Western Region Football League
Home
FIXTURES/ RESULTS
Fixtures/Results
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Western Region Football League
Junior Premiers
UNDER 17A
UNDER-17B
2017 Altona Juniors
2017 Spotswood
2016 St Bernard's
2016 Caroline Springs
UNDER 17C
2016 Newport Power
UNDER 16A
UNDER
16B
2015
St Bernard's
2015
Yarraville Seddon Eagles
2014
Yarraville Seddon Eagles
2014
Werribee Centrals
2013
Altona Juniors
2013
Albion
2012
Williamstown Juniors
2012
Yarraville Seddon
2011
Altona Juniors
2011
Albion
2010
Hoppers Crossing
2010
Wyndhamvale Juniors
2009
Williamstown Juniors
2009
Wyndhamvale Juniors
2008
St Bernards
2008
Werribee Juniors
2007
Werribee Juniors
2007
St Albans
2006
Altona Juniors
2006
Werribee Centrals
2005
Hoppers Crossing
2005
Werribee Juniors
2004
Werribee Juniors
2004
Hoppers Crossing
2003
Werribee Juniors
2003
Wyndhamvale Juniors
2002
Spotswood
2002
Sunshine
2001
St Bernards
2001
Deer Park
2000
Spotswood
2000
Albanvale
1999
St Bernards
1999
West Footscray
1998
Werribee Juniors
1998
Sunshine Heights
1997
Werribee Juniors
1997
Werribee Juniors
1996
St Bernards
1996
Yarraville Juniors
1995
St Albans
1995
Williamstown Juniors
1994
St Bernards
1994
Spotswood
1993
St Bernards
1993
Albanvale
1992
Werribee Juniors
1992
Sunshine YC
1991
Werribee Juniors
1991
Altona City Juniors
1990
St Bernards
1972-1990
No Competition
1972 -1989
No Competition
1971
Parkside
1971
Altona NBY
1970
KYMCA
1970
Spotswood
1969
Braybrook YCW
1969
Spotswood
1968
KYMCA
1968
Spotswood
1967
Braybrook
1967
Spotswood
1966
ICI (Deer Park)
1966
Seddon
1965
F&Y Socials
1965
Seddon
1964
North Footscray
1964
Spotswood
1963
Braybrook
1963
Spotswood
1962
F.T.C.O.D
1962
Spotswood
1961
Sunshine YC
1961
FFC 4ths
1960
Seddon
1960
Spotswood
1959
Spotswood
1958
FFC 5th XVII
1957
FFC 5th XVII
1956
FFC 5th XVII
1955
FFC 5th XVII
1954
West Footscray
UNDER 16C
UNDER 16D
2015
Sanctuary Lakes
2015
Albanvale
2014
Glen Orden
2011-2014
No competition
2013
Newport Power
2010
Williamstown Juniors
2012
Nth Footscray
2009
Williamstown Juniors
2011
Glen Orden
2008
Williamstown Juniors
2010
Altona Juniors
2007
Williamstown Juniors
2009
Glen Orden
1996-2006
No competition
2008
Altona Juniors
1995
Hoppers Crossing
2007
Werribee Juniors
1994
St.Albans
2006
Deer Park
1993
Werribee Juniors
2005
Parkside
2004
Western Magpies
2003
NO COMPETITION
2002
Albion
2001
Hoppers Crossing
2000
Werribee Juniors
1999
Werribee Juniors
1998
Werribee Juniors
1997
Nth Melbourne & Kensington
1996
Rockbank
1995
Seddon
1994
Yarraville Boys
1993
Williamstown Juniors
1992
Spotswood
UNDER
15A
UNDER
15B
2017
Yarraville Seddon Eagles
2017
Point Cook
2016
Sanctuary Lakes
2016
St Albans
2015
No competition
2015
No competition
2014
No competition
2014
No competition
UNDER 15C
2013
Werribee Districts
2013
Caroline Springs
1990-2016
No competition
2012
Hoppers Crossing
1991-2012
No Competition
1989
Sunshine YCW
2011
Hoppers Crossing
1990
Seddon
