FINAL
Bellarine FNLGoal Kickers: M. Farrelly 3, J. Erskine 3, J. Garth 2, P. Killen, M. Day, J. Bews
Best Players: M. Farrelly, J. Meesen, W. McSparron, L. Wagener, M. Fenton, J. Finch
Geelong & District FLGoal Kickers: L. Wilson 2, B. Mitchell, A. Donohue, W. Ford
Best Players: A. Gubbins, J. Brauman, M. Best, N. Bauld, M. James, M. Baden
FINAL
Goulburn Valley FLGoal Kickers: K. Pettifer 3, B. Webster 2, K. Mueller 2, N. Marrone, M. Mattingly, P. Marks, N. Warnock
Best Players: M. Mattingly, Z. Keogh, B. Ryan, B. Mahoney, K. Pettifer, E. Lindon
Western Region Football LeagueGoal Kickers: F. Brancatisano, T. Jenkins, B. Ferrari, A. Panayi
Best Players: J. MacDonald, D. Nielsen, B. Hodgson, N. Buykx, D. Viojo-Rainbow, K. Pickard
FINAL
Gippsland LeagueGoal Kickers: B. McCarrey 4, C. Dunne 4, R. Cowan 2, D. Farrell, D. Loprese
Best Players: R. Cowan, M. Rennie, J. Dessent, C. Dunne, B. McCarrey, A. Dugan
Central Murray FNLGoal Kickers: M. O''Dwyer 3, T. Toma 2, M. Wade 2, L. Holt-Fitz, K. Heslop, M. Iannucci, H. Allen
Best Players: H. Allen, M. Wade, M. Kelly, M. O''Dwyer, A. Erlandson, J. Barrington
FINAL
Ovens & Murray FLGoal Kickers: L. Taylor Nugent 3, L. Dale 3, A. Johnson, L. Garland, T. Hargreave, T. McDonagh
Best Players: N. Cooper, M. Brennan, B. St John, S. Mannagh, R. Jolliffe, J. Anderson
Mornington Peninsula Nepean FL Goal Kickers: S. McDonald 6, S. Gladman 3, C. Buchan 2, P. Lewis-Smith 2, B. Quigley, D. Sutton, S. Fowler
FINAL
Sunraysia FNLGoal Kickers: N. Pezzaniti 3, W. Hancock 3, P. Moi Moi, D. Coghlan
Best Players: M. Taylor, W. Hancock, R. Hards, A. Morrish, N. Mee, J. Carmichael
Heathcote & District FLGoal Kickers: D. Richards 3, J. Findlay 2, H. Whittle 2, S. Kerridge 2, R. Grenville 2, C. Price, B. Phillips, T. Clarke
Best Players: J. Findlay, A. Craig, R. Irwin, T. Clarke, B. Phillips, D. Richards
FINAL
Hampden FNLGoal Kickers: J. Korewha 4, J. Turland 3, T. Sullivan 3, A. Wines 2, S. Cowling 2, K. Mercovich 2, R. Arnold, T. Couch, J. Bell, D. Nicholson
Best Players: K. Mercovich, T. Sullivan, B. Dobson, J. Hausler, T. Couch, A. Pulling
Ballarat FNLGoal Kickers: J. Johnston 2, A. Willitts 2, L. George, B. Kight, J. Landt, L. Carter
Best Players: G. Valles, J. Landt, M. Conn, L. Watkins, L. Bramble, B. Edwards
FINAL
Tallangatta & District FNLGoal Kickers: T. Castles 9, J. Kotzur 3, D. Wilson 2, J. Johnston 2, B. Doswell, B. Mckimmie, T. Rake
Best Players: B. Doswell, B. Mason, T. Castles, D. Wilson, J. Kotzur, B. Murphy
Ovens & King FNLGoal Kickers: C. Smith, S. Williamson, J. Wilson, C. Dube
Best Players: K. Norman, B. Clarke, X. Ham, S. Williamson, J. Dykstra
FINAL
Horsham DFNLGoal Kickers: N. Pekin 5, S. Close 3, M. Healy 3, N. Koenig 2, J. Ryan, R. Miller, R. Folkes, E. Guthrie, D. Folkes
Best Players: E. Guthrie, N. Pekin, S. Carey, S. Close, m. butler, M. Healy
Loddon Valley FLGoal Kickers: R. Wellington 5, N. Waterson 2, D. Clohesy 2, T. Downie, B. George, B. Micevski, P. Rothacker, J. Hall
Best Players: R. Wellington, N. Waterson, S. Moyle, P. Rothacker, J. Wiegard, A. Pearson
FINAL
West Gippsland Football Netball CompetitionGoal Kickers: J. Wells 4, N. Gardiner 3, H. Briggs 3, A. Dean 3, N. Voss 3, D. Clark, N. Allen, J. Youle
