FV - NPL
Home
Fixtures/Results
Venues
Documents
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
FV - NPL
/
U13 - NPL East VIC
Filter by season
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Filter by competition
Select a Competition
NPL VIC
NPL2 East VIC
NPL2 West VIC
U20 - NPL VIC
U20 - NPL2 East VIC
U20 - NPL2 West VIC
FFV Men's Community Shield 2018
FFV Womens Community Shield 2018
NPL Women VIC
U19- NPL Girls VIC
U16 - NPL Girls VIC
U14- NPL Girls VIC
U12- NPL Girls VIC
U18 - NPL East VIC
U18 - NPL West VIC
U16 - NPL East VIC
U16 - NPL West VIC
U15 - NPL East VIC
U15 - NPL West VIC
U14 - NPL East VIC
U14 - NPL West VIC
U13 - NPL East VIC
U13 - NPL West VIC
U12 - NPL East VIC
U12 - NPL West VIC
NPL VIC Men - PLAYOFF SERIES 2018
NPL2 VIC Men - GRAND FINAL
Fixtures/Results
U13 - NPL East VIC
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
C Dovison
South Melbourne FC
21
27
1
O Eze
Murray United FC
26
27
1
A Brown
Box Hill United FC
26
26
2
L Hassani
Port Melbourne Sharks SC
26
24
J Filippa
Dandenong Thunder FC
26
21
G Grivas
Springvale White Eagles Junior
24
18
2
E Tsamis
Northcote City FC U16's
26
17
2
K O'Regan
Murray United FC
25
17
2
1
K Nakajima
Northcote City FC U16's
26
16
K Bissett
Dandenong Thunder FC
26
16
Z Appleton
FC Bulleen Lions
26
16
1
J D Zotto
Murray United FC
26
15
M Mucic
FC Bulleen Lions
25
15
3
1
L Stathopoulos
Oakleigh Cannons FC
23
14
B Hall
Dandenong Thunder FC
25
13
L Premuzic
Dandenong City SC
26
13
1
L Bourke
Murray United FC
25
12
2
A Timmins
FC Bulleen Lions
26
9
A Dickinson
Eastern Lions SC
26
9
1
G Kardaras
FC Bulleen Lions
25
9
M Aravanis
Eastern Lions SC
24
9
A Hussaini
Dandenong City SC
26
8
1
L Denys
Port Melbourne Sharks SC
18
8
L Calandrella
Port Melbourne Sharks SC
25
7
L Bonaddio
Eastern Lions SC
26
7
L Vickery
Box Hill United FC
20
7
1
M Pollara
Northcote City FC U16's
26
7
M Rigoni
FC Bulleen Lions
26
7
P Markovski
South Melbourne FC
23
7
Y Swinnerton
Northcote City FC U16's
26
7
Z Puhalovich
FC Bulleen Lions
25
7
F Tua
Dandenong Thunder FC
26
6
H Rigogiannis
Kingston City FC
23
6
1
J Litsas
Port Melbourne Sharks SC
25
6
J Ferreras
Dandenong Thunder FC
25
6
1
L Hughes
Murray United FC
26
6
O Lavale
Box Hill United FC
9
6
R Reedy
Goulburn Valley Suns FC
26
6
1
R Gregory
South Melbourne FC
22
6
T Danilis
Kingston City FC
17
6
1
H Watson
Murray United FC
26
5
H A Hilfi
Goulburn Valley Suns FC
22
5
1
H Hines
Port Melbourne Sharks SC
21
5
K Antonopoulos
Nunawading City FC
21
5
L Maio
Springvale White Eagles Junior
25
5
1
N Karamitos
Kingston City FC
25
5
1
R Polevoy-Geller
Kingston City FC
22
5
2
X Fernandez
FC Bulleen Lions
26
5
A Velten
Bentleigh Greens SC
26
4
A Skapoulas
South Melbourne FC
22
4
A Surya-Peddell
Springvale White Eagles Junior
25
4
1
B Gal
Nunawading City FC
26
4
E Kritikos
South Melbourne FC
20
4
J Ene
Box Hill United FC
26
4
M ( Rosa
Dandenong City SC
26
4
P Kontos
Box Hill United FC
24
4
S Krivokuca
Nunawading City FC
26
4
W Richmond
Box Hill United FC
22
4
C Brown
Dandenong Thunder FC
16
3
D Singh
Box Hill United FC
26
3
1
E Klooger
Kingston City FC
23
3
F Lapadula
Northcote City FC U16's
26
3
G Margaritis
Nunawading City FC
25
3
2
I Sepsakos
Eastern Lions SC
26
3
8
J Mcpherson
Eastern Lions SC
18
3
1
L Tate
Springvale White Eagles Junior
23
3
L Napolitano
Dandenong City SC
26
3
M Petheriotis
Box Hill United FC
13
3
M Yusuf
Northcote City FC U16's
24
3
R Thompson
Murray United FC
25
3
1
T Simsek
