Football West
Fixtures/Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football West
/
Belt Up Masters South Division 1
Filter by season
2023
2022
2021
2020
Filter by competition
Select a Competition
10s Blue North/Central
11s Purple - Emus
11s Purple - Parrots
2021 Gold Fields WA State Futsal Tournament
2021 Gold Fields WA State Team Tournament
8s Yellow - Echidnas
9s Blue Bilbies
9s Yellow - Dolphins
Africa Down Under 2021 (Mens)
Africa Down Under 2021 (Womens)
Asian Cup 2021
Belt Up Cup Grand Final
Equal Footingball Division
Junior Amateur Soccer World Cup
Kick It. World Cup
Masters Amateur Soccer World Cup
SDP 10s - 5-aside
SDP 12s - 5-aside
Senior Amateur Soccer World Cup 2021
State Cup Final
Womens State League Night Series
5s-7s Clusters
CW 11s Boys Cahill
8s Blue - Dingoes
CW 11s Boys Jedinak
8s Blue - Bilbies
CW 12s Girls Foord
CW 13s Boys Mooy
8s Purple - Bilbies
CW 13s Boys Milligan
CW 14s Girls Kerr
8s Purple - Dingoes
CW 15s Boys Risdon
CW 15s Boys Kruse
8s Purple - Emus
8s Purple - Parrots
CW 17s Boys Sainsbury
8s Purple - Wombats
Belt Up Cup Final
CW 17s Girls McCallum
8s Yellow - Wombats
Belt Up State League Reserves Cup
8s Yellow - Bilbies
Belt Up State League U18 Cup
State League Inter-Divisional Promotion Playoffs
8s Yellow - Dingoes
State League Division 1
8s Yellow - Emus
State League Division 1 Reserves
8s Yellow - Parrots
State League Division 1 - U18
8s Yellow - Bandicoots
State League Division 2
9s Blue - Dolphins
State League Division 2 Reserves
State League Division 2 - U18
9s Blue - Emus
10s White - Dingoes
Women's Masters League
Women State League Division 1
Women State League Division 2
Women's Amateur League
Women Metro North Division 1
Women Metro North Division 2
Women Metro North Division 3
Women Metro South Division 1
Women Metro South Division 2
Women Metro South Division 3
Women's State Cup
Women Metropolitan Cup
Belt Up Amateur Premier Division
Belt Up Amateur Premier Division Reserves
Belt Up Amateur Division 1
Belt Up Amateur Division 1 Reserves
Belt Up Amateur Division 2
Belt Up Amateur Division 2 Reserves
Belt Up Amateur Division 3
Belt Up Amateur Division 3 Reserves
Belt Up Amateur Division 4
Belt Up Amateur Division 4 Reserves
Belt Up Amateur Cup
Belt Up Amateur Reserves Cup
Belt Up Metro North Premier
Belt Up Metro North Division 1
Belt Up Metro North Division 2
Belt Up Metro North Division 3
Belt Up Metro North Division 4
Belt Up Metro North Division 5
Belt Up Metro South Premier
Belt Up Metro South Division 1
Belt Up Metro South Division 2
Belt Up Metro South Division 3
Belt Up Metro South Division 4
Belt Up Metropolitan Cup
Belt Up Masters North Division 1
Belt Up Masters North Division 2
Belt Up Masters North Division 3
Belt Up Masters South Premier
Belt Up Masters South Division 1
Belt Up Masters South Division 2
Belt Up Masters Over 45 North A
Belt Up Masters Over 45 North B
