1969 - 1975
SUMMER 1969/70
SENIORS
MENS A GRADE
Beagle Boys d Roos 46 to 44
MENS B GRADE
Trotters (2) d Panthers 48 to 33
MENS C GRADE
Port MacDonnell d Kongorong 35 to 34
MENS D GRADE
Roos d Postal Institute 27 to 19
WOMENS A GRADE
Roos d Waratah 34 to 30
WOMENS B GRADE
Kongorong d Panthers 23 to 13
WOMENS C GRADE
Beagle Girls d Celtics 19 to 16
JUNIORS
U/18 MEN
Trotters d YMCA 33 to 25
U/16 BOYS
YMCA 2 d Trotters 38 to 23
U/14 BOYS
YMCA d Raiders 46 to 22
U/12 BOYS
Warriors d Bulldogs 15 to 6
U/18 WOMEN
YMCA d Panthers 21 to 15
U/18 WOMEN B
Beagle Girls d Sports Club Holland (Forfeit)
U/16 GIRLS
Panthers d Beagle Girls 23 to 6
U/14 GIRLS
Eagles d Trotters 26 to 15
U/12 GIRLS
Scorpions d Spitfires 17 to 15
WINTER 1970
SENIORS
MENS A GRADE
Panthers d Beagle Boys 33 to 26
MENS B GRADE
Beagle Boys d Roos 29 to 24
MENS C GRADE
Police d Trotters 54 to 29
MENS D GRADE
Waratah d Supremes 24 to 19
WOMENS A GRADE
Roos d Colts 46 to 33
WOMENS B GRADE
Kongorong d Panthers 29 to 28
WOMENS C GRADE
Celtics d SCH 39 to 16
WOMENS D GRADE
Beagle Girls d Sports Club Holland 18 to 17
JUNIORS
U/18 MEN
YMCA d Trotters 1 50 to 21
U/14 BOYS
YMCA d Trotters 34 to 27
U/12 BOYS
YMCA d Bulldogs 19 to 18
U/18 WOMENS A
YMCA d Panthers 38 to 24
U/18 WOMENS B
Panthers d Trotters 21 to 15
U/16 GIRLS
Roos 1 d Caspers 19 to 14
U/14 GIRLS
Eagles d High 2 31 to 29
U/12 GIRLS
Scorpions d Waratah 17 to 16
SUMMER 1970-71
SENIORS
MENS A GRADE
Beagle Boys d Panthers 28 to 27
MENS B GRADE
Roos d Giants 42 to 38
MENS C GRADE
Roos d Tarpeena 36 to 32
MENS D GRADE
Giants d Beagle Boys 50 to 32
WOMENS A GRADE
Roos 26 d Colts 20
WOMENS B GRADE
Panthers d Supremes 61 to 25
WOMENS C GRADE
Kalangadoo d Roos 34 to 24
WOMENS D GRADE
Waratah d Penguins 31 to 26
JUNIORS
U/18 MEN
Panthers d Giants 29 to 19
U/16 BOYS
YMCA d Roos 58 to 9
U/14 BOYS
YMCA d Raiders 19 to 15
U/12 BOYS
YMCA d Roos 24 to 17
U/18 WOMENS A
Panthers d Beagle Girls 19 to 15
U/18 WOMENS B
Kongorong d Roos 18 to 17
U/16 GIRLS
Caspers d Trotters 1 35 to 26
U/14 GIRLS
Beagle Girls d Caspers 27 to 14
U/12 GIRLS
Trotters d Firecats 17 to 14
WINTER 1971
SENIORS
MENS A GRADE
Trotters/Waratah d Panthers 39 to 35
MENS B GRADE
Beagle Boys d Giants 45 to 34
MENS C GRADE
Tarpeena d Penola 75 to 61
MENS D GRADE
PEXA D Trotters/Waratah 47 to 45
WOMENS A GRADE
Colts d Beagle Girls 35 to 34
WOMENS B GRADE
Beagle Girls d Panthers 33 to 30
WOMENS C GRADE
Penola d Beagle Girls 51 to 36
WOMENS D GRADE
Rebels d Supremes 40 to 16
JUNIORS
U/18 MEN
Panthers d Giants 51 to 21
U/16 BOYS
YMCA d Trotters/Waratah 81 to 4
U/14 BOYS
YMCA d Trotters Waratah 20 to 0
U/12 BOYS
YMCA d Roos 32 to 5
U/18 WOMEN A
Panthers d Beagle Girls 26 to 22
U/18 WOMEN B