Goulburn Valley Suns FC
26
3
T Rangas
Nunawading City FC
25
3
T Bignoux
Northcote City FC U16's
23
3
X Grigg
Kingston City FC
23
3
A Grganovic
FC Bulleen Lions
21
2
A Parletta
South Melbourne FC
19
2
A Varelas
South Melbourne FC
22
2
A Wardlaw
Dandenong Thunder FC
26
2
A Beresford
Kingston City FC
23
2
2
A B Yamada
Eastern Lions SC
23
2
A Fraser
Eastern Lions SC
25
2
4
B Charles
South Melbourne FC
10
2
B Davine
FC Bulleen Lions
24
2
1
C V Ette
Dandenong City SC
26
2
5
C Piraino
FC Bulleen Lions
25
2
C Pedruco
South Melbourne FC
22
2
C Mutch
Kingston City FC
23
2
D D'Angelo
Nunawading City FC
24
2
F Froelicher
South Melbourne FC
9
2
G Smyrnis
Northcote City FC U16's
25
2
G Luna
FC Bulleen Lions
26
2
1
H Torney
Murray United FC
26
2
J Montgomery
Goulburn Valley Suns FC
24
2
3
J Cauteruccio
Box Hill United FC
26
2
1
J Sopher
Port Melbourne Sharks SC
25
2
K Pizer
Kingston City FC
24
2
L Moir
Nunawading City FC
26
2
L Eliopoulos
South Melbourne FC
16
2
2
L Coleman
Dandenong Thunder FC
26
2
1
M Krejany
Dandenong City SC
26
2
N Cormick
Box Hill United FC
10
2
N Bonaddio
Eastern Lions SC
25
2
1
N Linn
Dandenong Thunder FC
24
2
O Ghanem
Dandenong Thunder FC
26
2
O O'Keeffe
Murray United FC
26
2
S Noor
Springvale White Eagles Junior
23
2
3
1
S Klarica
Nunawading City FC
18
2
2
X Norton
FC Bulleen Lions
25
2
Z Barry
Eastern Lions SC
24
2
Z Bougatef
Bentleigh Greens SC
26
2
Z Gasim
Port Melbourne Sharks SC
25
2
A Akilan
Springvale White Eagles Junior
24
1
A Resul
Goulburn Valley Suns FC
26
1
A Dimitrijevic
Springvale White Eagles Junior
18
1
A Ditommaso
Box Hill United FC
19
1
A Tektonopoulos
Box Hill United FC
2
1
A Reddy
FC Bulleen Lions
26
1
B Chiew
Nunawading City FC
19
1
D Mori
Goulburn Valley Suns FC
24
1
D Thorn
Port Melbourne Sharks SC
2
1
D White
South Melbourne FC
11
1
D Tabe-Lewis
Springvale White Eagles Junior
20
1
E Aoun
Box Hill United FC
24
1
E Hermus
South Melbourne FC
21
1
G Stavroulakis
Box Hill United FC
24
1
H Karalis
Box Hill United FC
26
1
H Pandit
Kingston City FC
24
1
J Horn
Murray United FC
14
1
J Noble
Nunawading City FC
26
1
1
J O'Brien
Goulburn Valley Suns FC
24
1
K Caiafa
Goulburn Valley Suns FC
25
1
2
K Taberner
Dandenong City SC
26
1
1
L Papastergiadis
South Melbourne FC
21
1
L Jennings
Northcote City FC U16's
22
1
L Cevizovic
Box Hill United FC
18
1
M Stikkelbroeck
South Melbourne FC
6
1
1
M Tuomisto
Dandenong Thunder FC
24
1
M Bozic
Springvale White Eagles Junior
21
1
M Dalgliesh
Goulburn Valley Suns FC
26
1
M Dervenic
Springvale White Eagles Junior
19
1
M Costaras
Eastern Lions SC
25
1
N Bourne
Springvale White Eagles Junior
23
1
N Stojkovski
Port Melbourne Sharks SC
16
1
P Kathopoulis
Murray United FC
26
1
R Nicolas
Port Melbourne Sharks SC
19
1
1
R Devine-Jones
Springvale White Eagles Junior
22
1
R Liberato
Port Melbourne Sharks SC
18
1
2
S Fernando
Springvale White Eagles Junior
23
1
S Smith
Dandenong City SC
26
1
S Douglas-Tranter
Box Hill United FC
26
1
S Marcellino
Northcote City FC U16's
26
1
S Karunaratne
Dandenong City SC
24
1
4
S Battagello
Nunawading City FC
16
1
T Dellow
Nunawading City FC
23
1
2
W Hazon
Springvale White Eagles Junior
21
1
1
W Lambos
South Melbourne FC
17
1
Y Eynon
Port Melbourne Sharks SC
24
1
1
A Muraledaran
Eastern Lions SC
24
A Biondo
FC Bulleen Lions
26
A Yadav
Eastern Lions SC
22
A Collingwood
Port Melbourne Sharks SC
22
2
A Harris
Kingston City FC
25
A Sherolli
Goulburn Valley Suns FC
26
A Rae
South Melbourne FC
16
