Southern Peninsula 7-Eleven Tournament
Fixtures/Results
Venues
Associations
Tournament Website
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Southern Peninsula Basketball Tournament
/
U16 BOYS CHAMPIONSHIP sponsored by Crook Bubble ...
Filter by season
2019
Filter by competition
Select a Competition
U12 BOYS CHAMPIONSHIP sponsored by Haymes Paint
U12 BOYS DIVISION 1
U12 BOYS DIVISION 2
U12 BOYS DIVISION 3
U12 BOYS DIVISION 4 sponsored by Iscoop Recruitment
U12 BOYS DIVISION 5 sponsored by Aloha Joinery
U12 BOYS DIVISION 6
U12 GIRLS CHAMPIONSHIP sponsored by Aquarius Pools
U12 GIRLS DIVISION 1
U12 GIRLS DIVISION 2
U12 GIRLS DIVISION 3 sponsored by HeatCool
U12 GIRLS DIVISION 4 sponsored by Job Site Recyclers
U12 GIRLS DIVISION 5
U14 BOYS CHAMPIONSHIP
U14 BOYS CHAMPIONSHIP RESERVE
U14 BOYS DIVISION 1
U14 BOYS DIVISION 2 sponsored by All Areas Turf Management
U14 BOYS DIVISION 3 sponsored by SJD Homes
U14 BOYS DIVISION 4
U14 BOYS DIVISION 5
U14 BOYS DIVISION 6 sponsored by C & C Siddons Bricklaying
U14 BOYS DIVISION 7
U14 GIRLS CHAMPIONSHIP
U14 GIRLS CHAMPIONSHIP RESERVE sponsored by Endota Day Spa
U14 GIRLS DIVISION 1
U14 GIRLS DIVISION 2
U14 GIRLS DIVISION 3
U14 GIRLS DIVISION 4
U14 GIRLS DIVISION 5
U14 GIRLS DIVISION 6 sponsored by O'Rourke Plumbing
U16 BOYS CHAMPIONSHIP sponsored by Crook Bubbles No Troubles
U16 BOYS DIVISION 1
U16 BOYS DIVISION 2
U16 BOYS DIVISION 3
U16 BOYS DIVISION 4
U16 BOYS DIVISION 5 sponsored by Jamie Group
U16 BOYS DIVISION 6 sponsored by Peninsula Commercial Cleaning
U16 BOYS DIVISION 7
U16 GIRLS CHAMPIONSHIP RESERVE
U16 GIRLS CHAMPIONSHIP sponsored by Lewis Building Design
U16 GIRLS DIVISION 1
U16 GIRLS DIVISION 2
U16 GIRLS DIVISION 3
U16 GIRLS DIVISION 4
U16 GIRLS DIVISION 5
U16 GIRLS DIVISION 6
U18 BOYS CHAMPIONSHIP
U18 BOYS DIVISION 1 sponsored by Peninsula Vet Care
U18 BOYS DIVISION 2
U18 BOYS DIVISION 3
U18 BOYS DIVISION 4
U18 GIRLS CHAMPIONSHIP
U18 GIRLS DIVISION 1
U18 GIRLS DIVISION 2
Fixtures/Results
U16 BOYS CHAMPIONSHIP sponsored by Crook Bubbles No Troubles
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
C Byrne
WARRNAMBOOL 1
5
15
G Stevens
WARRNAMBOOL 1
5
13
L Somerville
BENDIGO 1
4
13
S Shinsky
FRANKSTON 1
3
13
E Wise
ELTHAM 1
5
12
K Ferronato
ELTHAM 1
5
12
M Aminov
SANDRINGHAM 1
4
12
N Clifton
WAVERLEY 1
4
12
N Mooney
