Perry Lakes Hawks Junior Competition
Fixtures/Results
Junior Clubs
Junior Competition Rules
Fair Play/Play Fair
Referee Program
Our Supervisors
Starting Out
Links
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Perry Lakes Hawks Junior Basketball
/
Boys Under 16 Group 2 Grading
Filter by season
2021 Lords Competition
2021
2020
2019
2018
2017
Filter by competition
Select a Competition
Boys Miniball Div 1
Boys Miniball Div 2
Boys Miniball Div 3
Boys Miniball Group 1
Boys Miniball Group 1 Grading
Boys Miniball Group 2
Boys Miniball Group 2 Grading
Boys Under 10 Div 1
Boys Under 10 Div 2
Boys Under 10 Div 3
Boys Under 10 Group 1
Boys Under 10 Group 1 Grading
Boys Under 10 Group 2
Boys Under 10 Group 2 Grading
Boys Under 12 Div 1A
Boys Under 12 Div 1B
Boys Under 12 Div 2A
Boys Under 12 Div 2B
Boys Under 12 Div 2C
Boys Under 12 Div 3A
Boys Under 12 Div 3B
Boys Under 12 Div 4A
Boys Under 12 Div 4B
Boys Under 12 Group 1
Boys Under 12 Group 1 Grading
Boys Under 12 Group 2
Boys Under 12 Group 2 Grading
Boys Under 12 Group 3
Boys Under 12 Group 3 Grading
Boys Under 12 Group 4
Boys Under 12 Group 4 Grading
Boys Under 14 Div 1
Boys Under 14 Div 2
Boys Under 14 Div 3
Boys Under 14 Div 4
Boys Under 14 Div 5
Boys Under 14 Div 6
Boys Under 14 Div 7
Boys Under 14 Div 8
Boys Under 14 Group 1
Boys Under 14 Group 1 Grading
Boys Under 14 Group 2
Boys Under 14 Group 2 Grading
Boys Under 14 Group 3
Boys Under 14 Group 3 Grading
Boys Under 16 Div 1
Boys Under 16 Div 2
Boys Under 16 Div 3
Boys Under 16 Div 4
Boys Under 16 Div 5
Boys Under 16 Div 6
Boys Under 16 Div 7
Boys Under 16 Div 8
Boys Under 16 Group 1
Boys Under 16 Group 1 Grading
Boys Under 16 Group 2
Boys Under 16 Group 2 Grading
Boys Under 16 Group 3
Boys Under 16 Group 3 Grading
Boys Under 18 Div 1
Boys Under 18 Div 2
Boys Under 18 Div 3
Boys Under 18 Div 4
Boys Under 18 Group 1
Boys Under 18 Group 1 Grading
Boys Under 18 Group 2
Boys Under 18 Group 2 Grading
Boys Under 18 Group 3
Girls Miniball
Girls Miniball Grading
Girls Under 10
Girls Under 10 Div 1
Girls Under 10 Div 2
Girls Under 10 Grading
Girls Under 12 Div 1
Girls Under 12 Div 2
Girls Under 12 Div 3
Girls Under 12 Div 4
Girls Under 12 Div 5
Girls Under 12 Group 1
Girls Under 12 Group 1 Grading
Girls Under 12 Group 2
Girls Under 12 Group 2 Grading
Girls Under 14 Div 1
Girls Under 14 Div 2A
Girls Under 14 Div 2B
Girls Under 14 Div 3
Girls Under 14 Div 4
Girls Under 14 Group 1
Girls Under 14 Group 1 Grading
Girls Under 14 Group 2
Girls Under 14 Group 2 Grading