Belt Up Masters Over 45 North C
Belt Up Masters Cup
Belt Up Masters Over 45 South A
Belt Up Masters Over 45 South B
Belt Up Over 45s Cup
12s Blue A (Metro)
12s Yellow - Bilbies
12s Blue B (Metro)
12s Green (Metro)
12s White - Parrots
12s Orange (Metro)
12s Yellow - Bandicoots
12s Yellow - Dolphins
12s Yellow - Emus
12s Yellow - Parrots
United Reds Football League
12s Purple - Bilbies
12s Purple - Dingoes
12s Yellow - Echidnas
13s - Div 1
13s - Div 2
13s - North Div 1
13s - North Div 2
13s - North Div 3
13s - North Div 4
13s - South Div 1
13s - South Div 2
13s - South Div 3
13s - South Div 4
13s - Cup
14s - Div 1
14s - Div 2
14s - North 1/2/3
14s - North Div 4
14s - South Div 1/2
14s - South Div 3
14s - Cup
15s - Div 1/2
15s - Div 1
15s - Div 2
15s - North Div 3/4
15s - South Div 1/2
15s - South Div 3
15s - Cup
16s - Div 1
16s - Div 2
16s - Div 3
16s - Div 4
16s - Div 5
16s - Cup
18s - Div 1
18s - Div 2
18s - Div 3
18s - Div 4
18s - Div 5
18s - Cup
14s - Girls Div 1
14s - Girls Div 2
14s - Girls Div 3
14s - Girls Cup
16s - Girls Cup
18s - Girls Cup
16s - Girls Div 1
16s - Girls Div 2
18s Girls - Div 1
9s Purple - Emus
9s Yellow - Bandicoots
9s Yellow - Bilbies
9s Yellow - Parrots
9s Yellow - Koalas
9s Yellow - Wombats
9s Purple - Bilbies
9s Purple - Wombats
9s Purple - Dingoes
9s Purple - Parrots
9s Yellow - Dingoes
9s Yellow - Emus
9s Yellow - Echidnas
9s Purple - Echidnas
10s Blue South/Central
10s Purple - Wombats
10s Green (Metro)
10s Purple - Dingoes
10s Orange (Metro)
10s Purple - Emus
10s White - Emus
10s Yellow - Bandicoots
10s Girls - Bilbies
10s Girls - Dingoes
10s Girls - Emus
10s Purple - Bilbies
10s Purple - Parrots
10s Yellow - Bilbies
10s Yellow - Dingoes
10s Yellow - Emus
10s Yellow - Wombats
11s Blue North (Metro)
11s Blue South (Metro)
11s Green (Metro)
11s Orange (Metro)
12s Grey (Metro)
11s Purple - Bilbies
11s Purple - Dingoes
11s Yellow - Dingoes
11s Yellow - Emus
11s Yellow - Koalas
11s Yellow - Parrots
11s Grey (Metro)
11s White - Emus
12s Girls - Dingoes
12s Girls - Parrots
12s Girls - Bilbies
12s Girls - Emus
Mens State League Night Series
Women Premier League Night Series
Amateur Night Series
Fixtures/Results
Belt Up Masters South Division 1
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
L Hayward
South Perth United SC
10
12
A Broski
Brozzy SC
13
11
1
J D Santos
Brozzy SC
15
11
2
1
V R Insaurralde
Rockingham United FC
11
11
D Turnbull
Port Kennedy
17
10
A Payet
Aubin Grove United FC
19
9
P Duffy
Port Kennedy
11
9
1
S Almeida
UWA Nedlands FC
20
9
1
C Vandenhoven
Aubin Grove United FC
16
8
1
D Cockeram
Aubin Grove United FC
17
8
1
H Okely
Port Kennedy
18
8
1
C Trotter
Rockingham United FC
14
7
1
J Svean
Kalamunda United FC
20
7
K Morris
Mandurah City FC (SDV1)
17
7
3
L Oboh
UWA Nedlands FC
18
7
1
L Holland
Port Kennedy
11
7
1
M Meadows
Fremantle City FC
15
7
A Hiemstra
UWA Nedlands FC
18
6
D Xavier
