Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Youth Under 15 Tier 1
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2020 National Premier Leagues Tasmania
2020 Veto Men's Northern Championship
2020 Veto Men's Southern Championship
2020 Veto Women's Northern Championship
2020 Veto Women's Southern Championship
2020 Women's Super League
Futsal HBT - Social Men A
Futsal HBT - Social Men B
Futsal HBT - Social Men C
Futsal HBT - Social Men D
Futsal HBT - Social Men E
Futsal HBT - Social Men F
Futsal HBT - Social Men G
Futsal HBT - Social Mixed A
Futsal HBT - Social Mixed B
Futsal HBT - Social Mixed C
Futsal HBT - Social Women
Futsal HBT - U10 Boys
Futsal HBT - U10 Girls
Futsal HBT - U11 Boys A
Futsal HBT - U11 Boys B
Futsal HBT - U11 Girls
Futsal HBT - U12 Boys
Futsal HBT - U12 Girls
Futsal HBT - U13 Boys A
Futsal HBT - U13 Boys B
Futsal HBT - U14 Boys A
Futsal HBT - U14 Boys B
Futsal HBT - U14 Girls
Futsal HBT - U15 Boys
Futsal HBT - U16 Boys
Futsal HBT - U16 Girls
Futsal HBT - U7 Boys
Futsal HBT - U8 Boys
Futsal HBT - U9 Girls
Futsal HBT- U9 Boys
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U10
Futsal KSC - U11
Futsal KSC - U12
Futsal KSC - U13/14
Futsal KSC - U15/16
Futsal KSC - U8/9
Futsal LTN - U10/11
Futsal LTN - U12
Futsal LTN - U13
Futsal LTN - U14/15
Futsal LTN - U16/17
Futsal LTN - U7/8
Futsal LTN - U9
Lakoseljac Cup
Men's Division A Summer Cup
Men's Southern Championship Summer Series Pool A
Men's Southern Championship Summer Series Pool B
North West Senior Youth Girls
North West Youth
Northern Tasmanian Socials
Social League 2 Cup
Social League 3 Cup
Social League 4 Cup
Social League 5 Cup
Social League 6 Cup
Social Men - Pool A
Social Men - Pool B
Social Men - Pool X
Social Men - Pool Y
Southern Championship 2
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Youth - Junior Youth Girls
Southern Youth - Senior Youth Girls
Southern Youth Under 13
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16
Southern Youth Under 18
Under 16
Veto Northern Championship 1
Veto Northern Championship Under 16
Veto Northern Championship Under 18
Veto Southern Championship 1
Veto Southern Women's Championship 1
Veto Southern Women's Championship 2
Women's Statewide Cup
Youth Championship Series U14
Youth Championship Series U16
Youth Championship Series U18
Youth Summer Series - Junior Youth Girls
Youth Summer Series - Senior Youth Girls
Youth Summer Series Under 18
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Womens's Summer Cup
Youth Summer Series Under 13
Youth Summer Series Under 14
Youth Summer Series Under 15
Youth Summer Series Under 16
Southern Championship 4
Southern Championship 6
Statewide Under 20s
Fixtures/Results
Southern Youth Under 15 Tier 1
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
D Williams
Glenorchy Knights
5
4
1
1
A Stewart
South East United
4
1
A Skrbic
South East United
11
2
A Kukola
South Hoba
1
A Miranda
South Hoba
12
1
A Tate
South East United
12
A Poole
Kingborough
11
A Ambrosino
South Hoba
12
19
A D Vries
South Hoba
11
B Stephens
South Hobart Red
12
2
B Karia
Glenorchy Knights
12
7
1
B Ryan
Clarence Zebras
12
1
B Green
South East United
12
5
B Ward
South East United