A Salomone
Dandenong City SC
26
A Vujmilovic
Box Hill United FC
9
A Zois
Eastern Lions SC
*
26
1
A Palinic
Dandenong City SC
15
A Lambie
Eastern Lions SC
22
A Laughton
Murray United FC
26
A Sulemani
Dandenong Thunder FC
1
B Irons
Murray United FC
1
B D'Agostin
Port Melbourne Sharks SC
19
B Cobb
Northcote City FC U16's
26
C Lee
Murray United FC
26
C Cogo
Northcote City FC U16's
26
1
D Muscariello
Springvale White Eagles Junior
14
D D Gk
Box Hill United FC
1
D Allen
FC Bulleen Lions
26
D Tsaboukos
Nunawading City FC
18
D Mankotia
Dandenong City SC
26
1
D Karagiannidis
Port Melbourne Sharks SC
24
D Panakos
South Melbourne FC
18
E Frost
Nunawading City FC
1
E Scipione
Goulburn Valley Suns FC
26
E Duncan
Nunawading City FC
25
F Dudley
Springvale White Eagles Junior
23
G Psevdoikonomou
Kingston City FC
25
G Corbo
Goulburn Valley Suns FC
1
G Speranza
Kingston City FC
12
G Clark
Dandenong City SC
26
3
H Ingram
Goulburn Valley Suns FC
25
H Pearson
Port Melbourne Sharks SC
19
I Aly
Nunawading City FC
2
I Strmecki
Dandenong City SC
10
J Conti
Port Melbourne Sharks SC
23
2
J Mcnamara
Kingston City FC
22
J Pian
South Melbourne FC
21
J Sullivan
Springvale White Eagles Junior
23
1
J Avedissian-Brown
Kingston City FC
23
J Kipouridis
Heidelberg United FC
22
1
J Parissis
Nunawading City FC
2
J V Wensveen
Eastern Lions SC
3
J Sinclair
FC Bulleen Lions
26
J Barker
Murray United FC
25
J Lugrin
Springvale White Eagles Junior
24
J Constantinou
Northcote City FC U16's
21
1
J Docking
Kingston City FC
11
J Grima
Murray United FC
*
26
1
J Juggins
South Melbourne FC
20
1
J Pellegrino
Northcote City FC U16's
24
1
K Johnson
Eastern Lions SC
24
K Sapolu
Box Hill United FC
26
K Hegazi
Heidelberg United FC
23
K Balakas
Dandenong City SC
16
K Varsamis
Port Melbourne Sharks SC
24
L Ferizis
South Melbourne FC
19
1
L Candris
Kingston City FC
2
L Merks
Dandenong Thunder FC
23
1
L Lyster
Goulburn Valley Suns FC
3
L Crompton
Northcote City FC U16's
25
L Pecer
Springvale White Eagles Junior
16
L Carty
Murray United FC
1
L Lettas
South Melbourne FC
10
L Pickett
Box Hill United FC
24
1
M Puebla-Mcwaters
South Melbourne FC
15
M Cantavenera
Nunawading City FC
24
1
M Axiotis
Eastern Lions SC
4
M Cheshire
Dandenong Thunder FC
19
1
M Cruse
Port Melbourne Sharks SC
21
M Hamilton
Box Hill United FC
1
M Rzeszutek
Dandenong Thunder FC
26
1
M Suleman
FC Bulleen Lions
26
M Demos
Dandenong City SC
26
2
M Grumley
Goulburn Valley Suns FC
4
N Keble
Dandenong Thunder FC
24
N Armstrong-Wallis
Eastern Lions SC
4
N Powell
Langwarrin SC
26
5
N Caccamo
Dandenong City SC
14
N Nezis
Nunawading City FC
22
N Cevizovic
Box Hill United FC
4
N Hunter
Kingston City FC
22
1
O Holland
South Melbourne FC
2
O Willis
Murray United FC
1
P Calou
Kingston City FC
22
1
S Jarvis
Kingston City FC
16
1
S Lumkin
Eastern Lions SC
17
S Madeira
South Melbourne FC
2
S Liyanawaduge
Dandenong City SC
17
S Tsiukardanis
Northcote City FC U16's
25
S Katris
Northcote City FC U16's
25
1
T Limberis
Nunawading City FC
1
T Simic
Port Melbourne Sharks SC
26
1
T Stephens
Dandenong City SC
26
T Evers
Eastern Lions SC
2
T D Palma
Goulburn Valley Suns FC
26
T Williams
South Melbourne FC
18
W Liaw
Eastern Lions SC
25
W Stamp
Murray United FC
3
X Fattore
Northcote City FC U16's
25
X Salisbury
Box Hill United FC
26
Y Chul
Northcote City FC U16's
26
Y Balatsas
Dandenong Thunder FC
26
Z Ranson
Goulburn Valley Suns FC
25
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started