Football Victoria
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Matches With Appointed Referees
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
FV - Metropolitan
/
Men's State League 5 South Reserves
Filter by season
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
All Abilities League - Junior
All Abilities League - Senior Metro
All Abilities League - Social
All Abilities League - Youth Development
Boys' Sunday West 11 Kangaroos Blue
Community Premier League (CPL) - Girls 13
Community Premier League (CPL) - Girls 15
Community Premier League (CPL) - Girls 17
Boys' Saturday East 12A
Boys' Saturday East 7 Joeys Blue
Boys' Sunday East 12A
Boys' Sunday North 7 Kangaroos
Dockerty Cup
Girls' North-West 12A
Girls' Sunday North 7 Joeys
Boys' Saturday East 7 Joeys Green
Boys' Saturday South 12A
Boys' Sunday North 12A Blue
Boys' Sunday West 7 Kangaroos
Girls' South-East 12A
Girls' Sunday West 7 Joeys
Nike FC Cup
Boys' Saturday East 12B
Boys' Saturday South 7 Joeys Blue
Boys' Sunday North 12A Red
Boys' Sunday North 7 Wallabies Blue
Girls' North 12B
Girls' Sunday East 8 Joeys Blue
VCON
Boys' Saturday South 12B Blue
Boys' Saturday South 7 Joeys Red
Boys' Sunday North 7 Wallabies Red
Boys' Sunday South 12A
Girls' South-East 12B
Girls' Sunday East 8 Joeys Red
Boys' Saturday East 8 Kangaroos
Boys' Saturday South 12B Red
Boys' Sunday South 7 Wallabies
Boys' Sunday West 12A Blue
Girls' Sunday North 8 Joeys Blue
Girls' West 12B
Boys' Saturday East 12C
Boys' Saturday East 8 Wallabies
Boys' Sunday West 12A Red
Boys' Sunday West 7 Wallabies Blue
Girls' East 12C
Girls' Sunday North 8 Joeys Red
Boys' Saturday South 12C Blue
Boys' Saturday South 8 Kangaroos
Boys' Sunday East 12B Blue
Boys' Sunday West 7 Wallabies Red
Girls' North 12C Blue
Girls' Sunday South 8 Joeys Blue
Boys' Saturday South 12C Red
Boys' Saturday South 8 Wallabies Blue
Boys' Sunday East 12B Red
Boys' Sunday East 7 Joeys Blue
Girls' North 12C Red
Girls' Sunday South 8 Joeys Green
Boys' Saturday South 12D
Boys' Saturday South 8 Wallabies Red
Boys' Sunday East 7 Joeys Red
Boys' Sunday North 12B Blue
Girls' North-West 12C
Girls' Sunday South 8 Joeys Red
Boys' Saturday East 8 Joeys Blue
Boys' Saturday South-East 12D
Boys' Sunday North 12B Green
Boys' Sunday North 7 Joeys Blue
Girls' South 12C Blue
Girls' Sunday West 8 Joeys Blue
Boys' Saturday East 8 Joeys Green
Boys' Saturday South 12E
Boys' Sunday North 12B Red
Boys' Sunday North 7 Joeys Green
Girls' South 12C Red
Girls' Sunday West 8 Joeys Red
Victorian Premier League Womens
Boys' Saturday East 8 Joeys Yellow
Boys' Sunday North 7 Joeys Orange
Boys' Sunday West 12B Blue
Girls' Sunday East 9 Kangaroos/Wallabies
Girls' West 12C
Victorian Premier League Womens Reserves
Boys' Saturday South 8 Joeys Blue
Boys' Sunday North 7 Joeys Purple
Boys' Sunday West 12B Green
Girls' North-West 13B
Girls' Sunday North 9 Wallabies
Boys' Saturday South 8 Joeys Green
Boys' Sunday North 7 Joeys Red
Boys' Sunday West 12B Red
Girls' South-East 13B
Girls' Sunday West 9 Wallabies
Boys' Saturday South 8 Joeys Orange
Boys' Sunday East 12C Blue
Boys' Sunday North 7 Joeys Yellow
Girls' East 13C
Girls' Sunday East 9 Joeys Green
Boys' Saturday South 8 Joeys Red
Boys' Sunday East 12C Red
Boys' Sunday South 7 Joeys Blue
Girls' North 13C
Girls' Sunday East 9 Joeys Red
Boys' Saturday East 9 Kangaroos
Boys' Sunday North 12C Blue
Boys' Sunday South 7 Joeys Red
Girls' North-West 13C
Girls' Sunday North 9 Joeys Blue
Boys' Saturday South 9 Kangaroos Blue
Boys' Sunday North 12C Red
Boys' Sunday West 7 Joeys Blue
Girls' South 13C
Girls' Sunday North 9 Joeys Red
Boys' Saturday South 9 Kangaroos Red
Boys' Sunday South 12C Blue
Boys' Sunday West 7 Joeys Green
Girls' North 13D
Girls' Sunday South 9 Joeys Blue
Boys' Saturday East 9 Wallabies Orange