1988
Braybrook
1993-2010
No Competition
1989
West Footscray
1987
North Melbourne & Kensington
1992
Hoppers Crossing
1988
North Sunshine
1986
Wembley Park
1991
Werribee Juniors
1987
Deer Park
1985
North Footscray
1990
Melton Juniors
1986
St Albans
1984
West Footscray
1989
St Bernards
1985
West Footscray
1988
Werribee Juniors
1984
Hoppers Crossing
1987
St Bernards
1983
Albion
UNDER 15D
1986
Werribee Juniors
1982
Wembley Park
1989-2014
No competition
1985
St Bernards
1981
Wembley Park
1988
Altona City
1984
St Albans
1980
Seddon
1983
St Albans
1979
Parkside
1982
Deer Park
1978
West Footscray
1981
Spotswood
1977
Crossroads
1980
Deer Park
1976
Crossroads
1979
Spotswood
1975
Parkside
1978
Spotswood
1974
Yarraville Boys Club
1977
West Footscray
1973
Sunshine
1976
West Footscray
1972
West Footscray
1975
Braybrook
1974
Spotswood
1973
Spotswood
1972
St Pauls
UNDER
14A
UNDER
14B
UNDER 14C
2017
Point Cook
2017
Altona Juniors
2017
No Competition
2016
Yarraville Seddon Eagles
2016
Altona Juniors
2016
Hoppers Crossing
2015
Sanctuary Lakes
2015
Werribee Centrals
2015
Williamstown Juniors
2014
Werribee Districts
2014
Wyndham Suns
2014
Sunshine
2013
Williamstown Juniors
2013
Sanctuary Lakes
2013
Newport Power
2012
Yarraville Seddon
2012
Deer Park
2012
Albion
2011
Hoppers Crossing
2011
Yarraville Seddon
2011
Williamstown Juniors
2010
Werribee Juniors
2010
Caroline Springs
2010
Werribee Juniors
2009
Altona Juniors
2009
Deer Park
2009
Glenorden
2008
Williamstown Juniors
2008
Caroline Springs
2008
North Sunshine
2007
Spotswood
2007
Flemington Juniors
2007
Glenorden
2006
St Bernards
2006
St Albans
2006
Sunshine
2005
Werribee Juniors
2005
Flemington Juniors
2005
Western Magpies
2004
Altona Juniors
2004
Yarraville Juniors
2004
Werribee Centrals
2003
Werribee Juniors
2003
Wyndhamvale Juniors
2003
Sunshine Heights
2002
Spotswood
2002
Werribee Juniors
2002
Hoppers Crossing (White)
2001
Werribee Juniors
2001
Western Magpies
2001
No Competition
2000
St Bernards
2000
Werribee Juniors
2000
St Bernards
1999
St Bernards
1999
North Sunshine
1999
Flemington Juniors
1998
Altona Juniors
1998
Wyndhamvale Juniors
1998
North Footscray
1997
Werribee Juniors
1997
West Footscray
1997
North Footscray
1996
St Bernards
1996
Deer Park
1996
North Sunshine
1995
St Bernards
1995
St Albans
1995
St Albans
1994
St Bernards
1994
Altona City Juniors
1994
West Footscray
1993
St Albans
1993
Glenorden
1993
North Sunshine
1992
Albanvale
1992
Altona City Juniors
1992
Newport
1991
Hoppers Crossing
1991
Spotswood
1991
Flemington
1990
Werribee Juniors
1972-1990
No Competition
1989
Werribee Juniors
1971
Sunshine
UNDER 14D
1972-1988
No Competition
1970
St Albans
2015 No Competition
1971
Albion
1969
Seddon
2010
Spotswood
1970
Spotswood
1968
Braybrook YCW
2009
St Bernards
1969
Brooklyn
1967
West Footscray YCW
2008
Point Cook
1968
Spotswood
1966
Spotswood
2007
St Bernards
1967
Spotswood
2006
St Bernards
1966
Sunshine
2005
Glenorden
2004
Altona Juniors
