Honour Boards
NWBU Inc. Honour Board | ||
LIFE MEMBERS | ||
Ben Armstrong (Wynyard) |
2021 | |
Sam Armstrong (Wynyard) | 2021 | |
Alisha Barry (Smithton) | 2021 | |
Keith Bragg (Ulverstone) | 2021 | |
Erin Butler (Latrobe) | 2021 | |
Steve Clarke (Penguin) | 2021 | |
Joe Downs (Penguin) | 2021 | |
Vicki Fagan (Latrobe) | 2021 | |
Katrina Furphy (Smithton) | 2021 | |
Dave Gray (Penguin) | 2021 | |
Nick Haywood (Ulverstone) | 2021 | |
Kim Hodgetts (Burnie) | 2021 | |
Sam Johnstone (Burnie) | 2021 | |
Kellie Jones (Ulverstone) | 2021 | |
Anne Langham (Penguin) | 2021 | |
Mandy Lee Smith (Latrobe) | 2021 | |
Lee McGaffin (Wynyard) | 2021 | |
Scott McGaffin (Wynyard) | 2021 | |
Leigh McInnes (Somerset) | 2021 | |
Jacki Munns (Devonport) | 2021 | |
Ben Murfet (Ulverstone) | 2021 | |
Angela Savage (Devonport) | 2021 | |
Odette Seabourne (Somerset) | 2021 | |
Sean Sherlock (Penguin) | 2021 | |
Matthew Sturzaker (Latrobe) | 2021 | |
Robert Jago (NWBRA) |
2020 | |
Bruce Robinson (Latrobe) |
2019 | |
Shane Hayward (Penguin) | 2018 | |
Sally Keeley (NWBU) | 2017 | |
Martin Parker (NWBRA) | 2017 | |
Cheryl Sutton (Devonport) | 2016 | |
Raelene Salter (Burnie) | 2016 | |
Lyn Lowe (Somerset) | 2015 | |
Graham Hyland (Somerset) | 2015 | |
Scott Knight (Burnie) | 2014 | |
Rosemary Muir (Latrobe) | 2014 | |
Lennice Wilson (Penguin) | 2013 | |
Malcolm Beveridge (Penguin) | 2012 | |
Tony Webb | 2011 | |
Trudy Pearce (Ulverstone | 2011 | |
Kathy Henricks | 2010 | |
Kim Robinson | 2010 | |
Greg Collis (Devonport) | 2009 | |
Owen Robson | 2007 | |
Helen Oakman (Burnie) | 2003 | |
Phil Thomas (Ulverstone) | 2003 | |
Robert Burke (Ulverstone) | 2002 | |
Warren Morris | 2002 | |
Margaret Nothrop | 2001 | |
Robert Franklin (Penguin) | 1999 | |
Colleen Stingle | 1999 | |
Lenna Lynch | Year not listed | |
Graham Kemp | ||
Robbie Thompson | ||
Graeme Brown | ||
John Harrison (Dec) | ||
Warren Butcher | ||
Lou Cox | ||
Gary Davenport | ||
Geoff Lethborg | ||
SERVICE AWARDS | ||
Cathy SHephard (Penguin) | 2019 | |
Annette Parker (Latrobe) | 2019 | |
Margaret Radford (Smithton) | 2018 | |
Brian Whiteroad (Somerset) | 2018 | |
Amanda Hayward (Penguin) | 2017 | |
Greg Miller (Penguin) | 2017 | |
Robert Jago (NWBRA) | 2016 | |
Damon Kingshott (Penguin) | 2016 | |
Odette Seabourne (Somerset) | 2015 | |
John Fox (Ulverstone) | 2015 | |
David Munns (Ulverstone) | 2014 | |
Shane Haywood (Penguin) | 2014 | |
Cheryl Sutton (Devonport) | 2013 | |
Bronwyn Collis (Devonport) | 2013 | |
Chris Ellis (NWBRA) | 2013 | |
Helen Little (Ulverstone) | 2013 | |
