Hampden Football Netball League
Home
The League
League Executive
News
Noticeboard
Venues
League History
Life Members
Fixtures/Results
Football Results
Netball Results
2021 Junior Draw
2021 Senior Draw
HFNL By-Laws
Clearances
Area Agreement Permits
League History
Premierships
Senior Football
Reserve Football
Under 18 Football
Open & A Grade Netball
Div 1 & A1 Netball
Div 2 & A2 Netball
Div 3
17 & Under
15 & Under
13 & Under
Best & Fairests
Football
Maskell Medal
Lew Kelly Medal
Judd Cup
Netball
Open & A Grade
Div 1 & A1
Div 2 & A2
17 & Under
15 & Under
13 & Under
Leading Goal Kicker
Senior Football
Reserve Football
Under 18 Football
MVP
Football MVP
Netball MVP
Rising Star
Football Rising Star
Netball Rising Star
Club Championship
Football Team of the Year
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
2001
2000
Netball Team of the Year
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Heritage Games
Camperdown vs Cobden
History
Koroit vs Port Fairy
History
South Warrnambool vs Warrnambool
History
North Warrnambool Eagles vs Terang Mortlake
History
Best Interleague Player
Senior Football
Under 18 Football
Club Websites
HFNL Juniors
History
Contacts
Honour Board
Football
Netball
Life Members
Best & Fairest
Football
Under 16's
Under 14's
Netball
16 & Under
14 & Under
Premiers
Football
Under 16's
Under 14's
Netball
16 & Under
14 & Under
Sponsor Information
Login to SP Passport
Member Profile
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Hampden Football Netball League
Open & A Grade
Player
Club
1987
Val Sanford
Mortlake
1988
Michelle Green
South Warrnambool
1989
Narelle Kenna
Mortlake
1990
Michelle Green
South Warrnambool
1991
Dot Jenkins
Mortlake
1992
Tania Longbottom
Mortlake
Tracey Fitzgerald
Camperdown
1993
Rachel Fitzgerald
Port Fairy
1994
Antonia Leishman
Port Fairy
1995
Chris Brody
Warrnambool
Rachel Fitzgerald
Port Fairy
1996
Jacqui Peake
Warrnambool
1997
Kristen Bray
Colac
1998
Kate Dobson
Koroit
1999
Sophie Cole
North Warrnambool Eagles
2000
Jacqui Peake
Warrnambool
2001
Megan McKenzie
Terang
2002
Sophie Cole
Warrnambool
2003
Emma Beks
Warrnambool
2004
Kate Dobson
Koroit
2005
Emma Beks
Warrnambool
2006
Josie Ellerton
Terang Mortlake
2007
Sarah Hearn
Koroit
2008
Emma Beks
Cobden
Elisha Carter
North Warrnambool Eagles
2009
Kate Dobson
Koroit
2010
Jacqui Bowman
Warrnambool
2011
Elisha Carter
North Warrnambool Eagles
2012
Tracey Baker
Camperdown
2013
Lauren Hockley
Portland
2014
Emily Batt
Koroit
2015
Amanda Huf
Hamilton Kangaroos
Jaymie Finch
Camperdown
Open
2016
Carly Watson
Port Fairy
2017
Jessica O'Connor
Koroit
2018
Nadine McNamara
Cobden
Sophie Barr
Cobden
2019
Amy Hammond
Cobden
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started