Lacrosse SA
VENUES
FIXTURES/RESULTS
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Lacrosse SA
/
2023 Women's Division 2
Filter by season
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
Filter by competition
Select a Competition
2023 iLax Junior Comp Lightsview
2023 iLax Senior Comp Lightsview
2023 iLax Senior Comp Westminster
2023 Men's Division 1
2023 Men's Division 2
2023 Men's State League
2023 Men’s SA Indoor Lacrosse League
2023 Under 11 Boys North Term 2
2023 Under 11 Boys North Term 3
2023 Under 11 Boys South Term 2
2023 Under 11 Boys South Term 3
2023 Under 11 Girls North Term 2
2023 Under 11 Girls North Term 3
2023 Under 11 Girls South Term 2
2023 Under 11 Girls South Term 3
2023 Under 13 Boys
2023 Under 13 Girls
2023 Under 15 Boys
2023 Under 15 Boys Sixes
2023 Under 15 Girls
2023 Under 15 Girls Sixes
2023 Under 17 Boys
2023 Under 18 Girls
2023 Under 8 North Term 2
2023 Under 8 North Term 3
2023 Under 8 South Term 2
2023 Under 8 South Term 3
2023 Women's Division 1
2023 Women's Division 2
2023 Women's State League
FIXTURES/RESULTS
2023 Women's Division 2
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Rotate device to view more data.
Player Name
Team Name
M
Last
HSDATE
HS
HSOPP
HSVENUE
TA
TPEN
A Harkness
Glenelg Blackhawks
2
2023-05-06
2023-04-29 15:00:00
5
Glenelg Seahawks
GLC - Barratt Reserve
A O'Sullivan
Adelaide University
13
2023-09-16
2023-09-09 15:30:00
6
Glenelg Seahawks
NALC - Gepps Cross
2
A Canney
Brighton
12
2023-09-02
2023-08-19 13:30:00
1
Burnside
BsLC - Miller Reserve
1
A Semmler
Burnside
1
2023-08-19
1
A Godfrey
Burnside
4
2023-07-22
2023-07-22 15:00:00
2
Adelaide University
AULC - Park 10
A Sloan
Glenelg Seahawks
14
2023-09-09
2023-07-08 15:00:00
3
Brighton
BtLC - Brighton Oval
1
A O'Brien
North Eagles
10
2023-08-26
2023-06-17 13:30:00
4
Burnside
NALC - Gepps Cross
A Robb
Glenelg Blackhawks
3
2023-07-29
2023-07-08 12:00:00
3
Burnside
GLC - Barratt Reserve
1
A Mchugh
Glenelg Blackhawks
1
2023-07-15
A Looker
Burnside
1
2023-05-13
2023-05-13 15:00:00
2
Brighton
BsLC - Miller Reserve
A Oka
Adelaide University
18
2023-09-16
2023-05-06 15:00:00
3
Burnside
SLC - Womens Memorial Playing
4
B Harris
Brighton
1
2023-04-29
2023-04-29 15:00:00
4
Adelaide University
AULC - Park 10
B Cole
Glenelg Seahawks
1
2023-05-06
2023-05-06 13:30:00
1
North Eagles
NALC - Gepps Cross
1
B Bilsborow
Burnside
15
2023-08-26
2023-04-29 15:00:00
2
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
2
B Disotto
Glenelg Seahawks
7
2023-09-09
2023-08-26 13:30:00
3
Burnside
GLC - Barratt Reserve
3
B Wells
Glenelg Blackhawks
2
2023-05-06
2023-04-29 15:00:00
3
Glenelg Seahawks
GLC - Barratt Reserve
B Coffey
Adelaide University
6
2023-07-01
2023-06-17 15:00:00
5
Brighton
BtLC - Brighton Oval
2
B Harris
Burnside
5
2023-08-19
B Minuzzo
Adelaide University
8
2023-09-16
B Chapman
Glenelg Seahawks
1
2023-07-08
C Grayston
Burnside
2
2023-05-21
2023-05-06 15:00:00
2
Adelaide University
SLC - Womens Memorial Playing
1
C Mangan
Brighton
4
2023-07-29
2023-07-29 15:00:00
5
Adelaide University