Boys' Sunday South 12C Red
Boys' Sunday West 7 Joeys Orange
Girls' North-West 13D
Girls' Sunday South 9 Joeys Green
Boys' Saturday East 9 Wallabies Red
Boys' Sunday West 12C Blue
Boys' Sunday West 7 Joeys Purple
Girls' South 13D
Girls' Sunday South 9 Joeys Red
Girls' Sunday West 9 Joeys
Boys' Saturday South 9 Wallabies Blue
Boys' Sunday West 12C Red
Boys' Sunday West 7 Joeys Red
Girls' South-East 13D
Boys' Saturday South 9 Wallabies Green
Boys' Sunday East 12D Blue
Boys' Sunday West 7 Joeys Yellow
Girls' Metropolitan 14B
Girls' South-East 14C
Boys' Saturday South 9 Wallabies Red
Boys' Sunday East 12D Red
Boys' Sunday East 8 Kangaroos
Girls' North 14C
Girls' North-West 15C
Girls' Sunday North 10 Wallabies
Boys' Saturday East 9 Joeys Blue
Boys' Sunday North 12D
Boys' Sunday North 8 Kangaroos Blue
Girls' Sunday South 10 Wallabies
Girls' West 14C
Boys' Saturday East 9 Joeys Green
Boys' Sunday North 8 Kangaroos Red
Boys' Sunday South 12D Blue
Girls' East 15D
Girls' Sunday East 10 Joeys Blue
Boys' Saturday East 9 Joeys Red
Boys' Sunday South 12D Red
Boys' Sunday South 8 Kangaroos/Wallabies
Girls' East 14D
Girls' North-West 15D
Girls' Sunday East 10 Joeys Red
Boys' Saturday South 9 Joeys Blue
Boys' Sunday West 12D
Boys' Sunday West 8 Kangaroos Blue
Girls' North-West 14D
Girls' Sunday North 10 Joeys Blue
Boys' Saturday South 9 Joeys Green
Boys' Sunday North 12E
Boys' Sunday West 8 Kangaroos Red
Girls' South 14D
Girls' South 15C
Girls' Sunday North 10 Joeys Green
Boys' Saturday South 9 Joeys Orange
Boys' Sunday East 8 Wallabies Blue
Boys' Sunday West 12E
Girls' North-West 15B
Girls' Sunday North 10 Joeys Yellow
Boys' Saturday South 9 Joeys Purple
Boys' Sunday East 13A
Boys' Sunday North 8 Wallabies Blue
Girls' Metropolitan 16A
Girls' South 15D
Girls' Sunday South 10 Joeys Blue
Boys' Saturday South 9 Joeys Red
Boys' Sunday North 13A
Girls' Metropolitan 16B
Girls' Sunday South 10 Joeys Red
Boys' Saturday South 9 Joeys Yellow
Boys' Sunday North 8 Wallabies Red
Boys' Sunday South 13A
Girls' East 16C
Girls' Sunday West 10 Joeys
Boys' Saturday East 10 Kangaroos
Boys' Sunday South-East 13A
Boys' Sunday West 8 Wallabies Blue
Girls' East 16C Blue
Girls' Sunday East 11 Kangaroos/Wallabies
Boys' Saturday East 10 Wallabies
Boys' Sunday West 13A Blue
Boys' Sunday West 8 Wallabies Red
Girls' North 16C
Girls' Sunday West 11 Kangaroos/Wallabies
Boys' Saturday South 10 Kangaroos Blue
Boys' Saturday South 10 Kangaroos Red
Boys' Sunday East 8 Joeys Blue
Boys' Sunday West 13A Red
Girls' North-West 16C
Boys' Sunday East 13B
Boys' Sunday East 8 Joeys Red
Girls' South 16C
Boys' Saturday South 10 Wallabies Blue
Boys' Sunday East 8 Joeys Yellow
Boys' Sunday North 13B Blue
Girls' North-West 17/18B
Boys' Saturday South 10 Wallabies Green
Boys' Sunday North 13B Red
Boys' Sunday North 8 Joeys Blue
Girls' North-West 17/18C
Boys' Saturday South 10 Wallabies Orange
Boys' Sunday North 8 Joeys Green
Boys' Sunday South 13B Blue
Girls' South-East 17/18C
Boys' Saturday South 10 Wallabies Red
Boys' Sunday North 8 Joeys Orange
Boys' Sunday South 13B Red
Boys' Saturday East 10 Joeys Blue
Boys' Sunday North 8 Joeys Red
Boys' Sunday West 13B Blue
Boys' Saturday East 10 Joeys Orange
Boys' Sunday North 8 Joeys Yellow
Boys' Sunday West 13B Red
Boys' Saturday South 10 Joeys Blue
Boys' Sunday East 13C Blue
Boys' Sunday South 8 Joeys Blue
Boys' Saturday South 10 Joeys Green
Boys' Sunday East 13C Red
Boys' Sunday South 8 Joeys Red
Boys' Saturday South 10 Joeys Orange
Boys' Sunday North 13C Blue
Boys' Sunday West 8 Joeys Blue
Boys' Sunday West 8 Joeys Orange
Boys' Saturday South 10 Joeys Red
Boys' Sunday North 13C Green
Boys' Saturday East 11 Kangaroos
Boys' Sunday North 13C Red
Boys' Sunday West 8 Joeys Purple
Boys' Saturday South 11 Kangaroos Blue
Boys' Sunday South 13C Blue