12
B Creese
Glenorchy Knights
12
C O'Connor
South Hobart Red
1
C Birch
Clarence Zebras
12
7
C Mudge
Kingborough
1
C Tottle
Kingborough
1
C Bentley
Clarence Zebras
10
1
C Brkic
Glenorchy Knights
11
C Main
South Hobart Red
1
C Mchugh
Kingborough
1
1
C Eastley
South Hobart Red
1
C Marriott
Clarence Zebras
10
D Htoo
Glenorchy Knights
1
D Sutcliffe
South East United
7
2
D Arnaiz
South Hoba
*
14
29
1
D Cooney
Clarence Zebras
12
2
E Mwee
Kingborough
11
E Wright
South Hoba
12
12
E D Vries
South Hoba
*
3
E Kounelis
South Hobart Red
2
E Codabaccus
Kingborough
3
E Forsyth
Kingborough
11
1
1
E Griggs
South East United
12
3
F Chandler
South Hobart Red
12
1
F D Ubaldo
Clarence Zebras
12
2
2
F Downie
Kingborough
8
G Okongo
Kingborough
2
H Harle
Glenorchy Knights
11
H Lamb
South Hobart Red
3
H Oates
South Hobart Red
2
1
H Bourne
South Hobart Red
1
H Mckenna
Clarence Zebras
12
H Hurd
Clarence Zebras
9
4
H Cleaver
South East United
12
H King
Kingborough
12
H Blacklow
South Hobart Red
12
1
1
J Bearman
Kingborough
12
5
J Maundrill
Clarence Zebras
10
10
J Muir
South Hoba
*
2
J Petersen
Kingborough
2
1
J Sartori
South East United
12
3
J Plaschke
South East United
4
J O'Keefe
South Hobart Red
3
1
J Brooks
Kingborough
12
J Roland
South East United
12
J Andrewartha
Clarence Zebras
12
1
J Mccomb
South Hobart Red
10
J Ojwiya
Kingborough
11
3
1
J Kim
Kingborough
11
1
J Ring
Glenorchy Knights
12
J Terhell
South Hobart Red
1
J Lincolne-Lomax
South Hoba
*
14
5
J Wilton
Glenorchy Knights
11
1
J Schofield
South Hobart Red
1
3
J Battersby
Clarence Zebras
10
1
3
J Douglas
South Hoba
12
3
J Otto
South Hobart Red
9
2
1
J Innis
Kingborough
2
J Sykes
South Hoba
*
13
1
K Robinson
South Hobart Red
3
3
K Evans
South Hobart Red
1
L Majchrzak
Glenorchy Knights
12
4
L Legosz
South East United
11
1
L Schofield
South Hoba
12
L Brew
South Hoba
1
M Lee
South Hobart Red
1
M Rowan
Glenorchy Knights
12
M Stevenson
Glenorchy Knights
2
M Hall
Kingborough
12
2
M Rogers
South Hoba
*
3
M Geappen
Clarence Zebras
12
5
M Koutoulis
South Hobart Red
1
M Mcintosh
South Hobart Red
1
M D A Kadir
South Hobart Red
11
2
N Fraraccio
South Hobart Red
1
N Strutton
South Hoba
*
2
N Best
Clarence Zebras
11
O Brancher
Kingborough
1
O Griggs
Kingborough
1
O Mcmahon
South Hobart Red
1
O Winn
South Hoba
12
1
O Mclean
South Hobart Red
12
O Howard
South Hobart Red
1
O Verdouw
South Hoba
12
1
R Batchelor
South Hobart Red
2
R Walker
Glenorchy Knights
12
S Sartori
South East United
12
16
S Cox
Glenorchy Knights
9
S Lancaster
South Hoba
*
13
13
T Daengdej
South Hobart Red
12
T Hyland
Clarence Zebras
12
T Kerschbaum
Glenorchy Knights
1
T Lewis
Kingborough
12
1
T Watson
South Hobart Red
11
T Crocker
South East United
12
T Bull
South Hobart Red
12
1
T Free
Glenorchy Knights
7
T Graham
Glenorchy Knights
1
T Hocking-Cousins
Kingborough
12
8
T Macintyre
South Hobart Red
11
T Foster
Glenorchy Knights
12
T Galt
South Hoba
7
4
T Carroll
South Hoba
5
T A Horne
Glenorchy Knights
12
T Woolley
Clarence Zebras
12
7
2
W Lennard
South East United
12
W Massie
Clarence Zebras
10
X Brudenell
Clarence Zebras
11
X Tonks
Glenorchy Knights
12
Z Hudspeth
Kingborough
12
2
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started