Team Lists
Teams are compiled as per the Celtics Basketball Club Team Selection guidelines (see Reports and Documents)
The 2018/19 Summer season starts W/C 3/9/18 for al teams other than U10s who start after the school holidays.
U10 Girls – TBC
U12 Girls McMahon - Div 1
Coach - Michael McMahon
Team Manager - TBC
Mia Keyte
Georgia Plattfuss
Ryleigh Burn
Jamison Stovell
Jayda Golding
Summer Jobling
Amillia Phillips
Lily Flanagan
U12 Girls Green - Div 2
Coach - TBC
Team Manager - TBC
Lorelai Maskell
Madeleine Pensak
Lily Guy
Isabel Wayman
Elizah Wilhelms
Sophie Pugh
Shylah Presser
U12 Girls White - Div 2
Coach - Nathan Richards
Team Manager - Danae Napier
Bella Napier
Ashmeet Panesar
Ayva Surace
Amelie Barnes
Olivia Sagoleo
Charlie Campbell
Mackenzie Paine
Chayse Obrien
Lola Richards
U14 Girls - Div 1 Wayman
Coach - Sheryl Wayman
Team Manager - Amber Phillips
Diaz Barzen
Ella Osborne
Jasmine Thomas
Sumer Gibson
Mykaela Castles
Che Atkinson
Alex Phillips
U14 Girls - Div 2
Coach - TBC
Team Manager - TBC
Emily Archer
Lauren Barber
Milana Best
Hannah Greig
Lila Guthrie
Lily Guy
Tess Maloney
Alli Morgan
U16 Girls
Coach - Paul Whitelaw
Team Manager - TBC
Shelby Hutchins
Taz Stovell
Jasmine Huffer
Lillijana Allan
Ash McMahon
Isabel Whitelaw
U18 Girls
Coach - TBC
Team Manager - TBC
Isabel Riley
Jozanna Salan
Vicky Burn
Ella Dickins
Charlotte Thomas
Ruby Norman
Olivia Archer
Lily Fawcett
U10 Boys - TBC
U12 Boys O'Neill – Div 1
Coach - Jacquie O'Neill
Team Manager - TBC
Hamish Stewart
Jaxon Warren
Cooper O'Neill
Campbell Flanagan
Kye Goodwin
Cody O'Donnell
Alex Whitlock
U12 Boys - Div 2
Coach - TBC
Team Manager - TBC
Payton Rowland
Jai Bailey
Samson D'addona
Nate Yze
Sebastian Guseli
Logan Falla
U14 Boys Thompson - Div 1
Coach - Liam & Ash Thompson
Team Manager - TBC
Jack Whitlock
Matt Whitlock
Jenson Vera
Kade Thomas
Spencer Dickins
Riley Onley
Aiden Whitelaw
Taye Garling-Mathyssen
Josh MacGibbon
U14 Boys - Div 2
Coach - TBC
Team Manager - TBC
Xander Raymer
Andre Renato
Jack Bird
Lachlan Tremellen
James Pimlott
Hunter Fowkes
Lucas Young
Cooper Sidebottom
Zac Pietsch
U16 Boys Cowling - Div 1
Coach - Jake Cowling
Team Manager - TBC
Jaymes Crees
Kale Gibson
Oliver Beaumont
Harrison Mazzella
Braedan Meka
Jordan O'Neill
Beau Presley
Campbell Steigenberger
U16 Boys Dedman - Div 2
Coach - Nate Dedman
Team Manager - TBC
Ryan Brown
Kaleb Caraffa
Taije Fitzsimmons
Jasper Heenan
Jake Huddleston
Isaac Johnston
Bailey Leask
Corey Pike
U18 Boys
Coach - Lisa Callum
Cody Carrafa
Austin Garcia
Josh Evans
Michael Ryan
Jaxon Thomas
Flloyd Vincitorio
Nikolas Vittorio
Jakob Zausa