Football West
Fixtures/Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football West
/
15's Junior Cup
Filter by season
2023
2022
2021
2020
Filter by competition
Select a Competition
10s Blue North/Central
10s Orange (Metro)
11s Orange (North)
11s Purple - Emus
11s Purple - Parrots
11s Red (Metro)
11s Yellow - Bilbies
12s Girls Possums/Parrots
12s Orange South
12s Purple Bilbies
12s Purple Parrots
12s White - North
13's Junior Cup
14's Girls Junior Cup
14's Junior Cup
14s - Girls Div 4
14s - North Div 3
14s - South Div 2
14s - South Div 3
15's Junior Cup
15s - Div 2
16's Girls Junior Cup
16's Junior Cup
16s - Div 4
16s - Div 5
16s - Girls Div 3
18's Junior Cup
2022 Australian Masters Games
2022 Friendly Games Amateur
2022 Friendly Games Juniors
2022 Friendly Games Masters
2022 Friendly Games Metro
2022 Friendly Games NPL
2022 Friendly Games State League
2022 Gold Fields WA State Futsal Tournament
2022 North West Championships - Friendlies
2022 North West Championships - U11
2022 North West Championships - U13
2022 North West Championships - U9
8s Yellow - Dolphins
8s Yellow - Koalas
9s Blue Bilbies
9s Yellow - Dolphins
Australia Cup
Belt Up Masters North Premier
Belt Up Masters Over 55
Belt Up Masters South Division 1
Belt Up Metro South Division 4
Equal Footingball Division
Hyundai Womens Amateur Night Series
Hyundai Womens State League Night Series
MiniRoos Clusters 13
PAN Cup Juniors
PAN Cup Masters
PAN Cup Seniors
Trandos Cup 2022
WA Futsal Teachers Tournament
8s Blue - Emus
8s Blue - Dingoes
8s Blue - Koala
8s Girls
8s Purple - Bilbies
8s Purple - Dingoes
8s Purple - Emus
8s Purple - Parrots
8s Purple - Wombats
8s Yellow - Wombats
State Reserves Cup
8s Yellow - Bilbies
State League Inter-Divisional Promotion Playoffs
State U18 Cup
8s Yellow - Dingoes
State League Division 1
8s Yellow - Emus
State League Division 1 Reserves
8s Yellow - Parrots
State League Division 1 - U18
State League Division 2
9s Blue - Dingoes/Parrots
State League Division 2 Reserves
State League Division 2 - U18
9s Blue - Emus
10s White - Bilbies
10s White - Parrots
MiniRoos Clusters 11
Hyundai Women's State League
Hyundai Women's Amateur League Division 1
Hyundai Women's Amateur League Division 2
Hyundai Women Metro North Division 1
Hyundai Women Metro North Division 2
Hyundai Women Metro North Division 3
Hyundai Women Metro South Division 1
Hyundai Women Metro South Division 2
Hyundai Women Metro South Division 3
Hyundai Women's State Cup
Hyundai Women's Metropolitan Cup
Belt Up Amateur Premier Division
Belt Up Amateur Premier Division Reserves
Belt Up Amateur Division 1
Belt Up Amateur Division 1 Reserves
Belt Up Amateur Division 2
Belt Up Amateur Division 2 Reserves
Belt Up Amateur Division 3
Belt Up Amateur Division 3 Reserves
Belt Up Amateur Division 4
Belt Up Amateur Division 4 Reserves
Belt Up Amateur Cup
Belt Up Amateur Reserves Cup
Belt Up Metro Premier Division
Belt Up Metro North Division 1
Belt Up Metro North Division 2
Belt Up Metro North Division 3
Belt Up Metro North Division 4
Belt Up Metro North Division 5
Belt Up Metro South Division 1
Belt Up Metro South Division 2
Belt Up Metro South Division 3
Belt Up Men's Metropolitan Cup
Belt Up Masters North Division 1
Belt Up Masters North Division 2
Belt Up Masters South Premier
Belt Up Masters South Division 2
Belt Up Masters Over 45 North A
Belt Up Masters Over 45 North B
Belt Up Masters Over 45 North C
Belt Up Masters Cup
Belt Up Masters Over 45 South A
Belt Up Masters Over 45 South B
Belt Up Over 45s Masters Cup
12s Yellow - Bilbies
12s Blue
12s Green (North)
12s White - South Central
12s Orange North
12s Yellow - Emus
12s Yellow - Koala
12s Yellow - Parrots
12s Purple - Koala
12s Purple - Dingoes
13s - Div 1
13s - Div 2
13s - North Div 1
13s - North Div 2
13s - North Div 3
13s - South Div 1
13s - South Div 2
13s - South Div 3
14s - Div 1
14s - Div 2
14s - North Div 1/North Div 2
14s - South Div 1
15s - Div 1
15s - South Div 1
15s - North Div 1
15s - North Div 2
16s - Div 1
16s - Div 2
16s - Div 3
MiniRoos Clusters 1
MiniRoos Clusters 10
MiniRoos Clusters 2
MiniRoos Clusters 3
MiniRoos Clusters 4
MiniRoos Clusters 6
MiniRoos Clusters 7
18s - Div 1
MiniRoos Clusters 8
18s - Div 2
MiniRoos Clusters 9 & 12
18s - Div 3
18s - Div 4