YMCA d Beagle Girls 1 42 to 22
U/16 GIRLS
Trotters/Waratah d Caspers 35 to 19
U/14 GIRLS
Caspers d Beagle Girls (Spitfires) 13 to 10
U/12 GIRLS
Roos d YMCA 17 to 13
SUMMER 1971-72
SENIORS
MENS A GRADE
Giants d Roos 45 to 43
MENS B GRADE
Panthers d Police 26 to 23
MENS C GRADE
Giants d Roos 27 to 20
MENS D GRADE
Giants d panthers 29 to 10
WOMENS A GRADE
Panthers 33 d Roos 30
WOMENS B GRADE
Panthers d Kongorong 19 to 18
WOMENS C GRADE
Panthers d Beagle Girls 26 to 22
WOMENS D GRADE
Sandpipers d Beagle Girls 21 to 7
JUNIORS
U/18 MEN
YMCA d Waratah 31 to 16
U/16 MEN
YMCA d Beagle Boys 22 to 17
U/14 BOYS
YMCA d Panthers 48 to 23
U/12 BOYS
YMCA d Roos 2 10 to 9
U/18 WOMEN A
Panthers d YMCA 28 to 20
U/18 WOMENS B
Rebels d Beagle Girls 2 20 to 18
U/16 GIRLS
Spitfires d Waratah 26 to 10
U/14 GIRLS
Beagle Girls d Eagles 12 to 7
U/12 GIRLS
YMCA d Trotters/Waratah 30 to 8
WINTER 1972
SENIORS
MENS A GRADE
Panthers d Beagle Boys 31 to 25
MENS B GRADE
Panthers 30 d Tarpeena 26
MENS C GRADE
Panthers d Giants 31 to 27
MENS D GRADE’
Movers d Tarpeena 27 to 20
WOMENS A GRADE
YMCA d Beagle Girls 37 to 32
WOMENS B GRADE
Millicent d Panthers 18 to 16
WOMENS C GRADE
Beagle Girls d Panthers 21 to 20
WOMENS D GRADE
Movers d Playmates 31 to 29
JUNIORS
U/18 MEN
YMCA d Panthers 51 to 22
A Paxford, P Mann, C Geeves, B Knight, D Bruhn, D Lock, M Devries, G Burke
U/16 BOYS
YMCA d Waratah 32 to 15
A Lee, P Davis, A Wischi, D Hancock, C Lock, R Miller, W Paxford, G Clarke
U/14 BOYS
Panthers d Waratah 25 to 15
M Allen, K Rowett, D Hein, S Parish, B McKenzie, J Allen, S Allen
U/12 BOYS
YMCA Green d Beagle Boys Raiders 14 to 5
P Wischi, P Tepper, R Adair, D Maddocks, S Hoare, B McLean, S Hodgson, A Barelds
U/18 WOMEN DIV 1
Beagle Girsl d Waratah 47 to 16
J Sparrow, C Medhurst, D Collins, G Pettingill, H Dale, D Shelton, S Norman, D Shelton, D Jones
U/18 WOMEN DIV 2
Beagle Girls d Sandpipers 24 to 21
T O’Connor, A O’Connor, P O’Connor, K Lennon, S Cox, G Pettingill, M Sims,
U/16 GIRLS
Grant High d MGHS White 34 to 16
J Olle, K Atkinson, P Wayth, S Grant, J Sparrow, D Shelton, S Larcombe, J McKay, Deb Shelton
U/14 GIRLS
Beagle Girls Spitfires d Roos 18 to 12
S Grant, L Waythe, L Atkinson, S Butler, S Gill, R Haywood, J Rothall
U/12 GIRLS
YMCA d Panthers 18 to 5
D Price, A Gumster, M Lock, K Clarke, S Hogg, K Bruins, C Jeffryes, W Clarke, L Larcombe
SUMMER 1972-73
SENIORS
MENS A GRADE
Panthers d Giants 36 to 31
MENS B GRADE
Penola d Giants 50 to 45
MENS C GRADE GROUP 1
Giants d Sandpipers 54 to 38
MENS C GRADE GROUP 2
Kongorong d Roos 34 to 31
MENS D GRADE
Giants d Glencoe 52 to 22
WOMENS A GRADE
Panthers d YMCA 46 to 27
WOMENS B GRADE
Bobbies d Beagle Girls 41 to 40
WOMENS C GRADE
Roosters d Giants 42 to 37
