Capital Football
Club Websites
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Capital Football
/
Men's Division 10
Filter by season
2022
2021 - 2022
2021
2020 - 2021
2020
2019 - 2020
2019
2018 - 2019
2018
2017 - 2018
2017
2016 - 2017
2016
2015 - 2016
2015
2014 - 2015
2014
2013 - 2014
2013
2012 - 2013
2012
2011 - 2012
2011
Filter by competition
Select a Competition
ActewAGL Girls U12 Division 1
ActewAGL Girls U12 Division 2 / 3
ActewAGL Girls U13 Division 1
ActewAGL Girls U13 Division 2
ActewAGL Girls U13 Division 3
ActewAGL Girls U15 Division 1
ActewAGL Girls U15 Division 2 Blue
ActewAGL Girls U15 Division 2 Gold
ActewAGL Girls U15 Division 3
ActewAGL Girls U17 Division 1
ActewAGL Girls U17 Division 2
ActewAGL Girls U17 Division 3
ActewAGL Open U12 Division 1
ActewAGL Open U12 Division 2
ActewAGL Open U12 Division 3
ActewAGL Open U13 Division 1
ActewAGL Open U13 Division 2
ActewAGL Open U13 Division 3
ActewAGL Open U14 Division 1
ActewAGL Open U14 Division 2
ActewAGL Open U14 Division 3
ActewAGL Open U15 Division 1
ActewAGL Open U15 Division 2
ActewAGL Open U15 Division 3
ActewAGL Open U16 Division 1
ActewAGL Open U16 Division 2
ActewAGL Open U16 Division 3
ActewAGL Open U18 Division 1
ActewAGL Open U18 Division 2
ActewAGL Open U18 Division 3
ACTPSSA Under 12 Boys
Futsal HS 7/8 Boys Nth
Futsal HS 7/8 Boys Sth
Futsal HS 7/8 Girls Nth
Futsal HS 7/8 Girls Sth
Futsal HS 9/10 Boys Nth
Futsal HS 9/10 Boys Sth
Futsal HS 9/10 Girls Nth
Futsal HS 9/10 Girls Sth
Futsal Men's Div 1/2 North
Futsal Men's Div 1/3 South
Futsal Men's Div 2 North ANU
Futsal Men's Div 3 North ANU
Futsal Men's Div 3 North UC
Futsal Men's Div 4 North ANU
Futsal Men's Div 4 North UC
Futsal Men's Div 5 North ANU
Futsal Men's Div 5 North GC
Futsal Men's Div 5 South
Futsal Mixed Div 2
Futsal Women's Div 2
Men's Capital League
Men's Capital League Reserves
Men's Division 10
Men's Division 11
Men's Division 3
Men's Division 4
Men's Division 5
Men's Division 6
Men's Division 7
Men's Division 8
Men's Division 9
Men's Federation Cup
Men's Masters Division 1/2
Men's Masters Division 3
Men's Masters Division 4
Men's Masters Over 45s
Miniroos Girls U10 Blue
Miniroos Girls U10 Red
Miniroos Girls U11 Blue
Miniroos Girls U11 Red
Miniroos Girls U11 White
Miniroos Open U10 Blue
Miniroos Open U10 Green
Miniroos Open U10 Red
Miniroos Open U10 White
Miniroos Open U10 Yellow
Miniroos Open U11 Blue
Miniroos Open U11 Green
Miniroos Open U11 Red
Miniroos Open U11 White
Miniroos Open U11 Yellow
Women's Capital League / Division 1
Women's Division 2
Women's Division 3
Women's Division 4
Women's Masters
Women's Federation Cup
WPL Capital Football
WPL19 Capital Football
WPL16 Capital Football
NPL Pre Season
Suncup
Fixtures/Results
Men's Division 10
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
J Murtagh
Monaro Panthers - Div 8
17
1
A Augustin
Lanyon - Div 8
12
2
A Goodrich
Crossroads - Div 10
16
2
A Harris
Belconnen - Div 10
1
A Fallace
Lanyon - Div 8
10
A Kayes
Belconnen - Div 10
5
1
A Walker
Tuggeranong - Div 10
5
A Dudley
ANU Orange - Div 9
17
A Miller
Crossroads - Div 10
13
1
A Muratore
Crossroads - Div 10
9
A Palm
