DATE |
TIME |
Competition Name |
|
HOME TEAM |
|
AWAY TEAM |
|
30/04/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
56 |
Magic B |
def. |
Ajax Miners |
43 |
30/04/24 (Tue) |
19:45 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
38 |
Andy Bay Falcons Mawhero |
def. by |
Andy Bay Falcons Kowhai |
82 |
03/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
35 |
JMC Junior A |
def. by |
OBHS 10 Blue |
88 |
04/05/24 (Sat) |
11:00 |
(2024 Dunedin Mens Club C Grade ) |
46 |
Raiders |
def. by |
Kings Waiporoporo |
75 |
04/05/24 (Sat) |
12:35 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
74 |
Otago University Mens Gold |
def. |
City Rise Flyboys |
51 |
04/05/24 (Sat) |
14:10 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
65 |
Mid City Mustangs |
def. by |
City Rise Cloudchasers |
69 |
04/05/24 (Sat) |
15:45 |
(2024 Dunedin Mens Club B Grade) |
68 |
Andy Bay Falcons Kahurangi |
def. by |
City Rise Squddies |
76 |
06/05/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Balmacewen Fever |
vs |
Trinity Stars |
|
08/05/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
72 |
BHA Bombers |
def. by |
The Process |
74 |
08/05/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mixed B Grade ) |
43 |
Chaos on the Court |
def. by |
The Titans |
96 |
08/05/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
97 |
Cashflows |
def. |
Slippery Gecko |
58 |
09/05/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Kaikorai Celtics |
vs |
St Clair FlameZ |
|
09/05/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Liberton Clippers |
vs |
SPC Breakers |
|
09/05/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Mac Bay Lightning |
vs |
Columba Ballers |
|
09/05/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Clair StarZ |
vs |
MHS Raptors |
|
09/05/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Joseph's Nuggets |
vs |
Wakari Yellow |
|
09/05/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Carisbrook Jets |
vs |
SFX Heat |
|
10/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
44 |
OGHS Junior 1 |
def. |
Queens Jnr A |
25 |
10/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
17 |
SKC Junior Girls |
def. by |
Columba College Junior A |
54 |
10/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls A Grade) |
47 |
Queen's Senior A |
def. by |
WGHS Senior |
64 |
10/05/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls A Grade) |
63 |
Taieri College Senior A Girls |
def. |
OGHS Senior B |
37 |
13/05/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Trinity Stars |
vs |
Taieri College Jazz |
|
13/05/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Boys A Grade) |
|
Trinity SPURS |
vs |
Taieri College Magic |
|
17/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
65 |
King's Junior Yr10 Blue |
def. |
King's Junior Yr9 White |
30 |
17/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
13 |
Queens Jnr A |
def. by |
SHCS Junior A |
102 |
17/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
70 |
Taieri College Senior A Boys |
def. by |
SKC Top V Men |
81 |
17/05/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls A Grade) |
74 |
TCC Senior A girls |
def. |
Taieri College Senior A Girls |
29 |
18/05/24 (Sat) |
09:00 |
(2024 Z6 U16 Boys National Qualifying Tournament) |
66 |
North Otago u16 Boys |
def. |
Otago U16A Boys |
63 |
18/05/24 (Sat) |
10:35 |
(2024 Z6 U16 Girls National Qualifying Tournament ) |
68 |
Central Lakes |
def. |
Southland |
61 |
18/05/24 (Sat) |
12:10 |
(2024 Z6 U16 Boys Non-Qualifying Tournament ) |
49 |
Southland Maroon |
def. |
Otago U16 Boys Blue |
40 |
18/05/24 (Sat) |
13:45 |
(2024 Z6 U16 Boys National Qualifying Tournament) |
73 |
Eastern U16 A |
def. |
North Otago u16 Boys |
64 |
18/05/24 (Sat) |
15:20 |
(2024 Z6 U16 Girls National Qualifying Tournament ) |
56 |
Eastern U16 |
def. by |
Southland |
77 |
18/05/24 (Sat) |
16:55 |
(2024 Z6 U16 Girls Non-Qualifying Tournament) |
41 |
Otago U16B Girls |
def. by |
South Canterbury Black |
69 |
18/05/24 (Sat) |
18:30 |
(2024 Z6 U16 Boys National Qualifying Tournament) |
57 |
Otago U16A Boys |
def. by |
Eastern U16 A |
64 |
19/05/24 (Sun) |
09:00 |
(2024 Z6 U16 Girls National Qualifying Tournament ) |
35 |
Southland |
def. by |
Otago U16A Girls |
80 |
19/05/24 (Sun) |
10:35 |
(2024 Z6 U16 Boys Non-Qualifying Tournament ) |
53 |
Otago U16 Boys White |
def. |
Southland Yellow |
50 |
19/05/24 (Sun) |
12:10 |
(2024 Z6 U16 Girls Non-Qualifying Tournament) |
67 |
South Canterbury Black |
def. |
South Canterbury White |
17 |
19/05/24 (Sun) |
13:45 |
(2024 Z6 U16 Girls National Qualifying Tournament ) |
75 |
Southland |
def. |
Eastern U16 |
49 |
19/05/24 (Sun) |
15:20 |
(2024 Z6 U16 Boys Non-Qualifying Tournament ) |
82 |
Otago U16 Boys White |
def. |
Eastern U16 B |
