Football West
Fixtures/Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football West
/
13s - North Div 2
Filter by season
2023
2022
2021
2020
Filter by competition
Select a Competition
10s Blue North/Central
10s Orange (Metro)
11s Orange (North)
11s Purple - Emus
11s Purple - Parrots
11s Red (Metro)
11s Yellow - Bilbies
12s Girls Possums/Parrots
12s Orange South
12s Purple Bilbies
12s Purple Parrots
12s White - North
13's Junior Cup
14's Girls Junior Cup
14's Junior Cup
14s - Girls Div 4
14s - North Div 3
14s - South Div 2
14s - South Div 3
15's Junior Cup
15s - Div 2
16's Girls Junior Cup
16's Junior Cup
16s - Div 4
16s - Div 5
16s - Girls Div 3
18's Junior Cup
2022 Australian Masters Games
2022 Friendly Games Amateur
2022 Friendly Games Juniors
2022 Friendly Games Masters
2022 Friendly Games Metro
2022 Friendly Games NPL
2022 Friendly Games State League
2022 Gold Fields WA State Futsal Tournament
2022 North West Championships - Friendlies
2022 North West Championships - U11
2022 North West Championships - U13
2022 North West Championships - U9
8s Yellow - Dolphins
8s Yellow - Koalas
9s Blue Bilbies
9s Yellow - Dolphins
Australia Cup
Belt Up Masters North Premier
Belt Up Masters Over 55
Belt Up Masters South Division 1
Belt Up Metro South Division 4
Equal Footingball Division
Hyundai Womens Amateur Night Series
Hyundai Womens State League Night Series
MiniRoos Clusters 13
PAN Cup Juniors
PAN Cup Masters
PAN Cup Seniors
Trandos Cup 2022
WA Futsal Teachers Tournament
8s Blue - Emus
8s Blue - Dingoes
8s Blue - Koala
8s Girls
8s Purple - Bilbies
8s Purple - Dingoes
8s Purple - Emus
8s Purple - Parrots
8s Purple - Wombats
8s Yellow - Wombats
State Reserves Cup
8s Yellow - Bilbies
State League Inter-Divisional Promotion Playoffs
State U18 Cup
8s Yellow - Dingoes
State League Division 1
8s Yellow - Emus
State League Division 1 Reserves
8s Yellow - Parrots
State League Division 1 - U18
State League Division 2
9s Blue - Dingoes/Parrots
State League Division 2 Reserves
State League Division 2 - U18
9s Blue - Emus
10s White - Bilbies
10s White - Parrots
MiniRoos Clusters 11
Hyundai Women's State League
Hyundai Women's Amateur League Division 1
Hyundai Women's Amateur League Division 2
Hyundai Women Metro North Division 1
Hyundai Women Metro North Division 2
Hyundai Women Metro North Division 3
Hyundai Women Metro South Division 1
Hyundai Women Metro South Division 2
Hyundai Women Metro South Division 3
Hyundai Women's State Cup
Hyundai Women's Metropolitan Cup
Belt Up Amateur Premier Division
Belt Up Amateur Premier Division Reserves
Belt Up Amateur Division 1
Belt Up Amateur Division 1 Reserves
Belt Up Amateur Division 2
Belt Up Amateur Division 2 Reserves
Belt Up Amateur Division 3
Belt Up Amateur Division 3 Reserves
Belt Up Amateur Division 4
