Football West
Fixtures/Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football West
/
Belt Up Metro North Division 3
Filter by season
2023
2022
2021
2020
Filter by competition
Select a Competition
10s Blue North/Central
10s Orange (Metro)
11s Orange (North)
11s Purple - Emus
11s Purple - Parrots
11s Red (Metro)
11s Yellow - Bilbies
12s Girls Possums/Parrots
12s Orange South
12s Purple Bilbies
12s Purple Parrots
12s White - North
13's Junior Cup
14's Girls Junior Cup
14's Junior Cup
14s - Girls Div 4
14s - North Div 3
14s - South Div 2
14s - South Div 3
15's Junior Cup
15s - Div 2
16's Girls Junior Cup
16's Junior Cup
16s - Div 4
16s - Div 5
16s - Girls Div 3
18's Junior Cup
2022 Australian Masters Games
2022 Friendly Games Amateur
2022 Friendly Games Juniors
2022 Friendly Games Masters
2022 Friendly Games Metro
2022 Friendly Games NPL
2022 Friendly Games State League
2022 Gold Fields WA State Futsal Tournament
2022 North West Championships - Friendlies
2022 North West Championships - U11
2022 North West Championships - U13
2022 North West Championships - U9
8s Yellow - Dolphins
8s Yellow - Koalas
9s Blue Bilbies
9s Yellow - Dolphins
Australia Cup
Belt Up Masters North Premier
Belt Up Masters Over 55
Belt Up Masters South Division 1
Belt Up Metro South Division 4
Equal Footingball Division
Hyundai Womens Amateur Night Series
Hyundai Womens State League Night Series
MiniRoos Clusters 13
PAN Cup Juniors
PAN Cup Masters
PAN Cup Seniors
Trandos Cup 2022
WA Futsal Teachers Tournament
8s Blue - Emus
8s Blue - Dingoes
8s Blue - Koala
8s Girls
8s Purple - Bilbies
8s Purple - Dingoes
8s Purple - Emus
8s Purple - Parrots
8s Purple - Wombats
8s Yellow - Wombats
State Reserves Cup
8s Yellow - Bilbies
State League Inter-Divisional Promotion Playoffs
State U18 Cup
8s Yellow - Dingoes
State League Division 1
8s Yellow - Emus
State League Division 1 Reserves
8s Yellow - Parrots
State League Division 1 - U18
State League Division 2
9s Blue - Dingoes/Parrots
State League Division 2 Reserves
State League Division 2 - U18
9s Blue - Emus
10s White - Bilbies
10s White - Parrots
MiniRoos Clusters 11
Hyundai Women's State League
Hyundai Women's Amateur League Division 1
Hyundai Women's Amateur League Division 2
Hyundai Women Metro North Division 1
Hyundai Women Metro North Division 2
Hyundai Women Metro North Division 3
Hyundai Women Metro South Division 1
Hyundai Women Metro South Division 2
Hyundai Women Metro South Division 3
Hyundai Women's State Cup
Hyundai Women's Metropolitan Cup
Belt Up Amateur Premier Division
Belt Up Amateur Premier Division Reserves
Belt Up Amateur Division 1
Belt Up Amateur Division 1 Reserves
Belt Up Amateur Division 2
Belt Up Amateur Division 2 Reserves
Belt Up Amateur Division 3
Belt Up Amateur Division 3 Reserves
Belt Up Amateur Division 4
Belt Up Amateur Division 4 Reserves
Belt Up Amateur Cup
Belt Up Amateur Reserves Cup
Belt Up Metro Premier Division
Belt Up Metro North Division 1
Belt Up Metro North Division 2
Belt Up Metro North Division 3
Belt Up Metro North Division 4
Belt Up Metro North Division 5