72 |
19/05/24 (Sun) |
16:55 |
(2024 Z6 U16 Boys Non-Qualifying Tournament ) |
49 |
South Canterbury Green |
def. by |
Southland Maroon |
50 |
20/05/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Taieri College Jazz |
vs |
SHCS Nuggets |
|
20/05/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Boys A Grade) |
|
Taieri College Magic |
vs |
Tahuna Spurs |
|
22/05/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
62 |
Slippery Gecko |
def. |
Redeem Team |
57 |
22/05/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mixed B Grade ) |
54 |
Chaos on the Court |
def. by |
Team Amplify |
67 |
22/05/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mixed B Grade ) |
106 |
The Titans |
def. |
Lil Dribblers |
65 |
23/05/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Clair RaptorZ |
vs |
SPC Breakers |
|
23/05/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Nuggets |
vs |
NEVN Taniwha |
|
23/05/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Arthur Street Nuggets |
vs |
Wakari Black |
|
23/05/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Bernies Bulls |
vs |
Columba Ballers |
|
23/05/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
GB Aces |
vs |
Sacred Heart Hot Shotz |
|
23/05/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Green Island Kakariki |
vs |
MHS Kings |
|
24/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
34 |
King's Junior Yr10 Blue |
def. by |
OBHS 10 Blue |
73 |
24/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
57 |
JMC Junior A |
def. by |
SKC Junior Boys |
66 |
24/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls A Grade) |
0 |
TCC Senior A girls |
def. by |
WGHS Senior |
20 |
24/05/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 Secondary School Senior Boys A Grade) |
56 |
OBHS Red |
def. by |
JMC Sen C |
71 |
27/05/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
SHCS Nuggets |
vs |
Tahuna Nets |
|
27/05/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Trinity Stars |
vs |
Tahuna Fever |
|
29/05/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
65 |
Moss Shooters |
def. by |
How I Net Your Mother |
79 |
29/05/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
76 |
Joop Jumpers |
def. |
The 5 B's |
72 |
29/05/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mixed B Grade ) |
84 |
Lil Dribblers |
def. |
Team Amplify |
68 |
30/05/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Green Island Whero |
vs |
St Clair RaptorZ |
|
30/05/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
GB Allstars |
vs |
SBSL Rua |
|
30/05/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Halfway Bush Nets |
vs |
Sacred Heart Hot Shotz |
|
30/05/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Wakari Black |
vs |
Columba Ballers |
|
30/05/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
GSNS Satellites |
vs |
St Bernies Bulls |
|
30/05/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Abbotsford Suns |
vs |
MHS Kings |
|
31/05/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
31 |
King's Junior Yr9 White |
def. by |
JMC Junior A |
64 |
31/05/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
39 |
SKC Junior Girls |
def. |
TCC Junior Girls Red |
27 |
31/05/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls A Grade) |
20 |
SKC Top V Women |
def. |
TCC Senior A girls |
0 |
31/05/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 Secondary School Senior Boys A Grade) |
63 |
JMC Sen C |
def. by |
JMC Sen B |
78 |
05/06/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
87 |
BHA Bombers |
def. |
GC's |
86 |
05/06/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
108 |
The Sea Men |
def. |
Trojans |
78 |
05/06/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mixed B Grade ) |
63 |
Team Amplify |
def. by |
Cuppa Te Au |
90 |
06/06/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Tainui 5 |
vs |
GB Allstars |
|
06/06/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Liberton Clippers |
vs |
Abbotsford Pacers |
|
06/06/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Columba Ballers |
vs |
GSNS Satellites |
|
06/06/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Arthur Street Nuggets |
vs |
St Bernies Bulls |
|
06/06/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
BGP Tigers |
vs |
St Joseph's Nuggets |
|
06/06/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Bernies Knicks |
vs |
Carisbrook Jets |
|
07/06/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
31 |
Queens Jnr A |
def. by |
TCC Junior Girls Red |
41 |
07/06/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
69 |
Columba College Junior A |
def. |
WGHS Junior |
17 |
07/06/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
92 |
Waitaki Boys |
def. |
OBHS Senior White |
