Football South Australia
Competitions
Fixtures/Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football South Australia
/
Coca-Cola Federation Cup Reserves
Filter by season
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Filter by competition
Select a Competition
Coca-Cola Federation Cup
Coca-Cola Federation Cup Reserves
Coca-Cola Federation Cup Under 18
NPL Premier League
NPL Premier League Reserves
NPL Premier League U18
NPL State League
NPL State League Reserves
NPL State League U18
Adelaide Airport Women's Premier League
Adelaide Airport Women's Reserve League
Women's Division 1
Women's Division 2
Women's Division 3
Women's Division 4
Women's Collegiate League
Under 17 Girls
Under 15 Girls Red
Under 15 Girls Blue
Under 13 Girls Red
Under 13 Girls Blue
FFSA Women's Challenge Series
U12 Blue JPL
U12 Red JPL
U12 Yellow JPL
U13A JPL
U13B JPL
U14A JPL
U14B JPL
U14C JPL
U15A JPL
U15B JPL
U15C JPL
U16A JPL
U16B JPL
U16C JPL
U17A JPL
U17B JPL
Skilleroos - U14A JPL
Skilleroos - U16A JPL
U12 Red JSL
U12 Blue JSL
U13 Red JSL
U13 Blue JSL
U14 Red JSL
U14 Blue JSL
U15 JSL
U12 Junior Cup
U13 Junior Cup
U14 Junior Cup
U15 Junior Cup
U16 Junior Cup
U17 Junior Cup
Adelaide Airport Cup
Community Cup
Under 17 Girls Cup
Under 15 Girls Cup
Under 13 Girls Cup
Girls STIC U12
Girls STIC U14
Girls STIC U16
Fixtures/Results
Coca-Cola Federation Cup Reserves
Fixture
Results
Table
Stats
Sync to Calendar
Filter by competition phase
Normal Season
Finals
Round of 32,R32
Round of 16,R16
Quarter Finals,QF
Semi Finals,SF
Final,F
Filter by Round
Round of 32,R32
Round of 16,R16
Quarter Finals,QF
Semi Finals,SF
Final,F
Round of 32,R32
Adelaide City
2
Live
FINAL
Noarlunga United
3
Adelaide City Park
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Noarlunga United
Sturt Lions
2
Live
FINAL
Adelaide Cobras
0
Weigall Oval
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Sturt Lions
Adelaide Blue Eagles
2
Live
FINAL
The Cove FC
1
Marden Sports Complex
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Adelaide Blue Eagles
Campbelltown City
5
Live
FINAL
Pirates
1
Steve Woodcock Sports Centre
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Campbelltown City
West Adelaide
2
Live
FINAL
Western Strikers
4
Kingston Gardens
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Western Strikers
Modbury Jets
0
Live
FINAL
Raiders
1
Smith Partners Stadium
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Raiders
Salisbury United
5
Live
FINAL
South Adelaide
2
Steve Jarvis Park
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Salisbury United
Playford City
2
Live
FINAL
Adelaide Comets Red
5
Ramsay Park
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Adelaide Comets Red
Eastern United
6
Live
FINAL
Northern Demons
0
Athelstone Recreation Reserve
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Eastern United
Gawler
1
Live
FINAL
White City
2
Karbeethan Reserve
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
White City
BYE
Adelaide Olympic
BYE
Para Hills Knights
WT Birkalla
3
Live
FINAL
Adelaide Hills
2
Jack Smith Park
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
WT Birkalla
Enfield City
2
Live
FINAL
Seaford
3
Rushworth Reserve
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Seaford
Cumberland United
0
Live
FINAL
Metrostars
1
A.A Bailey Reserve
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Metrostars
Western Toros
1
Live
FINAL
Croydon Kings
3
Pennington Oval
Sat 27 Apr
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Croydon Kings
Sturt Lions
0
Live
FINAL
Metrostars
2
Weigall Oval
Mon 10 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Metrostars
Campbelltown City
8
Live
FINAL
Seaford
0
Steve Woodcock Sports Centre
Mon 10 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Campbelltown City
Eastern United
1
Live
FINAL
Adelaide Blue Eagles
6
Athelstone Recreation Reserve
Mon 10 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Adelaide Blue Eagles
Adelaide Comets Red
6
Live
FINAL
Western Strikers
2
SA Athletics Stadium
Mon 10 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Adelaide Comets Red
Para Hills Knights
7
Live
FINAL
Adelaide Olympic
1
The Paddocks
Mon 10 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Para Hills Knights
WT Birkalla
3
Live
FINAL
Noarlunga United
1
Jack Smith Park
Mon 10 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
WT Birkalla
White City
5
Live
FINAL
Croydon Kings
2
Frank Mitchell Park
Mon 10 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
White City
Raiders
0
Live
FINAL
Salisbury United
2
Croatian Sports Centre
Mon 10 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Salisbury United
White City
0
Live
FINAL
Metrostars
8
Frank Mitchell Park
Sat 29 Jun
1:30 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Metrostars
Campbelltown City
1
Live
FINAL
Para Hills Knights
3
Steve Woodcock Sports Centre
Sat 29 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Para Hills Knights
Adelaide Comets Red
3
Live
FINAL
WT Birkalla
4
Carnegie Reserve
Sat 29 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
WT Birkalla
Adelaide Blue Eagles
2
Live
FINAL
Salisbury United
1
Marden Sports Complex
Sat 29 Jun
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Adelaide Blue Eagles
WT Birkalla
4
Live
FINAL
Para Hills Knights
5
The Paddocks
Thu 25 Jul
7:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Para Hills Knights
Metrostars
1
Live
FINAL
Adelaide Blue Eagles
2
TK Shutter Reserve
Thu 25 Jul
7:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Adelaide Blue Eagles
Adelaide Blue Eagles
0
Live
FINAL
Para Hills Knights
2
Coopers Stadium
Sat 10 Aug
12:30 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Para Hills Knights
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started