Girls Under 16 Div 1
Girls Under 16 Div 2
Girls Under 16 Div 3
Girls Under 16 Group 1
Girls Under 16 Group 1 Grading
Girls Under 16 Group 2
Girls Under 16 Group 2 Grading
Girls Under 18
Fixtures/Results
Boys Under 16 Group 2 Grading
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
C Reynolds
RA694
3
8
G Xu
SC474
2
6
J Patterson
RA696
3
6
M Pearce
SC460
3
6
R Giddens
RA694
3
6
S Morison
CB170
3
5
W Oakley
SC460
3
5
A Galli
CB168
3
4
F Colledge
SC460
3
4
L Manning
WA922
3
4
T Racey
RA696
3
4
T Muntz
WA928
2
4
B Moorfield
RA696
3
3
E Haslam
RA697
3
3
F Klug
CC382
3
3
K Mckeon
SC460
3
3
K Abdolmaleki
RA697
3
3
K Weston
SC460
3
3
K Ward
RA698
2
3
L Oakley
CC382
3
3
Q Binet
CB168
3
3
T Gallagher
SC472
3
3
A Officer
CB170
3
2
A Stephens
WA922
3
2
B Babriecki
WA928
2
2
C Parker
CC372
3
2
C Mccormick
CB168
3
2
D Acuna
SC472
3
2
E Cowell
WA922
3
2
G Day
CC382
3
2
H Anderson
WA922
3
2
H Hubble
SC472
3
2
J Boag
WA922
3
2
J Wright
RA697
3
2
J Yip
SC474
2
2
J Yong
CC382
3
2
J West
CB166
3
2
K Martyniuk
RA697
3
2
L Tomassone
CB170
3
2
N Gambrill
RA697
3
2
N Tobin
RA800
3
2
O Tsaban
WA928
2
2
T Blayney
RA800
3
2
W Jensen
SC460
3
2
A Brewer
RA694
3
1
A Cardaci
RA696
3
1
A Lozano-Rojo
CB168
3
1
B Zhang
SC474
2
1
B May
RA800
3
1
C Phillips
CC382
3
1
D Hales
CC382
3
1
D Tharpe
CC372
3
1
G Sharma
WA922
3
1
H Hunt
SC472
3
1
H Watkins
RA800
3
1
H Hansen-Knarhoi
CB170
3
1
J Hansen-Knarhoi
CB166
3
1
J Xie
RA698
2
1
J Panetta
CB168
3
1
J Do
RA696
3
1
L Daffen
RA697
3
1
L Dauth
CB166
3
1
L Bush
RA800
3
1
L March
RA696
3
1
M Murphy
CB170
3
1
M Gray
RA800
3
1
O Chapman
SC472
3
1
O Nutt
RA800
3
1
O Farley
CB166
3
1
P Browne-Cooper
CC382
3
1
P Grover
RA698
2
1
S Perkin
RA698
2
1
S Fidler
WA922
3
1
T Ford
RA694
3
1
T Cassey
CB168
3
1
T Sturley
CB166
3
1
Z Cassettai
SC472
3
1
A Chen
SC474
1
B Donkin
CC372
3
B Robinson
RA698
1
C Mair
CC372
3
C Bryant
SC460
3
C Trew
SC460
3
C Hadlow
RA696
3
C Angove
WA928
2
C Howard
SC472
3
E Hebert
RA698
2
E Turnbull
WA928
2
H Wheatland
CC372
3
H Perry
RA698
2
H Boxshall
CC372
3
J Baxter
WA928
2
J Eyers
CC372
3
J Robinson
RA698
2
J T Yang
CC382
3
J Calcutte
SC474
2
J Crosbie
WA928
2
J Fountain
RA697
3
J V D Stelt
WA928
2
K Hyland
CB170
3
L Hellier
CC382
3
M Michaud
CC372
3
M Nguyen
SC474
2
M Crock
CB170
2
M Cullen
CB170
3
M Henwood
CB166
3
N Flack
CB168
3
N Mitchell
CB166
3
O Seah
RA694
3
O Foster
CB166
3
R Lin
RA696
3
S Biancuzzo
RA694
3
S Williams
CB168
3
T Smith
RA800
3
T Cheang
SC474
2
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started