Easter Classic Basketball Tournament
Fixtures/Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Norwood Easter Classic
/
EASTER 2024 - U16 BOYS A GRADE
Filter by season
Easter
2024
Filter by competition
Select a Competition
EASTER 2024 - U12 BOYS A1 GRADE
EASTER 2024 - U12 BOYS A2 GRADE
EASTER 2024 - U12 BOYS B GRADE
EASTER 2024 - U12 BOYS C1 GRADE
EASTER 2024 - U12 BOYS C2 GRADE
EASTER 2024 - U12 BOYS CHAMPS
EASTER 2024 - U12 BOYS D1 GRADE
EASTER 2024 - U12 BOYS D2 GRADE
EASTER 2024 - U12 GIRLS A GRADE
EASTER 2024 - U12 GIRLS B GRADE
EASTER 2024 - U12 GIRLS C GRADE
EASTER 2024 - U12 GIRLS CHAMPS
EASTER 2024 - U12 GIRLS D GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS A1 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS A2 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS B1 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS B2 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS B3 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS C1 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS C2 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS C3 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS CHAMPS
EASTER 2024 - U14 BOYS D1 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS D2 GRADE
EASTER 2024 - U14 BOYS D3 GRADE
EASTER 2024 - U14 GIRLS A GRADE
EASTER 2024 - U14 GIRLS B GRADE
EASTER 2024 - U14 GIRLS C1 GRADE
EASTER 2024 - U14 GIRLS C2 GRADE
EASTER 2024 - U14 GIRLS CHAMPS
EASTER 2024 - U14 GIRLS D GRADE
EASTER 2024 - U16 BOYS A GRADE
EASTER 2024 - U16 BOYS B1 GRADE
EASTER 2024 - U16 BOYS B2 GRADE
EASTER 2024 - U16 BOYS C1 GRADE
EASTER 2024 - U16 BOYS C2 GRADE
EASTER 2024 - U16 BOYS CHAMPS
EASTER 2024 - U16 BOYS D1 GRADE
EASTER 2024 - U16 BOYS D2 GRADE
EASTER 2024 - U16 BOYS D3 GRADE
EASTER 2024 - U16 GIRLS A GRADE
EASTER 2024 - U16 GIRLS B1 GRADE
EASTER 2024 - U16 GIRLS C1 GRADE
EASTER 2024 - U16 GIRLS C2 GRADE
EASTER 2024 - U16 GIRLS CHAMPS
EASTER 2024 - U18 BOYS A1 GRADE
EASTER 2024 - U18 BOYS A2 GRADE
EASTER 2024 - U18 BOYS B1 GRADE
EASTER 2024 - U18 BOYS B2 GRADE
EASTER 2024 - U18 BOYS C1 GRADE
EASTER 2024 - U18 BOYS C2 GRADE
EASTER 2024 - U18 BOYS C3 GRADE
EASTER 2024 - U18 BOYS CHAMPS
EASTER 2024 - U18 BOYS D GRADE
EASTER 2024 - U18 GIRLS A GRADE
EASTER 2024 - U18 GIRLS B GRADE
EASTER 2024 - U18 GIRLS C GRADE
EASTER 2024 - U18 GIRLS CHAMPS
EASTER 2024 - U21 MEN A GRADE
EASTER 2024 - U21 MEN CHAMPS
EASTER 2024 - U21 WOMEN
Fixtures/Results
EASTER 2024 - U16 BOYS A GRADE
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
FGM
3PM
2PM
FTM
PTS
AV PTS
L Gommers
Warrnambool Seahawks
7
43
11