WOMENS D GRADE 1
Panthers d Drifters 22 to 17
WOMENS D GRADE 2
Giants d Playmates 29 to 22
JUNIORS
U/18 MEN
YMCA d Beagle Boys 61 to 42
D Bruhn, D Lock, A Lee, R Miller, D Hancock, G Bourke, P Davis, G Clarke, C Lock
U/16 BOYS
YMCA d Panthers 32 to 27
C Lock, T Bruhn, W Paxford, D Edwards, A Wischi, Gary Clarke, S Miller, D Lee
U/14 BOYS
Roos Moorak d Beagle Boys 30 to 28
A Yeates, T Yeates, M Yeates, K Moyle, K Johnson, B Patterson, C Henke, B Henke, A Agoston
U/12 BOYS
YMCA Green d YMCA Gold 21 to 22
Greg Clarke, P Stonehouse, P Wischi, C Kuring, M Leaker, S Moore, D Umpherston, H Kobes, P Lattin
U/18 WOMEN DIV 1
Waratah d Beagle Girls 40 to 34
K Uthenwoldt, D Flett, L McKenzie, M Douglas, M Simms, D Donovan, H Attiwell, K Smith
U/18 WOMEN DIV 2
Sandpipers d Roos 38 to 26
C Perryman, L Hanel, A Perryman, M Healey, D Dwyer, C Guy, K Vonstanke, K Black
U/16 GIRLS
Grant High d MGHS White 15 to 13
D Shelton, J Sparrow, Grant, O’Dine, S Larcombe, K Tricker, S Doman
U/14 GIRLS
Beagle Girls Spitfires d YMCA 11 to 6
R Haywood, J Rothall, S Butler, L Atkinson, S Grant, L Waythe
U/12 GIRLS
YMCA Green d YMCA Gold 19 to 8
A Gumster, K Lamb, D Price, K Clarke, L Larcombe, L Walters, M Gumster, M Lock
WINTER 1973
SENIORS
MENS A GRADE
Panthers d Beagle Boys 66 to 44
S Coleman, R Crafter, B Hammer, B Milstead, B Bruning, P Creek, I Main
MENS B GRADE
Tarpeena d Panthers 24 to 18
MENS C GRADE
Giants d Federals 27 to 16
R Hazelwood, G Johnson, R Nulty, M Slattery, S Kirkride, C Wilkinson
MENS D GRADE
Postal Institute d Roos 26 to 24
S Ferguson, M Thomasson, D Schulz, S Inkster, P Riches, J Phelps
MENS E GRADE
Glencoe d Italo Aust 21 to 18
J Gosden, I Peacock, F Hill, G Gosden, J Dowdell
U/18 MEN
Waratah d Panthers 57 to 25
W Davis, T Wilson, D Taylor, P Trembath, C Craig, R Jakatavicius, P Brooksby, G Brooksby
WOMENS A GRADE
Beagle Girls d Roos 40 to 20
S Norman, Donna Shelton, K Atkinson, L Atkinson, H Creek, D Collins, J Leaver
WOMENS B GRADE
Panthers d Beagle Girls 56 to 16
M Elliott, R Coleman, H Coombe, G Hill, G Lindeman, M Ryan
WOMENS C GRADE
North d Tigers Playmates 31 to 24
P Hein, C Childs, H Neilson, L Adams, P Mulraney, D Gladman, P Bawden, M Wilson, R Case
WOMENS D GRADE
Sandpipers d Panthers 27 to 25
C Guy, T Allen, J Vonstanke, L Sorrell, S Blackwell, C Vonstanke, L O’Meara
WOMENS E GRADE
Kalangadoo d Tarpeena 19 to 18
M Peglar, M Maloney, B VonDuve, K Waugh, J Widdison, A Dethmore, K Huppatz, H Lehman
WOMENS F GRADE
Sandpipers d Robins 22 to 3
C Perryman, A Perryman, K VonStanke, C Tonkin, M Healy, H VonStanke, A Howe , L Hanel
U/18 WOMEN A
Beagle Girls d Waratah 40 to 29
S Norman, D Shelton, L Atkinson, D Jones, D Collins
JUNIORS