Boys' Sunday West 8 Joeys Red
Boys' Saturday South 11 Kangaroos Red
Boys' Sunday South 13C Red
Boys' Sunday West 8 Joeys Yellow
Boys' Sunday East 9 Kangaroos Red
Boys' Sunday West 13C Blue
Boys' Sunday East 9 Kangaroos Yellow
Boys' Sunday West 13C Red
Boys' Sunday East 13D Blue
Boys' Sunday North 9 Kangaroos Blue
Boys' Sunday East 13D Red
Boys' Sunday North 9 Kangaroos Red
Boys' Sunday North 13D
Boys' Sunday West 9 Kangaroos Blue
Boys' Sunday South 13D
Boys' Sunday West 9 Kangaroos Red
Boys' Sunday East 9 Wallabies Blue
Boys' Sunday West 13D
Boys' Sunday East 9 Wallabies Green
Boys' Sunday North 13E
Boys' Sunday North 9 Wallabies Blue
Boys' Sunday North 9 Wallabies Orange
Boys' Sunday South 13E Blue
Boys' Sunday North 9 Wallabies Green
Boys' Sunday South 13E Red
Boys' Sunday North 9 Wallabies Red
Boys' Sunday West 13E
Boys' East 14A
Boys' Sunday West 9 Wallabies Blue
Boys' North 14A
Boys' Sunday West 9 Wallabies Green
Boys' South 14A
Boys' Sunday West 9 Wallabies Red
Boys' Sunday East 9 Joeys Blue
Boys' West 14A
Boys' East 14B
Boys' Sunday East 9 Joeys Green
Boys' North 14B Blue
Boys' Sunday East 9 Joeys Red
Boys' North 14B Red
Boys' Sunday North 9 Joeys Blue
Boys' South 14B Blue
Boys' Sunday North 9 Joeys Green
Boys' South 14B Red
Boys' Sunday North 9 Joeys Orange
Boys' Sunday North 9 Joeys Red
Boys' West 14B
Boys' East 14C
Boys' Sunday North 9 Joeys Yellow
Boys' North 14C Blue
Boys' Sunday South 9 Joeys Blue
Boys' North 14C Red
Boys' Sunday South 9 Joeys Red
Boys' South 14C
Boys' Sunday West 9 Joeys Blue
Boys' Sunday West 9 Joeys Green
Boys' West 14C
Boys' East 14D
Boys' Sunday West 9 Joeys Orange
Boys' North 14D
Boys' Sunday West 9 Joeys Red
Boys' South 14D Blue
Boys' Sunday West 9 Joeys Yellow
Boys' South 14D Red
Boys' Sunday East 10 Kangaroos Blue
Boys' Sunday East 10 Kangaroos Green
Boys' West 14D
Boys' South-East 15A
Boys' Sunday North 10 Kangaroos Blue
Boys' Sunday North 10 Kangaroos Red
Boys' West 15A
Boys' North 15B
Boys' Sunday South 10 Kangaroos/Wallabies
Boys' South 15B
Boys' Sunday West 10 Kangaroos Blue
Boys' Sunday West 10 Kangaroos Red
Boys' West 15B
Boys' East 15C
Boys' North 15C
Boys' North 16A
Boys' South 15C Blue
Boys' South 15C Red
Boys' Sunday East 10 Wallabies Green
Boys' West 15C
Boys' East 15D
Boys' North-West 15D
Boys' South 15D
Boys' South-East 16A
Boys' Sunday East 10 Wallabies Red
Boys' Sunday North 10 Wallabies Blue
Boys' West 16A
Boys' East 16B
Boys' Sunday North 10 Wallabies Green
Boys' South 16B
Boys' Sunday North 10 Wallabies Red
Boys' Sunday West 10 Wallabies Blue
Boys' West 16B
Boys' East 16C
Boys' Sunday West 10 Wallabies Green
Boys' North-West 16C
Boys' Sunday West 10 Wallabies Orange
Boys' South 16C
Boys' Sunday West 10 Wallabies Red
Boys' Metropolitan 17A
Boys' Sunday East 10 Joeys Blue
Boys' South-East 17B
Boys' Sunday East 10 Joeys Red
Boys' Sunday East 10 Joeys Yellow
Boys' West 17B
Boys' Metropolitan 17C
Boys' Sunday North 10 Joeys Blue
Boys' Metropolitan 17D
Boys' Sunday North 10 Joeys Green
Boys' East 18A
Boys' Sunday North 10 Joeys Red
Men's State League 1 North-West
Boys' South 18A
Boys' Sunday North 10 Joeys Yellow
Men's State League 1 North-West Reserves
Boys' Sunday South 10 Joeys Blue
Boys' Sunday South 10 Joeys Red
Boys' West 18A
Men's State League 1 South-East
Boys' North-West 18B
Boys' Sunday West 10 Joeys Blue
Men's State League 1 South-East Reserves
Boys' South-East 18B
Boys' Sunday West 10 Joeys Green
Men's State League 2 North-West
Boys' North 18C
Boys' Sunday West 10 Joeys Orange
Men's State League 2 North-West Reserves
Boys' North-West 21A
Boys' Sunday West 10 Joeys Red
Men's State League 2 South-East
Boys' South-East 21A
Boys' Sunday East 11 Kangaroos Blue
Men's State League 2 South-East Reserves
Boys' Metropolitan 21B
Boys' Sunday East 11 Kangaroos Red