Belt Up Metro South Division 1
Belt Up Metro South Division 2
Belt Up Metro South Division 3
Belt Up Men's Metropolitan Cup
Belt Up Masters North Division 1
Belt Up Masters North Division 2
Belt Up Masters South Premier
Belt Up Masters South Division 2
Belt Up Masters Over 45 North A
Belt Up Masters Over 45 North B
Belt Up Masters Over 45 North C
Belt Up Masters Cup
Belt Up Masters Over 45 South A
Belt Up Masters Over 45 South B
Belt Up Over 45s Masters Cup
12s Yellow - Bilbies
12s Blue
12s Green (North)
12s White - South Central
12s Orange North
12s Yellow - Emus
12s Yellow - Koala
12s Yellow - Parrots
12s Purple - Koala
12s Purple - Dingoes
13s - Div 1
13s - Div 2
13s - North Div 1
13s - North Div 2
13s - North Div 3
13s - South Div 1
13s - South Div 2
13s - South Div 3
14s - Div 1
14s - Div 2
14s - North Div 1/North Div 2
14s - South Div 1
15s - Div 1
15s - South Div 1
15s - North Div 1
15s - North Div 2
16s - Div 1
16s - Div 2
16s - Div 3
MiniRoos Clusters 1
MiniRoos Clusters 10
MiniRoos Clusters 2
MiniRoos Clusters 3
MiniRoos Clusters 4
MiniRoos Clusters 6
MiniRoos Clusters 7
18s - Div 1
MiniRoos Clusters 8
18s - Div 2
MiniRoos Clusters 9 & 12
18s - Div 3
18s - Div 4
MiniRoos Clusters 5
14s - Girls Div 1
14s - Girls Div 2
14s - Girls Div 3
16s - Girls Div 1
16s - Girls Div 2
8s Purple - Koala
9s Purple - Emus
9s Yellow - Bilbies
9s Yellow - Parrots
9s Yellow - Possums
9s Yellow - Koalas
9s Yellow - Wombats
9s Purple - Bilbies
9s Purple - Wombats
9s Purple - Dingoes
9s Purple - Parrots
9s Yellow - Dingoes
9s Yellow - Emus
9s Yellow - Echidnas
9s Purple - Koalas
10s Blue South/Central
10s Purple - Wombats
10s Green (Metro)
10s Purple - Dingoes
10s Red
10s Purple - Emus
10s Yellow - Koala
10s Girls - Bilbies
10s Girls - Dingoes/Parrots
10s Girls - Emus
10s Purple - Bilbies
10s Yellow - Parrots
10s Yellow - Bilbies
10s Yellow - Dingoes/Dolphins
10s Yellow - Wombats
11s Blue (North Central)
11s Blue (South Central)
11s Green (North)
11s Green/Orange (South)
12s Green (South)
11s Purple - Bilbies
11s Purple - Dingoes
11s Purple - Wombats
11s Yellow - Dingoes/Emus
11s Yellow - Koalas
11s Yellow - Parrots
11s White - Bilbies
11s White - Dingoes
11s White - Parrots
12s Girls - Dingoes/Dolphins
12s Girls - Bilbies
12s Girls - Emus
Mens State League Night Series
Belt Up Amateur Night Series
Fixtures/Results
Belt Up Metro North Division 3
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
H Sloman
Kingsley Westside FC
17
28
5
M Kelly
Mindarie FC
17
2
4
B Ralph
Morley-Windmills SC
8
2
3
C Ellis
Morley-Windmills SC
9
3
M Blackburn
Kingsley Westside FC
19
1
3
A El-Badry
Balcatta FC
19
3
2
C Kalogeracos
Dianella White Eagles SC
15
2
2
D Bonner
Morley-Windmills SC
12
2
G Elliott
Wembley Downs SC
16
2
J Varghese
Belmont Villa SC
16
2
J Ortiz
Perth SC
17
2
L Dunn
Bassendean Caledonian FC
8
2
N Alrashid
Belmont Villa SC
17
3
2
N Harnett
Whitford City FC
7
2
N Namai
Belmont Villa SC
18
3
2
P Lee
Perth SC
16
4
2
P Conte
Morley-Windmills SC
9
6
2
1
R V Pasalich
Dianella White Eagles SC
20
11
2
A Marom
Dianella White Eagles SC