UNDER 16 BOYS
YMCA d Waratah 31 to 30
C Lock, A Wischi, T Bruhn, W Paxford, G Clarke, D Lee, D Edwards, G Hanel
UNDER 14 BOYS
YMCA Green d YMCA Gold 37 to 7
G Clark, H Kobes, M Leaker, P Stonehouse, C Kuring, P Lattin, D Umpherston, P Wischi
UNDER 12 BOYS
YMCA Gold d YMCA Green 29 to 18
G McCormick, A Knight, G Savage, D Hazel, R Gordon, D Walters, M Perkins, R McCormick
UNDER 16 GIRLS
Beagle Girls d MGHS 52 to 26
J Sparrow, S Doman, D Shelton, S Larcombe, L Atkinson, S Grant, J Johnston
UNDER 14 GIRLS
YMCA d Beagle Girls 32 to 10
J Maddocks, H Gordon, L Oaten, M McMgregor, C Jeffries, S Hogg, D Dowling, W Clarke, K Tricker
UNDER 12 GIRLS
YMCA Gold d YMCA Green 25 to 24
V Sims, E Wischi, J Judd, W Keeves, J Hobbs, R Wischi, V Ballis, D Norman
SUMMER 1973-74
SENIORS
MENS A GRADE
Panthers d YMCA 53 to 44
B Milstead, B Brown, B Hammer, C Elliott, I Main, R Crafter, B Bowering
MENS B GRADE
Giants d Panthers 28 to 26
D Rothall, J Arthur, I Medhurst, I Muller, P Sims, R Southee, B Rothall, M Slattery, T Kennewell
MENS C GRADE
Panthers d Giants 25 to 17
R Frost, M Allen, J Allen, K Rowett, D Uthenwoldt, D Whan, B McKenzie
MENS D GRADE
Giants d Glencoe 24 to 18
S Rothall, P Whitehead, C Meyers, C Wilkinson, L McKinnon, G Sims, R Bussenschut
MENS E GRADE
Waratah d Giants 23 to 22
K McLean, K Janeway, A Holmes, J Janeway, P Holmes, P Brooksby, G Brooksby, D Smith
U/20 MEN
YMCA Green d Panthers 33 to 30
D Lee, a Lee, D Hancock, R Adair, D Lock, D Bruhn, R Miller, P Davis, Gordon Clark
WOMENS A GRADE
Panthers d Roos 39 to 31
G Hill, J McKay, R Coleman,
J Healey, D Facey, M Elliott, V Jucius, L Kent, J Robinson, J McAdam, L Gibson
WOMENS B GRADE
Sandpipers d Beagle Boys 28 to 25
P McQuade, J Lampe, M Ashby, M Gordon, W Gordon, N Chant, P Bawden, J Muller
WOMENS C GRADE
Waratah d Tigers 24 to 18
C Clarke, J Douglas, J McCarthy, A Uthenwoldt, J Gabell, H Brougham, M Muller, J Waters
WOMENS D GRADE
Glencoe d Beagle Boys 29 to 25
F Doody, C Poulton, W Poulton, M Davies, D Martin, C Martin
WOMENS E GRADE
FJ’s d Roos 48 to 28
L Bartholomew, D Kurzman, J Pratt, L Allen, V Pratt, C Baudinette, P Lacey
WOMENS F GRADE
Giants d FJ’s 39 to 21
H Richards, B Pannell, B Howard, J Johnson, K Milstead, W Carrison, J Muller, J Redford, C Smith, J Howard
U/18 WOMEN
YMCA Green d Sandpipers 29 to 27
J McCormick, J Maddocks, W Clarke, K Tricker, M Walters, M McGregor, H Gordon, R Haywood, L Oaten
JUNIORS
U/16 BOYS
Panthers d YMCA 29 to 22
U/14 BOYS
YMCA d Beagle Boys 29 to 22
U/12 BOYS
YMCA d Roos Red 14 to 12
U/16 GIRLS
YMCA d Tarpeena 47 to 6
U/14 GIRLS
Grant High d Tigers Black 26 to 16
U/12 GIRLS
YMCA Green d YMCA Gold 23 to 16
WINTER 1974
SENIORS
MENS A GRADE
Panthers d Beagle Boys 53 to 46
