Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
24/07/24 (Wed) |
19:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williamstown SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 2 |
(Boys' North-West 16C) |
Albion Rovers FC U16 |
Reservoir United - NAVY |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Mahoneys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 12A) |
NCFC Boys' Sunday East 12A |
Rowville Eagles SC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Eira FC (Knights) |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Boys' East 14D) |
Mount Waverley City SC |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 15C Blue) |
Mount Martha Soccer Club U15 Mariners |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 15A) |
Westside Strikers FC - U15A |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:30 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 18A) |
Spring Hills FC |
Altona City SC PB |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
08:45 |
Eltham North St Helena Secondary College (S) |
(Girls' North 14C) |
Eltham Redbacks FC |
Yarra Jets FC Blue |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 5 East) |
Monash University SC - Women's Thirds |
Glen Eira FC (Ravens) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Women's State League 3 East) |
Chisholm United FC |
Mooroolbark SC - Womens State League 3 East |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17C) |
Casey Panthers SC - Blue |
Endeavour United SC Under 17 Juan |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 1 North |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Boroondara Eagles FC (TL) |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:45 |
Macleay Park 1 North |
(Girls' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (IM) |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Hislop Reserve - Junior 1 |
(Boys' South-East 21A) |
East Kew FC |
Boroondara Eagles FC (NS) |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:15 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Alma Park East |
(Metropolitan League 9 South-East) |
St Kilda Soccer Club Youth |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Hartwell Sports Ground |
(Girls' South-East 12B) |
Riversdale SC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Chelsea FC |
Monash University SC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 1 South-East) |
Monbulk Rangers SC |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
08:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
Ringwood City FC (AB) |
Manningham United FC - U13 White |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Anderson Park |
(Boys' East 14C) |
DRSC U14C - SC |
Malvern City FC 14C |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
St Kilda SC |
Heatherton United SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Heatherton United SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:30 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Glen Eira FC (Taipans) |
Boronia SC Under 12 Red (E) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12C Red) |
Albion Rovers FC U12 Red |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Albion Rovers FC U11 White |
Spring Hills FC Rushi |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:30 |
St John's Regional College |
(Boys' South 14A) |
Dandenong City SC- U14 Academy |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Berwick City SC U12 BEARS |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Glen Waverley SC - U12 Rebels |
Knox United SC Blue Paul |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:30 |
Campbell Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 13A) |
Moreland City SC |
Whittlesea Ranges FC - Joe / Rob |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:15 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Girls' East 14D) |
Wonga Wizards FC - Under 14 Girls |
Eastern Lions SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Collingwood City FC Golds |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
POSTPONED |
(Girls' North 12C Red) |
Eltham Redbacks FC - Rafael |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
POSTPONED |
(Girls' North 13C) |
Eltham Redbacks FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:45 |
Eltham North St Helena Secondary College (S) |
(Boys' North 15B) |
Eltham Redbacks FC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Scovell Reserve |
(Boys' Sunday West 12E) |
Maidstone United SC_101774_Navy |
Sunshine Heights Junior SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Scovell Reserve |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Maidstone United SC |
Reservoir United |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 1 South-East) |
Monbulk Rangers SC |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Park Ridge Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Rowville Eagles SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:30 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Westgate FC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
12:15 |
Howard Parker Reserve |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Blue |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Altona Green Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Altona City SC - SR |
North Sunshine Eagles SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Boys' South-East 18B) |
Maccabi FC Caulfield U18 Colts |
Elwood City Youth Squad |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
12:00 |
Bailey Reserve - SSF3 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Aspendale SC Marvels |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:45 |
Balcombe Park |
(Boys' Sunday South 13D) |
Beaumaris SC |
East Bentleigh SC U13 Scorpions |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Glen Waverley SC -U13 Daredevils |
Box Hill United Pythagoras FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 1 - (NPL) |
(Girls' South 16C) |
Bentleigh Greens SC |
Sandringham SC Hurricanes |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
POSTPONED |
(Boys' South 14D Red) |
Sandringham SC United |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
POSTPONED |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Sandringham SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South 14C) |