AULC - Park 10
6
C Robb
Burnside
7
2023-07-29
2023-05-13 15:00:00
2
Brighton
BsLC - Miller Reserve
C Conaghty
Burnside
2
2023-07-01
2
C Iosifidis
Adelaide University
15
2023-09-16
2023-07-08 15:00:00
1
North Eagles
NALC - Gepps Cross
C Newmarch-Ward
Glenelg Blackhawks
14
2023-09-16
2023-07-01 15:00:00
7
North Eagles
GLC - Barratt Reserve
10
C Newmarch-Ward
Glenelg Seahawks
1
2023-06-24
C Watkins
Glenelg Seahawks
11
2023-09-09
2023-08-12 15:00:00
4
Brighton
BtLC - Brighton Oval
1
C Paterson
Glenelg Seahawks
1
2023-04-29
2023-04-29 15:00:00
1
Glenelg Blackhawks
GLC - Barratt Reserve
C Ewens
Glenelg Seahawks
2
2023-06-17
D Fitzpatrick
Burnside
10
2023-08-19
E Hussey
Glenelg Seahawks
14
2023-09-09
2023-04-29 15:00:00
3
Glenelg Blackhawks
GLC - Barratt Reserve
6
1
E Lip
Glenelg Blackhawks
1
2023-08-12
2023-08-12 15:30:00
1
Burnside
BsLC - Miller Reserve
E Lip
Glenelg Seahawks
1
2023-04-29
2023-04-29 15:00:00
1
Glenelg Blackhawks
GLC - Barratt Reserve
E Payne
Burnside
2
2023-05-21
E Goldfinch
Burnside
6
2023-07-22
E Morgan
Brighton
9
2023-07-22
2023-05-20 15:00:00
3
North Eagles
NALC - Gepps Cross
6
E Cottam
Adelaide University
6
2023-09-09
2023-08-19 13:30:00
3
Glenelg Seahawks
GLC - Barratt Reserve
E Jose
Adelaide University
15
2023-09-16
2023-05-06 15:00:00
5
Burnside
SLC - Womens Memorial Playing
4
E West
Glenelg Seahawks
10
2023-09-09
2023-07-29 15:15:00
1
Glenelg Blackhawks
GLC - Barratt Reserve
E Lively
Burnside
1
2023-05-21
2023-05-21 12:00:00
1
Glenelg Seahawks
BsLC - Miller Reserve
E Polden
Brighton
10
2023-09-02
2023-04-29 15:00:00
2
Adelaide University
AULC - Park 10
7
E Smith
Adelaide University
1
2023-07-15
2023-07-15 15:00:00
1
Glenelg Blackhawks
GLC - Barratt Reserve
F Hobbs
Adelaide University
18
2023-09-16
F Turner
Glenelg Seahawks
1
2023-05-21
2023-05-21 12:00:00
1
Burnside
BsLC - Miller Reserve
G Mckenzie-Smith
Glenelg Seahawks
1
2023-07-29
H Dallisson
Brighton
6
2023-08-19
2023-04-29 15:00:00
1
Adelaide University
AULC - Park 10
2
H Chapman
Glenelg Seahawks
17
2023-09-09
2023-05-06 13:30:00
8
North Eagles
NALC - Gepps Cross
3
1
I Hunt
Burnside
2
2023-05-27
2023-04-29 15:00:00
3
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
I Knocked
Brighton
2
2023-07-29
2023-07-15 15:00:00
1
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
I Mchugh
Glenelg Blackhawks
17
2023-09-16
2023-07-08 12:00:00
2
Burnside
GLC - Barratt Reserve
3
I Hasda-Hall
Burnside
5
2023-08-19
2023-07-29 15:30:00
1
North Eagles
BsLC - Miller Reserve
J Fuss
Brighton
1
2023-07-08
2023-07-08 15:00:00
1
Glenelg Seahawks
BtLC - Brighton Oval
1
J Gallagher
Burnside
4
2023-08-26
J Malyschko
Burnside
2
2023-05-06
J Evans
Glenelg Seahawks
17
2023-09-09
2023-05-06 13:30:00
5
North Eagles
NALC - Gepps Cross
4
J Knight
Burnside
3
2023-07-08
J Morton
Glenelg Blackhawks
1
2023-07-08
2023-07-08 12:00:00
10
Burnside
GLC - Barratt Reserve
J Mcpherson
Brighton
3
2023-08-12
2023-08-12 15:00:00
5
Glenelg Seahawks
BtLC - Brighton Oval
J Sloan
Glenelg Seahawks
2
2023-07-22
2023-07-22 15:00:00
1
North Eagles
