** BQJBC TEAM ANNOUNCEMENTS **
Ipswich Basketball has had an overwelling number of players attend our BQJBC 2017/18 Rep trials, thank you to all of those players that took part in the trials and we look forward to a great season ahead.
Attached to this announcement are the Rep Fees for the 2017.18 season. Please note this does not include any costs for teams travelling or staying away at State Championships.
PLEASE NOTE: U16 Girls, U14 Girls & U21 Men will be named ASAP.
U12 Boys – TEAM 1
HEAD COACH - Roshan Seth
ASSISTANT COACH - Damien Armanasco
Ashton Nunn
Ethan Crouch
Emerson Hillmann
Hezekiah Niumata
Jamel Keith
Joshua Affleck
Tenaycheous Vui
Tristen Afamasaga
Tyler McDonald
U12 Boys – TEAM 2
HEAD COACH - TBA - looking for parents / applicants CLICK BELOW IF YOU WISH TO HELP THESE PLAYERS OUT
https://form.jotform.co/71937824002858
Benjamin Gillis
Charlie Parkes
Emil Guttenbeil
Jai McGillaray
Jonathan Schickert
Kobi Patrick
Michael Brank
U14 Boys – TEAM 1
HEAD COACH – BENJAMIN DUFFIELD
ASSISTANT COACH – HAMISH HEGVOLD
TEAM MANAGER – ANNETTE BATTENSBY
Coleman Vagana
Ethan Battensby
Jasper Cruz
James Hamilton
Justin Ventic
Luke Laborte
Nathan May
Travis Brown
Walter Brockhurst
Zachary Shegog
RESERVES
Bradley Worboys
Polix Norris
U14 Boys – TEAM 2
COACH – JASMINE GREGORY
Second Coach REQUIRED for this team to be nominated - CLICK BELOW TO HELP THIS TEAM
https://form.jotform.co/71937824002858
Bradley Worboys
Cooper Newman
Isaiah Roi-Rima
Jackson Driemel
Joshua Whimp
Lachlan Ashwell
Polix Norris
Ryan Smith
U16 Boys – TEAM 1
HEAD COACH – JASON RALPH
ASSISTANT COACH – BENJAMIN DUFFIELD
ASSISTANT COACH – MITCHELL POULAIN
Byron Williams
Dashawn Ross-Paiwan
Iuta Felise
Jeremy Brown
Kobe Freeck
Mading Magot
Mitchell Clarkson
Moses Deng
Tyreece Page-Woodbridge
Wani Clement
RESERVES
Matt Choina
Will Willis
U16 Boys – TEAM 2
HEAD COACH – TBA – coach required to nominate team -CLICK BELOW TO HELP THIS TEAM FIND COACHES
ASSISTANT COACH – assistant coach required to nominate team
https://form.jotform.co/71937824002858
Dallas Collins
Deja Roi-Kinna
Jacob McGuigan
James Ketelhohn
Lachaln McNicol
Matt Choma
Rohan Sen
Samuel Togia
Sidney Keith
Siona Halatoafa
RESERVES
Kye Pask
Nui Robertson
U16 Boys – TEAM 3
HEAD COACH – TBA – coach required to nominate team - CLICK BELOW TO HELP THIS TEAM FIND COACHES
ASSISTANT COACH – assistant coach required to nominate team
https://form.jotform.co/71937824002858
Garang Makuol
James Gillis
Joel McDonagh
Kye Pask
Marcello Toderascu
Nui Roberston
Oliver Henry
Samuel Smith
Tokoahu Karaitiana
Tyrese Asiata
RESERVES
Lachlan Ferguson
Tyler Morton
U18 Girls – TEAM 1
HEAD COACH – TERRY LINDEBERG
ASSISTANT COACH – KELSEY MCGILL
TEAM MANAGER – LEE HUGHES
Catherine MacGregor
Catriona Clarkson
Grace Ellis
Grace Hughes
Jorja Bolton
Neferatali Notoa
Paige Harton
Talitha Cox
Jasmine Gardiner
RESERVES
Helena Andrews
Riley McGill
U18 Girls – TEAM 2
HEAD COACH – JAIME McGILL
Helena Andrews
Grace Cludray
Imogen Brett
Lynan Stacpoole
Maddison Dau
Maia Troy
Riley McGill
Rose Cantrall
Tess Haviland
U18 Boys – TEAM 2
HEAD COACH – Scott Smith
ASSISTANT COACH – Roshan Seth
Alex Henry
Brayden Niesler
Chanupa Amarasinghe
Daniel Farraway
Hamish Hegvold
Jacob Luaipou
Jordan Hudspith
Lachlan Smith
Max Banditt
Merrick Small
RESERVES
Kim Joshua Riveral
Zachary Butcher
ANY PLAYERS WANTING COACHES FEEDBACK ON YOUR TRIAL PLEASE CLICK ON THE BELOW LINK
https://form.jotform.co/72081954315860