Hatherleigh Football Club Trophy Winners 2010
|
|
space
|
|
|
A Grade
|
|
|
TR Skeer Medal
|
Donated by Peter Skeer & Family |
Mat Faulkner
|
Runner Up Best & Fairest
|
Donated by Seebohm Sports Store |
Tylah Saunders & Brett Sneath
|
Nigel Brooks Memorial Most Consistent |
Donated by HFC
|
Mat Faulkner |
Best Team Man
|
Donated by Dennis Manhood
|
Dale Fabris
|
Most Improved
|
Donated by Drew Pegler
|
Saxon Ellis
|
Best First Year Player
|
Donated by Craig Skeer
|
Matt Fabris
|
Leading Club Goal Kicker
|
Donated by Ray Blum
|
David Green
|
Coaches Trophy
|
Donated by Mat Faulkner
|
Robbie Bateman
|
space |
|
|
Reserves |
|
|
Watson Family Medal
|
Donated by Graham & Roger Watson
|
Luke Haines
|
Runner Up Best & Fairest
|
Donated by the Hamilton Family
|
Shane Lambert & Darren Paul
|
Most Consistent
|
Donated by Fosters Foodland
|
Tom Motley
|
Most Improved
|
Donated by Southend General Store
|
Justin Winter
|
Steve Irvine Memorial Best Team Man
|
Donated by Tom & Jill Irvine
|
Matt Nettle
|
Leading Goal Kicker
|
Donated by Con Fitzgerald
|
Jarryd Finch
|
space |
|
|
Senior Colts
|
|
|
Thompson Medal
|
Donated by Alan Thompson
|
Cameron Slape
|
Runner Up Best & Fairest
|
Donated by Loveday Auto Repairs
|
Sam Telfer
|
Most Improved
|
Donated by GR Nilsson
|
Fergus Slape
|
Best Team Man
|
Donated by Todd Butler
|
Tom Waring
|
Most Consistent
|
Donated by Hamilton Hately & Assoc.
|
Tom Shulz
|
Coaches Trophy
|
Donated by Kieth Allan
|
Aden Bell
|
space |
|
|
Junior Colts |
|
|
Barry Walker Memorial Medal
|
Donated by Karen Blum
|
Luke Green
|
Runner Up Best & Fairest
|
Donated by Banner Hardware
|
Brett Watson
|
Most Improved
|
Donated by Dwayne Gray
|
Tom Gilbertson
|
Best Team Man
|
Donated by GR Nilsson
|
Brad Wight
|
Best 1st Year Player
|
Donated by Darren Paul
|
James Gilbertson
|
Coaches Trophy
|
Donated by Tim Merrett
|
Rory Whittaker
|
space |
|
|
space |
|
|
Hatherleigh Netball Club Trophy Winners 2010
|
space |
|
|
A Grade
|
|
|
Best & Fairest
|
Keston Tregenza
|
|
Runner Up
|
Lori Wheeldon
|
|
space |
|
|
A Reserve |
|
|
Best & Fairest
|
Kerrie Gray
|
|
Runner Up
|
Sarah Haines
|
|
space |
|
|
B Grade
|
|
|
Best & Fairest
|
Jill Paul
|
|
Runner Up
|
Amber Buhlmann |
|
pace |
|
|
B Reserve
|
|
|
Best & Fairest
|
Staci Faulkner & Hannah Thorpe
|
|
Runner Up
|
Karen Sanders
|
|
space
|
|
|
Senior Consistency Award
|
Keston Tregenza
|
|
space |
|
|
17 & Under
|
|
|
Best & Fairest
|
Georgina Brooks
|
|
Runner Up
|
Tessa Watson
|
|
space |
|
|
15 & Under
|
|
|
Best & Fairest
|
Lauren Walker
|
|
Runner Up
|
Erin Watson
|
|
space |
|
|
13 & Under
|
|
|
Best & Fairest
|
Sarah Allan |
|
Runner Up
|
Emily Nettle
|
|
space |
|
|
Junior Consistency Award
|
Erin Watson
|
|
Last Modified on 21/09/2010 15:12