Beaumaris SC |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South 15C Blue) |
Beaumaris SC |
Chelsea FC 15C Blues |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 3 (S) |
(Men's State League 5 North) |
Moreland Eagles FC |
FC Tullamarine |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
Mill Park SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
12:45 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Brimbank Stallions FC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 West) |
Williamstown SC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 12C) |
WPSC Under 12 Girls KH |
Werribee City FC_100976 |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 12C) |
WPSC Under 12 Girls GN |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Girls' East 14D) |
Maccabi FC Caulfield U14 Simon |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dorothy Laver West Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 12A) |
Alamein Football Club |
Brighton SC Electras |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Eltham Redbacks FC - Amelia |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Eltham Redbacks FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee Mentor |
27/07/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
AUSC Giants |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
Fairbairn Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Avondale FC U12 Boys Blue |
Mill Park SC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee Mentor |
27/07/24 (Sat) |
11:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Berwick City SC U12 BEARS |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:30 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' South-East 15A) |
Croydon City Soccer Club |
Glen Eira FC (Warriors) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
AW Bond Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Newport Storm FC U13s - Zidane |
Westside Strikers FC - U13C Paul |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Boys' West 14D) |
Point Cook FC |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15D) |
Point Cook FC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Altona City SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 5 East) |
Monash University SC - Women's Thirds |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee Mentor |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - White |
(Girls' South-East 14C) |
Brighton SC Phoenix |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Beaumaris Reserve |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Beaumaris SC |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16B ) |
Tarneit United SC |
Westside Strikers FC - U16B Brendon |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Manningham United FC - U13 EK Green |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:30 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Manningham United FC - U12K Red |
Essendon Royals SC RED |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:45 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' East 15C) |
Ringwood City FC (RF) |
DRSC U15C - DA |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Craigieburn City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Macleay Park 2 |
(Boys' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (JB) |
Elwood City Colts |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Macleay Park 2 |
(Boys' East 14D) |
Boroondara Eagles FC (JC) |
Ashburton USC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Bunyip Recreation Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12D Red) |
Bunyip District SC |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
14:30 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' South 16C) |
Pakenham United FC U16s Yellow |
East Bentleigh SC U16 Sharks |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
17:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' South 18A) |
South Springvale FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 4 (S) 1/2 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Mooroolbark SC - Girls U14s - Michael Orlando |
Southern United Football Club |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Albert Park Field 16 |
(Men's State League 3 South-East) |
Middle Park FC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Baxter Park - Wayne Landry Oval - J1 |
(Girls' South 12C Blue) |
Baxter SC |
Aspendale SC Sapphires |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Girls' North 12C Red) |
La Trobe University SC U12 Girls Red |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 5 North) |
FC Birrarung |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
Macleay Park 2 |
(Boys' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Boroondara Eagles FC (JB) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Women's State League 3 East) |
FC Melbourne SRBIJA |
Albert Park SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Park Avenue Reserve (S) - (NPL) |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Manningham Juventus Football Club |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:00 |
Fairbairn Park - Pitch 3 |
(All Abilities League - Junior) |
Northcote City FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:30 |
Fairbairn Park - Pitch 3 |
(All Abilities League - Junior) |
Collingwood City FC |
Frankston Pines SC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Hayes Park - Pitch 5(U10-11) |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
Northern Falcons FC |
Hume City FC Red |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:30 |
Hayes Park - Pitch 5(U10-11) |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Northern Falcons FC Green |
Manningham United FC - U13 EK Green |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:15 |
Langama Park - Pitch 4 (SSF-U13) |
(Boys' Sunday West 12D) |
Sunbury United FC Black |
Point Cook FC Spitfires |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
Langama Park - Pitch 3 (SSF-U13) |
(Girls' North-West 12C) |
Sunbury United FC Yellow |
Melbourne Knights FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 South) |
Seaford United SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Coulson Reserve - Junior |
(Girls' North 12C Red) |
FC Clifton Hill |