NALC - Gepps Cross
J Dixon
Glenelg Seahawks
4
2023-07-01
2023-04-29 15:00:00
1
Glenelg Blackhawks
GLC - Barratt Reserve
K Kerakova
Glenelg Blackhawks
14
2023-09-16
2023-05-06 15:00:00
3
Brighton
BtLC - Brighton Oval
4
K Felstead
Burnside
5
2023-07-15
K Allan
Adelaide University
17
2023-09-16
2023-05-27 15:00:00
6
North Eagles
AULC - Park 10
11
K Cook
Glenelg Seahawks
13
2023-09-09
2023-05-27 15:00:00
2
Brighton
GLC - Barratt Reserve
1
1
K Darbyshire
Glenelg Blackhawks
4
2023-05-20
2023-05-06 15:00:00
4
Brighton
BtLC - Brighton Oval
K Darbyshire
Glenelg Seahawks
11
2023-09-09
2023-07-15 15:00:00
4
Burnside
GLC - Barratt Reserve
2
K Yates
Glenelg Blackhawks
13
2023-09-16
2023-09-02 13:00:00
6
Adelaide University
GLC - Barratt Reserve
14
K Hummel
Brighton
12
2023-09-02
2023-08-26 13:30:00
4
North Eagles
BtLC - Brighton Oval
4
K Magor
Brighton
2
2023-07-29
2023-07-01 15:00:00
6
Burnside
BsLC - Miller Reserve
5
K Piltz
Burnside
1
2023-05-13
2023-05-13 15:00:00
1
Brighton
BsLC - Miller Reserve
4
K Herbert
Brighton
12
2023-08-26
2023-08-26 13:30:00
3
North Eagles
BtLC - Brighton Oval
2
K Shiell
Glenelg Seahawks
1
2023-05-21
K Mcnamara
Glenelg Seahawks
15
2023-09-09
2023-07-08 15:00:00
3
Brighton
BtLC - Brighton Oval
1
K Raymond
Brighton
1
2023-05-13
K ( B Mclean
Glenelg Blackhawks
9
2023-09-16
2023-07-01 15:00:00
2
North Eagles
GLC - Barratt Reserve
2
K ( B Mclean
Glenelg Seahawks
1
2023-04-29
K Spooner
Burnside
6
2023-08-19
2023-04-29 15:00:00
3
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
1
K M Martel
Glenelg Blackhawks
14
2023-09-16
2023-05-06 15:00:00
2
Brighton
BtLC - Brighton Oval
2
K M Martel
Glenelg Seahawks
2
2023-07-01
2023-06-24 15:00:00
2
North Eagles
GLC - Barratt Reserve
K Ratsch
Brighton
9
2023-09-02
2023-08-26 13:30:00
1
North Eagles
BtLC - Brighton Oval
3
K Cooke
Burnside
3
2023-08-19
2023-07-01 15:00:00
4
Brighton
BsLC - Miller Reserve
1
L Paterson
Brighton
1
2023-06-17
L Scutchings
Glenelg Blackhawks
6
2023-09-16
2023-05-13 15:00:00
1
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
3
L Gibbs
Burnside
5
2023-08-26
2023-06-17 13:30:00
2
North Eagles
NALC - Gepps Cross
2
L Wagner
Glenelg Blackhawks
14
2023-09-16
2023-07-01 15:00:00
3
North Eagles
GLC - Barratt Reserve
4
L Blyth
Brighton
3
2023-08-19
2023-05-20 15:00:00
6
North Eagles
NALC - Gepps Cross
1
L Hoxey
Glenelg Blackhawks
17
2023-09-16
18
L Maros
Brighton
1
2023-07-29
2023-07-29 15:00:00
6
Adelaide University
AULC - Park 10
L Hulsinga
Brighton
5
2023-09-02
L Mahoney
Glenelg Seahawks
14
2023-09-09
2023-08-12 15:00:00
3
Brighton
BtLC - Brighton Oval
8
1
L Commis
Brighton
11
2023-09-02
2023-05-20 15:00:00
4
North Eagles
NALC - Gepps Cross
3
1
M Oliver
Adelaide University
14
2023-09-16
2023-05-27 15:00:00
2
North Eagles
AULC - Park 10
M Edwards
Burnside
1
2023-06-24
2023-06-24 15:00:00
1
Adelaide University
AULC - Park 10
M Opie
Adelaide University
13
2023-09-16
2023-07-01 15:00:00
5
Glenelg Seahawks
AULC - Park 10
3
M Kumar
Burnside
9
2023-08-26
2023-06-17 13:30:00
1
North Eagles
NALC - Gepps Cross
