Lacrosse SA
VENUES
FIXTURES/RESULTS
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Lacrosse SA
/
2021 Women's Division 2
Filter by season
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
Filter by competition
Select a Competition
2021 Junior iLax Lightsview Term 4
2021 Junior iLax Westminster
2021 Men's 6 v 6
2021 Men's Division 1
2021 Men's Division 2
2021 Men's SA Indoor Lacrosse League
2021 Men's State League
2021 Senior iLax Lightsview Term 4
2021 Senior iLax Westminster
2021 Under 11 Boys North Term 2
2021 Under 11 Boys North Term 3
2021 Under 11 Boys South Term 2
2021 Under 11 Boys South Term 3
2021 Under 11 Girls North Term 2
2021 Under 11 Girls North Term 3
2021 Under 11 Girls South Term 2
2021 Under 11 Girls South Term 3
2021 Under 13 Boys
2021 Under 13 Girls Division 1
2021 Under 13 Girls Division 2
2021 Under 15 Boys
2021 Under 15 Girls
2021 Under 17 Boys
2021 Under 18 Girls
2021 Under 8 North
2021 Under 8 North Term 3
2021 Under 8 South
2021 Under 8 South Term 3
2021 Women's 6 v 6
2021 Women's Division 1
2021 Women's Division 2
2021 Women's State League
FIXTURES/RESULTS
2021 Women's Division 2
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Rotate device to view more data.
Player Name
Team Name
M
Last
HSDATE
HS
HSOPP
HSVENUE
TA
TPEN
A Starkey
Woodville
11
2021-08-28
A Hughes
East Torrens Payneham
13
2021-09-18
2021-06-05 13:30:00
4
Glenelg
GLC - Barratt Reserve
A Kotlar
Woodville
8
2021-08-28
2021-08-07 15:00:00
2
East Torrens Payneham
ETPLC - Patterson Reserve
A Robb
Glenelg
14
2021-09-04
2021-08-21 15:00:00
5
Woodville
GLC - Barratt Reserve
1
A Mchugh
Glenelg
2
2021-06-26
A Hastwell
East Torrens Payneham
15
2021-09-18
2021-07-17 15:00:00
1
Glenelg
GLC - Barratt Reserve
1
A Hack
Brighton
13
2021-09-18
2021-05-01 13:30:00
1
Burnside
BtLC - Brighton Oval
1
B Harris
Brighton
14
2021-09-18
2021-05-01 13:30:00
7
Burnside
BtLC - Brighton Oval
19
B Rowland
Glenelg
4
2021-09-04
B Caldwell
Woodville
1
2021-04-24
2021-04-24 13:30:00
1
Burnside
WvLC - Findon Oval
B Marks-Mildren
East Torrens Payneham
16
2021-09-18
2021-05-15 13:45:00
1
Glenelg
ETPLC - Patterson Reserve
B Disotto
Glenelg
13
2021-09-04
2021-08-14 12:30:00
3
Burnside
BsLC - Miller Reserve
3
C Martel
Glenelg
4
2021-07-17
C Mangan
Brighton
14
2021-09-18
2021-06-19 13:30:00
7
Glenelg
BtLC - Brighton Oval
27
C Summerton
Woodville
5
2021-08-14
2021-05-08 15:00:00
1
Adelaide University
AULC - Park 10
C Dallisson
Brighton
2
2021-07-17
2021-05-15 15:00:00
3
Adelaide University
AULC - Park 10
C Dale
Brighton
14
2021-09-18
2021-08-28 15:00:00
7
Burnside
BtLC - Brighton Oval
11
C Ewens
Glenelg
1
2021-05-08
D Hunter’s
East Torrens Payneham
17
2021-09-18
2021-06-19 15:00:00
8
Adelaide University