19
4
1
A Fell
Wembley Downs SC
14
1
1
B Stagg
Wembley Downs SC
15
1
B Mcintyre
Morley-Windmills SC
12
1
C Alexander
Belmont Villa SC
18
1
C Hynds
Wembley Downs SC
18
5
1
C Blocksidge
Olympic Kingsway SC
15
10
1
C Olivares
Olympic Kingsway SC
17
2
1
C Barnes
Dianella White Eagles SC
20
7
1
C Lyons
Balcatta FC
14
4
1
C Lovell
Perth SC
19
1
1
D Todd
Morley-Windmills SC
15
8
1
D Fryer
Wembley Downs SC
15
1
1
E Fitzgerald
Wembley Downs SC
16
4
1
E Palomares
Kingsley Westside FC
14
1
1
G Mammone
Morley-Windmills SC
17
1
1
J Kiely
Kingsley Westside FC
10
2
1
J Perin
Curtin University FC
15
1
J Castrilli
Morley-Windmills SC
8
3
1
J Smith
Perth SC
15
1
J Matta
Kingsley Westside FC
12
1
1
J Drumm
Wembley Downs SC
18
1
J Fazzari
Balcatta FC
17
12
1
J Hall
Kingsley Westside FC
13
5
1
L D Lore
Dianella White Eagles SC
20
1
L Doherty
Dianella White Eagles SC
20
2
1
L Jason
Balcatta FC
18
3
1
M Pandya
Belmont Villa SC
13
6
1
M Darling
Morley-Windmills SC
16
1
M L Roux
Wembley Downs SC
15
1
1
M Tafira
Belmont Villa SC
19
2
1
R Hodgson
Morley-Windmills SC
16
1
R Reji
Belmont Villa SC
14
1
S Salter
Curtin University FC
15
1
S Spence
Whitford City FC
3
1
S Dunbar
Whitford City FC
7
1
S Norville
Kingsley Westside FC
17
1
1
S Clark
Bassendean Caledonian FC
9
1
S Day
Olympic Kingsway SC
15
2
1
T Trutwein
Dianella White Eagles SC
17
1
1
T Hitchings
Whitford City FC
7
1
1
A W M Ho
Curtin University FC
4
A James
Belmont Villa SC
19
A Guest
Olympic Kingsway SC
14
1
1
A Stillitano
Balcatta FC
19
3
A Walker
Perth SC
10
2
A Joseph
Curtin University FC
9
A Ngoga
Whitford City FC
5
A Nitsche
Curtin University FC
11
A Bonsall
Kingsley Westside FC
12
1
A Nour
Bassendean Caledonian FC
1
A Bhatt
Belmont Villa SC
18
1
A Fetibegovic
Bassendean Caledonian FC
1
A Mahmoud
Curtin University FC
1
1
A Ferreira
Olympic Kingsway SC
1
A Waldock
Kingsley Westside FC
1
A Bosco
Mindarie FC
19
14
A Odonnell
Morley-Windmills SC
6
1
A Tehrani
Morley-Windmills SC
16
B Milligan
Wembley Downs SC
15
B Monteiro
Curtin University FC
12
2
B Seivwright
Kingsley Westside FC
1
B Wallace
Curtin University FC
13
1
1
B Browne
Perth SC
16
B Ward
Curtin University FC
2
B Bir
Bassendean Caledonian FC
7
1
B Milham
Mindarie FC
15
6
B Abdulkarim
Bassendean Caledonian FC
10
4
B Pulitano
Balcatta FC
19
2
B Simons
Bassendean Caledonian FC
3
1
B Coughlan
Whitford City FC
5
B Hwang
Curtin University FC
18
1
B Matthews
Mindarie FC
15
C Stockley
Curtin University FC
6
C Lane
Mindarie FC
3
C Zucchiatti
Balcatta FC
19
14
C Bennett
Whitford City FC
6
4
C Williams
Kingsley Westside FC
1
C Rogers
Kingsley Westside FC
1
C Wylde
Perth SC
3
C Augustin
Curtin University FC
16
C Vicentini
Olympic Kingsway SC
14
4
C Brooker
Olympic Kingsway SC
15
2
C Cook
Curtin University FC
3
C Mckeon
Wembley Downs SC
2
C Buckingham
Mindarie FC
15
1
C Hemmings
Bassendean Caledonian FC
2
C Holyoake
Whitford City FC
4
1
C Mcloughlin
Kingsley Westside FC
12
3
C Mcclelland
Bassendean Caledonian FC
2
1
D Chapman
Wembley Downs SC
1
D Bourke
Wembley Downs SC
12
D D Lore
Dianella White Eagles SC
5
D Hall
Dianella White Eagles SC
