Warrnambool & District Football Netball League
Home Page
Club Websites
Login Membership
League
League Contacts
Life Members
Life Member Profiles
League Calendar
Venues
Fixtures/Results
Football Fixtures/Results
Netball Fixture & Results
Clearances
Football
Football Documents
Competition By-Laws
Area Agreements & Forms
WDFNL Constiution
Best & Fairest
Seniors
Reserves
U17.5s
U14 1/2s
Goal Kickers
Seniors
Reserves
U17.5s
U14 1/2s
Premiers
Seniors
Reserves
U17.5s
U14 1/2s
Club Championship
Travelscene Award
300 Senior Games
Interleague
Junior Interleague
Netball
2021 Netball Victoria Membership
Access
Netball Game Statistics
Links
Netball Documents
Netball By-Laws
Document Templates
Best & Fairest
A Grade
A Reserve
B Grade
17& Under
15 & Under
13 & Under
Premiers
A Grade
A Reserve
B Grade
17 & Under
15 & Under
15 & Under Res
13 & Under
Representative Teams
NV Ass Championships
Regional State League
Interleague Teams
1994
2005
2006
News
Photo Gallery
▼ More Menus
Website Links
Member Profile
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Warrnambool & District Football Netball League
U17.5s
Under 17.5 Goal Kickers
Under 18s
1974
Terry Hodgetts
Russells Creek
73
1975
B Chambers
Country
76
1976
Tim Jackway
Dennington
73
1977
Tim Jackway
Dennington
40
1978
Malcolm Farmer
South Rovers
?
1979
1980
Brian Nash
South Rovers
44
1981
David Kelly
Old Collegians
40
1982
Mark Primmer
Old Collegians
53
1983
W Dalton
Dennington
49
1984
Peter Cross
East Warrnambool
46
1985
Rodney Ryan
Old Collegians
103
1986
M Walsh
Dennington
43
1987
Graham Cameron
Russells Creek
53
1988
David Hughes
Old Collegians
41
1989
Chris Wolff
East Warrnambool
56
1990
Glen Denning
Russells Creek
45
1991
Jade Burns
Old Collegians
51
1992
Daniel Livingstone
Russells Creek
65
1993
Frank Matthews
Old Collegians
68
1994
Daniel Aiken
Old Collegians
57
1995
Chris Madden
Merrivale
40
1996
Dale Wilson
East Warrnambool
52
1997
Justin Grauer
Merrivale
47
1998
Nathan Nuske
Merrivale
42
1999
Joshua Barber
East Warrnambool
25
Under 17s
2000
Xavier Tieppo
South Rover/Old Collegians
45
2001
Matt Lenehan
Allansford
61
2002
Bradley Clapp
South Rovers
55
2003
Hugh Saunders
East Warrnambool
40
2004
Nathan Eccles
Merrivale
35
2005
Nathan Eccles
Merrivale
58
2006
Ben Cunnington
Timboon Demons
59
2007
Bradley Fortune
Panmure
82
2008
Marcus Hickey
Timboon Demons
57
2009
Benjamin McIver
Old Collegians
103
2010
Jayden Bourke
South Rovers
52
2011
Nathan Krepp
South Rovers
61
2012
Joshua Campbell
South Rovers
78
Under 17.5
2013
Timothy Welsh
Allansford
68
2014
Joshua Britton
Merrivale
76
2015
William McPhee
Russells Creek
101
2016
Brayden Hawkes
South Rovers
46
2017
Bayley McGowan
Old Collegians
70
2018
Bayley McGowan
Old Collegians
70
2019
Ryley Hutchins
Kolora Noorat
48
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started