Spearwood Dalmatinac SC
18
6
1
M Ortin
Aubin Grove United FC
18
6
1
U Igboeche
Brozzy SC
13
6
1
C E S Galvez
Brozzy SC
18
5
D Barker
Mandurah City FC (SDV1)
19
5
2
L Bake
Rockingham United FC
12
5
3
1
A Kousari
UWA Nedlands FC
20
4
B Harvey
Aubin Grove United FC
17
4
1
D Maciel
Brozzy SC
18
4
2
D Jones
Aubin Grove United FC
16
4
2
D Shepherd
Mandurah City FC (SDV1)
18
4
3
H Holly
South Perth United SC
13
4
1
J Mckellar
Aubin Grove United FC
9
4
K Shaw
Aubin Grove United FC
7
4
1
K Galybin
Fremantle City FC
18
4
1
M Manouan
UWA Nedlands FC
20
4
1
M Mendes
Brozzy SC
12
4
M Laughlin
South Perth United SC
16
4
N Cahill
Fremantle City FC
16
4
1
P Massie
Brozzy SC
14
4
P Taylor
Mandurah City FC (SDV1)
6
4
S Bell
Mandurah City FC (SDV1)
18
4
3
S J Humphreys
Rockingham United FC
17
4
A Kavanagh
Port Kennedy
11
3
A Smith
Rockingham United FC
18
3
2
D Dawson
Mandurah City FC (SDV1)
17
3
D Clark
South Perth United SC
9
3
E Santiago
Brozzy SC
14
3
G George
Mandurah City FC (SDV1)
15
3
G D Martino
UWA Nedlands FC
9
3
1
G Hymers
Rockingham United FC
8
3
G Delahunty
Mandurah City FC (SDV1)
4
3
J Ballard
Kalamunda United FC
20
3
K Homer
Kalamunda United FC
19
3
1
L S D Queiroz
Brozzy SC
16
3
M Sesma
Mandurah City FC (SDV1)
14
3
2
O Manyeruke
Sporting Warriors
10
3
S Lothian
Rockingham United FC
11
3
1
1
S Adamson
Sporting Warriors
9
3
2
A Currie
Spearwood Dalmatinac SC
18
2
1
C Riyano
Sporting Warriors
9
2
C Paschkewitz
Mandurah City FC (SDV1)
5
2
C Rogliano
Port Kennedy
17
2
1
D Mcevatt
Mandurah City FC (SDV1)
14
2
D Michael
Mandurah City FC (SDV1)
13
2
D Donnachie
Rockingham United FC
2
2
J Wilson
Aubin Grove United FC
17
2
1
N Jones
Rockingham United FC
8
2
N Britton
Kalamunda United FC
20
2
2
P Clout
Fremantle City FC
18
2
P Marinovich
Spearwood Dalmatinac SC
14
2
R Thompson
Kalamunda United FC
16
2
1
R Ruane
Kalamunda United FC
18
2
S Potts
Fremantle City FC
11
2
1
A Mendes
Brozzy SC
2
1
1
A Moneta
South Perth United SC
18
1
A Keers
UWA Nedlands FC
19
1
A Whitten
Kalamunda United FC
14
1
A Kaiser
Brozzy SC
9
1
1
A V Neto
Brozzy SC
7
1
B Wilson
Port Kennedy
19
1
C Byrne
Kalamunda United FC
14
1
C Millar
Rockingham United FC
8
1
1
D Saunders
Kalamunda United FC
8
1
D Watson
UWA Nedlands FC
16
1
D Boyce
Spearwood Dalmatinac SC
14
1
1
1
F Coyle
Spearwood Dalmatinac SC
17
1
2
G Wolstencroft
South Perth United SC
17
1
G L Neto
Brozzy SC
6
1
2
H Velkovski
South Perth United SC
4
1
J Humphrey
Spearwood Dalmatinac SC
13
1
J Obrien
South Perth United SC
9
1
J Gallowoy
Spearwood Dalmatinac SC
7
1
J Nichols
South Perth United SC
9
1
J Behar
Rockingham United FC
12
1
J Pescud
Spearwood Dalmatinac SC
15
1
J Vanderhoek
Spearwood Dalmatinac SC
11
1
1
L Height
Fremantle City FC
13
1
L Kavanagh
Port Kennedy
19
1
L Oliveira
Spearwood Dalmatinac SC
16
1
M Owens
South Perth United SC
12
1
M Moyo
Sporting Warriors
10
1
M Crafter
Rockingham United FC
18
1