UNDER 18 GIRLS
UNDER-15 GIRLS
2003
Wyndhamvale Juniors (Gold)
2017
Wyndhamvale
2017
Spotswood
1997-2002
No Competition
2016
Melbourne University #
2016
Spotswood #
1996
Hoppers Crossing
1995
Altona City Juniors
UNDER 12 GIRLS
1994
Werribee Juniors
2017
Caroline Springs
1993
St Albans (1)
2016
Aberfeldie #
YOUTH GIRLS
2015
Melbourne University#
2014
Pascoe Vale#
2013
Sunbury #
2012
St Albans
UNDER
13A
UNDER
13B
UNDER 13C
2017
Point Cook
2017
Altona Juniors
2017
Sunshine Heights
2016
Point Cook
2016
Hoppers Crossing
2016
Point Cook
2015
Wiliamstown Juniors
2015
Sunshine Heights
2015
Sunshine
2014
Sanctuary Lakes
2014
St. Albans
2014
No competition
2013
Williamstown Juniors
2013
Werribee Districts
2013
Altona Juniors
2012
Williamstown Juniors
2012
Old Westbourne
1991-2012
No Competition
2011
Yarraville Seddon
2011
Point Cook
1990
North Melbourne & Kensington
2010
Altona Juniors
2010
Williamstown Juniors Blue
1989
West Newport Juniors
2009
Williamstown Juniors Yellow
1991-2009
No Competition
1988
Port Melbourne Colts
2002-2008
No Competition
1990
West Footscray
1987
West Footscray
2001
Williamstown Juniors
1989
Deer Park
1986
Braybrook
2000
Werribee Juniors Black
1988
Albion
1985
Wembley Park
1999
Hoppers Crossing
1987
St Albans
1984
Williamstown Juniors
1993-1998
No Competition
1986
Parkside
1992
Melton Juniors
1985
St Albans
1991
St Albans
1984
Hoppers Crossing
1990
Hoppers Crossing
1983
St Albans
1989
Werribee Juniors
1982
West Footscray
1988
Werribee Juniors
1981
Seddon
1987
St Albans
1980
Seddon
1986
Werribee Juniors
1979
West Footscray
1985
St Bernards
1978
Kingsville
1984
St Bernards
1977
Sunshine YCW
1983
St Bernards
1976
Albion
1982
Parkside
1975
Kingsville YMCA
1981
A.N.B.Y
1974
Crossroads
1980
Spotswood
1973
No Competition
1979
Crossroads
1972
Yarraville Boys Club
1978
Spotswood
1977
Crossroads
1976
KYMCA
1975
Deer Park
1974
Braybrook
1973
Braybrook
1972
Braybrook
UNDER
12A
UNDER
12B
UNDER 12C
2017
Williamstown Juniors
2017
Werribee Centrals
2017
No Competition
2016
St Bernard's
2016
Spotswood
2016
Flemington Juniors
2015
Williamstown Juniors
2015
Yarraville Seddon Eagles
2015
Williamstown Juniors
2014
Yarraville Seddon
2014
Altona Juniors
2014
Deer Park
2013
Caroline Springs
2013
Werribee Centrals
2013
Hoppers Crossing
2012
St Bernards
2012
Flemington Juniors
2012
North Footscray
2011
Williamstown Juniors
2011
Altona Juniors
2011
Williamstown Juniors
2010
St Bernards
2010
Flemington Juniors
2010
Glenorden
2009
St Bernards
2009
St Albans
2009
Caroline Springs
2008
Werribee Juniors
2008
Deer Park
2008
North Footscray
2007
Altona Juniors
2007
Albion
2007
Altona Juniors
2006
Hoppers Crossing
2006
Albanvale
2006
Sunshine
2005
Williamstown Juniors
2005
Port Melbourne Colts
2005
Deer Park
2004
St Bernards
2004
Albanvale
2004
St Bernards
2003
Werribee Juniors
2003
Albion
2003
North Footscray
2002
Altona Juniors
2002
Albion
2002
Parkside
2001
Werribee Juniors
2001
Western Magpies
2001