Men's State League 3 North-West
Boys' Sunday North 11 Kangaroos Red
Men's State League 3 North-West Reserves
Boys' Sunday North 11 Kangaroos Yellow
Men's State League 3 South-East
Boys' Sunday South 11 Kangaroos
Boys' Sunday South 11 Wallabies
Men's State League 3 South-East Reserves
Men's State League 4 East
Boys' Sunday West 11 Kangaroos Red
Men's State League 4 East Reserves
Men's State League 4 North
Men's State League 4 North Reserves
Men's State League 4 South
Men's State League 4 South Reserves
Men's State League 4 West
Men's State League 4 West Reserves
Men's State League 5 East
Men's State League 5 East Reserves
Men's State League 5 North
Men's State League 5 North Reserves
Men's State League 5 South
Men's State League 5 South Reserves
Men's State League 5 West
Men's State League 5 West Reserves
Women's State League 1 North-West
Women's State League 1 North-West Reserves
Women's State League 1 South-East
Women's State League 1 South-East Reserves
Women's State League 2 North-West
Women's State League 2 South-East
Women's State League 3 East
Women's State League 3 North
Women's State League 3 South
Women's State League 3 West
Women's State League 4 East
Women's State League 4 North
Women's State League 4 South
Women's State League 4 West
Women's State League 5 East
Women's State League 5 North
Women's State League 5 South
Women's State League 5 West
Men's Metropolitan Masters North
Men's Metropolitan Masters West
Metropolitan League 1
Metropolitan League 2 North-West
Metropolitan League 2 South-East
Metropolitan League 3 North-West
Metropolitan League 3 South-East
Metropolitan League 4 North-West
Metropolitan League 4 South-East
Metropolitan League 5 North-West
Metropolitan League 5 South-East
Metropolitan League 6 North-West
Metropolitan League 6 South-East
Metropolitan League 7 North-West
Metropolitan League 7 South-East
Metropolitan League 8 North-West
Metropolitan League 8 South-East
Metropolitan League 9 North-West
Metropolitan League 9 South-East
Boys' Sunday East 7 Kangaroos/Wallabies
Boys' Sunday East 8 Wallabies Red
Boys' Sunday North 11 Joeys Yellow
Boys' Sunday North 11 Wallabies Green
Boys' Sunday North 11 Wallabies Red
Boys' Sunday West 11 Joeys Yellow
Boys' Sunday North 11 Wallabies Blue
Boys' Sunday North 11 Wallabies Yellow
Boys' Sunday West 11 Wallabies Red
Boys' Saturday South 11 Joeys Orange
Boys' Sunday North 11 Joeys Blue
Boys' Saturday South 11 Joeys Blue
Boys' Sunday North 11 Joeys Red
Boys' Saturday South 11 Joeys Green
Boys' Saturday South 11 Joeys Red
Boys' Sunday North 11 Joeys Green
Boys' Sunday South 11 Joeys
Boys' Saturday South 11 Wallabies Green
Boys' Saturday South 11 Wallabies Blue
Boys' Saturday South 11 Wallabies Red
Boys' Saturday East 11 Joeys Green
Boys' Saturday East 11 Joeys Red
Boys' Sunday East 11 Joeys Green
Boys' Sunday East 11 Joeys Yellow
Boys' Saturday East 11 Wallabies
Boys' Sunday East 11 Wallabies Red
Boys' Sunday East 11 Wallabies Blue
Boys' Sunday West 11 Joeys Red
Boys' Sunday West 11 Joeys Blue
Boys' Sunday West 11 Joeys Green
Boys' Sunday West 11 Wallabies Green
Boys' Sunday West 11 Wallabies Blue
Girls' Sunday North 11 Joeys Blue
Girls' Sunday South 11 Joeys Red
Girls' Sunday South 11 Wallabies
Girls' Sunday East 11 Joeys
Girls' Sunday North 11 Wallabies
Girls' Sunday South 11 Joeys Blue
Girls' Sunday West 11 Joeys Blue
Girls' Sunday North 11 Joeys Red
Girls' Sunday West 11 Joeys Red
Fixtures/Results
Men's State League 5 South Reserves
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
D Madat
Endeavour Hills Fire SC Reserve
10
6
3
2
O Mcdougall
Seaford United SC
8
4
2
A S Akbari
Endeavour Hills Fire SC Reserve
8
3
2
1
A Ciantar
Endeavour Hills Fire SC Reserve
4
1
1
D May
Bunyip District SC
13
1
1
1
E Masterson
Mount Eliza SC
18
16
4
1
F Driver
Rosebud SC
15
3