ETPLC - Patterson Reserve
8
D Platt
East Torrens Payneham
12
2021-09-18
2021-09-11 12:45:00
1
Woodville
Norwood Oval
E Sando
Glenelg
8
2021-09-04
2021-08-28 15:00:00
1
Adelaide University
AULC - Park 10
E Hussey
Glenelg
7
2021-08-28
E Lip
Glenelg
8
2021-08-07
2021-05-29 15:00:00
1
Woodville
WvLC - Findon Oval
1
E Mimidas
Glenelg
11
2021-09-04
2021-07-03 15:00:00
4
Burnside
GLC - Barratt Reserve
E Polden
Brighton
1
2021-07-03
F Laera
Woodville
1
2021-04-24
2021-04-24 13:30:00
1
Burnside
WvLC - Findon Oval
H Jones
Woodville
3
2021-06-05
2021-05-22 13:30:00
2
Brighton
WvLC - Findon Oval
1
H Hollow
Woodville
6
2021-08-14
H Edwards
Woodville
3
2021-05-15
2021-05-08 15:00:00
3
Adelaide University
AULC - Park 10
H Farmer
East Torrens Payneham
6
2021-09-18
2021-08-21 15:00:00
1
Burnside
ETPLC - Patterson Reserve
H Vickery
East Torrens Payneham
16
2021-09-18
H Chapman
Glenelg
2
2021-05-01
2021-04-24 13:30:00
1
Brighton
BtLC - Brighton Oval
H Forrest
Woodville
10
2021-08-28
2021-06-19 13:30:00
3
Burnside
WvLC - Findon Oval
1
H Thompson-Hill
Woodville
15
2021-08-28
2021-06-19 13:30:00
7
Burnside
WvLC - Findon Oval
H Mcmiken
Woodville
11
2021-08-28
2021-08-21 15:00:00
6
Glenelg
GLC - Barratt Reserve
I Hunt
Woodville
11
2021-08-28
2021-05-29 15:00:00
6
Glenelg
WvLC - Findon Oval
1
J Elsdon
East Torrens Payneham
3
2021-05-08
2021-04-24 13:30:00
1
Adelaide University
ETPLC - Patterson Reserve
J Vogelesang
Glenelg
15
2021-09-04
2021-07-03 15:00:00
7
Burnside
GLC - Barratt Reserve
2
J Burrows
Woodville
14
2021-08-28
J Casanova
East Torrens Payneham
14
2021-09-18
J R Evans
Glenelg
16
2021-09-04
2021-05-22 13:30:00
3
Adelaide University
GLC - Barratt Reserve
3
J Shiell
Glenelg
3
2021-05-08
2021-04-24 13:30:00
2
Brighton
BtLC - Brighton Oval
J Evans
Glenelg
8
2021-09-04
2021-05-15 13:45:00
4
East Torrens Payneham
ETPLC - Patterson Reserve
2
J Mahony
East Torrens Payneham
17
2021-09-18
J Sloan
Glenelg
15
2021-09-04
2021-06-05 13:30:00
1
East Torrens Payneham
GLC - Barratt Reserve
1
J Dixon
Glenelg
16
2021-09-04
K Camerlengo
East Torrens Payneham
17
2021-09-18
2021-08-21 15:00:00
4
Burnside
ETPLC - Patterson Reserve
2
K Spera
East Torrens Payneham
8
2021-09-11
2021-04-24 13:30:00
1
Adelaide University
ETPLC - Patterson Reserve
2
K Cook
Glenelg
6
2021-09-04
1
K Yates
Glenelg
1
2021-08-21
2021-08-21 15:00:00
3
Woodville
GLC - Barratt Reserve
2
K Hummel
Brighton
13
2021-09-18
2021-05-01 13:30:00
4
Burnside
BtLC - Brighton Oval
9
K Magor
Brighton
11
2021-09-18
2021-05-22 13:30:00
7
Woodville
WvLC - Findon Oval
33
K Herbert
Brighton
8
2021-07-03
2021-06-19 13:30:00
1
Glenelg
BtLC - Brighton Oval
K Mcgirr
Woodville
1
2021-06-19
K Mcnamara
Glenelg
15
2021-09-04
2021-07-03 15:00:00
1
Burnside
GLC - Barratt Reserve