Jan Templeton (Devonport) | 2012 | |
Raelene Salter (Burnie) | 2012 | |
Lennice Wilson (Penguin) | 2011 | |
Frank Wilson (Penguin) | 2011 | |
Joe Downs (Penguin) | 2011 | |
Martin Parker (NWBRA) | 2011 | |
Kellie Jones (Ulverstone) | 2010 | |
Malcolm Beveridge (Devonport) | 2010 | |
Stacey Keiselis (Somerset) | 2010 | |
Scott Knight (Burnie) | 2010 | |
Leigh McInnes (Somerset) | 2009 | |
Sid Sidebottom (Ulverstone) | 2009 | |
Rosemary Muir (Latrobe) | 2009 | |
Bruce Robinson (Devonport) | 2009 | |
Kathy Henricks (Somerset) | 2008 | |
Graham Hyland (Somerset) | 2008 | |
Tony Webb (NWBRA) | 2008 | |
Bruce Ellis (NWBRA) | 2008 | |
Kerry Armstrong | 2007 | |
Greg Collis | 2006 | |
Leanne McGaffin | 2006 | |
Ann Poke | 2006 | |
Connie Vanderfeen | 2006 | |
Ina French (Dec) | Year not listed | |
Owen Robson | ||
Terry Sandman | ||
Lyn Lowe | ||
Trudy Pearce | ||
Dianne Hardy | ||
Debbie Jackson | ||
Sally Keeley | ||
Michael Keeley | ||
Phil Thomas | ||
Kim Robinson | ||
Debbie Lynch | ||
Helen Oakman | ||
Lou Cox | ||
Wayne Cobbing | ||
Bob Franklin | ||
Sue Radford | ||
Margaret Nothrop | ||
Graeme Brown | ||
Warren Morris | ||
Bob Franklin | ||
Sheila Harris | ||
Colleen Stingle | ||
Robert Bourke | ||
Lou Cox | ||
Lenna Lynch | ||
MERIT AWARDS | ||
Scott Wilson (Wynyard) | 2019 | |
Flo Edwards (Somerset) | 2019 | |
Jenni Browne (Penguin) | 2018 | |
Troy Spinks (Latrobe) | 2018 | |
Vonette Mead (Latrobe) | 2018 | |
Roger Blake (NWBU) | 2018 | |
Alisha Barry (Smithton) | 2018 | |
Donna Miller (Penguin) | 2018 | |
Joshua Salter (Somerset) | 2018 | |
Richard Hugen (Devonport) | 2017 | |
Jan Anthony (Latrobe) | 2017 | |
Scott McGaffin (Wynyard) | 2017 | |
Rose Maher (Ulverstone) | 2017 | |
Gaylie Harman (Somerset) | 2017 | |
Tim Waller (Burnie) | 2017 | |
Melissa Budgeon (Ulverstone) | 2016 | |
Erin Mann (Latrobe) | 2016 | |
Emma Forbes (Latrobe) | 2016 | |
Raelene Hardy (Smithton) | 2016 | |
Margaret Grieve (Somerset) | 2016 | |
Steve Keiselis (Somerset) | 2016 | |
Cathy Shephard (Penguin) | 2016 | |
Anthony Smith (Burnie) | 2015 | |
Gina Hills (Devonport) | 2015 | |
Kallan Muir (Latrobe) | 2015 | |
Garyth Middap (Somerset) | 2015 | |
Greg Miller (Penguin) | 2015 | |
Melinda Eaton (Penguin) | 2015 | |
Penny Smith (Ulverstone) | 2015 | |
Kate O'Neill (Ulverstone) | 2015 | |
Michael Johnstone (Wynyard) | 2014 | |
Amanda Hayward (Penguin) | 2014 | |
Karen Butler (Latrobe) | 2014 | |
Helen Joseph (Ulvertone) | 2014 | |
Felicity Mainwaring (Ulverstone) | 2013 | |
Garry Gale (Ulverstone) | 2013 | |