1
H Juma
Cleeland United SC Reserve Team
4
1
K Mcginley
FC Noble Hurricanes
7
2
1
M Sansom
Aspendale SC
17
4
1
N Singh
Casey Panthers SC
10
1
1
O Brown
Rosebud SC
16
4
6
1
O Sohrabi
Pakenham United FC
9
1
1
O Sultani
Barton United FC
2
1
1
S Fazel
Barton United FC
9
1
4
1
S O'Connell
Mount Eliza SC
14
1
3
1
T Khenglawt
Pakenham United FC
12
2
4
1
T Durovic
Bunyip District SC
8
5
1
T Mortier
Bunyip District SC
10
1
1
W Gowans
Rosebud SC
15
11
1
Z Mohammadi
Barton United FC
12
1
1
A Arora
Endeavour Hills Fire SC Reserve
16
3
A Gholami
Barton United FC
10
1
A Raza
Barton United FC
5
1
A Rehman
Barton United FC
16
3
A Alifi
Casey Panthers SC
17
A Lemi
Cleeland United SC Reserve Team
1
A Plecic
Seaford United SC
16
2
1
A Coralie
Endeavour Hills Fire SC Reserve
5
3
A Rashid
Cleeland United SC Reserve Team
11
A Darmos
FC Noble Hurricanes
9
1
A H Wafa
Casey Panthers SC
1
A Bunn
Aspendale SC
12
16
A Tabensky
Bunyip District SC
4
A Herrera
Bunyip District SC
9
2
2
A Woodland
Mount Martha Soccer Club
5
1
A Mcneill-Stokes
Seaford United SC
12
1
1
A Vasilaras
FC Noble Hurricanes
1
A Woods
Bunyip District SC
18
1
1
A Dandreas
Mount Martha Soccer Club
5
A Cardinale
Seaford United SC
1
A Ali
Pakenham United FC
2
A Aman
Pakenham United FC
6
A A Azizi
Endeavour Hills Fire SC Reserve
1
A Askari
Casey Panthers SC
5
6
A Baratali
Casey Panthers SC
3
A Dawoodi
Barton United FC
7
A Hatami
Casey Panthers SC
1
A Hussaini
Casey Panthers SC
2
A Jafari
Endeavour Hills Fire SC Reserve
1
A Khan
Barton United FC
10
1
1
A Muhibi
Endeavour Hills Fire SC Reserve
13
6
A Najib
Barton United FC
7
A R Haidari
Barton United FC
6
A S Rezai
Casey Panthers SC
1
A Rejaey
Barton United FC
7
3
A Bangura
Cleeland United SC Reserve Team
5
1
A Clouston
Bunyip District SC
13
2
2
A Hairi
Pakenham United FC
1
A Z Kamarudzaman
Casey Panthers SC
4
1
A Chandra
Mount Eliza SC
1
A Halliwell
Mount Eliza SC
15
1
A Sheppard
Bunyip District SC
5
1
A Faisal
Barton United FC
14
1
A Thomas
Mount Martha Soccer Club
6
A Jawid
Barton United FC
7
A Dowlatshahi
Barton United FC
4
A Scholes
Rosebud SC
11
A Karimi
Endeavour Hills Fire SC Reserve
12
2
A Deng
Casey Panthers SC
17
1
4
A Cooper-Dobinson
Mount Eliza SC
1
A Cooper-Dobinson
Mount Martha Soccer Club
2
A Golemac
Pakenham United FC
1
A Golemac
Pakenham United FC
2
1
A Lueth
Seaford United SC
5
3
2
B Arifi
Barton United FC
9
B Hashimi
Barton United FC
1
B Caulfield
Seaford United SC
12
1
2
B Boston
Mount Martha Soccer Club
1
B Deiwal
FC Noble Hurricanes
12
2
3
B V Wel
Bunyip District SC
17
1
B Monk
Rosebud SC
14
3
B Jack
Rosebud SC
15
1
1
C Matthews
Seaford United SC
9
C Best
Mount Eliza SC
12
1
C Parr
Seaford United SC
2
C Smith
FC Noble Hurricanes
12
2
C Smith
Mount Eliza SC
3
C Norton
Seaford United SC
11
C Hunt
Seaford United SC
2
C Craig
Mount Martha Soccer Club
5
1
C Narayan
Barton United FC
12
C Sanderson
Mount Martha Soccer Club
6
1
C Vran
Mount Eliza SC
3
C Colletti
FC Noble Hurricanes
18
3
1
C V Dam
Pakenham United FC
10
1
1
C Dieng
Cleeland United SC Reserve Team
15
2
1
C King
Mount Eliza SC
1
1
C Gibbs
Mount Martha Soccer Club
5
C Marks
Bunyip District SC
14
C Mooney
Rosebud SC
6
2
C Tossavainen
Mount Eliza SC
5
C Whitehead
Mount Martha Soccer Club
4
C Buchanan-Ferguson
Mount Eliza SC
16
1
1
C Pais
Rosebud SC
9
C Guasca
FC Noble Hurricanes
9
D Harbis
FC Noble Hurricanes
2
1
1
D Afiuo
Cleeland United SC Reserve Team
10
D Smit
Pakenham United FC
3
D Pruha-Durovic
Bunyip District SC
2
D Jones
Mount Martha Soccer Club
3
5
D Naylor
Pakenham United FC
4
D Jason
Endeavour Hills Fire SC Reserve
2
D Sambell
Barton United FC
3
D Silke
FC Noble Hurricanes
9
D Bozic
Pakenham United FC
1
D Ofuho
Cleeland United SC Reserve Team
2
D Dieng
Cleeland United SC Reserve Team
15
2
1
D Aluthwatta
Pakenham United FC
3
D Cummins
Mount Martha Soccer Club