48 |
07/06/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 Secondary School Senior Boys A Grade) |
95 |
King's White |
def. |
JMC Sen C |
49 |
10/06/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Columba Intermediate Navy |
vs |
Trinity SPARKS |
|
10/06/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Tahuna Nets |
vs |
Tahuna Hoiho |
|
10/06/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
SHCS Wildcats |
vs |
Fairfield Sparks |
|
10/06/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Columba Intermediate Green |
vs |
Trinity MERCURY |
|
13/06/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
SFX Heat |
vs |
Tainui 5 |
|
13/06/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Clair RaptorZ |
vs |
Andy Bay Kakapo |
|
13/06/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Wakari Black |
vs |
GSNS Satellites |
|
13/06/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Raptors |
vs |
MHS Hawks |
|
13/06/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Sacred Heart Hot Shotz |
vs |
St Joseph's Nuggets |
|
13/06/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
NEVN Ruru |
vs |
St Bernies Knicks |
|
15/06/24 (Sat) |
11:00 |
(2024 Dunedin Mens Club B Grade) |
70 |
Otago University Mens Comets |
def. |
Andy Bay Falcons Kahurangi |
64 |
15/06/24 (Sat) |
12:35 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
51 |
Andy Bay Falcons Kakariki |
def. |
City Rise Flyboys |
47 |
15/06/24 (Sat) |
14:10 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
74 |
Mid City Mustangs |
def. by |
Otago University Mens Gold |
88 |
15/06/24 (Sat) |
15:45 |
(2024 Dunedin Mens Club C Grade ) |
58 |
City Rise Junior Bombers |
def. by |
Vipers |
91 |
17/06/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Tahuna Hoiho |
vs |
Tahuna Fever |
|
17/06/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Trinity MERCURY |
vs |
Tahuna Kings |
|
17/06/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Tahuna Nets |
vs |
Balmacewen Fever |
|
17/06/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
SHCS Nuggets |
vs |
Trinity Stars |
|
19/06/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens B Grade ) |
115 |
The Sea Men |
def. |
The Desperadoes |
79 |
19/06/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
3 |
Redeem Team |
def. |
Clashers |
0 |
19/06/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
85 |
Cashflows |
def. |
The Process |
82 |
20/06/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Bernies Knicks |
vs |
St Clair NetZ |
|
20/06/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Andy Bay Kakapo |
vs |
SPC Breakers |
|
20/06/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Bradford Seniors |
vs |
St Brigid's Celtics |
|
20/06/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Arthur Street Nuggets |
vs |
Columba Ballers |
|
20/06/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Mac Bay Lightning |
vs |
GSNS Satellites |
|
20/06/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Tainui 5 |
vs |
Kaikorai Celtics |
|
21/06/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
72 |
Columba College Junior A |
def. |
Queens Jnr A |
46 |
21/06/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
28 |
WGHS Junior |
def. by |
TCC Junior Girls Red |
60 |
21/06/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys A Grade) |
67 |
LPHS Wolverines |
def. by |
King's White |
104 |
21/06/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 Secondary School Senior Boys A Grade) |
61 |
Bayfield Senior A Boys |
def. |
JMC Sen C |
55 |
22/06/24 (Sat) |
11:00 |
(2024 Dunedin Mens Club B Grade) |
56 |
Otago University Mens Comets |
def. by |
St Kilda Dragons |
93 |
22/06/24 (Sat) |
12:35 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
55 |
City Rise Flyboys |
def. by |
Mid City Mustangs |
81 |
22/06/24 (Sat) |
14:10 |
(2024 Dunedin Mens Club B Grade) |
71 |
City Rise Squddies |
def. |
Andy Bay Falcons Kahurangi |
55 |
22/06/24 (Sat) |
15:45 |
(2024 Dunedin Mens Club B Grade) |
80 |
City Rise Stealth Bombers |
def. by |
St Kilda Wildcats |
96 |
24/06/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Tahuna Kings |
vs |
Columba Intermediate Green |
|
24/06/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Trinity SPARKS |
vs |
Fairfield Sparks |
|
24/06/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Tahuna Storm |
vs |
Columba Intermediate Navy |
|
24/06/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Taieri College Wizards |
vs |
Trinity MERCURY |
|
26/06/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
50 |
Moss Shooters |
def. by |
GC's |
67 |
26/06/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T2 Social Mens D Grade ) |
87 |
The Process |
def. |
Redeem Team |
74 |