La Trobe University SC U12 Girls Red |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Williams Landing Soccer Club_101621 |
Altona City SC - JS |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Girls' North-West 13D) |
Williams Landing Soccer Club |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:45 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Girls' North-West 12A) |
Williams Landing Soccer Club |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
South Springvale FC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Metropolitan 17A) |
South Springvale FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Mitchell Rangers SC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Westside Strikers FC - U12B Sem |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 18A) |
Monash City Villarreal FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Olympic Village - Pitch 4 (S) |
(Girls' North 12B) |
Heidelberg United FC |
Alphington FC Blue |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Olympic Park Recreation Reserve |
(Girls' South 16C) |
Rosebud SC - Blue |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Women's State League 3 South) |
Beaumaris SC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Boys' South 14C) |
Aspendale SC Pumas |
Seaford United SC U14 Boys |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Gisborne SC |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Milpera Reserve - Junior 1 |
(Girls' East 16C) |
Knox City FC U16 Green |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
St Albans Saints SC Blue |
Brimbank Stallions FC White |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Lawson Poole Reserve - Junior 3 |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
Lawson Poole Reserve - Junior 3 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Lawson Poole Reserve - Junior 3 |
(Girls' South-East 14C) |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Chelsea FC U14 Flames |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee Mentor |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Kooyong Park - SSF2 |
(Boys' Sunday East 13A) |
Malvern City FC 13A |
South Melbourne FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Anderson Park |
(Boys' East 14C) |
DRSC U14C - XP |
East Bentleigh SC U14 Strikers |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 14B) |
Whitehorse United SC (Andrew) |
Mooroolbark SC - Under 14 Mel |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Boys' East 16C ) |
Maccabi FC Caulfield U16 Blue |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee Mentor |
27/07/24 (Sat) |
10:15 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Martha Soccer Club U12 Captains |
Chelsea FC U12 Warriors |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Riversdale SC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Howard Dawson Reserve |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Swinburne FC |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
29/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:45 |
Webster Street Reserve |
(Boys' West 15C) |
WPSC Under 15 Boys PA |
Spring Hills FC Lucas |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:15 |
Webster Street Reserve |
(Boys' West 17B) |
WPSC Under 17 Boys MM |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Plenty Valley Lions FC |
West Preston FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Reddish Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12B) |
Pascoe Vale FC |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 North) |
Upfield SC |
Melbourne University SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
Webster Street Reserve |
(Women's State League 5 West) |
West Point Soccer Club |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Point Cook FC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Altona East Phoenix SC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 5 West) |
Altona East Phoenix SC |
Footscray United Rangers FC - Black |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Park Ridge Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Rowville Eagles SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Rahman |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:30 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Manningham United FC - U12 White |
Boroondara Eagles FC (FR) |
Appt |
Assistant |
22/07/24 (Mon) |
20:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North) |
Meadow Park SC |
La Trobe University SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Women's State League 3 West) |
Melton Phoenix FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Beaumaris Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12A) |
Beaumaris SC |
Langwarrin SC U12s Sunday |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Beaumaris Reserve |
(Boys' South-East 15A) |
Beaumaris SC |
Boroondara Eagles FC (XF) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' South 14D Blue) |
Sandringham SC Leopards |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
North Caulfield Senior FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Albert Park Field 16 |
(Men's State League 3 South-East) |
Middle Park FC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Bayside Argonauts FC |
Brighton SC Vampires |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 12C Red) |
Hampton East Brighton FC Red Redbacks |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Casey Comets FC |
Mornington SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Casey Comets FC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:15 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
Hoppers Crossing SC - U14C - John |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Spring Hills FC |
Deakin University SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
Deakin University SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Highfield Park - South |
(Boys' East 15C) |
Ashburton United SC |
Ringwood City FC (RF) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:45 |
Mitchell Oval |
(Girls' Metropolitan 16A) |
Monash City Villarreal FC |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
FC Noble Hurricanes |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 14C) |
WPSC Under 14 Girls CS |