1
D Elliott
Mount Martha Soccer Club
18
1
D Foggo
Casey Panthers SC
1
D Smith
Mount Martha Soccer Club
2
E Walker
Bunyip District SC
1
1
E Teles
Pakenham United FC
4
E Najib
Barton United FC
1
E Hoskin
Mount Eliza SC
5
E Chu
Pakenham United FC
14
E Yilmaz
FC Noble Hurricanes
18
1
2
E Manhanong
Seaford United SC
4
1
E Baker
Mount Eliza SC
9
1
E Hunnam
Endeavour Hills Fire SC Reserve
17
2
E Sanderson
Rosebud SC
1
E Morara
Cleeland United SC Reserve Team
9
2
F Sahar
Casey Panthers SC
9
3
F Matamala
Casey Panthers SC
2
F Moore
Casey Panthers SC
5
1
1
F Aggus
Seaford United SC
16
2
F Spellacy
Mount Eliza SC
13
10
2
F Tweedie
Mount Martha Soccer Club
15
1
F Vemis
Mount Martha Soccer Club
6
F Whitty
Mount Eliza SC
6
F Micciche
Pakenham United FC
1
F Barrett
Rosebud SC
1
F Rouxelin
Endeavour Hills Fire SC Reserve
3
1
G Chuol
Endeavour Hills Fire SC Reserve
5
G Pearce
Bunyip District SC
1
G Paterson
Pakenham United FC
11
G Doggale
Cleeland United SC Reserve Team
3
1
2
G Katsanos
Rosebud SC
16
G Madul
Cleeland United SC Reserve Team
1
G Flaounas
FC Noble Hurricanes
17
7
2
G Kailey
Casey Panthers SC
1
H Tumzghi
Cleeland United SC Reserve Team
1
H Budgen
Rosebud SC
11
3
H Ahmed
Casey Panthers SC
11
3
2
H Sohi
Pakenham United FC
11
H Singh
Pakenham United FC
1
H Quinn
Aspendale SC
2
H Miller-Gage
Mount Martha Soccer Club
2
H Watson
Mount Eliza SC
4
2
H Aylett
Mount Martha Soccer Club
3
H Mclachlan
Mount Martha Soccer Club
2
H Williamson
Aspendale SC
14
4
3
H A Hassani
Barton United FC
5
1
H A Khan
Barton United FC
7
1
H Nazari
Endeavour Hills Fire SC Reserve
2
1
H Haidari
Barton United FC
1
H Karimi
Barton United FC
5
H Mcinnes
Mount Eliza SC
1
H Kimitei
Cleeland United SC Reserve Team
9
H D Phan
FC Noble Hurricanes
16
1
H Hosseini
Barton United FC
2
I W Martinez
Bunyip District SC
9
I Redden
Mount Martha Soccer Club
5
1
I Waseem
Barton United FC
13
10
1
I Harrison
Seaford United SC
5
6
I Ibrahim
Cleeland United SC Reserve Team
3
I Rojo
Casey Panthers SC
16
5
I Lueth
Seaford United SC
15
6
J Brett
Bunyip District SC
3
J Naylor
Pakenham United FC
12
J Price
Aspendale SC
1
J Tossavainen
Mount Eliza SC
3
J Howard
Mount Martha Soccer Club
6
1
J Meak
Cleeland United SC Reserve Team
15
1
1
J Platt
Mount Martha Soccer Club
4
1
J Smit
Pakenham United FC
7
5
3
J Sheppard
Mount Eliza SC
1
1
J Baker
Mount Eliza SC
1
J Biondo
Bunyip District SC
2
J Hill
Mount Eliza SC
16
1
J Rigby
Rosebud SC
5
J Markulin
Rosebud SC
10
6
1
J Jang
Cleeland United SC Reserve Team
11
2
J D Goede
Mount Eliza SC
16
1
2
J Herra
Bunyip District SC
13
4
J Powell
Mount Eliza SC
8
1
1
J M F Alberto
Mount Martha Soccer Club
11
4
3
J Kilmartin
Aspendale SC
3
J Schelling
Bunyip District SC
12
5
1
J Singh
Endeavour Hills Fire SC Reserve
15
J Alizzi
Seaford United SC
2
J Stuchbury
Bunyip District SC
13
2
J Akhtarzada
Endeavour Hills Fire SC Reserve
16
1
2
J Riley
Bunyip District SC
10
12
J Horsburgh
Mount Eliza SC
14
J F E Arlanda
Endeavour Hills Fire SC Reserve
10
4
J N Felicite
Endeavour Hills Fire SC Reserve
1
J J Lasplaces
Endeavour Hills Fire SC Reserve
2
J Jackson
Seaford United SC
3
J Bourbon
Endeavour Hills Fire SC Reserve
10
J Watts
Rosebud SC
3
1
J Cartier
Endeavour Hills Fire SC Reserve
16
J Iline
Mount Eliza SC
15
1
4
J Larter
Aspendale SC
12
2
J Lymbouras
FC Noble Hurricanes
2
1
J Pyke
Mount Eliza SC
1
J Harrasser
Seaford United SC
2
J Ben
Endeavour Hills Fire SC Reserve
16
1
1
J Florent
Endeavour Hills Fire SC Reserve
1
1
J Maclou
Casey Panthers SC
11
J Armour
Bunyip District SC
4
J Vacouftsis
Mount Eliza SC
5
J Athanassiou
Aspendale SC
1
J Hanrahan
Mount Martha Soccer Club
12
1
J D Baize
Endeavour Hills Fire SC Reserve
1
J Lyall
Rosebud SC
18
6
J Mravljak
Aspendale SC
3
J Youngson
Aspendale SC
7
1
J Reineke
Aspendale SC
3
J Hutchinson
Mount Eliza SC
1
