Bendigo Basketball Competition
Home
Referees
Referee Rosters
Referee Education
Levels of Referees
Level 0 Course
Forms & Links
Ten Commandments
BVC Referee Links
Scoretable/Stats
BBA Constitution
Fixtures/Results
Club Websites
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Bendigo Basketball Association
/
Under 16 Boys 4
Filter by season
Winter 2019
2019-20 Summer
2017 Winter
Filter by competition
Select a Competition
3x3 Competition Men
A Grade Men
A Grade Women
B Grade Men
B Grade Women
C Grade Men
C Grade Women
D Grade Men
Div 1 Women
Div 2 Men
Div 2 Women
Div 3 Men
Div 4 Men
Div 5 Men
Div 6 Men
E Grade Men
F Grade Men
G Grade Men
H Grade Men
H Grade Men RESERVE
Mixed Competition
Sunday Men 1
Sunday Men 2
Sunday Men 3
Sunday Men 4
Under 10 Boys 1
Under 10 Boys 2
Under 10 Boys 3
Under 10 Boys 4
Under 10 Girls 1
Under 10 Girls 2
Under 12 Boys 1
Under 12 Boys 2
Under 12 Boys 3
Under 12 Boys 4
Under 12 Boys 5
Under 12 Boys 6
Under 12 Girls 1
Under 12 Girls 2
Under 12 Girls 3
Under 12 Girls 4
Under 14 Boys 1
Under 14 Boys 2
Under 14 Boys 3
Under 14 Boys 4
Under 14 Boys 5
Under 14 Boys 6
Under 14 Girls 1
Under 14 Girls 2
Under 14 Girls 3
Under 16 Boys 1
Under 16 Boys 2
Under 16 Boys 3
Under 16 Boys 4
Under 16 Boys 5
Under 16 Boys 6
Under 16 Girls 1
Under 16 Girls 2
Under 16 Girls 3
Under 18 Boys 1
Under 18 Boys 2
Under 18 Boys 3
Under 18 Boys 4
Under 18/20 Girls 1
Under 18/20 Girls 2
Under 23 Men
Fixtures/Results
Under 16 Boys 4
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
TFS
L Thompson
Kyneton Tigers Black
10
32
Z Morrissey
Strathfieldsaye Lightning
10
25
L Bennett
Strathfieldsaye Lightning
12
24
L Rielley
Generals Bears
11
24
D Edmiston
Generals M
12
23
S Taylor
Generals Tigers
10
22
K Humphrey
Strathfieldsaye Lightning
10
20
L Banfield
Generals M
10
20
A Goggin
Generals M
11
19
W Stewart
Generals M
12
19
C Craig
Generals M
12
18
N Therlfall
Bunjils
7
18
R Dole
Generals Bears
9
18
A Thomson
Kyneton Tigers Black
11
17
D Stevenson
Generals Tigers
10
17
T Hutton
Aztec Tigers Gold
10
17
H Daniels
Generals Bears
11
14
J Bell
Strathfieldsaye Lightning
12
14
J Zealley
Aztec Tigers Gold
9
14
K Cunningham
Aztec Tigers Gold
7
14
C Doyle
Kyneton Tigers Black
12
13
N Lord
Bunjils
8
13
T Underwood
Bunjils
8
13
D Evans
Generals Jaguars
11
12
L Lowther
Heathcote Panthers
4
12
S Pinder
Generals M
11
12
C Ryan
Generals Bears
9
11
1
D Carson
Generals Bears
8
11
E Yates
Generals M
12
11
J Sbrugnera
Generals Jaguars
7
11
K Kalms
Aztec Tigers Gold
9
11
M Mcknight
Junior Braves U14B3
8
11
N D Camillo
Strathfieldsaye Lightning
11
11
B Mitchell
Bunjils
7
10
C Woodhatch
Generals Jaguars
12
10
E French
Generals Tigers
11
10
J Kelly
Generals Bears
11
10
J Evans
Generals Bears
10
10
L Hancock
Junior Braves U14B3
9
10
R Mccrann-Peters
Strathfieldsaye Bombers
4
10
T Ensor
Generals Snakes
4
10
I Young
Aztec Tigers Gold
7
9
L Floyd
Generals Tigers
8
9
R Martin
Generals Jaguars
10
9
C Saunderson
Beavers Jets
3
8
C Bone
Kyneton Tigers Black
12
8
J Skinner
Junior Braves U14B3
5
8
J Schubert
Junior Braves U14B3
9
8
J Gelbart
Kyneton Tigers Black
9
8
K Constable
Beavers Jets
4
8
P Hannaford
Strathfieldsaye Bombers
4
8
R Hocking
Beavers Thunder
3
8
T Johnson
Heathcote Panthers
4
8
T Bradshaw
Generals Tigers
8
8
X Thomas
Aztec Tigers Gold
8
8
B Britton
Kyneton Tigers Black
10
7
J O'Donnell
Strathfieldsaye Lightning
12
7
J Eltringham
Aztec Tigers Gold
9
7
K Macdonald
Beavers Jets
4
7
L West
Strathfieldsaye Lightning
9
7
P Manderson
Junior Braves U14B3
8
7
K Harris
Generals Snakes
3
6
O Morris
Kyneton Tigers Black
9
6
W Josey
Generals Snakes
4
6
J Lowndes
Beavers Thunder
4
5
J Evans
Bunjils
6
5
N Mulcair
Generals Jaguars
4
5
W Devlin
Generals Tigers
5
5
C Cunnington
Junior Braves U14B3
9
4
D Butler
Heathcote Panthers
3
4
D Andrews
Generals Tigers
10
4
J Nicholas
Strathfieldsaye Lightning
2
4
L Callaghan
Junior Braves U14B3
8
4
L Curran
Generals Tigers
11
4
N Warfe
Strathfieldsaye Bombers
4
4
O Ayres
Heathcote Panthers
4
4
R Keating
Generals Jaguars
11
4
T Turner
Strathfieldsaye Bombers
4
4
Z Whalen
Junior Braves U14B3
7
4
B Barilari
Heathcote Panthers
2
3
G Neilson
Junior Braves U14B3
9
3
J Lacey
Strathfieldsaye Bombers
4
3
K Bysouth
Bunjils
1
3
R Woods
Beavers Jets
4
3
T Woodhatch
Generals Jaguars
6
3
X H Marwood
Bunjils
6
3
Z Grieve
Strathfieldsaye Bombers
3
3
A Melis
Beavers Thunder
4
2
B Walhouse
Beavers Jets
3
2
C Cameron
Kyneton Tigers Black
11
2
H Breewel
Beavers Thunder
3
2
H So
Generals Snakes
3
2
J Hudgell
Beavers Jets
4
2
M Schumann
Beavers Jets
4
2
S Breed
Beavers Thunder
4
2
Z Bird
Beavers Jets
1
2
A Eaton
Junior Braves U14B3
3
1
B Crandell
Beavers Thunder
2
1
C Copeland
Generals Snakes
3
1
D Koopmans
Heathcote Panthers
4
1
H Daldy
Generals Snakes
4
1
I Howard
Beavers Thunder
4
1
R Slevin
Strathfieldsaye Bombers
3
1
R King
Bunjils
3
1
J Pearce
Heathcote Panthers
4
R O'Donnell
Strathfieldsaye Lightning
2
S Pitson
Beavers Thunder
4
S Mcgrath
Generals Snakes
2
X Giles
Beavers Jets
1
Z Derosa
Bunjils
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started