Alberton Football Netball League Inc.
Home
Login
Club Websites
Netball
AFNL Netball Registration Link
MyNetball Link
Netball By-Laws
2019 Netball Yearbook
2018 Netball Yearbook
2017 Netball Yearbook
2016 Netball Yearbook
2015 Netball Yearbook
2014 Netball Yearbook
Contacts
Clearances
Sponsors
Results
Fixture/Results
Inter-league Results
Venues
Fixtures
2020 Draw
▼ More Menus
JLT Insurance Matchday Checklist form
AFL Registration/Clearance Forms
Over Age Permit Application Form
Best & Fairest Votes
2019 B&F VOTES
2018 B&F VOTES
2017 B&F VOTES
2016 B&F VOTES
2015 B&F Senior Votes
AFNL Documents
AFNL Constitution
AFNL By-Laws
Premiers Team Photos
2019 Premier & Grand Final Photos
2018 Premier & Grand Final Photos
2017 Premier & Grand Finals Photos
2016 Premiers Team Photos
2016 Grand Final Photos
2015 Premiers Team Photos
2015 Grand Final Photos
2014 Premiers Team Photos
2013 Premiers Team Photos
2012 Premiers Team Photos
2011 Premiers Team Photos
2010 Premiers Team Photos
2009 Premiers Team Photos
Interleague
2014 Interleague
Senior Football Photos
Under 18 Football Photos
Netball Photos
EVEN MORE Photos
2013 Interleague
2013 May Interleague photos
2012 Interleague
2012 May Interleague photos
2012 July Jnr Interleague photos
2011 Interleague
2011 Interleague Team Photos
Under 18 Interleague
Under 16 Interleague
PHOTOS
MORE Photos
2010 Interleague
2010 Interleague Team Photos
Under 18 Interleague
U18 & assorted photos
Under 16 Interleague
Under 16 Photos
2009 Interleague
Under 16 Interleague
Area Agreements
Gippsland FL Area Agreement
West Gippsland Comp Area Agreement
Southern Gippsland Junior FC Area Agreement
North Gippsland FNL Area Agreement
Best & Fairest Photos
2019
2019 Senior Award Photos
2019 Junior Award Photos
2018
2018 Senior Award Photos
2018 Junior Award Photos
2017
2017 Seniors
2017 Juniors
2016
2016 Seniors
2016 Juniors
2015
Seniors
Juniors
2014
Seniors
Juniors
2013
Football Awards
Netball Awards
2012
Netball Awards
Football Awards
2011
Seniors
Reserves
Thirds
2011 Award Winners
2011 Award Photos
2010
Seniors
Reserves
Thirds
2010 Award Photos
2010 Award Winners
2009
Seniors
Reserves
Thirds
2009 Awards Photos
2009 Award Winners
Member Profile
2008
Seniors
Reserves
Thirds
2007
Seniors
Reserves
Thirds
Web counter code do not delete
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Alberton Football Netball League
/
Under 15s 2010
Filter by season
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Filter by competition
Select a Competition
Seniors 2010
Reserves 2010
Under 18s 2010