K ( B Mclean
Glenelg
1
2021-05-29
K Linke
Woodville
8
2021-08-28
2021-05-08 15:00:00
2
Adelaide University
AULC - Park 10
K Ratsch
Brighton
11
2021-09-18
2021-08-28 15:00:00
2
Burnside
BtLC - Brighton Oval
1
K Williams
Woodville
1
2021-05-29
L Liddell
Glenelg
1
2021-06-05
L Vickery
East Torrens Payneham
17
2021-09-18
2021-06-05 13:30:00
6
Glenelg
GLC - Barratt Reserve
12
L Blyth
Brighton
7
2021-09-18
2021-06-19 13:30:00
3
Glenelg
BtLC - Brighton Oval
4
L Haskett
Glenelg
1
2021-07-17
2021-07-17 15:00:00
4
East Torrens Payneham
GLC - Barratt Reserve
2
L Kaesler
Brighton
1
2021-06-26
2021-06-26 15:00:00
1
Burnside
BsLC - Miller Reserve
3
L Witty
Brighton
7
2021-09-18
2021-09-18 12:45:00
3
East Torrens Payneham
Norwood Oval
1
L Harkness
Glenelg
12
2021-09-04
2021-05-08 13:30:00
3
Burnside
GLC - Barratt Reserve
2
L Hayes
Glenelg
5
2021-05-22
2021-05-08 13:30:00
3
Burnside
GLC - Barratt Reserve
L Hulsinga
Brighton
15
2021-09-18
L Mahoney
Glenelg
15
2021-09-04
2021-05-08 13:30:00
3
Burnside
GLC - Barratt Reserve
11
M Beeler
Brighton
6
2021-09-18
2021-08-14 15:00:00
2
Woodville
WvLC - Findon Oval
M Poland
East Torrens Payneham
10
2021-08-14
M Heath
Woodville
2
2021-05-01
M Copper
Glenelg
12
2021-08-28
1
M Tothill
East Torrens Payneham
16
2021-09-18
2021-09-11 12:45:00
2
Woodville
Norwood Oval
M Inge
Woodville
1
2021-04-24
2021-04-24 13:30:00
1
Burnside
WvLC - Findon Oval
1
M Gorman
Woodville
15
2021-08-28
2021-08-07 15:00:00
3
East Torrens Payneham
ETPLC - Patterson Reserve
1
M Zwarts
East Torrens Payneham
16
2021-09-18
2021-05-22 13:30:00
1
Burnside
ETPLC - Patterson Reserve
N Hobbs
Adelaide University
8
2021-08-14
N Bolton
Glenelg
1
2021-06-05
2021-06-05 13:30:00
1
East Torrens Payneham
GLC - Barratt Reserve
1
R Boys
Brighton
10
2021-09-18
2021-08-14 15:00:00
2
Woodville
WvLC - Findon Oval
6
R Hill
East Torrens Payneham
17
2021-09-18
2021-06-05 13:30:00
3
Glenelg
GLC - Barratt Reserve
4
S Wessling
East Torrens Payneham
13
2021-09-18
2021-08-07 15:00:00
4
Woodville
ETPLC - Patterson Reserve
S Adams
Woodville
13
2021-08-28
S Day
Brighton
1
2021-05-08
2021-05-08 13:30:00
1
East Torrens Payneham
ETPLC - Patterson Reserve
S Maros
Brighton
15
2021-09-18
2021-06-26 15:00:00
1
Burnside
BsLC - Miller Reserve
3
S Newmarch
Glenelg
1
2021-08-14
2021-08-14 12:30:00
4
Burnside
BsLC - Miller Reserve
T Matten
East Torrens Payneham
2
2021-05-08
2021-04-24 13:30:00
1
Adelaide University
ETPLC - Patterson Reserve
T Cox
Brighton
11
2021-09-18
2021-06-19 13:30:00
1
Glenelg
BtLC - Brighton Oval
1
T Feleppa
Woodville
14
2021-08-28
2021-05-01 13:30:00
1
East Torrens Payneham
WvLC - Findon Oval
T Adams
Brighton
8
2021-09-18
6
V Hudson
Woodville
13
2021-08-28
Z Christopher
Burnside
12
2021-08-21