B Hammer, I Main, B Brown, B Milstead, P Creek, R Crafter, K Rowett, J Allen, B Bowering
MENS B GRADE
Panthers d Giants 38 to 37
D Uthenwoldt, R Frost, C Coutts, D Crafter, K Rowett, F Kaiser, D Whan, G Finnis
MENS C GRADE
Sandpipers d KoolKats 30 to 26
T Norman, L VonStanke, C VonStanke, L Bawden, E Allen, B Ashby, T Koopmen
MENS D GRADE
Tarpeena d Roos 26 to 21
R Branch, K Branch, K Branch, G Pitt, J Stapleton, L Balnaves, L Cram
MENS E GRADE
FJ’s d Kool Kats 34 to 20
L Childs, T Kenney, A Wilson, M Cowper, R Marshall, M Robinson, A Morgan, D Morgan, I Haberfield
U/20 MEN
YMCA Green d Waratah 26 to 25
W Paxford, G Clarke, G Clark, R Miller, C Lock, D Hancock, P Davis, D Lee
U/16 BOYS
Panthers d YMCA 32 to 22
M Allen, B McKenzie, J Allen, S Allen, M Adams, D Uthenwoldt, A Veerdonk, N Aston, G Meldrum
WOMENS A GRADE
Roos d Panthers 36 to 24
C Gould, J Douglas, G Snook, K Klimas, M Marrett, M Burczyk, M Hort, D Clark
WOMENS B GRADE
KoolKats d Beagle Girls 19 to 17
S Sakkers, C Moon, Y VandeBerg, F Doody, J Russell, J Davoren, M Farrelly
WOMENS C GRADE
Tigers d YMCA 27 to 21
D Gladman, J Wilson, S Blackall, P Thompson, L Winter, N Jennings, H Nielson, C Sullivan, R Balnaves, D Burston
WOMENS D GRADE
Panthers d Giants 26 to 8
K Norman, H Aslin, A Brill, P Snelgrove, J Coutts, J Hammer, E Pettingill, B Gertners
WOMENS E GRADE
Giants d Tigers 21 to 18
P Davis, H Bauin, S Tye, B Bruhn, L Macleod, R Button, F Easton, K Bruhn, S Mulraney
WOMENS F GRADE
Tarpeena d YMCA 31 to 21
H Hateley, L Hateley, P Swan, N Dalton, K Little, D Layley, J Wilkinson, W James
U/18 WOMEN
Beagle Girls d YMCA Green 26 to 19
D Johnson, J Kilsby, J Sparrow, D Shelton, S Adair, L Atkinson, M Barelds
U/16 GIRLS
Roos d Tigers 24 to 11
K Black, E Wilson, S Stevenson, R Young, J Enderl, J Butler, K Stevenson, C Guy
JUNIORS
U/10 BOYS
Roos d YMCA 15 to 4
D Mansell, D Bruhn, A Bruhn, J Simpson, W Kennedy, P Bruning, P Bruhn, D McGregor
U/11 BOYS
Beagle Boys Cyclones d Beagle Boys Demons 18 to 6
G Ditcham, S Jones, J Olds, G McLeod, B McCormick, B Hutchesson, S Struthers, A Richardson
U/12 BOYS
Panthers d YMCA 20 to 18
R Jordon, M Kasparian, N Moody, D Merrett, R Dahl, R Hohnson
U/14 BOYS
Beagle Boys d YMCA Green 37 to 15
J Pulford, K Giddings, K Gillespie, I Hanel, G Naismith, C Davis, R Stuchberry, M Struthers
U/10 GIRLS
Beagle Girls Scorpions d Roos 8 to 4
M Butler, L VanderLinden, L McLeod, S Nicholls, R Lacey, H Allnutt, V Perkins
U/12 GIRLS
YMCA d YMCA U/11 23 to 6
M Gumster, M Hastings, C Fraser, S Hazel, M Kaiser, K Lamb, R Wischi
U/14 GIRLS
YMCA Green d YMCA Gold 30 to 26
A Gumster, S Allen, S Hogg, S Abbott, L Larcombe, M Lock, M McDonald, J Hobbs, V Sims, J McGregor