Under 15s 2010
Under 13s 2010
Under 11s 2010
Fixture/Results
Under 15s 2010
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Disposals Summary
Possessions Summary
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
G
AG
J Hopkins
Korumburra-Bena
20
56
2.80
A Officer
Phillip Island
20
45
2.25
J Thomas
Dalyston
21
43
2.05
B Doran
Toora & District
16
30
1.88
J Black
Phillip Island
13
24
1.85
J Dakin
Kilcunda Bass
20
36
1.80
T V Cuylenburg
Phillip Island
15
27
1.80
J Read
Kilcunda Bass
20
35
1.75
T Bone
Kilcunda Bass
20
35
1.75
T Sandbach
Phillip Island
13
20
1.54
D Blackney
Kilcunda Bass
20
30
1.50
Z Mayo
Korumburra-Bena
20
28
1.40
K Holmes
Toora & District
18
23
1.28
L Johnson
Inverloch-Kongwak
18
23
1.28
A Vening
Toora & District
15
18
1.20
S Wilson
Stony Creek
17
20
1.18
C Smith
Kilcunda Bass
20
23
1.15
L Bowler
Dalyston
16
17
1.06
T Landells
Dalyston
20
21
1.05
B Cosson
Korumburra-Bena
19
19
1.00
B Martin
Tarwin
1
1
1.00
D Turton
Dalyston
1
1
1.00
L Anderson
Tarwin
1
1
1.00
S Hayes
Inverloch-Kongwak
2
2
1.00
W Bodman
DWWWW
1
1
1.00
C Poynton
Korumburra-Bena
18
17
0.94
E Taylor
Stony Creek
17
16
0.94
B Barron
Inverloch-Kongwak
16
14
0.88
A Froud
Phillip Island
15
13
0.87
M Ware
Dalyston
21
18
0.86
B Johnston
Phillip Island
20
17
0.85
D Chaiphon
Yarram
19
16
0.84
S Worthy
Inverloch-Kongwak
18
15
0.83
M Homer
Kilcunda Bass
16
13
0.81
B V Agtmaal
Dalyston
17
13
0.76
J Turner
Kilcunda Bass
20
15
0.75
C Holmes
Inverloch-Kongwak
17
12
0.71
J Kilgour
Dalyston
16
11
0.69
P Doran
Toora & District
16
11
0.69
T Sinclair
Stony Creek
16
11
0.69
C Chaipol
Yarram
18
12
0.67
M Schreck
Dalyston
21
14
0.67
M Boyd
Korumburra-Bena
9
6
0.67
E Richards
Phillip Island
20
13
0.65
N Bainbridge
Dalyston
20
13
0.65
J Richer
Foster
18
11
0.61
X Phyland
Inverloch-Kongwak
18
11
0.61
J Cleeland
Phillip Island
17
10
0.59
C Barlow
Yarram
19
11
0.58
C Wood
Phillip Island
19
11
0.58
L Rodaughan
Yarram
19
11
0.58
B Cashin
Stony Creek
14
8
0.57
J Homer
Kilcunda Bass
18
10
0.56
R Baxter
Yarram
18
10
0.56
A O'Neill
Korumburra-Bena
19
10
0.53
N Somerville
Korumburra-Bena
17
9
0.53
S Taylor
Phillip Island
15
8
0.53
H Wright
Dalyston
21
11
0.52
E Farley
DWWWW
2
1
0.50
G Wheatley
Tarwin
2
1
0.50
S Scott
Inverloch-Kongwak
2
1
0.50
T Hamilton
Foster
2
1
0.50
J Burton
Inverloch-Kongwak
18
8
0.44
J Barlow
Yarram
18
8
0.44
M Manteit
Phillip Island
16
7
0.44
R Hansch
Korumburra-Bena
16
7
0.44
Z Macdermid
Dalyston
19
8
0.42
E Staley
Foster
17
7
0.41
N Allen
Korumburra-Bena
20
8
0.40
B Martin
Yarram
18
7
0.39
C Plant
Phillip Island
18
7
0.39
M Green