M Henderson
Mandurah City FC (SDV1)
13
1
M Petkovic
Spearwood Dalmatinac SC
1
1
M Robinson
Mandurah City FC (SDV1)
8
1
M Fielding
Aubin Grove United FC
10
1
N Delaney
South Perth United SC
9
1
N Boyle
UWA Nedlands FC
16
1
P Costello
Fremantle City FC
17
1
3
P Dwyer
Rockingham United FC
6
1
P Edwards
Fremantle City FC
17
1
P Larvin
Rockingham United FC
3
1
P Pawlicki
Port Kennedy
16
1
R Benn
Fremantle City FC
13
1
R Changadzo
Brozzy SC
13
1
R Toye
Mandurah City FC (SDV1)
17
1
2
R Crerar
Rockingham United FC
12
1
1
S Gibbons
UWA Nedlands FC
19
1
2
S O'Boyle
Kalamunda United FC
15
1
2
S Taheri
UWA Nedlands FC
19
1
1
S Steimetz
Aubin Grove United FC
15
1
T Bolton
Fremantle City FC
17
1
V D Sousa
Spearwood Dalmatinac SC
15
1
1
V Jakovich
Spearwood Dalmatinac SC
13
1
1
A White
Fremantle City FC
3
A Browne
Port Kennedy
18
A Livingston
Kalamunda United FC
13
A Caceres
Spearwood Dalmatinac SC
1
A Jarvie
Kalamunda United FC
2
A Barry
South Perth United SC
10
2
A Hall
Spearwood Dalmatinac SC
10
A Mckay
Aubin Grove United FC
2
A Lombardi
UWA Nedlands FC
6
1
A Paparini
Fremantle City FC
18
A Behrndt
Fremantle City FC
9
1
A Burman
Kalamunda United FC
2
A Denton
Aubin Grove United FC
5
1
A Kingsland
South Perth United SC
4
A Farmer
Mandurah City FC (SDV1)
1
A Knowles
Aubin Grove United FC
6
A M Paul
Kalamunda United FC
6
A Ruth
South Perth United SC
1
A Garibaldi
Brozzy SC
1
A Williamson
Mandurah City FC (SDV1)
18
A Cullen
Mandurah City FC (SDV1)
1
B Glascott
Aubin Grove United FC
11
B C Mavhiya
Sporting Warriors
1
B Nyamapanda
Sporting Warriors
7
B Marufu
Sporting Warriors
4
B Laidler
Port Kennedy
15
B Spinks
South Perth United SC
8
1
B Zhao
South Perth United SC
3
B Davies
Rockingham United FC
5
B Bisan
Brozzy SC
2
C Burton
Kalamunda United FC
18
C Hardy
Spearwood Dalmatinac SC
9
2
C Nyashanu
Sporting Warriors
2
C Davies
Spearwood Dalmatinac SC
2
C Learmont
Spearwood Dalmatinac SC
1
C Rourke
Spearwood Dalmatinac SC
1
C Moreira
Fremantle City FC
6
C P Borges
Brozzy SC
16
D Turner
Rockingham United FC
6
D Young
South Perth United SC
15
D Baker
Rockingham United FC
7
1
D Donnelly
Kalamunda United FC
1
D Gunner
Mandurah City FC (SDV1)
19
2
D Hurst
Port Kennedy
1
D Lonergan
South Perth United SC
3
D Mains
Mandurah City FC (SDV1)
13
D Mitchell
Kalamunda United FC
19
1
D D Petra
Spearwood Dalmatinac SC
17
2
D Shepherd
UWA Nedlands FC
2
D Green
Brozzy SC
10
D Smith
UWA Nedlands FC
19
D Burry
South Perth United SC
1
D Walters
Aubin Grove United FC
6
F L D Oliveira
Spearwood Dalmatinac SC
10
F Junior
Rockingham United FC
12
F Dete
Sporting Warriors
1
F Pauwels
Fremantle City FC
10
G Brownlie
Spearwood Dalmatinac SC
1
G Collins
Mandurah City FC (SDV1)
1
G Talbot
Kalamunda United FC
15
G Jackson
Port Kennedy
7
G Gordon
Spearwood Dalmatinac SC
6
G Hensman
UWA Nedlands FC
20
G Thomas
Port Kennedy
5
G Dias
Brozzy SC
15
1
H Mutyavaviri
Sporting Warriors
4
H Miller