Belt Up Amateur Division 4 Reserves
Belt Up Amateur Cup
Belt Up Amateur Reserves Cup
Belt Up Metro Premier Division
Belt Up Metro North Division 1
Belt Up Metro North Division 2
Belt Up Metro North Division 3
Belt Up Metro North Division 4
Belt Up Metro North Division 5
Belt Up Metro South Division 1
Belt Up Metro South Division 2
Belt Up Metro South Division 3
Belt Up Men's Metropolitan Cup
Belt Up Masters North Division 1
Belt Up Masters North Division 2
Belt Up Masters South Premier
Belt Up Masters South Division 2
Belt Up Masters Over 45 North A
Belt Up Masters Over 45 North B
Belt Up Masters Over 45 North C
Belt Up Masters Cup
Belt Up Masters Over 45 South A
Belt Up Masters Over 45 South B
Belt Up Over 45s Masters Cup
12s Yellow - Bilbies
12s Blue
12s Green (North)
12s White - South Central
12s Orange North
12s Yellow - Emus
12s Yellow - Koala
12s Yellow - Parrots
12s Purple - Koala
12s Purple - Dingoes
13s - Div 1
13s - Div 2
13s - North Div 1
13s - North Div 2
13s - North Div 3
13s - South Div 1
13s - South Div 2
13s - South Div 3
14s - Div 1
14s - Div 2
14s - North Div 1/North Div 2
14s - South Div 1
15s - Div 1
15s - South Div 1
15s - North Div 1
15s - North Div 2
16s - Div 1
16s - Div 2
16s - Div 3
MiniRoos Clusters 1
MiniRoos Clusters 10
MiniRoos Clusters 2
MiniRoos Clusters 3
MiniRoos Clusters 4
MiniRoos Clusters 6
MiniRoos Clusters 7
18s - Div 1
MiniRoos Clusters 8
18s - Div 2
MiniRoos Clusters 9 & 12
18s - Div 3
18s - Div 4
MiniRoos Clusters 5
14s - Girls Div 1
14s - Girls Div 2
14s - Girls Div 3
16s - Girls Div 1
16s - Girls Div 2
8s Purple - Koala
9s Purple - Emus
9s Yellow - Bilbies
9s Yellow - Parrots
9s Yellow - Possums
9s Yellow - Koalas
9s Yellow - Wombats
9s Purple - Bilbies
9s Purple - Wombats
9s Purple - Dingoes
9s Purple - Parrots
9s Yellow - Dingoes
9s Yellow - Emus
9s Yellow - Echidnas
9s Purple - Koalas
10s Blue South/Central
10s Purple - Wombats
10s Green (Metro)
10s Purple - Dingoes
10s Red
10s Purple - Emus
10s Yellow - Koala
10s Girls - Bilbies
10s Girls - Dingoes/Parrots
10s Girls - Emus
10s Purple - Bilbies
10s Yellow - Parrots
10s Yellow - Bilbies
10s Yellow - Dingoes/Dolphins
10s Yellow - Wombats
11s Blue (North Central)
11s Blue (South Central)
11s Green (North)
11s Green/Orange (South)
12s Green (South)
11s Purple - Bilbies
11s Purple - Dingoes
11s Purple - Wombats
11s Yellow - Dingoes/Emus
11s Yellow - Koalas
11s Yellow - Parrots
11s White - Bilbies
11s White - Dingoes
11s White - Parrots
12s Girls - Dingoes/Dolphins
12s Girls - Bilbies
12s Girls - Emus
Mens State League Night Series
Belt Up Amateur Night Series
Fixtures/Results
13s - North Div 2
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Hunter
Subiaco AFC
18
6
A Azmi
Stirling Lions SC
14
A Papas
Balcatta Etna FC
15
A Shata
Stirling Lions SC
16
4