Foster
18
7
0.39
T Thatcher
Kilcunda Bass
18
7
0.39
L Thwaites
Tarwin
16
6
0.38
A Cook
Phillip Island
20
7
0.35
J Harris
Korumburra-Bena
20
7
0.35
J Ritchie
Inverloch-Kongwak
17
6
0.35
K Cosson
Korumburra-Bena
17
6
0.35
M Woods
Inverloch-Kongwak
17
6
0.35
N Arney
Kilcunda Bass
20
7
0.35
C Hansen
Korumburra-Bena
18
6
0.33
C Redpath
Dalyston
12
4
0.33
G Staley
Fish Creek
18
6
0.33
H Dubberley
Tarwin
12
4
0.33
J Prain
Foster
9
3
0.33
J Dunkley
DWWWW
3
1
0.33
J Dalmau
Inverloch-Kongwak
15
5
0.33
A Caygill
Yarram
19
6
0.32
D Williams
Dalyston
19
6
0.32
J Clifton
Toora & District
13
4
0.31
T Lee
Phillip Island
13
4
0.31
C Hill
Dalyston
20
6
0.30
R Prain
Foster
17
5
0.29
J Whitford
Inverloch-Kongwak
11
3
0.27
J O'Shea-Playne
Kilcunda Bass
15
4
0.27
J Legione
Dalyston
19
5
0.26
J Kartinyeri
Phillip Island
19
5
0.26
P Shrubb
Yarram
19
5
0.26
B Jones
Kilcunda Bass
16
4
0.25
C Parker
Yarram
8
2
0.25
D Mcrae
Dalyston
20
5
0.25
D Clay
Kilcunda Bass
20
5
0.25
K Hanning
DWWWW
8
2
0.25
L Bromley
Foster
16
4
0.25
M Burton
Inverloch-Kongwak
4
1
0.25
P Babington
Kilcunda Bass
20
5
0.25
S Vening
DWWWW
4
1
0.25
T Hickman
Phillip Island
4
1
0.25
Z Plowright
Phillip Island
4
1
0.25
C Ginkel
Tarwin
17
4
0.24
J Wilson
Stony Creek
17
4
0.24
S Clark
Tarwin
17
4
0.24
T Holt
Yarram
17
4
0.24
A Turner
Tarwin
9
2
0.22
C Phillips
Phillip Island
18
4
0.22
J Kershaw
Inverloch-Kongwak
18
4
0.22
J Moore
Tarwin
18
4
0.22
J Brown
Stony Creek
18
4
0.22
L Turner
Yarram
18
4
0.22
T Stone
Stony Creek
18
4
0.22
J Andersen
Kilcunda Bass
19
4
0.21
S Joma
Dalyston
19
4
0.21
D Hume/guinane
Inverloch-Kongwak
10
2
0.20
M Mccoy
Dalyston
15
3
0.20
R Stewart
Korumburra-Bena
20
4
0.20
C Porter
Phillip Island
16
3
0.19
C Casey
Inverloch-Kongwak
16
3
0.19
K Rhodes
Foster
16
3
0.19
B Kenter
Phillip Island
11
2
0.18
B East
Toora & District
17
3
0.18
E Smith
Foster
17
3
0.18
M Cripps
Foster
17
3
0.18
B Hateley
Foster
18
3
0.17
J Stuart
Stony Creek
18
3
0.17
S Holland
M.D.U.
18
3
0.17
T Kram
Inverloch-Kongwak
6
1
0.17
T Miller
Inverloch-Kongwak
18
3
0.17
J Rowley
Yarram
19
3
0.16
J Ray-Angarane
Dalyston
19
3
0.16
L Auddino
Korumburra-Bena
19
3
0.16
R Benis
Yarram
19
3
0.16
S Horvath
Phillip Island
19
3
0.16
B Wardle
Dalyston
20
3
0.15
B North
Kilcunda Bass
20
3
0.15
L Baido
Korumburra-Bena
13
2
0.15
M Jones
Toora & District
13
2
0.15
N Kellow
Dalyston
20
3
0.15
Z Walker
Korumburra-Bena
20
3
0.15
B Andersen
Kilcunda Bass
7
1
0.14
J Wright
Phillip Island
14
2
0.14
W Bodman
Yarram
7
1
0.14
B Mobbs
DWWWW
15
2
0.13
C Justice
Phillip Island
15
2
0.13
M Mackay
