Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Youth Premier League U14s
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2022 Lakoseljac Cup
2022 U20's Statewide Cup
2022 Women's Statewide Cup
HBT - Mixed A
HBT - Mixed B
HBT - Mixed C
HBT - Premier Men
HBT - Social Men A
HBT - Social Men A
HBT - Social Men B
HBT - Social Men B
HBT - Social Men C
HBT - Social Men C
HBT - Social Men D
HBT - Social Men D
HBT - Social Men E
HBT - Social Men F
HBT - Social Men G
HBT - Social Men H
HBT - Social Mixed A
HBT - Social Mixed B
HBT - Social Women
HBT - u10 Boys
HBT - u11 Boys
HBT - u11 Boys A
HBT - u11 Boys B
HBT - u11 Boys Grading
HBT - u11 Girls
HBT - u11 Girls
HBT - u12 Boys
HBT - u12 Boys
HBT - u13 Boys
HBT - u13 Boys A
HBT - u13 Boys B
HBT - u13 Boys Grading
HBT - u13 Girls
HBT - u14 Boys
HBT - u14 Boys
HBT - u14 Girls
HBT - u15 Boys
HBT - u15 Boys
HBT - u16 Boys
HBT - u16 Boys A
HBT - u16 Boys B
HBT - u16 Boys Grading
HBT - u16 Girls
HBT - u18 Boys
HBT - u18 Boys
HBT - u18 Girls
HBT - u7 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u9 Boys
KSC - Social Men
KSC - Social Men
KSC - Social Men A
KSC - Social Men A
KSC - Social Men B
KSC - Social Men B
KSC - Social Men Grading
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Women
KSC - u10 Boys A
KSC - u10 Boys B
KSC - u11
KSC - u11 Boys
KSC - u11 Boys
KSC - u12 Boys
KSC - u13 Boys
KSC - u14 Boys
KSC - u8 Boys
KSC - u9 Boys
KSC - u9 Boys
LTN - u10 Boys
LTN - u11 Boys
LTN - u12 Boys
LTN - u14 Boys
LTN - u16 Boys
LTN - u8 Boys A
LTN - u8 Boys B
LTN - u9 Boys
McDonald's National Premier League
MyState Bank Women's Super League
North West Under 14
North West Youth Girls
Northern Championship
Northern Championship 1
Northern Championship U16s
Northern Championship U18s
Northern Championship Women
Northern Tasmania Socials 2022
NPL Development League
NPL Summer Cup
O35 League Cup
SC2 League Cup
SC3 League Cup
SC4 League Cup
SC5 League Cup
Southern Championship
Southern Championship 1
Southern Championship 1 Women's
Southern Championship 2
Southern Championship 2 Women's
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Championship O35s
Southern Championship Women's
Southern Youth Premier League U13s
Southern Youth Premier League U14s
Southern Youth Premier League U16s
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 13 Tier 3
Southern Youth Under 14 Girls Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 14s Girls
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 1
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 2
Southern Youth Under 16 Girls
Southern Youth Under 18s
Women's Summer Cup
WSL Development League
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Southern Championship Summer Cup
Southern Championship 4
Fixtures/Results
Southern Youth Premier League U14s
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Abbas
Clarence Zebras
18
30
F Ambrosino
South Hobart
14
26
H Reason
Clarence Zebras
18
23
R Maddock
South Hobart
15
20
1
J Moore
South Hobart
14
12
L Pears
Clarence Zebras
13
10
L Padgett
Clarence Zebras
18
10
G Downie
U14 T1
13
9
H Brookwell
U14 T1
14
9
E Swan
South Hobart
13
8
E Legosz
Clarence Zebras
17
8
L D Vries
South Hobart
15
8
D M Syaifulzafni
South Hobart
15
7
E George
Clarence Zebras
12
7
V Gordon
Clarence Zebras
14
7
3
J Backhouse
Clarence Zebras
17
6
O Boyle
South Hobart
15
6
P Vakrinos
Olympia FC Warriors
17
6
W Petty
Olympia FC Warriors
16
6
H Leonard
Hobart City Beachside F.C.
15
5
1
A Rowley
Hobart City Beachside F.C.
16
4
B Johnson
Clarence Zebras
18
3
E Dale
U14 T1
12
3
J Paynter
Hobart City Beachside F.C.
16
3
1
J Manshanden
U14 T1
15
3
L Pigden
Clarence Zebras
18
3
L Morrisby
Olympia FC Warriors
17
3
M Cumming
Hobart City Beachside F.C.
16
3
O Kudelka
South Hobart
15
3
W Pereira
U14 T1
11
3
A Maundrill
Clarence Zebras
15
2
C White
South Hobart
13
2
H Abbas
Olympia FC Warriors
10
2
H Rooks
South Hobart
15
2
H Merchant
Hobart City Beachside F.C.
15
2
L Hanna
South Hobart
10
2
L Wilcox
U14 T1
13
2
L Potito
Olympia FC Warriors
15
2
B Karia
Glenorchy Knights
1
1
C Blackwood
Hobart City Beachside F.C.
