Northern Suburbs Basketball Association
Home
News
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Norths Basketball Association
/
Competition 1 U12 Girls Division 1
Filter by season
2022
2021/22
2021
2020
2019/20
2019
Filter by competition
Select a Competition
Competition 1 U10 Boys Division 1
Competition 1 U10 Boys Division 2
Competition 1 U10 Boys Division 3
Competition 1 U10 Girls Orange
Competition 1 U10 Girls Yellow
Competition 1 U12 Boys Division 1
Competition 1 U12 Boys Division 2
Competition 1 U12 Boys Division 3
Competition 1 U12 Boys Division 4
Competition 1 U12 Boys Division 5
Competition 1 U12 Girls Division 1
Competition 1 U12 Girls Division 2
Competition 1 U12 Girls Division 3
Competition 1 U13 Boys Division 1
Competition 1 U13 Boys Division 2A, 2B
Competition 1 U13 Boys Division 3
Competition 1 U13 Girls Division 1
Competition 1 U13 Girls Division 2
Competition 1 U14 Men Division 1
Competition 1 U14 Men Division 2
Competition 1 U14 Men Division 3
Competition 1 U14 Men Division 4
Competition 1 U14 Women Division 1
Competition 1 U14 Women Division 2
Competition 1 U16 Men Division 1
Competition 1 U16 Men Division 2
Competition 1 U16 Men Division 3
Competition 1 U16 Men Division 4
Competition 1 U16 Men Division 5
Competition 1 U16 Women Division 1
Competition 1 U16 Women Division 2 and 3
Competition 1 U18 Men Division 1
Competition 1 U18 Men Division 2
Competition 1 U18 Men Division 3
Competition 1 U18 Men Division 4
Competition 1 U18 Men Division 5
Competition 1 U18 Women Division 1
Competition 1 U18 Women Division 2
Competition 1 U18 Women Division 3
Competition 1 U8 Boys A
Competition 1 U8 Boys B
Competition 1 U8 Girls A
Competition 1 U8 Girls B
Junior/Miniball Draws and Ladders
Competition 1 U12 Girls Division 1
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
3PM
2PM
FTM
PTS
L Cullen
TSBC Drago
5
22
4
48
S Mifsud
STM Tiger
5
19
38
A Crone
SHSlam Dun
6
15
1
31
S Livermore
SHSlam Dun
5
12
8
32
L Schnell
STM Tiger
6
11
2
24
A Mansory
Ararat U12
4
10
20
E Dynon
SH Chickz
4
9
1
19
S Thomson
STM Tiger
6
9
7
25
D Bedroosi
Ararat U12
5
8
2
18
S Dobbin
TSBC Drago
5
7
1
15
C Mutton
SHSlam Dun
5
6
2
14
M Mikulicin
STM Tiger
4
6
12
M Davies
Lane Cove
5
6
3
15
L Grebe
SH Chickz
4
5
2
12
O Swete
STM Tiger
5
5
2
12
A Davies
Lane Cove
4
4
8
C Sheppard
TSBC Drago
5
4
3
11
E Doughty
SHSlam Dun
6
3
6
M Mcnamara
SH Chickz
3
3
6
M Montgomery
SH Chickz
4
3
1
7
S Bedi
SHSlam Dun
3
3
6
A Chatenay
SHSlam Dun
6
2
1
5
A Clark
TSBC Drago
5
2
4
B Jenner
Lane Cove
3
2
4
C Fuller
Ararat U12
5
2
1
5
C Allen
Lane Cove
4
2
4
L Krdanian
Antranig U
4
2
2
6
M Cargill
SHSlam Dun
6
2
4
N Karamian
Ararat U12
4
2
1
5
A Marskell
Lane Cove
5
1
1
3
B Kelty
STM Tiger
1
1
2
C Swain
SH Chickz
4
1
2
C Bird
Lane Cove
2
1
2
E Beuchat
STM Tiger
4
1
2
M Simamora
Lane Cove
4
1
2
M Langbridge
Lane Cove
4
1
2
O Crone
SHSlam Dun
3
1
2
R Vercoe
STM Tiger
1
1
2
S O'Riordan
SH Chickz
3
1
2
A Bennett
TSBC Drago
5
C Ng
TSBC Drago
4
E Hocking
STM Tiger
1
E Maddern
SHSlam Dun
3
E Gorgas
Ararat U12
4
3
3
H C M Chan
TSBC Drago
4
I Johnson
SH Chickz
3
J Anderson
SHSlam Dun
1
J Seeto
STM Tiger
2
K Priestley-Mathews
STM Tiger
1
S Boyle
STM Tiger
3
S Verdian
Ararat U12
4
S Assatoury
Ararat U12
5
S Kalloghlian
Ararat U12
3
* Player played for multiple teams in same competition