MiniRoos Clusters 5
14s - Girls Div 1
14s - Girls Div 2
14s - Girls Div 3
16s - Girls Div 1
16s - Girls Div 2
8s Purple - Koala
9s Purple - Emus
9s Yellow - Bilbies
9s Yellow - Parrots
9s Yellow - Possums
9s Yellow - Koalas
9s Yellow - Wombats
9s Purple - Bilbies
9s Purple - Wombats
9s Purple - Dingoes
9s Purple - Parrots
9s Yellow - Dingoes
9s Yellow - Emus
9s Yellow - Echidnas
9s Purple - Koalas
10s Blue South/Central
10s Purple - Wombats
10s Green (Metro)
10s Purple - Dingoes
10s Red
10s Purple - Emus
10s Yellow - Koala
10s Girls - Bilbies
10s Girls - Dingoes/Parrots
10s Girls - Emus
10s Purple - Bilbies
10s Yellow - Parrots
10s Yellow - Bilbies
10s Yellow - Dingoes/Dolphins
10s Yellow - Wombats
11s Blue (North Central)
11s Blue (South Central)
11s Green (North)
11s Green/Orange (South)
12s Green (South)
11s Purple - Bilbies
11s Purple - Dingoes
11s Purple - Wombats
11s Yellow - Dingoes/Emus
11s Yellow - Koalas
11s Yellow - Parrots
11s White - Bilbies
11s White - Dingoes
11s White - Parrots
12s Girls - Dingoes/Dolphins
12s Girls - Bilbies
12s Girls - Emus
Mens State League Night Series
Belt Up Amateur Night Series
Fixtures/Results
15's Junior Cup
Fixture
Results
Stats
Sync to Calendar
Round of 64,R64
Round of 32,R32
Round of 16,R16
Quarter Finals,QF
Semi Finals,SF
Final,F
Filter by Round
Round of 64,R64
Round of 32,R32
Round of 16,R16
Quarter Finals,QF
Semi Finals,SF
Final,F
Round of 32,R32
Stirling Lions SC (NPL)
1
Live
FINAL
Curtin University FC (DV1)
1
Macedonia Park B
Wed 1 Jun
7:00 PM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Curtin University FC (DV1)
Joondalup City (NPL)
0
Live
FINAL
Mindarie Football Club (NDV1)
0
Iluka Sports Complex B
Sat 21 May
9:30 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Joondalup City (NPL)
Balcatta Etna FC (NPL)
9
Live
FINAL
Mindarie Football Club (DV2)
0
Grindleford Reserve 1
Sat 21 May
10:45 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Balcatta Etna FC (NPL)
MUM FC (NPL)
0
Live
FINAL
Perth SC (NPL)
0
Besteam Stadium at Murdoch Uni (Synthetic A)
Tue 24 May
7:00 PM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Perth SC (NPL)
Olympic Kingsway (DV1)
1
Live
FINAL
Bayswater City SC (NPL)
1
Kingsway Reserve B
Wed 25 May
6:30 PM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Bayswater City SC (NPL)
Quinns FC (NPL)
0
Live
FINAL
Subiaco AFC (NPL)
2
Gumblossom Park A
Sat 21 May
9:30 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Subiaco AFC (NPL)
Dianella Junior Soccer Club (DV1)
1
Live
FINAL
Inglewood United FC (NPL)
7
Yokine Reserve - Juniors B
Sat 21 May
10:15 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Inglewood United FC (NPL)
Sorrento FC (DV1)
6
Live
FINAL
Rockingham City (SDV1)
6
Percy Doyle Reserve C
Sat 21 May
10:15 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Rockingham City (SDV1)
Rockingham United
0
Live
FINAL
Rockingham City (NPL)
19
Paul Garnett Reserve A
Sat 4 Jun
9:30 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Rockingham City (NPL)
Armadale SC (NPL)
1
Live
FINAL
Forrestfield United FC (NPL)
9
Alfred Skeet Reserve A
Thu 26 May
7:00 PM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Forrestfield United FC (NPL)
Floreat Athena FC (NPL)
4
Live
FINAL
Fremantle City FC (NPL)
0
Britannia Reserve 1
Sat 21 May
10:00 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Floreat Athena FC (NPL)
Cockburn City SC (NPL)
0
Live
FINAL
MUM FC (DV2)
0
Dalmatinac Park
Sat 21 May
10:00 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
MUM FC (DV2)
Gosnells City
0
Live
FINAL
Perth Glory (NPL)
0
Walter Padbury Reserve A
Sat 21 May
9:00 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Perth Glory (NPL)
Baldivis SC
0
Live
FINAL
South West Phoenix FC (NPL)
0
Baldivis South Sports Pavillion A
Sat 21 May
11:00 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
South West Phoenix FC (NPL)
Whitford City SC
0
Live
FINAL
Olympic Kingsway (NDV1)
0
Warrandyte Reserve B
Sat 21 May
10:00 AM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Olympic Kingsway (NDV1)
Perth RedStar FC (NPL)
11
Live
FINAL
Forrestfield United FC (DV1)
1
RedStar Arena A
Wed 25 May
7:00 PM
Match%26nbsp%3BReport
Winner
Perth RedStar FC (NPL)
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started