J Barbe
Endeavour Hills Fire SC Reserve
5
2
J D Santos
Rosebud SC
18
2
1
J Sheppard
Mount Eliza SC
1
K Robinson
Rosebud SC
18
K Smith
Aspendale SC
15
16
K Mcclelland
Mount Martha Soccer Club
10
2
K Witchman
Casey Panthers SC
1
K Sarkisyan
Casey Panthers SC
17
2
K Carver
Rosebud SC
11
1
K Riordan
Barton United FC
2
K Bell
Seaford United SC
17
6
K Bloomfield
Bunyip District SC
8
K Watkins
Rosebud SC
13
3
K Hariharan
Endeavour Hills Fire SC Reserve
15
1
K Cardoza
Pakenham United FC
1
K Heaney
Bunyip District SC
6
K Kattam
Cleeland United SC Reserve Team
13
2
K Kibet
Cleeland United SC Reserve Team
16
1
1
K Katikang
Cleeland United SC Reserve Team
9
K Bahrami
Seaford United SC
11
5
K Mohammadi
Pakenham United FC
1
K Lenders
Bunyip District SC
15
15
4
K Yildirim
Aspendale SC
1
2
K Majdancic
Pakenham United FC
17
2
K Mitchell
Rosebud SC
6
1
1
L Cannon
Mount Eliza SC
1
L Salter
Mount Martha Soccer Club
6
1
L Storai
Bunyip District SC
8
1
1
L Tanui
Barton United FC
10
3
L Ruei
Cleeland United SC Reserve Team
8
L Gangemi
Casey Panthers SC
6
L Hughes
Casey Panthers SC
1
4
L Tate
Mount Martha Soccer Club
5
L Hughes
Casey Panthers SC
2
L Kipngetich
Barton United FC
11
2
L Brooks
Pakenham United FC
3
1
1
L Chiappini
Pakenham United FC
7
L Jones
Bunyip District SC
1
L Mccafferty
Bunyip District SC
2
L Norris
Aspendale SC
7
3
L A Faqihi
Casey Panthers SC
1
L Calambe
Endeavour Hills Fire SC Reserve
1
L Ashuel
Cleeland United SC Reserve Team
2
L Rudolph
Seaford United SC
6
1
L Dennis
Rosebud SC
16
10
L Jeric
Bunyip District SC
2
L Murray
Seaford United SC
1
L Strohhecker
Mount Eliza SC
14
1
M Howard
Bunyip District SC
1
1
M Riak
Cleeland United SC Reserve Team
13
1
M Bahrami
Seaford United SC
3
M Joao
Casey Panthers SC
4
1
M Passanise
Pakenham United FC
1
M Haringcaspel
Seaford United SC
15
2
2
M Poda
Mount Martha Soccer Club
9
8
M Visal
Mount Martha Soccer Club
2
1
M Antonopoulos
FC Noble Hurricanes
2
M Comini
Bunyip District SC
1
M Howard
Pakenham United FC
16
7
M Moffat
Aspendale SC
13
10
M Shachar
Mount Eliza SC
6
M Tombra
Cleeland United SC Reserve Team
1
M Henderson
Pakenham United FC
10
1
M Aldulimi
Endeavour Hills Fire SC Reserve
3
M Victor
Cleeland United SC Reserve Team
2
M South
Seaford United SC
7
M Menolotto
Mount Martha Soccer Club
12
M Uberti
Casey Panthers SC
17
4
M Cobb
Seaford United SC
11
8
2
M Leggett
Aspendale SC
1
M Mao
FC Noble Hurricanes
12
2
M Self
Aspendale SC
5
M Sestanovich
Mount Eliza SC
12
3
M Trusler
Endeavour Hills Fire SC Reserve
7
M Counsel
Mount Martha Soccer Club
10
1
M Symonds-Keogh
Mount Martha Soccer Club
11
2
2
M Ribyou
Cleeland United SC Reserve Team
4
1
M Clark
Mount Eliza SC
3
M Nguyen
Endeavour Hills Fire SC Reserve
4
1
M Papagiannakis
FC Noble Hurricanes
14
1
1
M Therese
Endeavour Hills Fire SC Reserve
1
M Turner
Seaford United SC
7
3
M Vemis
Mount Martha Soccer Club
13
4
1
M Coates
Seaford United SC
12
1
M Armstrong
FC Noble Hurricanes
19
2
M Cohen
Mount Martha Soccer Club
8
1
M Fraser
Mount Eliza SC
12
1
M Lobb
Seaford United SC
2
M Jafari
Bunyip District SC
17
M Dostdar
Casey Panthers SC
9
M Mousa
Endeavour Hills Fire SC Reserve
7
3
M Lado
Cleeland United SC Reserve Team
11
M Najafi
Barton United FC
15
2
1
M Ahmadi
Casey Panthers SC
2
M Ahmadi
Casey Panthers SC
1
M Rezazada
Endeavour Hills Fire SC Reserve
2
1
M Dawori
Barton United FC
13
1
1
N Drozdek
Aspendale SC
13
3
N Padinis
Aspendale SC
11
1
1
N Wright
FC Noble Hurricanes
12
10
1
N Mohammad
Seaford United SC
13
12
1
N Harbour
Rosebud SC
11
N Mohseni
Barton United FC
12
1
4
N Griffett-Coulson
Mount Eliza SC
16
1
1
N Cachado
Pakenham United FC
5
N Taylor
Bunyip District SC
7
N Oomah
Endeavour Hills Fire SC Reserve
12
2
N Barbe
Endeavour Hills Fire SC Reserve
2
N Alizada
Pakenham United FC
10
O Akokonei
Cleeland United SC Reserve Team