Matthew Parker (Ulverstone) | 2013 | |
Damon Kingshott (Penguin) | 2013 | |
Peter Hodgetts (NWBURA) | 2013 | |
Sam Johnstone (Burnie) | 2012 | |
Craig Robson (Burnie) | 2012 | |
Stephen Dome (Ulverstone) | 2012 | |
David Munns (Ulverstone) | 2012 | |
Annette Parker (Latrobe) | 2012 | |
Melissa Bessell (Somerset) | 2012 | |
Brian Whiteroad (Somerset) | 2012 | |
Wendy Bramich (Devonport) | 2012 | |
Shane Hayward (Penguin) | 2011 | |
Maxine Belbin (Burnie) | 2011 | |
Ben Keeley (Ulverstone) | 2011 | |
Donna Gillam (Latrobe) | 2011 | |
Lorraine Wilcox (Statistician) | 2011 | |
Tony Simpson (NWBRA) | 2011 | |
Nick Haywood (Ulverstone) | 2011 | |
Helen Little (Ulverstone) | 2011 | |
Keith Bragg (Ulversdtone) | 2010 | |
Jeanice Coates (Latrobe) | 2010 | |
Jan Templeton (Devonport) | 2010 | |
Ann Redpath (Latrobe) | 2010 | |
Janine Matthews (Somerset) | 2010 | |
John Fox (Ulverstone) | 2010 | |
Colleen Osborne (Ulverstone) | 2010 | |
Kim Armstrong (Wynyard) | 2010 | |
Kate Osborne (Ulverstone) | 2009 | |
Simon Mazzone (Devonport) | 2009 | |
Peter Johnstone (Burnie) | 2009 | |
Jewel Woolley (Latrobe) | 2009 | |
Raelene Salter (Burnie) | 2009 | |
Jacki Munns (Devonport) | 2009 | |
Susan Russell (Devonport) | 2009 | |
Kathryn Howells (Ulverstone) | 2009 | |
Stacey Keiselis (Somerset) | 2008 | |
Malcolm Beveridge (Devonport) | 2008 | |
Vicki Fagan (Latrobe) | 2008 | |
Chris Ellis (NWBRA) | 2008 | |
Michelle Poulter (Somerset) | 2008 | |
Jody Denison (Somerset) | 2008 | |
Martin Parker (NWBRA) | 2008 | |
Glenda Smith (Latrobe) | 2808 | |
Ben Armstrong (Wynyard) | 2007 | |
Sam Armstrong (Wynyard) | 2007 | |
Bronwyn Collis (Devonport) | 2007 | |
Jennie Porter | 2007 | |
Cheryl Sutton (Devonport) | 2007 | |
Bruce Robinson (Devonport) | 2007 | |
David Kay (Smithton) | 2007 | |
Scott Knight (Burnie) | 2007 | |
Margaret Fox (Ulverstone) | 2006 | |
Anne Langham (Penguin) | 2006 | |
Joe Downs (Penguin) | 2006 | |
Frank Wilson (Penguin) | 2006 | |
Kellie Jones (Ulverstone) | 2006 | |
John Aherne (Ulverstone) | 2006 | |
Odette Seabourne (Somerset) | 2006 | |
Leigh McInnes (Somerset) | 2006 | |
Tony Webb | 2005 | |
Bruce Ellis | 2005 | |
Greg Collis | 2004 | |
Margaret Radford | 2004 | |
Kerry Armstrong | 2004 | |
Christine Ives | 2004 | |
Lenice Wilson | 2004 | |
Lee Piggott | 2004 | |
Janie Beveridge | 2004 | |
Sandra Lynd | 2004 | |
Leanne McGaffin | 2004 | |
Anne Poke | 2004 | |
Cathy Hendricks | 2004 | |
Graham Hyland | 2004 | |
Sid Sidebottom | 2003 | |
Steve Ellis | 2003 | |
Terry Sandman | 2003 | |
Rosemary Muir | 2002 |