32
29
126
18
J Booth
Berwick Ballers
6
26
3
23
14
69
11.5
T Sendeckyj
Ball Scratches
7
24
4
20
13
65
9.29
D Potloka
*Joflow Basketball 16.1
5
28
5
23
11
72
14.4
A Knight
Warrnambool Seahawks
7
18
18
10
46
6.57
A Remphrey
West Adelaide Bearcats 16.2
4
5
1
4
10
21
5.25
F Milton
Kilsyth Cobras 16.2
5
6
6
10
22
4.4
L Breeding
Drips
6
28
10
18
10
76
12.67
E Bavage
Woodville Warriors 16.2
5
13
2
11
9
37
7.4
S Kneebone
Ball Scratches
7
20
2
18
9
51
7.29
A Kenshole
Ball Scratches
7
50
21
29
8
129
18.43
J Richards
Ball Scratches
7
17
2
15
8
44
6.29
O Arthur
Kilsyth Cobras 16.2
5
17
17
8
42
8.4
R Ganta
Berwick Ballers
6
23
8
15
8
62
10.33
J Stefek
Ball Scratches
3
24
8
16
7
63
21
L Rowe
Norwood Flames 16.2`
5
15
15
7
37
7.4
L Maddern
Southern Tigers 16.2
5
5
5
7
17
3.4
R Narushima
Sydney Comets Green 16
5
8
8
7
23
4.6
B Arnold
Drips
6
16
2
14
6
40
6.67
D Proctor
West Adelaide Bearcats 16.2
5
17
17
6
40
8
J Langley
Warrnambool Seahawks
7
10
4
6
6
30
4.29
M Arthur
Kilsyth Cobras 16.2
5
7
3
4
6
23
4.6
O Arraiza
*Joflow Basketball 16.1
5
6
1
5
6
19
3.8
R Knight
Kilsyth Cobras 16.2
5
1
1
6
9
1.8
Y K Estrada
*Joflow Basketball 16.1
5
14
8
6
6
42
8.4
A Suriyasena
Kilsyth Cobras 16.2
5
13
2
11
5
33
6.6
C Skinner
*Joflow Basketball 16.1
5
7
7
5
19
3.8
D Butler
Kilsyth Cobras 16.2
5
6
6
5
17
3.4
H Freeman
Berwick Ballers
6
20
20
5
45
7.5
J Wood
Berwick Ballers
6
27
3
24
5
62
10.33
J Schmidt
Woodville Warriors 16.2
5
9
2
7
5
25
5
J Harman
Sydney Comets Green 16
5
19
4
15
5
47
9.4
J Tabuena
Woodville Warriors 16.2
5
5
2
3
5
17
3.4
J A Demano
*Joflow Basketball 16.1
5
4
4
5
13
2.6
J White
Berwick Ballers
6
15
15
5
35
5.83
T Shapi
West Adelaide Bearcats 16.2
4
16
4
12
5
41
10.25
T Karykis
North Adelaide Rockets 16.2
5
20
6
14
5
51
10.2
A Dy
North Adelaide Rockets 16.2
5
11
1
10
4
27
5.4
B Bennett
Southern Tigers 16.2
5
10
10
4
24
4.8
B Langeluddecke
Drips
6
3
3
4
10
1.67
C Mccallum
Berwick Ballers
6
10
1
9
4
25
4.17
C Linke
Southern Tigers 16.2
5
15
4
11
4
38
7.6
E Strachan
Kilsyth Cobras 16.2
5
3
3
4
10
2
H Smith-Rahiman
Woodville Warriors 16.2
5
13
1
12
4
31
6.2
J Raphaely
Sydney Comets Green 16
5
13
4
9
4
34
6.8
L Paparella
Southern Tigers 16.2
5
4
1
3
4
13
2.6
M Lual
Warrnambool Seahawks
7
28
1
27
4
61
8.71
N Mercer
Drips
6
6
1
5
4
17
2.83
O Cumming
Sydney Comets Green 16
5
6
6
4
16
3.2
Y Wang
Norwood Flames 16.2`
5
14
6
8
4
38
7.6
F Dunsmore
Southern Tigers 16.2
5
9
1
8
3
22
4.4
H Holmes
Norwood Flames 16.2`
5
5
5
3
13
2.6
H Powell-King
North Adelaide Rockets 16.2
5
11
11
3
25
5
J Fowler
Warrnambool Seahawks
7
15
3
12
3
36
5.14
L Webb
West Adelaide Bearcats 16.2