Aintree Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Fairbairn Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Avondale FC Under 12 Boys White |
Melbourne Knights FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Girls' North-West 13B) |
Essendon Royals SC BLUE |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' East 14A) |
Collingwood City FC |
Berwick City SC U14 EAGLES |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Boys' North-West 21A) |
FC Melbourne SRBIJA |
Yarraville FC - Blue |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Altona City SC JS |
Altona Magic SC U14A |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:30 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 3 |
(Boys' North-West 15D) |
Preston Lions FC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:20 |
Shepparton Sports Precinct |
(Boys' Sunday North 13A) |
Goulburn Valley Suns FC |
FC Birrarung U13A |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Geelong Galaxy United FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Monash University SC |
Knox City FC Reserves |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 |
(Girls' South 16C) |
Bentleigh Greens SC |
Dandenong City SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:15 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Glenroy Lions FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:30 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Girls' South 14D) |
Somerville Eagles Soccer Club |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
FORFEIT |
(Men's Metropolitan Masters North) |
Moreland United SC |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
18:30 |
Norman Luth Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Noble Park SC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Caloola Reserve |
(Boys' South-East 16A) |
Monash City Villarreal FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Whittlesea Ranges FC - Matt |
Avondale FC U12 Boys Blue |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Whittlesea United SC |
Roxburgh Park United SC White |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Chelsworth Park - Pitch 1 |
(Girls' North 14C) |
Old Ivanhoe Soccer Club - 14G |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
Chelsworth Park - Pitch 1 |
(Boys' North 14C Blue) |
Old Ivanhoe Soccer Club - 14s |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Sandringham SC Saints |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Geelong Galaxy United FC |
South Yarra SC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
Skye United FC 12 Meteors |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF3 |
(Girls' South-East 12B) |
East Bentleigh SC U12 Strikers |
Glen Eira FC (Tamekas) |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Berwick City SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Edithvale Common Pitch 2 |
(Girls' South-East 13B) |
Chelsea FC 13B Devils BFA |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
POSTPONED |
(Girls' South-East 12B) |
Sandringham SC Pythons |
Mazenod Football Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Sandringham SC Snakes |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Sandringham SC Jaguars |
Mount Martha Soccer Club U13 Mariners |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:30 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Craigieburn City FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:15 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Glenroy Lions FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Williams Landing SC Traore |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:30 |
Fairbairn Park - Pitch 3 |
(All Abilities League - Senior Metro) |
Northern Falcons FC |
Victorian Para Football State Team |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Fairbairn Park - Pitch 3 |
(All Abilities League - Senior Metro) |
Frankston Pines SC 1 |
Regional Rebellions |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:15 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 3 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Caroline Springs George Cross FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Caroline Springs George Cross FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
02/08/24 (Fri) |
19:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Women's State League 5 West) |
Melton Phoenix FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Tooronga Sports Fields - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 East) |
Old St Kevins SC |
Templestowe Wolves FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 3 South) |
Mornington SC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Boys' South 16B) |
Mount Martha Soccer Club U16 Mariners |
Berwick City SC U16 SHARKS |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Casey Comets FC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Prospect Hill Reserve |
(Boys' Sunday South 12A) |
Casey Panthers SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
17:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Bentleigh Greens SC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Girls' East 12C) |
Maccabi FC Caulfield U12 Carpenter |
Oakleigh Cannons FC Peter X |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
POSTPONED |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 14C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U14 Red |
Malvern City FC 14C Girls |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
20:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 4 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:15 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 17B) |
Geelong Rangers SC |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:15 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Girls' South-East 13B) |
Glen Eira FC (Kerrs) |
Maccabi FC Caulfield U13 Foord |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
19:30 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Point Cook FC |
Westside Strikers Masters |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Glen Eira FC (VanEgmonds) |
Essendon Royals SC WHITE |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 14D Red) |
Glen Eira FC (Jaguars) |
