Basketball New Zealand Tournaments
Draws/Results
Contact Details
LiveStats
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
National Championships
/
TUPU League (Women's) Qualifiers
Filter by season
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Filter by competition
Select a Competition
2024 Foot Locker U18 Nationals Boys
2024 Foot Locker U18 Nationals Girls
2024 Foot Locker U20 Nationals Mens
2024 Foot Locker U20 Nationals Womens
2024 Mainland Qualifying Tournament
2024 Tupu League - Womens Finals
TUPU League (Women's) Qualifiers
Draws/Results
TUPU League (Women's) Qualifiers
Draw
Results
Standings
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
AV PF
AV PTS
H Nuku
Auckland Dream
3
3.33
9.33
E Melander
Franklin
4
2.75
9.75
L Po’e-Tofaeono
Counties-Manukau Lady Hawks
4
2.75
5
T R Piho
Counties-Manukau Lady Hawks
2
2.5
1.5
K Hemmington
Northland Phoenix
4
2.25
4.5
K Tini
Harbour Breeze
4
2.25
7.75
L Barber
Franklin
4
2.25
4
A Wright
Counties-Manukau Lady Hawks
4
2
10.75
D Stephens
Auckland Dream
4
2
8.5
I Noble
Counties-Manukau Lady Hawks
4
2
14.5
K Williams-Sefo
Harbour Breeze
1
2
16
N Herewini
Counties-Manukau Lady Hawks
4
2
2.75
S Cook
Auckland Dream
4
2
10.75
S Telfer
Northland Phoenix
4
2
7.5
T Clarke
Auckland Dream
4
1.75
11
A Crane
Franklin
2
1.5
3
A Nathan
Northland Phoenix
2
1.5
4
A Anderson
Harbour Breeze
4
1.5
20.75
E Fowler
Northland Phoenix
4
1.5
3.5
K A T A Lewis
Auckland Dream
2
1.5
4
K Hughes
Counties-Manukau Lady Hawks
4
1.5
1
T Faalogo
Harbour Breeze
2
1.5
6
D Forbes
Counties-Manukau Lady Hawks
3
1.33
6.67
M Chatfield
Harbour Breeze
3
1.33
6.67
H Dunn
Franklin
4
1.25
4.25
K Noyer
Harbour Breeze
4
1.25
6.75
L Roberts
Northland Phoenix
4
1.25
12
S Tua
Northland Phoenix
4
1.25
1
T Clement
Auckland Dream
4
1.25
4.75
A Leusogi-Ape
Auckland Dream
4
1
9.25
A Kelman-Poto
Harbour Breeze
3
1
14.67
B Blair
Harbour Breeze
4
1
9.5
C Baudry
Auckland Dream
4
1
11.5
E Schroeder
Harbour Breeze
2
1
15
J Ormanin
Franklin
4
1
11.75
P Robati
Counties-Manukau Lady Hawks
2
1
1
R Alize-Minty
Franklin
4
1
6.25
R Davison
Auckland Dream
4
1
6
S Herewini
Counties-Manukau Lady Hawks
4
1
4
E Ellison
Franklin
4
0.75
3
M Fowler
Harbour Breeze
4
0.75
7
M Talakai
Franklin
4
0.75
2
Y W Lai
Franklin
4
0.75
2
E Tanira
Counties-Manukau Lady Hawks
3
0.67
14
N Gear
Harbour Breeze
3
0.67
4
D Finnigan
Harbour Breeze
4
0.5
7.5
L Cameron-Tana
Northland Phoenix
4
0.5
3
M Shearman
Franklin
4
0.5
9.75
M Nanai
Auckland Dream
4
0.5
8
C Letcher
Franklin
4
0.25
2
N Palmer
Northland Phoenix
4
0.25
4.5
P Minett
Northland Phoenix
4
0.25
5
R Fuaivaa
Counties-Manukau Lady Hawks
4
0.25
4.5
A Hughes
Counties-Manukau Lady Hawks
4
6.5
B Flavell
Harbour Breeze
2
16.5
S Motufoua
Auckland Dream
2
4
T Sadler
Auckland Dream
2
10
* Player played for multiple teams in same competition