Gungahlin United - Div 8
17
1
A Sheehan
Gundaroo - Div 9
2
A Skrtic
Gundaroo - Div 9
18
4
A Spain
ANU Orange - Div 9
1
A Pou
Tuggeranong - Div 10
7
A Chandra
Lanyon - Div 8
4
A England
Crossroads - Div 10
16
A Grimmer
Tuggeranong - Div 10
1
B Dodds
Crossroads - Div 10
13
1
B Buckler
Tuggeranong - Div 10
2
B Ingram
Belconnen - Div 10
17
1
B Marshall
Gungahlin United - Div 8
15
B Miller
Lanyon - Div 8
4
B Ascione
Belconnen - Div 10
16
1
B D'Ambrosio
Lanyon - Div 8
1
B Swift
Crossroads - Div 10
1
B Walker
Gungahlin United - Div 8
18
B Elliott
Monaro Panthers - Div 8
19
4
B Fish
Belconnen - Div 10
15
B Thomson
Belconnen - Div 10
7
2
B Budden
Monaro Panthers - Div 8
19
5
1
B Smith
Monaro Panthers - Div 8
19
1
B Mcgarry-Watson
Monaro Panthers - Div 8
19
1
C Armstrong
Crossroads - Div 10
12
1
1
C Crosbie
Belconnen - Div 10
3
C Fox
ANU Orange - Div 9
16
1
C Dudley
ANU Orange - Div 9
19
9
C Connor
Gundaroo - Div 9
17
2
C Reid
Belconnen - Div 10
17
6
1
C Tankey
Lanyon - Div 8
15
1
1
C Stevens
Tuggeranong - Div 10
4
C Denniss
Monaro Panthers - Div 8
19
5
C Brown
Lanyon - Div 8
14
5
D Fisher
ANU Orange - Div 9
1
D Carroll
ANU Orange - Div 9
20
10
2
D Cooke
Gungahlin United - Div 8
14
D Egan
Belwest - Div 8
1
D Iglewski
Belconnen - Div 10
16
D Johnson
Crossroads - Div 10
14
D Lloyd
Gundaroo - Div 9
20
30
1
D Pearce
Tuggeranong - Div 10
11
D Rothacker
Lanyon - Div 8
14
D Tripovich
Tuggeranong - Div 10
18
5
D Bobbett
Belconnen - Div 10
5
2
D Irving
Crossroads - Div 10
2
D Matruglio
Gungahlin United - Div 8
10
1
D Mitchell
Belconnen - Div 10
13
1
D Pollock
Tuggeranong - Div 10
17
13
1
D Wells
Belwest - Div 8
6
1
D Wimmer
Belconnen - Div 10
15
D Harding
Gundaroo - Div 9
4
1
D Mclachlan
Tuggeranong - Div 10
19
1
3
D Pupulkovski
Lanyon - Div 8
12
E D'Amico
Belconnen - Div 10
1
E Drennan
Belwest - Div 8
17
2
1
E Toole
Gungahlin United - Div 8
15
E Armstrong
Crossroads - Div 10
3
E Colwell
Belwest - Div 8
18
7
1
E Ingram
Belconnen - Div 10
9
1
F Edwards
Gungahlin United - Div 8
16
1
F Marando
Tuggeranong - Div 10
5
G Wishart
Monaro Panthers - Div 8
19
1
G William
Belwest - Div 8
11
G G Cussen
Tuggeranong - Div 10
16
1
G Hilpern
Belconnen - Div 10
1
G J Downes
ANU Orange - Div 9
14
8
G Cassis
Gundaroo - Div 9
14
1
H Stewart
Lanyon - Div 8
18
H Enright
Gungahlin United - Div 8
18
I Bangura
Crossroads - Div 10
2
1
I Lloyd
Gundaroo - Div 9
18
1
1
J Krog
Tuggeranong - Div 10
1
1
J Mugavin
ANU Orange - Div 9
1
J Keirnan
ADFA - Div 8
3
J Stein
Monaro Panthers - Div 8
17
25
1
J Amos
Belconnen - Div 10
14
2
J Anderson
Gundaroo - Div 9
15
J Dignall
Gundaroo - Div 9
20
9
J Nicholls
Crossroads - Div 10
11
2
J Robinson
Belconnen - Div 10
8
J Boak
Gungahlin United - Div 8
17
1
J Hollis
Belwest - Div 8
16
3
J Marando
Tuggeranong - Div 10
1
J Grehan
ANU Orange - Div 9
1
J Prior
Crossroads - Div 10
12
J Taskovski
Tuggeranong - Div 10
19
28
J Wierenga
Crossroads - Div 10
2
J Green
Monaro Panthers - Div 8
19
2
J Clayton
Crossroads - Div 10
8
1
J Hart
Lanyon - Div 8
12
18
J H Mannall
Crossroads - Div 10
11
1
J Wood
Gungahlin United - Div 8
17
1
J Matos
Belwest - Div 8
17
2
J M Holland
ANU Orange - Div 9
18
3
K Potts
Tuggeranong - Div 10