U/16 GIRLS
YMCA d Waratah 41 to 12
H Gordon, J Rothall, J Maddocks, R Haywood, A Chesson, W Clarke, S Butler
SUMMER 1974-75
SENIORS
MENS A GRADE
Waratah d Panthers 55 to 48
J Jakutavicius, P Brooksby, T Wilson, M Stratford, G Greenwood, G Brooksby, P Scanlon, D Harrap, C Craig, D Taylor
MENS B GRADE
Panthers d Beagle Boys 32 to 24
K Rowett, C Coutts, D Uthenwoldt, M Allen, J Allen, D Crafter, B Hammer
MENS C GRADE
Roos d Tigers 27 to 22
P McKenzie, S Moore, M Donovan, D White, D Stratman, D Patzel, R Norman, P Height, K Medhurst, J Yeates
MENS D GRADE
Sandpipers d Tigers 21 to 18
E Habner, A Perryman, I VonStanke, P VonSTanke, R Ladlow, L Cutting, R Lawson, G Howard
MENS E GRADE
Giants d Roos 21 to 17
P Elliott, I Foster, B Grist, G Johnson, T Brooksby, C Altorfer, D Bruhn, J Staker, G Tobin, D Case
U/20 MEN
Waratah d Panthers 45 to 31
G Brooksby, D Taylor, T Wilson, C Craig, N Butler, S Kenny, F Jenner, P Brooksby, P Holmes
U/16 BOYS
Roos d Beagle Boys 20 to 18
P Jordan, P Edwards, M Yeates, P Sheehan, S Nobbs, R White, K Medhurst, M Kennedy, C Neave, A Harris, A Kennedy, J Kasparian
WOMENS A GRADE
Roos d Panthers 30 to 28
C Gould, G Snook, M Marrett, K O’Malley, J Douglas, L McKenzie, D Clark, M Jenner, K Black, C Guy
WOMENS B GRADE
Kool Kats d Beagle Girls 34 to 24
V Priddle, F Doody, F Cusack, C Moon, C Peacock, F Younghusband
WOMENS C GRADE
Beagle Girls d FJ’s 24 to 18
B Hopgood, G Watson, D Jones, A Jones, R Frost, A Hopgood, J Leaver, A Winterfield, H Winterfield
WOMENS D GRADE
Panthers d Beagle Girls 31 to 27
A Brill, B Gertners, K Povey, J Hammer, H Aslin, J Coutts, K Norman, E Pettingill
WOMENS E GRADE
Roos d Giants 28 to 13
K Sheehan, S Cutting, R Tagliati, M Manca, A Uthenwoldt, B Moore, J Blackwell, L Courbois, B Lapins, L Stanton
WOMENS F GRADE
Tarpeena d YMCA 30 TO 28
H Hately, L Hately, N Dalton, K Little, P Swan, P Davis, J Pannell, D Layley
U/18 WOMEN
YMCA Green d Roos Red 22 to 20
H Gordon, K Clarke, J Maddocks, W Clarke, A Gumster, R Haywood, S Butler, J McGregor, M McDonald
U/16 GIRLS
YMCAGreen d YMCA Gold 31 to 29
J McGregor, H Thiele, H Gordon, J Maddocks, K Clarke, S Allen, W Clarke, S Butler
JUNIORS
U/10 BOYS
Roos d YMCA 12 to 2
A McKenzie, D Bruhn, A Bruhn, C Neave, D Mansell, W Mansell, P Douglas, P Bruning, R Harrap, M Holmes, P Tremelling
U/12 BOYS
YMCA Green d Roos 14 to 12
G Savige, G Judd, P Judd, A Harvey, P Baggio, B Vandepeer, C Golding, S Miller
U/14 BOYS
YMCA Gold d Roos Blue 22 to 19
R Gordon, G McCormick, R McCormick, A Knight, D Hazel, S Hodgson, N Shelton
U/10 GIRLS
Roos d YMCA 5 to 2
M Kingdon, D Buttle, T Walsgott, S McKay, L Sutton, M Burrows, K Walsgott, L Butchart
U/12 GIRLS
YMCA d Panthers 38 to 10