12
1
H Leis
South Hobart
11
1
H Hardcastle
Hobart City Beachside F.C.
10
1
H West
South Hobart
14
1
1
H Wright-Dawes
Olympia FC Warriors
5
1
K Donohue
Clarence Zebras
17
1
K Grygoriev
Hobart City Beachside F.C.
12
1
L Noye
Clarence Zebras
18
1
L Lebski
Olympia FC Warriors
5
1
S Nicholas
Hobart City Beachside F.C.
7
1
S Hammond
U14 T1
11
1
S Nolan
Clarence Zebras
16
1
S Neal
Clarence Zebras
1
1
T Groom
Hobart City Beachside F.C.
13
1
W Brew
South Hobart
1
1
A Muhammed
Glenorchy Knights
3
A Bowman
Olympia FC Warriors
15
A Burdon
Olympia FC Warriors
13
A Iles
U14 T1
1
A Chabot
U14 T1
3
A Loxley
U14 T1
1
A Niguse
Glenorchy Knights
1
A Khadal
Glenorchy Knights
5
A Le
Olympia FC Warriors
4
A Bracken
U14 T1
15
A Hughes
U14 T1
2
A Akyuz
Hobart City Beachside F.C.
11
B Witzerman
Glenorchy Knights
6
B Alavi
Hobart City Beachside F.C.
16
B Avery
Hobart City Beachside F.C.
1
C Haas
Olympia FC Warriors
13
1
C Navabpour
South Hobart
3
C Tapp
Glenorchy Knights
5
C Oates
South Hobart
7
C Bovill
Hobart City Beachside F.C.
16
C Oliver
U14 T1
12
C Osborne
South Hobart
1
C Trim
South Hobart
2
C Majchrzak
Glenorchy Knights
1
C How
U14 T1
15
C Louden
Clarence Zebras
5
D Bates
Glenorchy Knights
5
E Mclean
South Hobart
1
E Dolliver
Olympia FC Warriors
8
E Dale
U14 T1
1
E Hayes
U14 T1
16
F Brothers
U14 T1
1
G Turner
Hobart City Beachside F.C.
1
H Cooper
Hobart City Beachside F.C.
12
H Kull
U14 T1
1
H Boon
South Hobart
1
H Carr
Olympia FC Warriors
3
H Sward
U14 T1
12
H Ward
Olympia FC Warriors
16
I Priest
Glenorchy Knights
5
I Tomney
U14 T1
1
J Corrigan
Glenorchy Knights
4
J Knowles
South Hobart
13
J Yeomans
Glenorchy Knights
4
J Fitzgerald
Clarence Zebras
17
J Penneyston
Glenorchy Knights
6
J Brown
Glenorchy Knights
5
J Tsakiris
Olympia FC Warriors
4
J Hill
Olympia FC Warriors
16
J Zeeman
Hobart City Beachside F.C.
1
J Rose
U14 T1
10
K Forster
U14 T1
7
L Whalan
U14 T1
11
L Szczerbanik
South Hobart
2
L Walter
South Hobart
2
L Balfour
Hobart City Beachside F.C.
1
L Ford
Glenorchy Knights
6
L Cook
Olympia FC Warriors
1
L Cousins
Hobart City Beachside F.C.
1
L Thurston-Regan
U14 T1
1
L Beard
Olympia FC Warriors
2
L Mulcahy
U14 T1
14
M Hammond
Hobart City Beachside F.C.
11
M Triffitt
Glenorchy Knights
5
M Ewikowski
Olympia FC Warriors
13
M Mcconnon
South Hobart
2
M Roberts
Olympia FC Warriors
17
M Atherton
U14 T1
1
M Breslin
Glenorchy Knights
6
M Voss
U14 T1
10
N Alimu
Glenorchy Knights
1
N Hart
Glenorchy Knights
6
O Hardie
Glenorchy Knights
6
O Prebble
Olympia FC Warriors
1
O Merchant
Hobart City Beachside F.C.
1
O Hayes
Clarence Zebras
3
O Parsons
Hobart City Beachside F.C.
1
P Stephen
Glenorchy Knights
4
P Otto
South Hobart
3
R Jacobson
Hobart City Beachside F.C.
2
R Bearman
U14 T1
1
R Blackwell
Glenorchy Knights
1
R Chabot
U14 T1
14
S M Miguel
U14 T1
1
S Smith
Hobart City Beachside F.C.
13
S Verma
Glenorchy Knights
6
S Ashby
U14 T1
1
S Cockerill
Clarence Zebras
5
S Hibberd
U14 T1
1
S Buamee
U14 T1
1
T Church
Hobart City Beachside F.C.
16
T Hennessy
U14 T1
2
T Dixon
South Hobart
1
T Ferguson
Hobart City Beachside F.C.
1
T Joyce
Glenorchy Knights
5
T Brown
Olympia FC Warriors
17
W Collinson
South Hobart
11
W Stainsby
U14 T1
2
Y Sant
Clarence Zebras
10
Z Bidejowski
Hobart City Beachside F.C.
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started