27/06/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Hawks |
vs |
SFX Heat |
|
27/06/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
SPC Breakers |
vs |
MHS Nuggets |
|
27/06/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Columba Ballers |
vs |
St Joseph's Nuggets |
|
27/06/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Arthur Street Nuggets |
vs |
Mac Bay Lightning |
|
27/06/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Wakari Yellow |
vs |
Bradford Seniors |
|
27/06/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Clair NetZ |
vs |
Green Island Kakariki |
|
01/07/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
Trinity Stars |
vs |
Balmacewen Fever |
|
01/07/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y7 Girls A Grade) |
|
SHCS Nuggets |
vs |
Tahuna Hoiho |
|
01/07/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Columba Intermediate Navy |
vs |
SHCS Wildcats |
|
01/07/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Trinity SPARKS |
vs |
Tahuna Storm |
|
04/07/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Abbotsford Suns |
vs |
Liberton Clippers |
|
04/07/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
SPC Breakers |
vs |
GSNS Satellites |
|
04/07/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Joseph's Nuggets |
vs |
St Bernies Bulls |
|
04/07/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Mac Bay Lightning |
vs |
Green Island Whero |
|
04/07/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Bradford Seniors |
vs |
Sacred Heart Hot Shotz |
|
04/07/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Kaikorai Celtics |
vs |
MHS Hawks |
|
05/07/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Prem Grade) |
76 |
SHCS Junior A |
def. |
Columba College Junior A |
21 |
05/07/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Prem Grade) |
46 |
OGHS Junior 1 |
def. |
TCC Junior Girls Red |
37 |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys Prem Grade) |
72 |
Taieri College Senior A Boys |
def. |
OBHS Senior White |
54 |
16/07/24 (Tue) |
18:15 |
(2024 Dunedin Women's Club B Grade ) |
64 |
Magic B |
def. |
Ajax Miners |
53 |
22/07/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Balmacewen Sparks |
vs |
Trinity SPARKS |
|
22/07/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
SHCS Wildcats |
vs |
Tahuna Storm |
|
22/07/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Columba Intermediate Navy |
vs |
Fairfield Sparks |
|
22/07/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Columba Intermediate Green |
vs |
Trinity MERCURY |
|
24/07/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mens D Grade ) |
|
Cashflows |
vs |
Rock Hardens |
|
24/07/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mens D Grade ) |
|
BHA Bombers |
vs |
Sheep & Beef |
|
24/07/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mens D Grade ) |
|
G.C's |
vs |
No Hoopers |
|
25/07/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
SPC Breakers |
vs |
St Clair RaptorZ |
|
25/07/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Raptors |
vs |
Kaikorai Celtics |
|
25/07/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Arthur Street Nuggets |
vs |
St Joseph's Nuggets |
|
25/07/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Columba Ballers |
vs |
Mac Bay Lightning |
|
25/07/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Wakari Yellow |
vs |
St Brigid's Celtics |
|
25/07/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Kings |
vs |
Liberton Clippers |
|
26/07/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
54 |
Trinity Catholic College Junior A Boys |
def. |
JMC Junior A |
39 |
26/07/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
60 |
King's Junior Yr10 Blue |
def. by |
SKC Junior Boys |
68 |
26/07/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 Secondary School Senior Boys A Grade) |
68 |
King's White |
def. |
Bayfield Senior A Boys |
47 |
27/07/24 (Sat) |
11:00 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
54 |
Andy Bay Falcons Kakariki |
def. by |
City Rise Sky Kings |
58 |
27/07/24 (Sat) |
12:35 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
54 |
City Rise Cloudchasers |
def. by |
City Rise Flyboys |
66 |
27/07/24 (Sat) |
14:10 |
(2024 Dunedin Mens Club B Grade) |
52 |
Andy Bay Falcons Karaka |
def. |
Otago University Mens Comets |
49 |
27/07/24 (Sat) |
15:45 |
(2024 Dunedin Mens Club C Grade ) |
66 |
City Rise Junior Bombers |
def. |
Kings Waiporoporo |
62 |
29/07/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Fairfield Sparks |
vs |
Trinity SPARKS |
|
29/07/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Columba Intermediate Navy |
vs |
Tahuna Storm |
|
29/07/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
SHCS Wildcats |
vs |
Balmacewen Sparks |