ELTHAM 1
5
12
O Beaumont
CRAIGIEBURN 1
4
12
S Siu
BENDIGO 1
4
12
Z Bomford
KILSYTH 1
4
12
H Johnston
SANDRINGHAM 1
4
11
S Jokanovic
CRAIGIEBURN 1
4
11
H Batten
KILSYTH 1
4
10
J Pattinson
BENDIGO 1
4
10
A Cole
SANDRINGHAM 1
4
9
G Gallego
FRANKSTON 1
3
9
H Keast
WARRNAMBOOL 1
5
9
K Karabulut
CRAIGIEBURN 1
4
9
L Jensen
FRANKSTON 1
3
9
M Sykes
WAVERLEY 1
4
9
C Hastings
SOUTHERN PENINSULA 1
3
8
C Dryden
SOUTHERN PENINSULA 1
3
8
F Bell
ELTHAM 1
5
8
J Carey
SANDRINGHAM 1
4
8
M Watson
BENDIGO 1
4
8
P Lachlan
CRAIGIEBURN 1
3
8
R Black
ELTHAM 2
4
8
T Boyle
CRAIGIEBURN 1
3
8
Z Fong-Sutton
BENDIGO 1
4
8
B Wilson
SOUTHERN PENINSULA 1
3
7
B Hull
KILSYTH 1
4
7
J Macdonald
FRANKSTON 1
3
7
J Wallace
ELTHAM 1
5
7
J Williams
ELTHAM 2
4
7
J Parkinson
ELTHAM 2
4
7
L Lual
WARRNAMBOOL 1
5
7
L Ward
WAVERLEY 1
4
7
M Ferronato
ELTHAM 1
5
7
M Wollermann
WARRNAMBOOL 1
5
7
N Seregin
KILSYTH 1
4
7
R Michael
CRAIGIEBURN 1
4
7
S Ranisavljev
SOUTHERN PENINSULA 1
3
7
S Zabalegui
WAVERLEY 1
4
7
T Chitima
ELTHAM 2
3
7
T Mcknight
BENDIGO 1
4
7
B Hopkins
SOUTHERN PENINSULA 1
3
6
B Schaefer-Vesely
ELTHAM 2
4
6
C Gorman
ELTHAM 2
4
6
C Rouget
KILSYTH 1
4
6
E Reytomas
ELTHAM 2
3
6
J Benninga
KILSYTH 1
4
6
K Philippe
FRANKSTON 1
3
6
L O'Hara
WAVERLEY 1
4
6
M Zrna
ELTHAM 1
5
6
N Raphael
ELTHAM 1
5
6
O Aden
CRAIGIEBURN 1
4
6
A Hopkins
SANDRINGHAM 1
4
5
A Hayden-Simpson
WARRNAMBOOL 1
5
5
B Spencer
KILSYTH 1
4
5
B Carroll
SANDRINGHAM 1
2
5
H Young
ELTHAM 2
4
5
S Vayenas
WAVERLEY 1
3
5
W Stewart
KILSYTH 1
4
5
Z Tarr
BENDIGO 1
4
5
A Mccarthy
SANDRINGHAM 1
4
4
B Grasso
ELTHAM 2
4
4
B Campbell
FRANKSTON 1
3
4
F O'Sullivan
WARRNAMBOOL 1
5
4
H Ward
WAVERLEY 1
4
4
J Sapiano
ELTHAM 1
5
4
J Si
SANDRINGHAM 1
4
4
J Pestrucci
CRAIGIEBURN 1
4
4
J Lee
WAVERLEY 1
4
4
O Vallance
SANDRINGHAM 1
4
3
R Badrian
SOUTHERN PENINSULA 1
3
3
T Field
SOUTHERN PENINSULA 1
3
3
B Wilson
SOUTHERN PENINSULA 1
3
2
C Farrelly
CRAIGIEBURN 1
3
2
I Stratford
ELTHAM 1
5
2
L Iedema
KILSYTH 1
4
2
M Bowden
ELTHAM 2
4
2
O Humble
SANDRINGHAM 1
4
2
P Byrne
BENDIGO 1
4
2
B Dick
FRANKSTON 1
3
1
C Wyss
KILSYTH 1
4
1
C Ennis
SOUTHERN PENINSULA 1
3
1
H Mcgorm
WARRNAMBOOL 1
5
1
R Alderson
FRANKSTON 1
3
1
T Wynne
CRAIGIEBURN 1
4
1
C Clarke
FRANKSTON 1
2
L Dines
FRANKSTON 1
3
L Eyabo
WAVERLEY 1
1
O Smith
WARRNAMBOOL 1
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started