M Sloan
Glenelg Seahawks
1
2023-07-08
N Hobbs
Adelaide University
18
2023-09-16
2023-07-08 15:00:00
3
North Eagles
NALC - Gepps Cross
N Sharpley
Brighton
3
2023-07-15
2023-07-01 15:00:00
4
Burnside
BsLC - Miller Reserve
1
N Bolton
Glenelg Blackhawks
16
2023-09-16
2023-07-01 15:00:00
2
North Eagles
GLC - Barratt Reserve
5
O Mcadam
Brighton
14
2023-09-02
2023-07-15 15:00:00
3
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
2
O Perez-White
Glenelg Blackhawks
1
2023-04-29
2023-04-29 15:00:00
1
Glenelg Seahawks
GLC - Barratt Reserve
P Bergin
Adelaide University
16
2023-09-16
2023-05-20 15:00:00
1
Glenelg Blackhawks
AULC - Park 10
2
R Halloran
Burnside
13
2023-08-26
2023-07-29 15:30:00
4
North Eagles
BsLC - Miller Reserve
18
R Pickering
Burnside
13
2023-08-26
2023-06-17 13:30:00
1
North Eagles
NALC - Gepps Cross
R Winter
Burnside
15
2023-08-26
2023-05-13 15:00:00
4
Brighton
BsLC - Miller Reserve
9
R Parker
Adelaide University
15
2023-09-16
2023-07-08 15:00:00
2
North Eagles
NALC - Gepps Cross
S Mutton
Burnside
2
2023-06-24
2023-05-27 15:00:00
2
Glenelg Blackhawks
BsLC - Miller Reserve
S Ambrose
Adelaide University
15
2023-09-16
2023-07-08 15:00:00
5
North Eagles
NALC - Gepps Cross
S Aston
Glenelg Blackhawks
5
2023-07-15
2023-07-08 12:00:00
4
Burnside
GLC - Barratt Reserve
10
S Haines
Glenelg Blackhawks
1
2023-07-08
2023-07-08 12:00:00
1
Burnside
GLC - Barratt Reserve
1
S H McLachlan
Brighton
12
2023-09-02
2023-05-20 15:00:00
4
North Eagles
NALC - Gepps Cross
1
S K Burford
Burnside
14
2023-08-26
2023-05-13 15:00:00
3
Brighton
BsLC - Miller Reserve
9
S Ninio
Glenelg Seahawks
16
2023-09-09
2023-07-22 15:00:00
1
North Eagles
NALC - Gepps Cross
S Newmarch
Glenelg Blackhawks
15
2023-09-16
2023-05-20 15:00:00
7
Adelaide University
AULC - Park 10
14
S Smith
Glenelg Blackhawks
10
2023-09-16
2023-08-12 15:30:00
4
Burnside
BsLC - Miller Reserve
S Quintal
Burnside
1
2023-05-13
2023-05-13 15:00:00
4
Brighton
BsLC - Miller Reserve
S Marshall
Burnside
1
2023-08-19
2023-08-19 13:30:00
3
Brighton
BsLC - Miller Reserve
1
S Bolt
Burnside
11
2023-07-29
2023-04-29 15:00:00
3
North Eagles
ELC - Charles Cane Reserve
2
S Watson
Brighton
14
2023-09-02
S Dilena
Adelaide University
2
2023-08-26
2023-07-15 15:00:00
1
Glenelg Blackhawks
GLC - Barratt Reserve
T Coveney
Brighton
5
2023-09-02
2023-09-02 14:30:00
2
Glenelg Seahawks
GLC - Barratt Reserve
T Chapman
Glenelg Seahawks
16
2023-09-09
2023-07-22 15:00:00
5
North Eagles
NALC - Gepps Cross
2
T Grant
Adelaide University
14
2023-09-16
2023-08-12 15:00:00
3
North Eagles
AULC - Park 10
1
T Heath
Brighton
1
2023-08-19
2023-08-19 13:30:00
3
Burnside
BsLC - Miller Reserve
T Cox
Brighton
11
2023-09-02
2023-05-20 15:00:00
1
North Eagles
NALC - Gepps Cross
5
T Adams
Brighton
3
2023-09-02
2023-09-02 14:30:00
2
Glenelg Seahawks
GLC - Barratt Reserve
4
V Oak
Burnside
13
2023-08-26
2023-05-13 15:00:00
2
Brighton
BsLC - Miller Reserve
W Piltz
Burnside
7
2023-08-26
W Walsh
Glenelg Blackhawks
9
2023-09-16
2023-09-16 11:15:00
2
Adelaide University
WvLC - Findon Oval
1