Elwood City U14B Red |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Elwood City SC |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:45 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Spring Hills FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Girls' North-West 16C) |
Spring Hills FC |
Kensington Junior SC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Spring Hills FC - SL2 Women |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
Deakin University SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Caroline Springs George Cross FC_WHITE |
Spring Hills FC Aaron |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 1 |
(Boys' West 15A) |
Caroline Springs George Cross FC U15A |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Northcote City FC |
Brunswick Zebras FC - 12B Green |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
08:45 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Boys' East 14D) |
Collingwood City FC |
Boroondara Eagles FC (JC) |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 1 South-East) |
Monbulk Rangers SC |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:15 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:15 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Kensington Junior SC |
Elwood City Thunderbolts |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' South-East 17B) |
Pakenham United FC U17s |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:45 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' North 14B Blue) |
Northcote City FC |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
Northcote City FC |
North Geelong Warriors SC U17/18A Girls |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Girls' North 13C) |
Craigieburn City FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:15 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Boys' North-West 15D) |
Craigieburn City FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Spring Hills FC - SL2 Women |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Seaford United SC |
Endeavour Hills Fire SC Reserve |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
17:30 |
Inez Hunter Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 South) |
Southern United Football Club |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 12A) |
Oakleigh Cannons FC G Pante |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 14B) |
Truganina Soccer Club Inc |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
Beaumaris Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12C Blue) |
Beaumaris SC |
Casey Panthers SC_101594 |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 12E) |
Craigieburn City FC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:00 |
Fairbairn Park - Pitch 3 |
(All Abilities League - Social) |
Doreen DOCS |
Northern Falcons FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:00 |
Fairbairn Park - Pitch 3 |
(All Abilities League - Social) |
Glen Eira FC (Rangers) |
Watsonia DOCS |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Brighton SC Vampires |
East Bentleigh SC U13 Lightning |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Kooyong Park - SSF2 |
(Boys' Sunday East 13A) |
Malvern City FC 13A |
South Melbourne FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Ashburton USC (MB) |
Monash City Villarreal FC Yellow |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
12:30 |
Waratah Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Doveton SC |
Aspendale SC Marvels |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Tulliallan Reserve |
(Boys' South 14B Blue) |
Cranbourne United SC |
Mount Martha Soccer Club U14 Mariners |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:15 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday East 12A) |
Ashburton USC (DU) |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sebastopol Vikings SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Baxter SC |
Monash University SC - Stallions |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bayside Argonauts FC |
Knox City FC Reserves |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Churchill Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
St Albans Saints SC |
Green Gully SC U13A |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Melbourne Rovers Soccer Club |
Melbourne University SC Bohemians |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Boys' East 16C ) |
Mount Waverley City SC |
Ringwood City FC (MR) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Women's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #3 |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Melbourne University SC |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Men's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
North Geelong Warriors FC U12 Metro |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
NGWSC 13A Blue Boys' West |
Avondale FC Under 13 Boys White |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Boys' South-East 18B) |
Bentleigh Greens SC |
Malvern City FC 18B |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Albert Park SC |
Hume United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
Preston Lions FC |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
Anderson Park |
(Boys' Sunday East 13A) |
DRSC U13A - CG |
Port Melbourne Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Anderson Park |
(Boys' Sunday East 13B) |
DRSC U13B - SK |
Monbulk Rangers SC Bullets |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:45 |
Anderson Park |
(Boys' East 15C) |
DRSC U15C - DA |
Glen Waverley SC - U15 Rebels |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
17:00 |
Anderson Park |
(Boys' East 16C ) |
DRSC U16 Boys - LH |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 13B) |
Mooroolbark SC - Boys U13s - John Menzies |
DRSC U13B - SK |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Anderson Park |
(Girls' East 16C Blue) |
DRSC U16 Girls - MC |
South Melbourne Womens FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Arndell Park Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Sunday West 12C Blue) |
Truganina Soccer Club Inc |
Point Cook FC Thunderbolts |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee Coach |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15D) |
Greenvale United SC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
