2010 Division One Tracy Group Cup
ALBION 1.2 8.7 15.14 15.20 (110)
PORT MELBOURNE COLTS 4.6 7.7 10.9 14.11 (95)
GOALS:
ALBION: Smith 4 Pekes 2 Pekes 2 Glenn 2 Bloomfield 2 Carman Watts Micklethwait
PORT MELBOURNE COLTS: McGregor 2 Twomey 2 Woolley 2 D'Altera 2 Huggins 2 Mildenhall McAnulty Julier Pitchford
BEST:
ALBION: Watts Smith Stephens Hall Davis Assad
PORT MELBOURNE COLTS: Mildenhall Twomey Bonnett Floreani Julier Pitchford
2010 Division One Tracy Group Cup
HOPPERS CROSSING 3.2 8.3 11.3 13.9 (87)
ALTONA 2.4 6.5 11.9 12.14 (86)
GOALS:
HOPPERS CROSSING: Mitchell 5 McNicol 3 Montebruno 2 Williams 2 Mutton
ALTONA: Treacy 3 Uhi 2 El Souki 2 Sargent Russo Pace Hagger Miles
BEST:
HOPPERS CROSSING: McNicol Mutton Young Phipps Chavasse Mitchell
ALTONA: Pace Gallagher Riak Russo Barnaby O'Keefe
2010 Division One Tracy Group Cup
WEST FOOTSCRAY 2.1 5.5 9.6 10.9 (69)
GLENORDEN 7.3 11.6 14.8 22.9 (141)
GOALS:
WEST FOOTSCRAY: Pascu 3 Browne 2 Backus Quinsee Liossis Nolton Pham
GLENORDEN: Metcher 6 Borg 5 Hevern 4 Isaacs 2 Fastuca 2 Hepburn 2 Mitchell
BEST:
WEST FOOTSCRAY: Backus King Burnett Phipps Jawad Pham
GLENORDEN: Laskowski Mitchell Jones Hevern Borg Dumesny
2010 Division One Tracy Group Cup
SUNSHINE . . . 17.11 (113)
SPOTSWOOD . . . 15.11 (101)
2010 Division One Tracy Group Cup
SUNSHINE HEIGHTS 3.3 8.6 10.12 13.17 (95)
ST ALBANS 4.6 11.9 19.10 21.11 (137)
GOALS:
SUNSHINE HEIGHTS: Caruana 3 Nicolaides 2 Greto 2 Qunqar Caruana Foley Staffieri Eliepa Nicolaides
ST ALBANS: Craig 5 Fitzpatrick 5 Jenkins 4 Sims 2 Calder Kennedy Jose Tieppo Stott
BEST:
SUNSHINE HEIGHTS: Demetriou Caruana Harraca Greto Nicolaides Nicolaides
ST ALBANS: Jose Dawson Sims Moore Jenkins Fitzpatrick
2010 Division One Reserves
HOPPERS CROSSING 3.0 6.4 7.6 9.9 (63)
ALTONA 5.2 6.4 11.10 15.11 (101)
GOALS:
ALTONA: Myall 7 Cassar 3 Gill 2 Pace McNair Magnabosco
BEST:
ALTONA: Myall Cassar Hodgetts McDonald Spiteri Resic
2010 Division One Reserves
SUNSHINE 3.1 7.5 9.5 10.7 (67)
SPOTSWOOD 3.0 3.1 7.5 11.9 (75)
2010 Division One Reserves
SUNSHINE HEIGHTS 6.2 9.2 14.3 16.6 (102)
ST ALBANS 4.5 7.8 13.12 14.15 (99)
GOALS:
SUNSHINE HEIGHTS: Taleb 6 Privitera 2 Glowacki 2 Vella 2 Borg Camilleri Chau Stevens
ST ALBANS: Lamberti 4 Senserrick 2 Kinsella Priest Wilshire Clements Edwards Edwards Seirlis Winkler
BEST:
SUNSHINE HEIGHTS: Taleb Mizzi Walters Kapetanios Privitera Camilleri
ST ALBANS: Wilshire Seirlis Lamberti Tieppo McKellar Senserrick
2010 Division One Reserves
WEST FOOTSCRAY 0.1 1.2 1.3 3.3 (21)
GLENORDEN 7.7 12.9 20.16 28.18 (186)
GOALS:
WEST FOOTSCRAY: Davey-Smith 2 Giacomelli
BEST:
WEST FOOTSCRAY: Collins Mason Berri Rosser Davey-Smith Parkinson
2010 Division One Reserves
ALBION 1.3 4.6 8.11 13.13 (91)
PORT MELBOURNE COLTS 3.0 4.1 5.2 8.6 (54)
GOALS:
ALBION: Kane 3 Richards 2 Savage 2 Green 2 Christodoulou Dorazio Ramsay Grima
PORT MELBOURNE COLTS: Neck 2 Snow 2 Collins McCarthy Kanacevic Stephenson
BEST:
ALBION: Savage Ramsay Gauci Richards Dorazio Green
PORT MELBOURNE COLTS: McLinden Burns Snow Tamo Collins TREMBATH
2010 Division Two Cup
WYNDHAMVALE FALCONS 3.1 6.1 10.2 12.4 (76)
NORTH FOOTSCRAY 2.4 5.8 8.13 13.17 (95)
GOALS:
WYNDHAMVALE FALCONS: Lubke 5 Hutton 2 Bunworth 2 Thompson Evans BEBEND
NORTH FOOTSCRAY: Kater 3 Aspiotis 2 Stewart 2 Eldridge 2 Lucas 2 Richardson 2
BEST:
WYNDHAMVALE FALCONS: BEBEND Saker Bunworth Molivas Lubke Fitzpatrick
