'Donoghue
Pascoe Vale 1
11
1
1
1
L Giorgi
West Coburg 1
11
1
3
1
L Janetzki
Maribyrnong Park 2
8
1
3
1
L Patsalis
Westmeadows 1
7
1
1
L Humphreys
Rupertswood 1
12
1
1
1
L Prattico
Pascoe Vale 1
12
1
1
M Dalli
East Sunbury 1
8
1
1
1
N Altham
Westmeadows 1
6
1
2
1
O Ashworth
Craigieburn 1
12
1
10
1
O Pollerd
u12 Boys T
9
1
2
1
P Abboud
West Coburg 1
11
1
3
1
R Beljon
u12 Boys T
9
1
3
1
R Barnes
Rupertswood 1
11
1
1
1
T Brink
u12 Boys T
8
1
1
1
W Summerfield
West Coburg 1
8
1
2
1
X Prosser
Maribyrnong Park 2
8
1
2
1
Y Vasilopoulos
Pascoe Vale 1
12
1
5
1
Z Egglestone
East Sunbury 1
7
1
3
1
A Taleb
West Coburg 1
1
A Rabah
Pascoe Vale 1
4
A Arabi
Pascoe Vale 1
12
2
A Lambertini
Maribyrnong Park 2
8
2
A Thompson
Maribyrnong Park 2
5
2
A Allouche
Pascoe Vale 1
1
A Saad
West Coburg 1
1
A Croome-Mcgadey
East Keilor 1
1
A Cullia
Airport West 1
1
A Lowe
Oak Park 1
2
A Abou-Eid
West Coburg 1
1
A Beer
East Keilor 1
1
A Fraser
u12 Boys T
9
3
A L Bello
Airport West 1
1
A Bramble
Westmeadows 1
7
1
A Hickson
Airport West 1
1
A Hubbard
Rupertswood 1
10
A Ozgan
Westmeadows 1
7
1
A Neville
Airport West 1
1
A Ladiges
East Keilor 1
1
B Daws
Westmeadows 1
7
B Dichiera
Maribyrnong Park 2
5
1
B Hausfeld
Maribyrnong Park 2
8
2
B Addy
Rupertswood 1
12
1
C D Fazio
Maribyrnong Park 2
8
3
C Cook
Greenvale 1
2
C Madigan
East Keilor 1
1
1
C Lanza
Airport West 1
1
C Muraya
Airport West 1
1
1
C Searle
Craigieburn 1
2
C Spurrell
Hillside 1
7
2
C Gowland
East Keilor 1
1
C Pardo
Airport West 1
1
D Stanojevic
East Keilor 1
1
D D Felice
Pascoe Vale 1
12
3
D Lubansky
u12 Boys T
5
1
D Broderick
Craigieburn 1
12
2
D Arora
Airport West 1
1
E Vassallo
Pascoe Vale 1
12
5
E Burke
West Coburg 1
10
3
G Rossitto
Airport West 1
1
G Asaad
East Keilor 1
1
G Marmina
Maribyrnong Park 2
8
2
H Monaghan
East Sunbury 1
8
1
H Simmons
Craigieburn 1
12
1
H Roulston
Craigieburn 1
12
5
H Brown
East Keilor 1
1
1
H Ryan
Pascoe Vale 1
12
1
I Said
Westmeadows 1
6
J D Fazio
Maribyrnong Park 2
8
1
J White
East Keilor 1
1
J Tarantello
East Sunbury 1
4
3
J Lamb
East Keilor 1
1
1
J Sparks
East Keilor 1
1
J Mortellaro
Pascoe Vale 1
12
1
J Paoly
East Sunbury 1
2
J Khoder
Pascoe Vale 1
1
J Furnell
Craigieburn 1
12
3
J Jacovou
Pascoe Vale 1
12
1
J Brownjohn
Craigieburn 1
12
1
J Carlton
Pascoe Vale 1
10
6
J Gorman
Maribyrnong Park 2
8
3
J Massara
Airport West 1
1
K Kryskow
Airport West 1
1
1
L Fleming
East Sunbury 1
9
4
L Forman
Craigieburn 1
12
L Mitchell
Airport West 1
1
L Mcnaughton
East Keilor 1
1
L Johnson-Schollick
Westmeadows 1
7
5
L Draper
Ascot Vale 1 Red
2
1
L Huddart
Pascoe Vale 1
1
L Cortellino
East Keilor 1
1
L Kennedy
u12 Boys T
9
1
L Garoni
Airport West 1
1
M Elbaba
Westmeadows 1
7
2
M Ripa
Airport West 1
1
M Blake
Craigieburn 1
12
1
M Posterino
Pascoe Vale 1
11
1
M Agresta
Maribyrnong Park 2
6
1
M Thompson
Maribyrnong Park 2
8
1
M Yehia
u12 Boys T
6
1
N O'Sullivan
East Keilor 1
1
N Lanza
Airport West 1
1
N Sutherland
Rupertswood 1
11
1
N Jordan
Maribyrnong Park 2
8
2
N Tucker
West Coburg 1
11
3
O Davern
u12 Boys T
9
2
O Sawyer
East Keilor 1
1
P Paragalli
Pascoe Vale 1
12
3
R Santilli
West Coburg 1
12
3
R Buxton
East Keilor 1
1
R Bongiorno
East Keilor 1
1
R Wilson
East Sunbury 1
9
1
S Contessa
Pascoe Vale 1
1
S Patman
Rupertswood 1
12
1
S Raymond
West Coburg 1
9
3
S Borrelli
Westmeadows 1
7
S Oldaker
Pascoe Vale 1
8
S Brancatisano
Airport West 1
1
1
T Ferbrache
East Keilor 1
1
T Navuni
East Keilor 1
1
1
T White
u12 Boys T
8
3
T Jury
East Sunbury 1
8
T Okines
Westmeadows 1
7
4
T Putker
Craigieburn 1
8
1
W Curran
Essendon Doutta Stars 1
2
1
W Jani
Craigieburn 1
8
5
W Loftus
u12 Boys T
8
2
W Peel
Airport West 1
1
1
W Young
East Keilor 1
1
1
X Jackson
Maribyrnong Park 2
6
3
Z Paoly
East Sunbury 1
8
3
Z Megalla
u12 Boys T
8
3
Z Bongiorno
East Keilor 1
1
1
Z Stott
Burnside Heights 1
12
4
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started