|
29/07/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Columba Intermediate Green |
vs |
Taieri College Wizards |
|
31/07/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mens D Grade ) |
|
Mosstard |
vs |
Cashflows |
|
31/07/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mens D Grade ) |
|
The Process |
vs |
LaVine the Dream |
|
31/07/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mixed B Grade ) |
|
Chicken Burgahh |
vs |
Slamdunks |
|
01/08/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Kings |
vs |
Green Island Kakariki |
|
01/08/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Falcons |
vs |
Abbotsford Pacers |
|
01/08/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Arthur Street Nuggets |
vs |
Green Island Whero |
|
01/08/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Columba Ballers |
vs |
St Bernies Bulls |
|
01/08/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Sacred Heart Hot Shotz |
vs |
Halfway Bush Nets |
|
01/08/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Kaikorai Celtics |
vs |
Columba All-Stars |
|
02/08/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Grade ) |
19 |
Basketball Otago Development |
vs |
Queens Jnr A |
37 |
02/08/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 Secondary School Junior Boys Prem Grade) |
60 |
Waitaki Boys |
def. |
King's Junior Yr10 Blue |
29 |
02/08/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls A Grade) |
64 |
Taieri College Senior A Girls |
def. |
TCC Senior A girls |
57 |
03/08/24 (Sat) |
11:00 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
81 |
City Rise Cloudchasers |
def. |
Mid City Mustangs |
64 |
03/08/24 (Sat) |
12:35 |
(2024 Dunedin Mens Club A Reserve 2) |
87 |
Otago University Mens Gold |
def. |
City Rise Sky Kings |
55 |
03/08/24 (Sat) |
14:10 |
(2024 Dunedin Mens Club B Grade) |
50 |
St Kilda Wildcats |
def. |
Otago University Mens Comets |
45 |
03/08/24 (Sat) |
15:45 |
(2024 Dunedin Mens Club C Grade ) |
65 |
Kings Waiporoporo |
def. by |
Vipers |
79 |
05/08/24 (Mon) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Fairfield Sparks |
vs |
SHCS Wildcats |
|
05/08/24 (Mon) |
16:10 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Columba Intermediate Navy |
vs |
Trinity SPARKS |
|
05/08/24 (Mon) |
16:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Balmacewen Sparks |
vs |
Tahuna Storm |
|
05/08/24 (Mon) |
17:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops All Stars Y8 Girls Grade) |
|
Tahuna Kings |
vs |
Columba Intermediate Green |
|
07/08/24 (Wed) |
18:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mens D Grade ) |
|
How I Net Your Mother |
vs |
LaVine the Dream |
|
07/08/24 (Wed) |
19:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mens D Grade ) |
|
Rock Hardens |
vs |
Redeem Team |
|
07/08/24 (Wed) |
20:00 |
(2024 MortgageMe T3 Social Mens D Grade ) |
|
Jared Davies Team |
vs |
BHA Bombers |
|
08/08/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Kaikorai Celtics |
vs |
Tainui 5 |
|
08/08/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Abbotsford Pacers |
vs |
MHS Nuggets |
|
08/08/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
GSNS Satellites |
vs |
St Clair StarZ |
|
08/08/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Mac Bay Lightning |
vs |
Green Island Whero |
|
08/08/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Halfway Bush Nets |
vs |
Wakari Yellow |
|
08/08/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Brigid's Celtics |
vs |
Sacred Heart Hot Shotz |
|
09/08/24 (Fri) |
16:00 |
(2024 Secondary School Junior Boys A Grade) |
|
King's Junior Navy |
vs |
JMC Junior Blue |
|
09/08/24 (Fri) |
17:15 |
(2024 SBS Secondary School Junior Girls Prem Grade) |
|
TCC Junior Girls Red |
vs |
SHCS Junior A |
|
09/08/24 (Fri) |
18:30 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls A Grade) |
|
TCC Senior A girls |
vs |
Taieri College Senior A Girls |
|
09/08/24 (Fri) |
20:00 |
(2024 SBS Secondary School Senior Girls A Grade) |
|
Queen's Senior A |
vs |
SHCS Senior Thunder |
|
15/08/24 (Thu) |
15:30 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Columba All-Stars |
vs |
St Bernies Knicks |
|
15/08/24 (Thu) |
16:05 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
MHS Nuggets |
vs |
SPC Breakers |
|
15/08/24 (Thu) |
16:40 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Mac Bay Lightning |
vs |
Columba Ballers |
|
15/08/24 (Thu) |
17:15 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Joseph's Nuggets |
vs |
Arthur Street Nuggets |
|
15/08/24 (Thu) |
17:50 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
St Brigid's Celtics |
vs |
BGP Tigers |
|
15/08/24 (Thu) |
18:25 |
(2024 BNZ Kiwihoops Pro - Y5/6) |
|
Abbotsford Suns |
vs |
NEVN Ruru |
|