M Hastings, J Osmond, D Watt, A Wright, B Pannell, K Norman, J Norman, L McFarlane, J Aston, E Jackway
U/14 GIRLS
YMCA Green d Roos 51 to 19
M Lock, A Gumster, V Sims, M Gumster, C Frazer, M Bowd, M McDonald, R Wischi
WINTER 1975
SENIORS
MENS A GRADE
YMCA d Panthers 63 to 52
K Burd, D Romain, C Lock, D Hancock, G Clarke, A Wischi, A Paxford, G Butterfield, Dennis Lock
MENS B GRADE
Panthers d Tigers 71 to 21
B Hammer, K Rowett, D Uthenwoldt, F Kaiser, M Allen, C Coutts, J Allen, B Brown
MENS C GRADE
Roos d Tarpeena 30 to 21
G Maddern, C Yeates, M Berresford, D Maloney, K Brown, A Stienert, P Cummins, J Thompson, R Robran, R Griffen
MENS D GRADE
Roos d Bulldogs Red 29 to 22
J Douglas, K Butler, R Croker, T Crowe, J Wallace, I Perryman, G Garrod, D Gearing, R Arnold,
U/20 MEN
Waratah d Panthers 46 to 41
T Wilson, G Brooksby, P Brooksby, D Taylor, P Holmes, N Butler, F Jenner, C Craig, D Smith
U/16 BOYS
Roos d YMCA Green 22 to 12
M Kennedy, A Kennedy, C Neave, A Harris, M Yeates, J Kasparian, S Nobbs, K Medhurst, R White
WOMENS A GRADE
Panthers d Roos 41 to 36
D Facey, V Jucius, H Coombe, J Robinson, L Kent, M Brookes, K Uthenwoldt, W Clarke, J Watts, V Howell
WOMENS B GRADE
Panthers d Bulldogs 31 to 27
K Uthenwoldt, M Brookes, W Clarke, V Howell, J Marks, L Wilkinson, J Hamilton, J Watts
WOMENS C GRADE
Panthers d Bulldogs 34 to 32
D Lock, M Ryan, J Irby, G Hill, E Pettingill, S Frost, S Wilkinson
WOMENS D GRADE
Panthers d Roos 41 to 20
E Dally, C Warneke, J Coutts, H Aslin, K Norman, C Heinrich, A Brill
WOMENS E GRADE
Tarpeena d Giants 37 to 27
K Little, N Thomson, L Davidson, H Hateley, K Cram, L Hateley
U/18 WOMEN
YMCA d Beagle Girls 38 to 37
J Maddocks, R Haywood, A Gumster, C Norman, S Butler, H Gordon, M Friswell, H Best
U/16 GIRLS
Panthers d YMCA Green 46 to 10
K Gordon, E Preece, V Howell, S Wilkinson, J Taylor, J Bond, W Clarke, J Watts, H Carraill, M Howell
JUNIORS
UNDER 14 BOYS
Beagle Boys d YMCA Gold 35 to 30
G Widdison, G Peake, R Naismith, D Plunkett, R Johnston, D Ferguson, B McCormick
UNDER 12 BOYS
Roos d YMCA 29 to 17
D McGregor, A Flett, W Kennedy, R Jordan, P Bruhn, D Helsham, P Watson, B Nilsson
UNDER 10 BOYS
Roos d Beagle Boys 9 to 5
A Bruhn, D Bruhn, P Douglas, D Mansell, W Mansell, A McKenzie, M Holmes, C Neave, R Harrap
UNDER 14 GIRLS
YMCA d Roos 37 to 27
K Norman, D Price, Marie Gumster, M Hastings, R Wischi, E Wischi, K Clarke, D Norman, M McDonald, M Lock, G Harriott
UNDER 12 GIRLS
Panthers Gold d Beagle Girls 17 to 16
T Edwards, K Schloithe, J Snell, J Burton, M Burton, M Brown, L Stafford , T Gordon
UNDER 10 GIRLS
Roos d Beagle Girls 11 to 8
S McKay, M Burrows, S Pretty, M Lane, A Crouch, L Sutton, K Walsgott, T Walsgott, M Kingdon