19
1
K Dodds
Crossroads - Div 10
13
L Abigail
Monaro Panthers - Div 8
19
L Kotzur
Gundaroo - Div 9
16
4
L Baverstock
Belconnen - Div 10
14
9
L Koval
Belwest - Div 8
16
1
L Mcdonald
Crossroads - Div 10
5
L Plunkett
Belwest - Div 8
16
1
L Sanders
Tuggeranong - Div 10
4
L Tankey
Lanyon - Div 8
17
1
M Singh
ANU Orange - Div 9
16
1
M Hirth
Gundaroo - Div 9
16
M Antunovic
Belwest - Div 8
18
M Rakic
Belwest - Div 8
18
1
M Markobasic
Tuggeranong - Div 10
19
2
M Watson
Belwest - Div 8
13
14
1
M Lewer
Belconnen - Div 10
18
1
M Wronski
Belwest - Div 8
14
M Blanckensee
ANU Orange - Div 9
4
M Boak
Gungahlin United - Div 8
14
16
M Hooper
Lanyon - Div 8
18
M Rademaker
Crossroads - Div 10
12
2
M Wood
Lanyon - Div 8
7
3
M Marchetti
Lanyon - Div 8
3
M Lyden
Gungahlin United - Div 8
1
M Pogson
Lanyon - Div 8
9
2
M Watson
Crossroads - Div 10
3
M Williams
Belconnen - Div 10
3
M Monterosso
Monaro Panthers - Div 8
19
4
M Pullen
ANU Orange - Div 9
20
1
M Starke
Gundaroo - Div 9
19
N Buck
Belconnen - Div 10
16
2
N Shakespear
Tuggeranong - Div 10
1
N Hesford
Crossroads - Div 10
1
N Graeber-Browne
Tuggeranong - Div 10
2
1
N Karanges
Monaro Panthers - Div 8
16
15
N Radford
Gungahlin United - Div 8
14
4
N Dean
ANU Orange - Div 9
14
N Rixon
Lanyon - Div 8
14
2
3
N Knerr
Crossroads - Div 10
8
1
N Msosi
Tuggeranong - Div 10
10
1
O Muzvidzwa
Tuggeranong - Div 10
11
O Wishart
Monaro Panthers - Div 8
19
4
P Carr
ANU Orange - Div 9
2
P Holloway
ANU Orange - Div 9
20
1
P Henson
Tuggeranong - Div 10
2
P Davis
Belwest - Div 8
2
1
P Muradzikwa
Tuggeranong - Div 10
18
6
P Prior
Crossroads - Div 10
2
P Taylor
Lanyon - Div 8
2
P Southerton
Belwest - Div 8
17
P Adam
ANU Orange - Div 9
20
9
P Pompeani
Belwest - Div 8
14
1
1
P Borker
Belconnen - Div 10
3
R Labudovic
Belwest - Div 8
18
2
R Mccarthy
Gundaroo - Div 9
4
R Andrew
Belconnen - Div 10
11
2
R Langan
Gundaroo - Div 9
17
16
2
R Schultz
Crossroads - Div 10
12
R Thomas
Tuggeranong - Div 10
16
R Smith
Monaro Panthers - Div 8
19
1
S Bignell
Belconnen - Div 10
1
S Boak
Gungahlin United - Div 8
15
S D Cruz
Gungahlin United - Div 8
16
1
S Hughes
Tuggeranong - Div 10
1
S Mcnair
Lanyon - Div 8
14
4
S Connor
Gundaroo - Div 9
2
S Holliday
Lanyon - Div 8
16
2
S Nielsen
Belconnen - Div 10
2
1
S Mulvaney
Gungahlin United - Div 8
17
S Luang-Sivilay
Lanyon - Div 8
17
5
2
S Barrett
Monaro Panthers - Div 8
18
S Myers
Gundaroo - Div 9
18
S Watt
Tuggeranong - Div 10
16
S Longford
Belconnen - Div 10
1
S Bryson
ANU Orange - Div 9
17
1
S Dignall
Gundaroo - Div 9
20
6
S Shepard
Belconnen - Div 10
13
S Kesavadas
ANU Orange - Div 9
20
T Cullen
ANU Orange - Div 9
13
T Lording
Lanyon - Div 8
16
2
T Mason
ANU Orange - Div 9
14
1
1
T Desmond
Tuggeranong - Div 10
15
T Harrison
ANU Orange - Div 9
1
T O'Brien
Tuggeranong - Div 10
1
T Nebauer
Lanyon - Div 8
13
T Miceski
Belwest - Div 8
17
T L Mesurier
Gundaroo - Div 9
17
T Freeman
Tuggeranong - Div 10
18
V Jayawardane
ANU Orange - Div 9
18
W Forster
Crossroads - Div 10
7
1
W Jessop
Tuggeranong - Div 10
9
Y ( Jeelall
ANU Orange - Div 9
15
Z Findlay-Steele
Gungahlin United - Div 8
13
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started