DATE |
TIME |
Competition Name |
|
HOME TEAM |
|
AWAY TEAM |
|
09/04/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
34 |
Ajax Miners |
def. by |
OU Women's Varsity B |
49 |
09/04/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
48 |
Andy Bay Falcons Kowhai |
def. by |
Magic B |
53 |
16/04/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
49 |
OU Women's Varsity B |
def. |
Magic B |
32 |
16/04/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
45 |
Ajax Miners |
def. |
Andy Bay Falcons Mawhero |
36 |
23/04/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club A Grade ) |
20 |
Magic A |
def. |
Ajax 1 |
0 |
23/04/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
0 |
Magic B |
def. by |
Andy Bay Falcons Mawhero |
0 |
03/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Prem Grade) |
59 |
Columba College Junior A |
def. |
TCC Junior Girls Red |
16 |
03/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
37 |
King's Junior Yr9 White |
def. by |
SKC Junior Boys |
52 |
03/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
73 |
Taieri College Senior A Boys |
vs |
OBHS Senior White |
78 |
03/05/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls Prem Grade) |
79 |
OGHS Senior A |
def. |
SHCS Senior A |
38 |
04/05/24 (Sat) |
11:00 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
64 |
Mid City Mud Dogs |
def. by |
St Kilda Bullets |
85 |
04/05/24 (Sat) |
12:35 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
77 |
Andy Bay Falcons Koura |
def. |
Kings A |
76 |
04/05/24 (Sat) |
14:10 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
34 |
Andy Bay Falcons Kakariki |
def. by |
City Rise Sky Kings |
59 |
04/05/24 (Sat) |
15:45 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
84 |
City Rise Sky Bandits |
def. |
Otago University Mens Storm |
79 |
06/05/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Boys A Grade) |
|
Tahuna Bombers |
vs |
Fairfield Grizzlies |
|
06/05/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Tahuna Hoiho |
vs |
SHCS Nuggets |
|
06/05/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Boys A Grade) |
|
Balmacewen Thunder |
vs |
Taieri College Magic |
|
06/05/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls A Grade) |
|
Taieri College Wizards |
vs |
Tahuna Storm |
|
07/05/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
53 |
Andy Bay Falcons Kowhai |
def. |
Ajax Miners |
39 |
07/05/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
51 |
Andy Bay Falcons Mawhero |
def. by |
OU Women's Varsity B |
70 |
08/05/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
87 |
GC's |
def. |
Redeem Team |
63 |
08/05/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
73 |
How I Net Your Mother |
def. by |
No Hoopers |
89 |
08/05/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mixed B Grade ) |
83 |
Lil Dribblers |
def. by |
Cuppa Te Au |
92 |
09/05/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
GB Allstars |
vs |
MHS Hawks |
|
09/05/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Andy Bay Kakapo |
vs |
Columba All-Stars |
|
09/05/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Bernies Bulls |
vs |
Wakari Black |
|
09/05/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
GSNS Satellites |
vs |
Arthur Street Nuggets |
|
09/05/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Sacred Heart Hot Shotz |
vs |
MHS Falcons |
|
09/05/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Clair NetZ |
vs |
Kaikorai Heat |
|
10/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
45 |
JMC Junior A |
def. by |
King's Junior Yr10 Blue |
55 |
10/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
74 |
Waitaki Boys |
def. |
King's Junior Yr9 White |
37 |
10/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
66 |
JMC Sen A |
def. by |
Waitaki Boys |
96 |
10/05/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
|
OBHS Senior Blue |
vs |
OBHS Senior White |
|
13/05/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls A Grade) |
|
Trinity SPARKS |
vs |
Columba Intermediate Navy |
|
13/05/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Tahuna Fever |
vs |
Tahuna Nets |
|
13/05/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls A Grade) |
|
Trinity MERCURY |
vs |
Fairfield Sparks |
|
13/05/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Boys A Grade) |
|
Balmacewan OKC |
vs |
Tahuna Spurs |
|
17/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
8 |
TCC Junior girls blue |
def. by |
Columba College Junior A |
71 |
17/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
42 |
Waitaki Boys |
def. by |
OBHS 10 Blue |
71 |
17/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
59 |
Waitaki Boys |
def. by |