Inverloch-Kongwak
15
2
0.13
A Grant
Inverloch-Kongwak
16
2
0.12
B O'Loughlin
DWWWW
16
2
0.12
H Keily
Tarwin
16
2
0.12
H Griggs
Foster
16
2
0.12
J Thomas
Stony Creek
17
2
0.12
J Reid-Abbott
Korumburra-Bena
8
1
0.12
P Baltruschaitis
Yarram
16
2
0.12
B Green
Foster
18
2
0.11
H Bull
Korumburra-Bena
18
2
0.11
J V D Kolk
Tarwin
9
1
0.11
L Harrington
Stony Creek
18
2
0.11
N Nicholls
Toora & District
18
2
0.11
R Arnold
Phillip Island
19
2
0.11
S Lacy
Korumburra-Bena
18
2
0.11
S Fischer
Toora & District
18
2
0.11
J Waycott
Korumburra-Bena
20
2
0.10
M Francis
Phillip Island
20
2
0.10
T Taylor
Inverloch-Kongwak
10
1
0.10
C Lawrence
Phillip Island
11
1
0.09
C Coulthard
Yarram
13
1
0.08
J Chaffey
Yarram
12
1
0.08
J Knight
Stony Creek
13
1
0.08
P Malherbe
Korumburra-Bena
12
1
0.08
F Griggs
Foster
15
1
0.07
J Beattie
Tarwin
14
1
0.07
S Gamlin
DWWWW
15
1
0.07
W Hiatt
Phillip Island
14
1
0.07
A O'Sullivan
DWWWW
16
1
0.06
B Wake
Foster
16
1
0.06
B Chisholm
Toora & District
16
1
0.06
B Ellen
Tarwin
18
1
0.06
B Maher
DWWWW
16
1
0.06
C Pollard-Virtue
Phillip Island
16
1
0.06
C James
Toora & District
17
1
0.06
C Smith
Kilcunda Bass
16
1
0.06
D Enter
Stony Creek
17
1
0.06
D Hateley
Foster
17
1
0.06
J Simpson
Tarwin
16
1
0.06
J Coffey
Foster
17
1
0.06
J Tiziani
Stony Creek
18
1
0.06
J Mccarthy
Inverloch-Kongwak
17
1
0.06
J Truman
Inverloch-Kongwak
18
1
0.06
J Williams
Korumburra-Bena
18
1
0.06
K Robinson
Tarwin
18
1
0.06
L Keily
Tarwin
16
1
0.06
M Rodaughan
Yarram
17
1
0.06
M Edwards
Toora & District
18
1
0.06
N Lomax
Tarwin
18
1
0.06
R Arestia
Korumburra-Bena
18
1
0.06
S Hammond
Kilcunda Bass
17
1
0.06
Z Fiddelaers
Stony Creek
16
1
0.06
A Myers
Phillip Island
21
1
0.05
C Withall
Kilcunda Bass
20
1
0.05
D Downward
Kilcunda Bass
19
1
0.05
J O'Connor
Dalyston
19
1
0.05
J Gale
Yarram
19
1
0.05
L Mcrae
Dalyston
19
1
0.05
A Guiney
Stony Creek
15
0.00
A Moore
DWWWW
18
0.00
A Watcham
DWWWW
1
0.00
A Watcham
Phillip Island
8
0.00
A Papodopoulos
DWWWW
1
0.00
A Richardson
Stony Creek
5
0.00
A Turner
Foster
16
0.00
B Wake
DWWWW
1
0.00
B Hutchison
Foster
10
0.00
B Willder
Toora & District
17
0.00
B Nicols
Tarwin
15
0.00
B Stefani
Stony Creek
1
0.00
B Robinson
Yarram
3
0.00
B Cripps
Foster
17
0.00
B Brown
Tarwin
4
0.00
B Anderson
Kilcunda Bass
19
0.00
C D Win
DWWWW
18
0.00
C Kilgour
DWWWW
1
0.00
C Porter
DWWWW
1
0.00
C Phillips
DWWWW
1
0.00
C Lawrence
DWWWW
1
0.00
C Smith
DWWWW
1
0.00
C Green
Dalyston
13
0.00
C Shortland
DWWWW
14
0.00
C Smith
DWWWW
1
0.00
C Justice
DWWWW
1
0.00
D Drowley
Inverloch-Kongwak
15
0.00
D Turton
DWWWW
1
0.00
D Clay