Albion
2000
Spotswood
2000
Hoppers Crossing
2000
Western Magpies
1999
Werribee Juniors
1999
Werribee Juniors
1999
Yarraville Juniors
1998
St Bernards
1998
Hoppers Crossing
1998
Wyndhamvale Juniors
1997
St Bernards
1997
Rockbank
1997
Kealba
1996
St Bernards
1996
Wyndhamvale Juniors
1996
Sunshine Heights
1995
Werribee Juniors
1995
Seddon
1995
A.N.B.Y
1994
Werribee Juniors
1994
Spotswood
1994
Seddon
1993
Hoppers Crossing
1993
Flemington Juniors
1993
East Brunswick
1992
Hoppers Crossing
1992
St Albans
1992
Flemington
1991
Albanvale
1991
Deer Park
1991
Altona City Juniors
1990
Hoppers Crossing
1989
Hoppers Crossing
1988
Werribee Juniors
UNDER 12D
1972-1987
No Competition
2008
Williamstown Juniors
1971
Braybrook
1970
Spotswood
UNDER 11 EAST
UNDER 11 WEST
2016 Williamstown Juniors
2016
Altona Juniors
UNDER
11A
UNDER
11B
UNDER 11C
2017
Werribee Centrals
2017
Altona Juniors
2017
Werribee Centrals
2015
St Bernard's
2015
Hoppers Crossing
2015
Sunshine Heights
2014
Point Cook
2014
Flemington Juniors
2014
Point Cook
2013
Williamstown Juniors
2013
Hoppers Crossing
2013
Werribee Districts
2012
Werribee Districts
2012
Old Westbourne
2010-2012
No Competition
2011
Williamstown Juniors
2011
Old Westbourne
2009
Hoppers Crossing
2010
Caroline Springs
2010
Hoppers Crossing
2008
No Competition
2009
St Bernards
2009
Yarraville Seddon Eagles
2007
Altona Juniors
2008
Williamstown Juniors
2008
Werribee Juniors
1991-2006
No Competition
2007
Williamstown Juniors
2007
Hoppers Crossing
1990
Spotswood
2006
Altona Juniors
2006
Old Westbourne
1989
Wyndhamvale
2005
Williamstown Juniors
2005
Yarraville Juniors
1988
Spotswood
2004
Altona Juniors
2004
Werribee Juniors
1987
West Newport
2003
Williamstown Juniors
1992-2003
No Competition
1986
St Brendans N.C
2002
Werribee Juniors Blue
1991
St Albans
1985
Port Melbourne Colts
2001
Werribee Juniors Gold
1990
St Albans
1984
Sunshine Heights
2000
Werribee Juniors Gold
1989
Deer Park
1999
Williamstown Juniors
1988
Albion
1998
Altona Juniors
1987
Albanvale
1997
St Bernards
1986
Albion
1996
Werribee Juniors
1985
Sunshine YCW
1995
Altona City Juniors
1984
Werribee Juniors
1994
St Albans
1983
St Albans
1993
Williamstown Juniors
1982
St Albans
1992
Hoppers Crossing
1981
St Albans
1991
Hoppers Crossing
1980
Deer Park
1990
Albanvale
1979
St Albans
1989
Hoppers Crossing
1978
Kingsville
1988
Hoppers Crossing
1977
Yarraville Boys
1987
Melton Juniors
1976
Albion
1986
St Albans
1975
St Albans
1985
St Albans
1974
Crossraods
1984
Melton Juniors
1973
No Competition
1983
St Albans
1972
St Pauls
1982
St Albans
1981
St Albans
1980
Albion
1979
Albion
1978
Deer Park
1977
Albion
1976
West Footscray
1975
Crossroads
1974
Spotswood
1973
KYMCA
1972
KYMCA
UNDER
10
1979
Albion
1978
A.N.B.Y
UNDER
9A
UNDER
9B
1983
St Albans
1983
St Albans
1982
St Albans
1982
Melton Bloods
1981
St Albans
1981
Kingsville
1980
Deer Oark
# Combined WRFL and EDFL Competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started