1
A Wong
Wembley Downs SC
*
19
A Lambrecht
Subiaco AFC
17
1
A Heppard
Joondalup City
2
A Hale
Kingsley Westside FC
3
A Wroth
Subiaco AFC
13
A Mortada
Noranda City FC
19
3
A Sharp
Subiaco AFC
1
A Rynkiewicz
Joondalup City
7
1
A Leegte
Wembley Downs SC
2
1
A Donatelli
Balcatta Etna FC
1
A Karia
Kingsley Westside FC
4
A Abdolmaleki
Subiaco AFC
15
5
A Macdonald
Noranda City FC
11
A May
Balcatta Etna FC
17
3
A Griffin
Subiaco AFC
1
B Coxhill
Kingsley Westside FC
3
B Thomas
Mindarie FC
20
1
B Ndebvu
Noranda City FC
19
4
B Luenge
Balcatta Etna FC
17
7
B Hackett
Hamersley Rovers JFC
15
B Skopelitis
Wembley Downs SC
2
C Heaton
Mindarie FC
13
4
C D'Audretsch
Mindarie FC
20
6
C Garrett
Hamersley Rovers JFC
14
C Swinney
Woodvale Football Club
16
C Houston
Mindarie FC
20
36
C Mckane
Mindarie FC
20
3
C P Wu
Wembley Downs SC
*
19
17
C Chen
Subiaco AFC
1
C Gavin
Wembley Downs SC
*
19
7
C Sukuroski
Stirling Lions SC
12
D Dickson
Stirling Lions SC
7
D Butler
Subiaco AFC
14
4
D Campbell
Hamersley Rovers JFC
13
1
D Pyle
Stirling Lions SC
16
1
D Hurst
Wembley Downs SC
4
D Wilkie
Hamersley Rovers JFC
18
D Dias
Joondalup City
2
D M Daid
Balcatta Etna FC
8
D Jackson
Mindarie FC
1
D Lynch
Noranda City FC
17
3
E Donnelly
Hamersley Rovers JFC
12
11
E Patel
Joondalup City
8
E Stepanovski
Stirling Lions SC
17
E Telford
Hamersley Rovers JFC
1
E Chegenizadeh
Subiaco AFC
18
6
E Voight
Wembley Downs SC
*
19
6
E D Falco
Balcatta Etna FC
14
E Gulluni
Noranda City FC
20
E Hao
Wembley Downs SC
6
E Thorpe
Hamersley Rovers JFC
1
E Blakeborough-Pownall
Joondalup City
14
2
1
E Hughes
Woodvale Football Club
16
2
F Connors
Kingsley Westside FC
4
G Androszczuk
Stirling Lions SC
15
1
G Cattach
Mindarie FC
20
8
G L Faro
Balcatta Etna FC
17
1
1
G Strickland
Woodvale Football Club
16
2
1
H Hadfield
Hamersley Rovers JFC
18
1
H Gunstone
Kingsley Westside FC
3
H Cook
Mindarie FC
20
I Romeo
Subiaco AFC
16
24
I Sawford
Hamersley Rovers JFC
18
I Kursumovic
Balcatta Etna FC
15
1
J Deyo
Kingsley Westside FC
3
J Mcconville
Woodvale Football Club
10
J Pilcher
Kingsley Westside FC
4
1
J Ryan
Mindarie FC
17
26
J Waters
Mindarie FC
15
5
J Paine
Woodvale Football Club
16
J Pavlos
Stirling Lions SC
17
J Lees
Woodvale Football Club
16
J Lamont
Woodvale Football Club
16
J Frederic
Stirling Lions SC
16
J Wang
Hamersley Rovers JFC
17
1
J Barnes-Drury
Wembley Downs SC
*
18
2
J Abrahams
Hamersley Rovers JFC
1
J Kojundzich
Stirling Lions SC
16
2
J D'Ercole
Balcatta Etna FC
17
4
J Macri
Balcatta Etna FC
1
J Smith
Kingsley Westside FC
4
J Mortimer
Subiaco AFC
6
J Tonthow
Wembley Downs SC
1
J Parker
Mindarie FC
19
J Jaine
Noranda City FC
20
16
1
J Beardsmore-Mills
Joondalup City
1
J Canlas
Balcatta Etna FC
1
J Cheshire
Joondalup City
12
3
J Faragher
Subiaco AFC
2
K Lake
Woodvale Football Club
16
K Rouse
Joondalup City
