MID GIPPSLAND FOOTBALL NETBALL LEAGUE
Home Page
Fixtures/Results
About Us
Contact Details
Executive Committee
Netball Sub Committee
Meeting dates
Clearances
Administration
Area Agreements
Codes of Conduct / Child Safety
Constitution & ByLaws
Documents & Forms
Draws
Junior Development Officer
Match Day & Weekly Info
Policies & Guidelines
SportsTG Webinars
TRIBUNAL
History
History of the League
Office Bearers
Hall Of Fame
Hall of Fame Members
Hall of Fame Criteria
Life Members
Premiers
Senior Premiers
Reserves Premiers
Thirds Premiers
Fourths Premiers
Best & Fairest
Senior Best & Fairest
Reserves Best & Fairest
Thirds Best & Fairest
Fourths Best & Fairest
Best & Fairest Voting
MGFL Team of the Year
2011
2012
2013
2014
2016
2017
2018
2019
2021
Links
Clubs
Club Websites
Sponsors
Sponsor Information
Sponsor List
▼ More Menus
Photo Gallery
Sign in to SportsTG
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Mid Gippsland Football Netball League
Fourths Best & Fairest
Ray Robbins Award
1970
Ray Swenson
Trafalgar
1971
Chris Lovison
Yallourn North
1972
Mark Farmer
Trafalgar
1973
Dale Foster
Hazelwood Churchill
1974
Glenn Elliott
Newborough
1975
Steven Cording
Hazelwood Churchill
1976
Doug Gunn
Thorpdale
Gary Jacobs
Mirboo North
1977
Chris Shiels
Mirboo North
1978
Craig Mapperson
Morwell East
1979
Robert Cook
Hazelwood Churchill
1980
Robert Densley
Mirboo North
1981
Peter Malady
Trafalgar
1982
Ian Heesom
Yinnar
1983
Brian Leys
Trafalgar
1984
Jamie Mullen
Hill End
1985
Stuart Forsyth
Thorpdale
1986
Paul Giardina
Mirboo North
1987
Cory Dobson
Yallourn Yallourn North
Ben Poole
Thorpdale
1988
Peter Majstorovic
Yallourn Yallourn North
1989
Danny Morgan
Boolarra
1990
Brad Michie
Newborough
David Woodall
Thorpdale
1991
Lee Orchard
Yinnar
1992
Marc Cheffers
Yinnar
1993
Anthony Magnuson
Newborough
Andrew Kennedy
Yallourn Yallourn North
1994
Charles Wood
Morwell East
Terry Smedley
Thorpdale
1995
Mark Stock
Yarragon
1996
Devin Byrne Murray
Hill End
1997
Tony Neville
Morwell East
1998
Robert McPherson
Trafalgar
Adam Miller
Newborough
1999
Michael Chapman
Thorpdale
David Smith
Newborough
Lennie Chila
Mirboo North
2000
Lennie Chila
Mirboo North
2001
Michael Nash
Mirboo North
2002
Michael Cleaver
Boolarra
2003
Michael Cleaver
Boolarra
2004
Nicholas Johnston
Yinnar
2005
Nicholas Johnston
Yinnar
2006
Michael Farrell
Trafalgar
2007
Mason Lont
Yinnar
2008
Troy Oakley
Thorpdale
2009
Alex Tatterson
Yinnar
2010
Simon Noy
Hill End
2011
Joshua Keyhoe
Newborough
2012
Liam Axford
Yarragon
2013
Kane O'Connell
Thorpdale
2014
Hudson Kerr
Yinnar
2015
Jack Hudson
Hill End
2016
Rory Peter
Mirboo North
2017
Bayley Paul
Hill End
2018
Patrick Carte
Morwell East
Bayley Paul
Hill End
2019
Zak Mifsud
Yallourn Yallourn North
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started