NORTH FOOTSCRAY: Kater Aspiotis Arnott Richardson Eldridge Rolfo
2010 Division Two Cup
NORTH SUNSHINE 1.2 1.2 0.3 3.5 (23)
ALBANVALE 15.6 28.14 48.16 67.22 (424)
GOALS:
NORTH SUNSHINE: Mallach 2 Bradford
ALBANVALE: Mohamed 16 Atik 12 Borg 10 Bligh 5 Portelli 5 Basaraba 4 Cavanagh 3 Barry 3 Azzopardi 2 Maschewski 2 Allen 2 Sirianni Karim Downs
BEST:
NORTH SUNSHINE: Mallach Fraser White Buttigieg Lacey Braslin
ALBANVALE: Atik Mohamed Borg Chadwick Allen CATANIA
2010 Division Two Cup
COBURG DISTRICTS 7.3 11.6 17.10 21.14 (140)
LAVERTON MAGPIES 1.4 9.6 10.10 13.12 (90)
2010 Division Two Cup
BRAYBROOK 2.2 4.4 4.3 12.10 (82)
PARKSIDE 9.1 4.2 0.8 21.19 (145)
GOALS:
BRAYBROOK: Mark 5 Sophoulis 2 Brizzi Browney Browney Anastasiu Farrugia
PARKSIDE: Khartabil 4 Davis 4 THOMPSON 3 McMahon 2 Taylor 2 Burrows 2 Hawli El Hawli Krueger Eason-Jones
BEST:
BRAYBROOK: Shaw Flahive Lever Mark Browney Anastasiu
PARKSIDE: Burrows Hawli Hunter Bera McMahon Tyrrell
2010 Division Two Cup
YARRAVILLE SEDDON 5.2 10.4 13.8 17.8 (110)
DEER PARK 5.0 8.1 10.7 12.12 (84)
GOALS:
YARRAVILLE SEDDON: Mansbridge 4 Willis 3 Green 3 Baker 2 Munro Frankling Morris Wilson Connors
DEER PARK: Jenkins 4 Buttigieg-Clarke 4 Catterall Duggan Ryan Micevski
BEST:
YARRAVILLE SEDDON: Bull Russell Disney Green Davidson Pearce
DEER PARK: Summers Duggan Jenkins Micevski Bryson Pearce
2010 Division Two Reserves
COBURG DISTRICTS 2.2 7.4 8.8 14.11 (95)
LAVERTON MAGPIES 1.3 1.3 3.6 4.8 (32)
GOALS:
COBURG DISTRICTS: Pipe 3 O'Brien 3 Minutolo 2 Ramantanis 2 Wentworth Colenso Bartelloni Germanchis
LAVERTON MAGPIES: Boxshall Tadic Spiteri Kozole
BEST:
COBURG DISTRICTS: Darmenia Ramantanis Rankin Pipe Hatzakortzian O'Brien
LAVERTON MAGPIES: Hogan Leneghan Tadic Spiteri Samovkovic Cameron
2010 Division Two Reserves
WYNDHAMVALE FALCONS 2.3 0.3 3.1 9.8 (62)
NORTH FOOTSCRAY 2.3 5.2 4.3 14.9 (93)
GOALS:
WYNDHAMVALE FALCONS: Urlichs 2 Cowlishaw 2 Evans Turner Gallichan Drohomirecki Ingham
NORTH FOOTSCRAY: Rochetich 4 Lanciana 3 Briggs 2 WESTERN Davis Webster Plumridge Sprakel
BEST:
WYNDHAMVALE FALCONS: Wallace Cowlishaw Drohomirecki Ortega Urlichs Manitta
NORTH FOOTSCRAY: Lanciana Neville Harwood Webster Davis Rochetich
2010 Division Two Reserves
BRAYBROOK 0.0 2.1 0.1 2.2 (14)
PARKSIDE 9.0 8.2 6.4 33.9 (207)
GOALS:
BRAYBROOK: Palamara Smith
PARKSIDE: El Hassan 7 Papal 7 Hervatin 5 Shepperbottom 4 Abou-Zeid 3 Haddara 3 Davies Williams Patten Williams
BEST:
BRAYBROOK: Palamara Tuchell Phongthai Santiago Yan Sinclair
PARKSIDE: Williams Williams Haddara Davies Hannett Papal
2010 Division Two Reserves
YARRAVILLE SEDDON 2.3 7.5 10.7 15.13 (103)
DEER PARK 2.2 7.2 10.4 10.7 (67)
GOALS:
YARRAVILLE SEDDON: Vincent 3 Martini 3 Hewet Clarke Georgiou Cassidy Evans Patterson Donaldson Brennan Laffey
DEER PARK: Salmon 3 Bradford Francis Ewer Firman Hall Guppy Corelli
BEST:
YARRAVILLE SEDDON: Donaldson Vincent Clarke Anstey Hewet Baldi
DEER PARK: Radford Salmon Hall Bradford Firman Pollock
2010 Division Two Reserves
NORTH SUNSHINE 0.0 0.0 0.0 0.00
ALBANVALE 12.7 12.6 6.7 41.23 (269)
GOALS:
ALBANVALE: Farrugia 7 Jetta 5 Bassi 5 Kormoczi 4 Formosa 4 Chapman 4 Allen 3 Moore 3 Else 2 Keenan 2 Mustafa Smith
BEST:
NORTH SUNSHINE: Lane NELSON Fraser Konstandaras Moody PECORA
ALBANVALE: Farrugia Formosa Keenan Growcott Chapman Sfiry
Last Modified on 09/05/2010 11:24