Best Players: J. Weightman, D. Clark, J. Youle, A. Paxton, J. Wells, B. Patterson
Ellinbank & District FLGoal Kickers: J. Hazendonk 2, N. Visser 2, B. Campbell 2, H. Baker, I. Osman, A. Cook
Best Players: N. Visser, B. Campbell, T. Baker, B. Arnold, P. Pattison, n. campbell
FINAL
Murray FLGoal Kickers: N. Hicks 3, L. Moore 2, B. Bell 2, D. Schaper, H. Hosking, C. Hickford, C. McCarthy, M. Herlihy
Best Players: M. Herlihy, L. Moore, Z. Brain, N. Denahy, C. Ilett, B. Sawyer
Wimmera FNLGoal Kickers: S. Jasper 3, L. Fisher 3, D. Roberts 3, J. Peters 2, J. O''Beirne 2, T. Mills 2, c. schache, R. Taylor, B. Carberry
Best Players: c. schache, L. Fisher, J. McGrath, S. Jasper, D. Roberts
FINAL
Maryborough Castlemaine District FNLGoal Kickers: A. Munari 3, Z. Denahy 3, A. McKinna 2, H. Butler 2
Best Players: J. Bowen, J. Anderson, B. Hedger, N. Wright, A. McKinna, R. Herd
Colac & District FLGoal Kickers: N. Harding 9, B. Macleod 2, J. Woods 2, J. Goonan, C. Kelly, J. Menzies, B. Scott
Best Players: B. Macleod, N. Harding, T. Baudinette, J. Woods, M. Kelly , A. Uwland
FINAL
Kyabram District FNLGoal Kickers: B. Campbell 5, H. McLean 4, J. Milne 4, Z. Cerrone 2, B. Kearns, K. Maynard, M. Tinkler
Best Players: K. Herbert, M. Tinkler, T. Karolidis, N. Torney, D. Giles , J. Ross
Golden Rivers FLGoal Kickers: N. O''Toole 3, J. Ferguson 2, B. Morison 2, J. Robinson 2, M. Farmer, R. Wild, X. Mertz, G. Knight, D. Pascoe, T. Isma
Best Players: X. Mertz, J. Ferguson, M. Farmer, T. Isma, R. Smith, B. Booth
FINAL
North Central FLGoal Kickers: R. Allan 2, G. Turner 2, T. Finlay 2, F. House 2, T. Cossar, J. Hargreaves, S. Simmons, W. Donnan, H. Durward
Best Players: B. Adcock, B. Delmenico , T. Donnan, F. House, K. Donnan, S. Pye
Central Highlands FLGoal Kickers: J. Dunne 2, S. Dunstan 2, L. Murray, T. Nash, A. Zelencich
Best Players: M. Gunnell, J. Rodgers, L. Barnes, D. Wehrung, J. O''Brien, J. Robertson
FINAL
Bendigo FNLGoal Kickers: J. Scanlon 3, L. Sharp 2, J. O''Brien 2, J. Geary 2, A. Marklew 2, H. Robertson, J. Govan, J. Burke, M. Goodyear, P. McKenna, J. Thrum, B. McPhee
Best Players: J. Thrum, J. Geary, N. Horbury, B. Curnow, L. Barrett, P. McKenna
AFL Outer EastGoal Kickers: M. Homfray, L. Bee-Hugo, M. Hottes
Best Players: B. Osborne, M. Hottes, T. Gunn, W. Arthurson, P. Bruzzese, Z. Monkhorst
FINAL
Geelong FNLGoal Kickers: L. Herbert 2, L. Hillman 2, R. Ferguson 2, C. McCarthy, C. Delaney
Best Players: C. Tudor, J. Simpkin, B. Rees, R. Ferguson, P. Dowling, A. Cincotta
Northern Football LeagueGoal Kickers: P. Fitzgerald 5, J. Furlong, J. Baddeley-Kelly, R. Stone, M. Dennis, M. Cecchin, J. Donaldson, T. Blake
Best Players: N. Riddle, A. Woods, P. Fitzgerald, M. Dennis, J. Robinson, B. Bailey
FINAL
Southern Football Netball LeagueGoal Kickers: J. Mullen 5, D. Ades, J. Carosella, A. Spencer, C. Horton-Milne, T. La Rocca, K. Hendy
Best Players: C. Carey, J. Mullen, P. Fry, L. Walmsley , K. Feehan, D. Ades
Riddell District FNLGoal Kickers: M. Jensen 4, D. Weir 3, J. Caruana, J. O''Sullivan, D. Putt, D. Tarczon, D. Toman
Best Players: D. Toman, M. Jensen, D. Tarczon, A. Tyquin, B. Swallow, M. Burkett