DWWWW
1
0.00
D Downward
DWWWW
2
0.00
D Greaves
Toora & District
14
0.00
D Hooper
DWWWW
2
0.00
D Skarratt
DWWWW
18
0.00
D S Steensel
Kilcunda Bass
19
0.00
D Turner
Tarwin
18
0.00
E Wilson
Inverloch-Kongwak
1
0.00
G Rerden
DWWWW
1
0.00
G Rerden
Foster
17
0.00
H Krause
Tarwin
4
0.00
H Stuart
Stony Creek
16
0.00
J Dowie
Inverloch-Kongwak
18
0.00
J Harris
Inverloch-Kongwak
2
0.00
J May
Phillip Island
15
0.00
J Patten
DWWWW
1
0.00
J Patten
Korumburra-Bena
11
0.00
J Woodland
Yarram
1
0.00
J James
Inverloch-Kongwak
6
0.00
J Rigby
Korumburra-Bena
1
0.00
J Wright
DWWWW
1
0.00
J Davis
Yarram
3
0.00
J Coffey
DWWWW
1
0.00
J Furlong
Yarram
1
0.00
J Liversidge
DWWWW
1
0.00
J Jackson
Stony Creek
15
0.00
J Leach
DWWWW
13
0.00
J Mcainch
Foster
7
0.00
J Rochforte
Foster
18
0.00
J Saliakos
DWWWW
5
0.00
J Thomson
Yarram
18
0.00
J Turner
DWWWW
1
0.00
J Vening
DWWWW
1
0.00
J Midwinter
Foster
18
0.00
J Macri
Korumburra-Bena
5
0.00
J Sparkes
Toora & District
17
0.00
J Smith
Yarram
19
0.00
J Williams
Toora & District
2
0.00
J Macdonald
DWWWW
1
0.00
J Fear
DWWWW
17
0.00
J Arestia
Korumburra-Bena
1
0.00
J Bell
Tarwin
17
0.00
J Stubbe
Yarram
13
0.00
J Terry
Korumburra-Bena
2
0.00
J O'Neill
DWWWW
1
0.00
J O'Neill
Korumburra-Bena
15
0.00
K Morgan
Toora & District
13
0.00
K Swart
Toora & District
14
0.00
L Chatfield
Toora & District
17
0.00
L Cope
Stony Creek
18
0.00
L Mackenzie
Stony Creek
15
0.00
L Anderson-Luxford
Toora & District
9
0.00
L Arnold
Phillip Island
1
0.00
L Coffey
Foster
17
0.00
L Farley
Yarram
1
0.00
L Kavanagh
Inverloch-Kongwak
1
0.00
L Yodgee
DWWWW
12
0.00
L West
Dalyston
21
0.00
L Nuttall
DWWWW
5
0.00
M Brickle
Foster
18
0.00
M Mcintyre
Kilcunda Bass
15
0.00
M Homer
DWWWW
1
0.00
M Manteit
DWWWW
1
0.00
M Boyd
DWWWW
1
0.00
M Davey
DWWWW
1
0.00
M Prowd
Foster
18
0.00
N Cocks
Inverloch-Kongwak
1
0.00
N Brown
Stony Creek
10
0.00
P L Blanc
Yarram
19
0.00
R Chisolm
Toora & District
15
0.00
R Schneider
Toora & District
9
0.00
S Bishop
Toora & District
18
0.00
S Moore
DWWWW
2
0.00
S Williams
Korumburra-Bena
6
0.00
S Allott
Foster
18
0.00
S Cunningham
DWWWW
1
0.00
S Rogers
DWWWW
1
0.00
S Rogers
Korumburra-Bena
4
0.00
S Hunter
DWWWW
18
0.00
T Sturges
Phillip Island
1
0.00
T Duncan
Phillip Island
11
0.00
T Smith
Kilcunda Bass
5
0.00
T Nye
Tarwin
13
0.00
T Lee
DWWWW
2
0.00
T Watts
Tarwin
18
0.00
T Rendell
DWWWW
15
0.00
V Ditta
Toora & District
18
0.00
W Mcdonald
DWWWW
17
0.00
W Nash
Tarwin
17
0.00
Z Richards
Yarram
2
0.00
Z Plowright
DWWWW
1
0.00
Z Lawler
DWWWW
5
0.00
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started