Spearwood Dalmatinac SC
3
H Wang
South Perth United SC
1
J Holden
Fremantle City FC
2
J Petereit
UWA Nedlands FC
20
J Gill
Mandurah City FC (SDV1)
2
J Laycock
Aubin Grove United FC
1
J Mason
Rockingham United FC
19
2
J Andrews
Mandurah City FC (SDV1)
1
J Leahy
Aubin Grove United FC
17
1
J Gavranic
Spearwood Dalmatinac SC
2
J Kingdon
Aubin Grove United FC
18
1
J Teh
Fremantle City FC
18
J Barnes
Mandurah City FC (SDV1)
1
J David
Rockingham United FC
1
J Tacy
Aubin Grove United FC
18
J A Sorribas
Brozzy SC
12
2
J Gentile
Fremantle City FC
1
J Morrison
Spearwood Dalmatinac SC
4
1
J Wang
South Perth United SC
8
K M Dermott
UWA Nedlands FC
20
K Ralebala
Sporting Warriors
3
K Manion
Rockingham United FC
1
L Chikunguwo
Sporting Warriors
3
L Peter
South Perth United SC
1
L Mauger
Fremantle City FC
2
L Murphy
Spearwood Dalmatinac SC
5
L Quinn
Port Kennedy
16
2
L D Silva
Brozzy SC
13
2
M Creevey
Port Kennedy
18
M Marerwa
Sporting Warriors
5
M Kirkbride
Rockingham United FC
1
M Edwards
Rockingham United FC
1
M Pritchett
UWA Nedlands FC
1
M Ripley
Mandurah City FC (SDV1)
4
M Forzatti
Spearwood Dalmatinac SC
5
M Pinto
South Perth United SC
4
M A Vega
Aubin Grove United FC
19
M A Balaa
UWA Nedlands FC
1
M Masendu
Sporting Warriors
3
N Muckles
Port Kennedy
5
1
N Best
Mandurah City FC (SDV1)
15
N Webster
Mandurah City FC (SDV1)
1
N Mann
Mandurah City FC (SDV1)
11
N Shumba
Sporting Warriors
10
N Gibbs
Fremantle City FC
10
N Behrmann
Port Kennedy
11
N Mancuveni
Sporting Warriors
4
N Giwa
Sporting Warriors
5
N Nyabinde
Sporting Warriors
2
O Fofanah
Brozzy SC
7
1
O Neto
Brozzy SC
16
3
1
O Ngwenya
Sporting Warriors
9
P Casey
Spearwood Dalmatinac SC
13
P Ndlovu
Sporting Warriors
5
P Blakeley
Kalamunda United FC
13
P Metcalfe
Aubin Grove United FC
9
P Rivers
Kalamunda United FC
20
P Caceres
Spearwood Dalmatinac SC
3
P Jones
Aubin Grove United FC
2
P Conway
Port Kennedy
18
Q Sharp
Fremantle City FC
4
R Sekhon
UWA Nedlands FC
19
R Byrne
Rockingham United FC
15
R Goody
South Perth United SC
18
R Santich
Spearwood Dalmatinac SC
3
1
R Ziccardi
Fremantle City FC
1
R D Paula
Brozzy SC
4
R Mackenzie
Rockingham United FC
8
2
1
R Henry
Brozzy SC
11
S Pellegrino
Fremantle City FC
7
S Chisholm
Fremantle City FC
14
2
S Mills
Aubin Grove United FC
19
S Pender
Rockingham United FC
1
S Hayes
Kalamunda United FC
14
S Hill
Fremantle City FC
1
S Ward
Kalamunda United FC
15
2
S Padbury
UWA Nedlands FC
2
S Mccormack
Rockingham United FC
13
1
S Baker
South Perth United SC
18
1
S Bradley
Mandurah City FC (SDV1)
4
T Baynes
Fremantle City FC
4
T Stone
Aubin Grove United FC
9
1
T Douglas
Port Kennedy
11
1
T B Snr
Aubin Grove United FC
7
T Griffiths
South Perth United SC
15
T Mpofu
Sporting Warriors
2
T Nleya
Sporting Warriors
5
T Venter
Fremantle City FC
1
T Brooking
Sporting Warriors
8
1
V Phiri
Sporting Warriors
9
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started