OBHS Senior Blue |
74 |
18/05/24 (Sat) |
09:00 |
(2024 Z6 U18 Girls National Qualifying Tournament) |
80 |
Otago U18 Girls |
def. |
North Otago Under 18 Girls |
33 |
18/05/24 (Sat) |
10:35 |
(2024 Z6 U16 Girls National Qualifying Tournament ) |
96 |
Otago U16A Girls |
def. |
Eastern U16 |
27 |
18/05/24 (Sat) |
12:10 |
(2024 Z6 U16 Girls Non-Qualifying Tournament) |
24 |
North Otago U16 Girls |
def. by |
South Canterbury Black |
101 |
18/05/24 (Sat) |
13:45 |
(2024 Z6 U16 Boys National Qualifying Tournament) |
63 |
Southland White |
def. |
Central Lakes Blue |
44 |
18/05/24 (Sat) |
15:20 |
(2024 Z6 U16 Girls National Qualifying Tournament ) |
80 |
Otago U16A Girls |
def. |
Central Lakes |
53 |
18/05/24 (Sat) |
16:55 |
(2024 Z6 U16 Girls Non-Qualifying Tournament) |
44 |
South Canterbury White |
def. |
North Otago U16 Girls |
29 |
18/05/24 (Sat) |
18:30 |
(2024 Z6 U16 Boys National Qualifying Tournament) |
63 |
Otago U16B Boys |
def. |
Southland White |
62 |
19/05/24 (Sun) |
09:00 |
(2024 Z6 U18 Boys National Qualifying Tournament ) |
67 |
Eastern U18 |
def. by |
North Otago Under 18 Boys |
105 |
19/05/24 (Sun) |
10:35 |
(2024 Z6 U16 Boys National Qualifying Tournament) |
61 |
Eastern U16 A |
def. |
Southland White |
52 |
19/05/24 (Sun) |
12:10 |
(2024 Z6 U16 Girls Non-Qualifying Tournament) |
26 |
North Otago U16 Girls |
def. by |
Otago U16B Girls |
54 |
19/05/24 (Sun) |
13:45 |
(2024 Z6 U18 Boys Non-Qualifying Tournament) |
65 |
Otago U18B Boys |
def. by |
Central Lakes |
75 |
19/05/24 (Sun) |
15:20 |
(2024 Z6 U16 Boys National Qualifying Tournament) |
57 |
Southland White |
def. |
Otago U16B Boys |
52 |
19/05/24 (Sun) |
16:55 |
(2024 Z6 U16 Boys National Qualifying Tournament) |
79 |
Eastern U16 A |
def. by |
North Otago u16 Boys |
93 |
20/05/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls A Grade) |
|
Columba Intermediate Navy |
vs |
SHCS Wildcats |
|
20/05/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Balmacewen Fever |
vs |
Tahuna Hoiho |
|
20/05/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Boys A Grade) |
|
Tahuna Bombers |
vs |
Trinity KNICKS |
|
20/05/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls A Grade) |
|
Trinity SPARKS |
vs |
Trinity MERCURY |
|
21/05/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
85 |
Magic B |
def. |
OU Women's Varsity B |
56 |
21/05/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
45 |
Andy Bay Falcons Mawhero |
def. |
Ajax Miners |
42 |
22/05/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
106 |
The Sea Men |
def. |
The 5 B's |
38 |
22/05/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
88 |
Southern Pride |
def. |
Joop Jumpers |
51 |
23/05/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Clair NetZ |
vs |
NEVN Ruru |
|
23/05/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Hawks |
vs |
Tainui 5 |
|
23/05/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Bradford Seniors |
vs |
Kaikorai Celtics |
|
23/05/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Raptors |
vs |
Mac Bay Lightning |
|
23/05/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Wakari Yellow |
vs |
BGP Tigers |
|
23/05/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Carisbrook Jets |
vs |
Abbotsford Suns |
|
24/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
86 |
SHCS Junior A |
def. |
OGHS Junior 1 |
18 |
24/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
72 |
Columba College Junior A |
def. |
TCC Junior Girls Red |
52 |
24/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls Prem Grade) |
26 |
SHCS Senior A |
def. by |
OGHS Senior A |
68 |
24/05/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
71 |
JMC Sen A |
def. by |
OBHS Senior White |
73 |
27/05/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls A Grade) |
|
Taieri College Wizards |
vs |
Columba Intermediate Navy |
|
27/05/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Taieri College Jazz |
vs |
Tahuna Hoiho |
|
27/05/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls A Grade) |
|
SHCS Wildcats |
vs |
Trinity MERCURY |
|
27/05/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Boys A Grade) |
|
Trinity KNICKS |
vs |
Balmacewen Pistons |
|
28/05/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
41 |
Andy Bay Falcons Mawhero |
def. by |
Magic B |
67 |
28/05/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
60 |
Andy Bay Falcons Kowhai |
def. |
OU Women's Varsity B |
49 |
29/05/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
85 |
The Desperadoes |
def. by |
Milo Men |
91 |
29/05/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
90 |
Spartans |
def. by |
The Gulls |
117 |
30/05/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