12
1
K Nelhams
Joondalup City
10
K D Santos
Wembley Downs SC
*
18
12
K James
Noranda City FC
11
2
K Toop
Noranda City FC
6
K Abeli
Balcatta Etna FC
17
K Sokolowski
Hamersley Rovers JFC
16
13
1
K Nicol
Stirling Lions SC
17
7
K Mehany
Joondalup City
11
L Ramdohr
Woodvale Football Club
15
2
L Jones
Joondalup City
13
L Rapovski
Noranda City FC
16
28
1
L Courtney
Joondalup City
10
L F Lok
Kingsley Westside FC
2
L Stamatopoulos
Subiaco AFC
15
2
L Leegte
Wembley Downs SC
*
14
4
L Benton
Subiaco AFC
1
L Bogos
Balcatta Etna FC
17
L Do
Balcatta Etna FC
17
L Antenucci
Subiaco AFC
1
L Bird
Mindarie FC
20
1
L Kelly
Hamersley Rovers JFC
16
1
L Mccarron
Noranda City FC
16
2
L Young
Joondalup City
12
1
M Vaucher
Woodvale Football Club
16
M Neilson
Wembley Downs SC
*
16
7
M N Palen
Noranda City FC
19
18
M Perroud
Subiaco AFC
1
M Morris
Noranda City FC
19
1
M Moore
Noranda City FC
20
M Venoutsos
Stirling Lions SC
17
M Gera
Hamersley Rovers JFC
1
2
N Nott
Joondalup City
14
N Wilson
Joondalup City
9
4
N Calalesina
Subiaco AFC
11
1
N Damjanoski
Balcatta Etna FC
17
4
1
N Klucznik
Noranda City FC
19
3
N Wilson
Hamersley Rovers JFC
15
1
O Flanagan
Kingsley Westside FC
4
O Fothergill
Wembley Downs SC
*
18
2
O Turnston
Woodvale Football Club
16
O Wikstrom
Wembley Downs SC
4
O Beadle
Mindarie FC
3
O Evans
Noranda City FC
20
1
O Karajic
Mindarie FC
1
O Blackburn
Wembley Downs SC
*
18
O Huang
Joondalup City
11
P Gallen
Kingsley Westside FC
4
R Hadfield
Stirling Lions SC
15
R Colicchio
Balcatta Etna FC
17
1
R Nedev
Stirling Lions SC
16
4
1
R Alabbasi
Subiaco AFC
9
R Young
Kingsley Westside FC
4
R Swinton
Subiaco AFC
17
2
R Puzon
Wembley Downs SC
*
18
R Sheppard
Joondalup City
13
R Russell
Subiaco AFC
1
R Mccormack
Joondalup City
1
R Chen
Subiaco AFC
4
S Ryan
Mindarie FC
17
2
S Luxton
Wembley Downs SC
8
S Wright
Hamersley Rovers JFC
17
S Geldart
Mindarie FC
1
S Lamba
Hamersley Rovers JFC
12
S M Raghavendra
Mindarie FC
20
S Ott
Woodvale Football Club
16
S Yong
Kingsley Westside FC
4
S Mak
Woodvale Football Club
16
S Ternel
Wembley Downs SC
*
17
5
T Bettesworth
Subiaco AFC
16
1
T Egan
Woodvale Football Club
16
T Jansen
Woodvale Football Club
16
T Williams
Subiaco AFC
1
T Wickett
Mindarie FC
20
4
T Nott
Joondalup City
1
V Weeraratna
Hamersley Rovers JFC
17
W Anderson
Subiaco AFC
16
6
W D Jonghe
Wembley Downs SC
*
18
14
W Nankervis
Subiaco AFC
15
1
W Luckraft
Noranda City FC
1
W Murray
Subiaco AFC
2
1
W Whittaker
Wembley Downs SC
5
X Li
Joondalup City
13
1
Z Bradshaw
Joondalup City
10
3
Z Bartorillo
Noranda City FC
19
8
Z Beever
Stirling Lions SC
15
Z Blakey
Wembley Downs SC
1
Z Bowden
Subiaco AFC
16
Z Houston
Mindarie FC
19
1
Z Robinson
Mindarie FC
20
1
Z Padiyar
Noranda City FC
19
3
Z Fayers
Balcatta Etna FC
16
9
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started