20
1
D Hodgkinson
Balcatta FC
17
D Kennard
Mindarie FC
18
D Laskey
Bassendean Caledonian FC
4
1
D Lind
Wembley Downs SC
1
D O'Neill
Whitford City FC
2
D Redding
Wembley Downs SC
2
D Stevens
Perth SC
12
D Jones
Olympic Kingsway SC
1
D Anderson
Wembley Downs SC
1
D Gallagher
Wembley Downs SC
15
4
D Hodgkinson
Bassendean Caledonian FC
1
D Marshall
Wembley Downs SC
1
1
D O'Donoghue
Morley-Windmills SC
7
D Richardson
Bassendean Caledonian FC
2
D Thew
Wembley Downs SC
10
1
D L Y Wan
Curtin University FC
12
D Reynolds
Kingsley Westside FC
1
D Ward
Whitford City FC
4
D Vanderputt
Bassendean Caledonian FC
8
1
D L Y Wan
Curtin University FC
3
D Rosier
Bassendean Caledonian FC
4
D Hemmings
Bassendean Caledonian FC
4
2
D James
Kingsley Westside FC
18
D Millman
Bassendean Caledonian FC
9
6
D Renoux
Olympic Kingsway SC
7
2
D Rooney
Whitford City FC
7
3
D Tran
Mindarie FC
14
2
D Wyse
Kingsley Westside FC
3
F Hamza
Belmont Villa SC
19
G James
Kingsley Westside FC
10
G Hopkinson
Morley-Windmills SC
17
G Lenihan
Wembley Downs SC
10
3
G Thomas
Mindarie FC
5
G Fincken
Whitford City FC
6
2
G Mcneill
Wembley Downs SC
1
G Blazeski
Olympic Kingsway SC
16
G Persson
Balcatta FC
18
12
H Marial
Olympic Kingsway SC
3
H Jones
Dianella White Eagles SC
18
1
H Baulch
Whitford City FC
6
H Edwards
Curtin University FC
1
I F Hing
Curtin University FC
1
I Baulch
Whitford City FC
5
I Odundo
Bassendean Caledonian FC
1
J Coley
Dianella White Eagles SC
20
5
J Fincken
Whitford City FC
7
3
J Forrester
Mindarie FC
1
J Foy
Kingsley Westside FC
1
J Pasco
Bassendean Caledonian FC
1
1
J Woods
Whitford City FC
2
J Chen
Wembley Downs SC
1
J Brooks
Kingsley Westside FC
7
J Jojo
Curtin University FC
11
J Lambert
Balcatta FC
19
5
J Marcon
Wembley Downs SC
1
J Sutton
Mindarie FC
18
5
J Espindola
Perth SC
16
J Molony
Dianella White Eagles SC
20
1
J Hammond
Whitford City FC
2
1
J Zaccaria
Balcatta FC
19
4
J Haley
Kingsley Westside FC
13
J Kerr
Wembley Downs SC
1
J Pearman
Olympic Kingsway SC
1
J Smith
Olympic Kingsway SC
19
1
J Walsh
Kingsley Westside FC
1
J Porteous
Mindarie FC
18
J Wolf
Perth SC
18
J Meerman
Curtin University FC
13
1
J Georges
Bassendean Caledonian FC
6
2
J Georges
Bassendean Caledonian FC
5
J Lofts
Whitford City FC
1
J M W J R Singh
Belmont Villa SC
18
2
J Bates
Curtin University FC
2
J J Paul
Belmont Villa SC
19
2
J Skinner
Perth SC
16
J Goonewardene
Wembley Downs SC
1
J Ryan
Perth SC
9
2
J Bowman
Perth SC
1
J Howie
Bassendean Caledonian FC
1
J Blythe
Whitford City FC
1
J D’alesio
Balcatta FC
18
1
J Lucas
Perth SC
8
J Stillitano
Balcatta FC
19
7
J Stringer
Morley-Windmills SC
18
4
J Winslow
Mindarie FC
16
J Botica
Curtin University FC
2
J Lam
Curtin University FC
9
J Sassanelli
Morley-Windmills SC
14
1
J Jensen
Morley-Windmills SC
1
K D'Orazio
Balcatta FC
3
K Main-Nyckowski
Kingsley Westside FC
16
5
K Elliott
Morley-Windmills SC
12
2
K Mwathi
Dianella White Eagles SC
19
9
K Hurley
Wembley Downs SC
9
K Griffin
Wembley Downs SC
6
K Barrett
Bassendean Caledonian FC
9
3
K Datta
Dianella White Eagles SC
15
1
K Peou
Wembley Downs SC
1
1
L Garden