NEVN Taniwha |
vs |
SPC Breakers |
|
30/05/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Abbotsford Pacers |
vs |
Kaikorai Celtics |
|
30/05/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Raptors |
vs |
Arthur Street Nuggets |
|
30/05/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Carisbrook Jets |
vs |
St Clair NetZ |
|
30/05/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Joseph's Nuggets |
vs |
St Brigid's Celtics |
|
30/05/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Green Island Kakariki |
vs |
SFX Heat |
|
31/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
68 |
OBHS 10 Blue |
def. |
OBHS 9 Blues |
29 |
31/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
65 |
Waitaki Boys |
def. |
Trinity Catholic College Junior A Boys |
34 |
31/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
101 |
OBHS Senior Blue |
def. |
SKC Top V Men |
63 |
31/05/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 Secondary School Senior Boys A Grade) |
58 |
OBHS Red |
def. by |
King's White |
117 |
04/06/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club A Grade ) |
0 |
Magic A |
def. by |
Ajax 1 |
0 |
04/06/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
|
Ajax Miners |
vs |
Magic B |
|
05/06/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
|
The Desperadoes |
vs |
Joop Jumpers |
|
06/06/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Falcons |
vs |
St Clair RaptorZ |
|
06/06/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Nuggets |
vs |
Andy Bay Kakapo |
|
06/06/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Kaikorai Heat |
vs |
Green Island Kakariki |
|
06/06/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Wakari Black |
vs |
St Clair StarZ |
|
06/06/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Sacred Heart Hot Shotz |
vs |
St Brigid's Celtics |
|
06/06/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Bradford Seniors |
vs |
GB Aces |
|
07/06/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
|
OBHS 9 Blues |
vs |
King's Junior Yr9 White |
|
07/06/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
|
OBHS 10 Blue |
vs |
SKC Junior Boys |
|
07/06/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
|
SKC Top V Men |
vs |
JMC Sen A |
|
07/06/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 Secondary School Senior Boys A Grade) |
|
JMC Sen B |
vs |
Trinity Catholic College Senior A boys |
|
10/06/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Balmacewen Sparks |
vs |
Tahuna Storm |
|
10/06/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Taieri College Wizards |
vs |
Tahuna Kings |
|
11/06/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
|
Ajax Miners |
vs |
Andy Bay Falcons Kowhai |
|
11/06/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
|
OU Women's Varsity B |
vs |
Andy Bay Falcons Mawhero |
|
12/06/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
|
Spartans |
vs |
Trojans |
|
12/06/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
|
LeBallhandlers |
vs |
Joop Jumpers |
|
15/06/24 (Sat) |
11:00 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
|
City Rise Sky Kings |
vs |
City Rise Cloudchasers |
|
15/06/24 (Sat) |
12:35 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
|
Andy Bay Falcons Hiriwa |
vs |
City Rise Sky Bandits |
|
15/06/24 (Sat) |
14:10 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
|
St Kilda Bullets |
vs |
Otago University Mens Storm |
|
15/06/24 (Sat) |
15:45 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
|
City Rise Skyblazers |
vs |
Andy Bay Falcons Koura |
|
18/06/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
|
OU Women's Varsity B |
vs |
Ajax Miners |
|
18/06/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
|
Magic B |
vs |
Andy Bay Falcons Kowhai |
|
19/06/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
|
The Sea Men |
vs |
The Gulls |
|
19/06/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
|
Trojans |
vs |
The 5 B's |
|
22/06/24 (Sat) |
11:00 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
|
City Rise Cloudchasers |
vs |
Andy Bay Falcons Kakariki |
|
22/06/24 (Sat) |
12:35 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
|
Kings A |
vs |
Andy Bay Falcons Koura |
|
22/06/24 (Sat) |
14:10 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
|
St Kilda Bullets |
vs |
Mid City Mud Dogs |
|
22/06/24 (Sat) |
15:45 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 1 ) |
|
Otago University Mens Storm |
vs |
City Rise Sky Bandits |
|
26/06/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
|
The Gulls |
vs |
Joop Jumpers |
|
26/06/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
|
Milo Men |
vs |
Southern Pride |
|