Southern Peninsula 7-Eleven Tournament
Fixtures/Results
Venues
Associations
Tournament Website
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Southern Peninsula Basketball Tournament
/
U12 GIRLS DIVISION 3 sponsored by HeatCool
Filter by season
2019
Filter by competition
Select a Competition
U12 BOYS CHAMPIONSHIP sponsored by Haymes Paint
U12 BOYS DIVISION 1
U12 BOYS DIVISION 2
U12 BOYS DIVISION 3
U12 BOYS DIVISION 4 sponsored by Iscoop Recruitment
U12 BOYS DIVISION 5 sponsored by Aloha Joinery
U12 BOYS DIVISION 6
U12 GIRLS CHAMPIONSHIP sponsored by Aquarius Pools
U12 GIRLS DIVISION 1
U12 GIRLS DIVISION 2
U12 GIRLS DIVISION 3 sponsored by HeatCool
U12 GIRLS DIVISION 4 sponsored by Job Site Recyclers
U12 GIRLS DIVISION 5
U14 BOYS CHAMPIONSHIP
U14 BOYS CHAMPIONSHIP RESERVE
U14 BOYS DIVISION 1
U14 BOYS DIVISION 2 sponsored by All Areas Turf Management
U14 BOYS DIVISION 3 sponsored by SJD Homes
U14 BOYS DIVISION 4
U14 BOYS DIVISION 5
U14 BOYS DIVISION 6 sponsored by C & C Siddons Bricklaying
U14 BOYS DIVISION 7
U14 GIRLS CHAMPIONSHIP
U14 GIRLS CHAMPIONSHIP RESERVE sponsored by Endota Day Spa
U14 GIRLS DIVISION 1
U14 GIRLS DIVISION 2
U14 GIRLS DIVISION 3
U14 GIRLS DIVISION 4
U14 GIRLS DIVISION 5
U14 GIRLS DIVISION 6 sponsored by O'Rourke Plumbing
U16 BOYS CHAMPIONSHIP sponsored by Crook Bubbles No Troubles
U16 BOYS DIVISION 1
U16 BOYS DIVISION 2
U16 BOYS DIVISION 3
U16 BOYS DIVISION 4
U16 BOYS DIVISION 5 sponsored by Jamie Group
U16 BOYS DIVISION 6 sponsored by Peninsula Commercial Cleaning
U16 BOYS DIVISION 7
U16 GIRLS CHAMPIONSHIP RESERVE
U16 GIRLS CHAMPIONSHIP sponsored by Lewis Building Design
U16 GIRLS DIVISION 1
U16 GIRLS DIVISION 2
U16 GIRLS DIVISION 3
U16 GIRLS DIVISION 4
U16 GIRLS DIVISION 5
U16 GIRLS DIVISION 6
U18 BOYS CHAMPIONSHIP
U18 BOYS DIVISION 1 sponsored by Peninsula Vet Care
U18 BOYS DIVISION 2
U18 BOYS DIVISION 3
U18 BOYS DIVISION 4
U18 GIRLS CHAMPIONSHIP
U18 GIRLS DIVISION 1
U18 GIRLS DIVISION 2
Fixtures/Results
U12 GIRLS DIVISION 3 sponsored by HeatCool
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
I Smith
WAVERLEY 2
4
13
T Upmanyu
HAWTHORN 4
4
13
L Laverty
MORNINGTON 2
4
12
M Vakacavu
FRANKSTON 5
4
11
L Glassenbury
WAVERLEY 2
4
10
S Mherzai
DANDENONG 3
4
10
A Harran
WAVERLEY 3
4
8
E Cagney
CHELSEA 1
4
8
E Sculley
WAVERLEY 3
4
8
M Marshall
NUNAWADING 3
4
8
M Xenos
HAWTHORN 4
4
8
Z Rowson
CAMBERWELL 3
4
8
E Doherty
MORNINGTON 2
4
7
J Mardling
WAVERLEY 2
4
7
M Mcinnes
HAWTHORN 4
3
7
S Mann
MORNINGTON 2
4
7
S Ridley
CAMBERWELL 3
4
7
T Cruden
FRANKSTON 5
4
7
T Koncar
SANDRINGHAM 3
4
7
V Fakalata
NUNAWADING 3
4
7
A Noy
WAVERLEY 2
4
6
C Deayton
NUNAWADING 3
4
6
E Parcell
HAWTHORN 4
4
6
F Zhou
SANDRINGHAM 3
4
6
I Vance
FRANKSTON 5
4
6
K Bareira
FRANKSTON 5
4
6
L Taylor
MORNINGTON 2
4
6
M Randabel
HAWTHORN 4
4
6
W Whitehead
WAVERLEY 3
4
6
C Nolan
WAVERLEY 2
4
5
C Poore
HAWTHORN 4
4
5
D Upasena
DANDENONG 3
4
5
E Storen
MORNINGTON 2
4
5
E Wisdom
CHELSEA 1
4
5
L Ackerman
WAVERLEY 2
4
5
L Mckenzie
SANDRINGHAM 3
4
5
M Tibballs
CHELSEA 1
4
5
S Leeves
FRANKSTON 5
4
5
S Williams
CHELSEA 1
4
5
T Harvey
NUNAWADING 3
4
5
A Johnston
DANDENONG 3
4
4
A Gillard
WAVERLEY 2
4
4
C Dunkley
MORNINGTON 2
4
4
D Dhurve
CAMBERWELL 3
4
4
E Rooney
WAVERLEY 3
4
4
J Arsenis
NUNAWADING 3
4
4
L Barber
HAWTHORN 4
4
4
L Lacey
FRANKSTON 5
4
4
S Allatt
CHELSEA 1
4
4
T Koncar
SANDRINGHAM 3
4
4
A Hooker
SANDRINGHAM 3
4
3
C Hall
DANDENONG 3
4
3
C Holman
CAMBERWELL 3
4
3
D Halt
DANDENONG 3
4
3
E Mcivor
MORNINGTON 2
4
3
E Kovacevic
DANDENONG 3
3
3
K E Wang
NUNAWADING 3
4
3
L Spatt
WAVERLEY 3
4
3
L Eager
DANDENONG 3
4
3
L Dulmanis
NUNAWADING 3
4
3
P Peterson
DANDENONG 3
4
3
A Herbu
CHELSEA 1
4
2
C Chen
CAMBERWELL 3
4
2
G Lamb
CHELSEA 1
4
2
J Gourdouros
CHELSEA 1
4
2
J Smith
CHELSEA 1
4
2
L Higginbotham
CAMBERWELL 3
4
2
M Ffrench
WAVERLEY 3
4
2
N Isaac
MORNINGTON 2
3
2
S Cutugno
CAMBERWELL 3
4
2
S Blanche
SANDRINGHAM 3
4
2
A Ekanayaka
WAVERLEY 2
3
1
A M Haghighi
NUNAWADING 3
4
1
C Agars
NUNAWADING 3
4
1
C Ffrench
WAVERLEY 3
4
1
E Smith
SANDRINGHAM 3
4
1
L Bromhead
CAMBERWELL 3
3
1
M O'Flynn
CAMBERWELL 3
4
1
S Forde
SANDRINGHAM 3
4
1
S Lyons
HAWTHORN 4
4
1
S Bloom
SANDRINGHAM 3
4
1
A Tavaria
WAVERLEY 2
4
A Moseley
FRANKSTON 5
4
B Campbell
FRANKSTON 5
4
E Groat
CHELSEA 1
4
M Garbutt
NUNAWADING 3
4
P Bulte
DANDENONG 3
4
P Mccormack
FRANKSTON 5
4
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started