5
4
4
3
11
2.2
L Bevan
North Adelaide Rockets 16.2
5
17
1
16
3
38
7.6
M Palmer
West Adelaide Bearcats 16.2
5
2
2
3
7
1.4
T Dhundup
Southern Tigers 16.2
5
3
3
3
9
1.8
D Marks
Woodville Warriors 16.2
2
1
1
2
4
2
D Rehn
Norwood Flames 16.2`
5
7
7
2
16
3.2
F Seekamp
West Adelaide Bearcats 16.2
4
6
3
3
2
17
4.25
H Pitt
West Adelaide Bearcats 16.2
5
14
2
12
2
32
6.4
H Sabine
Norwood Flames 16.2`
5
14
14
2
30
6
J Wood
Southern Tigers 16.2
5
14
14
2
30
6
J Tollens
*Joflow Basketball 16.1
5
6
3
3
2
17
3.4
M Ryan
North Adelaide Rockets 16.2
5
6
1
5
2
15
3
O Crispin
*Joflow Basketball 16.1
5
7
7
2
16
3.2
O Robinson
Warrnambool Seahawks
7
17
17
2
36
5.14
R Davison
West Adelaide Bearcats 16.2
5
8
1
7
2
19
3.8
S Shaka
North Adelaide Rockets 16.2
5
14
1
13
2
31
6.2
T Cope
Norwood Flames 16.2`
5
9
2
7
2
22
4.4
T Copeland
Drips
6
12
4
8
2
30
5
Z Lindbeck
Sydney Comets Green 16
5
2
1
1
2
7
1.4
A Frick
North Adelaide Rockets 16.2
4
3
3
1
7
1.75
A Organ
Norwood Flames 16.2`
5
12
2
10
1
27
5.4
C Hellema
Kilsyth Cobras 16.2
5
8
2
6
1
19
3.8
E Morrison
*Joflow Basketball 16.1
5
6
6
1
13
2.6
F Johnston
Sydney Comets Green 16
5
3
3
1
7
1.4
H Riddle
Drips
3
5
5
1
11
3.67
J Mcconnell
Drips
6
7
7
1
15
2.5
L Webster
Southern Tigers 16.2
5
3
3
1
7
1.4
M G Pelosi
Sydney Comets Green 16
5
2
2
1
5
1
N Atkinson
Woodville Warriors 16.2
1
1
1
1
4
4
R Chand
Sydney Comets Green 16
5
4
4
1
9
1.8
R Dunlop
North Adelaide Rockets 16.2
5
5
5
1
11
2.2
S Dearing
Woodville Warriors 16.2
4
3
3
1
7
1.75
T Ray
Kilsyth Cobras 16.2
5
5
5
1
11
2.2
T Allison
Norwood Flames 16.2`
5
2
2
1
7
1.4
A Nicolson
Sydney Comets Green 16
5
6
6
12
2.4
A Sendeckyj
Ball Scratches
4
B Lane
Berwick Ballers
6
9
4
5
22
3.67
D Macri
Sydney Comets Green 16
2
F Fillin
Woodville Warriors 16.2
1
H Choeun
West Adelaide Bearcats 16.2
1
J Stojsavljevic
Drips
6
1
1
2
0.33
J Hatvani-Grose
Kilsyth Cobras 16.2
2
J Richards
Ball Scratches
2
J Caparas
*Joflow Basketball 16.1
5
3
2
1
8
1.6
J ( Lan
Sydney Comets Green 16
5
1
1
2
0.4
J Kabongo
North Adelaide Rockets 16.2
1
K Bruce
Ball Scratches
7
6
4
2
16
2.29
K Steel
Warrnambool Seahawks
7
5
1
4
11
1.57
K Hillock
North Adelaide Rockets 16.2
5
1
1
2
0.4
L Ellul
Woodville Warriors 16.2
5
16
7
9
39
7.8
L Crowhurst
Drips
6
3
1
2
7
1.17
M Bonham
Warrnambool Seahawks
7
4
2
2
10
1.43
N Cornish
Southern Tigers 16.2
5
3
1
2
7
1.4
N Nguyen
Woodville Warriors 16.2
5
7
1
6
15
3
N Dunsmore
Southern Tigers 16.2
1
P Boehm
North Adelaide Rockets 16.2
5
7
1
6
15
3
S Mibus
Drips
6
3
3
6
1
W Sheedy
Norwood Flames 16.2`
5
1
1
3
0.6
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started