2
O Oceng
Cleeland United SC Reserve Team
14
1
O James
Pakenham United FC
2
O Clark
Aspendale SC
6
O Alshanqiti
Casey Panthers SC
1
O Juma
Cleeland United SC Reserve Team
8
O Hassani
Casey Panthers SC
1
O Khurrami
Casey Panthers SC
4
O Carter
Aspendale SC
5
6
O Sesay
Pakenham United FC
2
O Nazeer
Aspendale SC
13
5
2
P Borboa
Aspendale SC
12
5
1
P Calvino
Aspendale SC
2
P Singh
Pakenham United FC
8
1
P Byrnes
Aspendale SC
14
4
P Allen
Mount Eliza SC
14
2
P Hibberd
Aspendale SC
1
P Lee
Pakenham United FC
12
P Lokujong
Bunyip District SC
3
1
P Marcinkowski
Casey Panthers SC
6
1
P Pardillo
FC Noble Hurricanes
9
1
1
P Payne
FC Noble Hurricanes
15
3
1
P Taylor
Mount Martha Soccer Club
7
P Vasilaras
FC Noble Hurricanes
11
1
P Azimi
Barton United FC
1
P Anyanwu
Barton United FC
1
1
P Sexton
Aspendale SC
15
P Clinch
Seaford United SC
10
Q Hamidi
Barton United FC
1
R Hussaini
Endeavour Hills Fire SC Reserve
2
R Mcdonald
Endeavour Hills Fire SC Reserve
1
R Tayab
Cleeland United SC Reserve Team
1
R S Virk
Endeavour Hills Fire SC Reserve
16
R Gebreselassie
FC Noble Hurricanes
19
9
R Arefi
Barton United FC
6
4
1
R Byrne
Seaford United SC
1
R Kavanagh
Aspendale SC
14
1
R Rono
Cleeland United SC Reserve Team
1
2
R Chipperfield
Pakenham United FC
14
2
1
R Philpott
Mount Martha Soccer Club
5
R Walker
Aspendale SC
13
1
R Blunt
Mount Eliza SC
16
5
1
R Fitzgerald
Bunyip District SC
12
2
5
R Monk
Rosebud SC
1
R Mravljak
Aspendale SC
4
S Arifi
Barton United FC
2
S Mohammadi
Barton United FC
3
1
S Habeeb
Endeavour Hills Fire SC Reserve
15
1
2
S Sriwickramasekaran
Seaford United SC
3
S Rezai
Casey Panthers SC
17
13
5
S Griffiths
Mount Martha Soccer Club
16
7
S Walters
Mount Martha Soccer Club
16
2
S Curtis
Aspendale SC
8
1
S Timuska-Carr
Aspendale SC
1
S Finocchiaro
FC Noble Hurricanes
13
1
S Donoghue
Rosebud SC
18
1
4
S Boisseranc
Pakenham United FC
2
S Marinho
Seaford United SC
14
2
S Johnston
Mount Eliza SC
4
S Kago
Cleeland United SC Reserve Team
2
S C Leng
Pakenham United FC
1
S Pispek
Endeavour Hills Fire SC Reserve
2
1
S Zahedi
Barton United FC
13
1
1
S Sinha
Pakenham United FC
17
2
S Nebel
Bunyip District SC
10
2
1
S Sulieman
Cleeland United SC Reserve Team
12
3
S Keenan
Seaford United SC
4
1
S Kehayas
Bunyip District SC
5
S Murton
Seaford United SC
2
1
S Therese
Endeavour Hills Fire SC Reserve
2
S Rai
FC Noble Hurricanes
9
1
S Laisak
Pakenham United FC
1
S S Tehrani
Casey Panthers SC
12
2
S Z Hassan
Aspendale SC
16
T Jelley
Casey Panthers SC
16
T Davison
Aspendale SC
2
1
1
T Carter
Aspendale SC
5
T Donoghue
Rosebud SC
2
T Nicolli
Pakenham United FC
4
1
T Oswell
Mount Martha Soccer Club
9
1
T Thorwesten
Bunyip District SC
5
T Wilks
FC Noble Hurricanes
5
1
T Nguyen
FC Noble Hurricanes
14
3
T Dostizada
Barton United FC
1
T Mazzeo
FC Noble Hurricanes
8
1
T Aravena-Hughes
Casey Panthers SC
1
T Day
Casey Panthers SC
2
T Dekker
Pakenham United FC
2
T North
Bunyip District SC
1
T Mortier
Endeavour Hills Fire SC Reserve
5
1
T Pennett
Mount Martha Soccer Club
13
3
2
U Erdem
Aspendale SC
16
6
V Haldezos
Pakenham United FC
1
V Ly
FC Noble Hurricanes
1
V Fernandez
Casey Panthers SC
15
W Benzina
Bunyip District SC
1
4
W Reis
Pakenham United FC
1
W Holman
Rosebud SC
18
W Taylor
Bunyip District SC
1
1
W Ataya
Cleeland United SC Reserve Team
13
1
W Aylett
Pakenham United FC
1
X Currie
Aspendale SC
19
14
3
Y Ferozi
Endeavour Hills Fire SC Reserve
6
2
Y Malygin
Endeavour Hills Fire SC Reserve
5
Y Tsehaye
Endeavour Hills Fire SC Reserve
3
Y Nyanjok
Cleeland United SC Reserve Team
6
2
Z Huggins
Pakenham United FC
2
Z Foad
Mount Martha Soccer Club
1
Z Jeric
Bunyip District SC
4
Z Johnstone
Seaford United SC
16
2
Z Brady
Pakenham United FC
2
Z Brown
Casey Panthers SC
11
Z Mohammadi
Barton United FC
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started