Mindarie FC
17
L Ralph
Morley-Windmills SC
8
3
1
L Pickwell
Kingsley Westside FC
9
L Birch
Olympic Kingsway SC
8
L Dardengo
Kingsley Westside FC
18
10
L Chelelgo
Curtin University FC
10
1
L Maclean
Kingsley Westside FC
9
L Grigsby
Mindarie FC
17
2
L Crevacore
Curtin University FC
10
4
L Sinagra
Dianella White Eagles SC
19
3
L Cowan
Curtin University FC
15
L Evangelista
Bassendean Caledonian FC
3
L Jones
Balcatta FC
14
1
L Kolodjashnij
Olympic Kingsway SC
18
2
L Mcgrath
Wembley Downs SC
1
M Aldworth
Morley-Windmills SC
18
5
1
M Mohrhard
Perth SC
16
M Martin
Kingsley Westside FC
13
5
M Bourget
Perth SC
3
M Gillard
Wembley Downs SC
1
M Carlino
Balcatta FC
14
M Doyle
Olympic Kingsway SC
15
1
M George
Wembley Downs SC
17
M Strelcuinas
Bassendean Caledonian FC
9
3
M Tipping
Dianella White Eagles SC
20
M Deady
Olympic Kingsway SC
8
4
M Davies
Whitford City FC
3
M Southagte
Mindarie FC
15
M Pereira
Curtin University FC
12
M Aquino
Bassendean Caledonian FC
1
M Kader
Balcatta FC
2
N Salter
Kingsley Westside FC
18
O Cvitanovich
Wembley Downs SC
1
O Galpin
Kingsley Westside FC
1
O Alfaro
Bassendean Caledonian FC
6
O Hill
Mindarie FC
5
P L Chan
Curtin University FC
3
P Sinicki
Dianella White Eagles SC
2
P James
Belmont Villa SC
19
2
P Stocker
Olympic Kingsway SC
1
P Kapila
Belmont Villa SC
19
8
R Suresh
Mindarie FC
1
R Truong
Kingsley Westside FC
1
R Knox
Bassendean Caledonian FC
3
R T Jacob
Belmont Villa SC
19
1
R Sethuraman
Dianella White Eagles SC
20
4
R Allen
Whitford City FC
6
R Andrews
Kingsley Westside FC
3
R Ma
Perth SC
15
5
R May
Mindarie FC
18
6
R Tewksbury
Perth SC
8
1
R Peh
Perth SC
10
2
R Malley
Olympic Kingsway SC
14
3
R Morris
Wembley Downs SC
1
S Evans
Curtin University FC
4
S Grazia
Bassendean Caledonian FC
2
S Marshall
Wembley Downs SC
3
S Morley
Olympic Kingsway SC
13
9
S Olabi
Mindarie FC
17
7
S Brennan
Curtin University FC
4
S Johnston
Kingsley Westside FC
1
S Mcgowan
Olympic Kingsway SC
2
S O'Keeffe
Whitford City FC
2
S Russell
Wembley Downs SC
11
S Inman
Morley-Windmills SC
4
S Kreinbihl
Bassendean Caledonian FC
4
2
S Brosnan
Morley-Windmills SC
13
1
S Godley
Bassendean Caledonian FC
9
S A'Court
Olympic Kingsway SC
15
S Sinha
Mindarie FC
1
S Satish
Belmont Villa SC
13
1
S Elloy
Whitford City FC
1
S Fazzari
Balcatta FC
19
2
S Chinn
Kingsley Westside FC
16
1
S Fullerton
Morley-Windmills SC
10
2
S Moore
Bassendean Caledonian FC
1
S Wimbush
Olympic Kingsway SC
13
3
S Baker
Bassendean Caledonian FC
6
2
S Collins
Curtin University FC
1
S Johnston
Morley-Windmills SC
4
1
S Samanta
Perth SC
13
T Makova
Wembley Downs SC
2
1
T Kambanje
Belmont Villa SC
17
2
T Nicol
Olympic Kingsway SC
7
T Smith
Perth SC
12
1
T Alexander
Mindarie FC
15
T Mellidis
Olympic Kingsway SC
1
T Pascoe
Olympic Kingsway SC
15
V Hinds
Morley-Windmills SC
16
1
W C Ma
Curtin University FC
1
W Ma
Curtin University FC
1
W Crookes
Perth SC
3
1
W Gavin
Wembley Downs SC
1
2
W Clark
Perth SC
16
W Dickinson
Curtin University FC
8
Y Htoo
Bassendean Caledonian FC
11
3
Z Matthews
Mindarie FC
15
2
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started