12:45 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 2 (S) - (NPL) |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Glen Waverley SC |
East Bentleigh SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 2 (S) - (NPL) |
(Men's State League 5 East) |
Glen Waverley SC |
East Bentleigh SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Club Italia Sporting Club - SSF (U11) |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Brimbank Stallions FC |
Westside Strikers FC - U12B Sem |
Appt |
Referee |
29/07/24 (Mon) |
19:30 |
Club Italia Sporting Club - SSF (U11) |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
Brimbank Stallions FC Red |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
LE Cotchin Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Thornbury Athletic FC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
19:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Women's State League 5 North) |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:30 |
Dendy Park - W |
(Boys' Saturday East 12A) |
Brighton SC Lightning |
Ringwood City FC (PD) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Myers Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 13B) |
Geelong Rangers SC |
Essendon Royals SC BLUE |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:00 |
Princes Park Oval #4 |
(Women's State League 5 North) |
FC Birrarung Senior Women's Yellow |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:45 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 2 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Eastern Lions SC |
Glen Eira FC (Gladiators) |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 4 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Bentleigh Greens SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
18:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Whittlesea United SC |
Upfield SC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
29/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Boys' North 14B Red) |
Roxburgh Park United SC |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
ABD Stadium Broadmeadows Valley Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
Hume City FC Red |
Moonee Ponds United SC U12 Boys |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday North 13A) |
Brunswick Juventus FC Paul |
Pascoe Vale FC White Andrew |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:15 |
Campbell Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Moreland City SC |
Northcote City FC Blue |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
14:30 |
Rayner Reserve |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Pascoe Vale FC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Girls' South 15D) |
Casey Panthers SC |
Mount Eliza Soccer Club Girls U15 Red |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' North 15B) |
Essendon Royals SC |
Whittlesea Ranges FC - Michael |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
17:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Keysborough SC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
02/08/24 (Fri) |
18:30 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Berwick City SC Reserves |
Skye United FC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
FC Noble Hurricanes |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee Mentor |
17/08/24 (Sat) |
11:30 |
Benedikt Reserve |
(Boys' Saturday East 12C) |
Knox City FC U12 Blue |
Boroondara Eagles FC (SH) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Girls' South 13D) |
Seaford United SC |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 White |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Boys' West 15A) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
RMIT FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Women's State League 4 West) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Greenvale United SC Black - Liam |
Hume City FC Silver |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Girls' East 12C) |
Ringwood City FC (AD) |
AUSC Kyras |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - W |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Brighton SC Phantoms |
Dandenong City SC U13 B DEVELOPMENT |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Dendy Park - W |
(Girls' South 13C) |
Brighton SC Olympus |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:15 |
Macleay Park 2 |
(Boys' North 14C Blue) |
Boroondara Eagles FC (SR) |
Old Ivanhoe Soccer Club - 14s |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Princes Park Oval #4 |
(Boys' Sunday North 13A) |
FC Birrarung U13A |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:45 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 15C) |
Manningham United FC - U15C Girls |
Mount Martha Soccer Club U15 Raiders |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Boroondara Eagles FC (DA) |
DRSC U12C - CC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
East Malvern Junior Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
08:30 |
Caloola Reserve |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Elwood City U14B Blue |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Bailey Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 15D) |
East Bentleigh SC U15 Samurai |
Brighton SC Crusaders |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16B) |
East Bentleigh SC U16 Samurai |
Endeavour Hills Fire SC U16 |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Girls' South-East 13D) |
Monbulk Rangers SC Emeralds |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West) |
Melbourne City FC |
Bell Park SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
POSTPONED |
(Boys' South 18A) |
Berwick City SC U18 LIONS |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 2 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Casey Comets Metro 7 |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Geelong SC |
NGWSC 12B Green Boys' West |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Western Eagles SC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Geelong Galaxy United FC |
South Yarra SC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North 14C Red) |
Kensington Junior SC |
Whittlesea Ranges FC - Angelo |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Girls' North-West 17/18C) |
Kensington Junior SC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 18B) |
Kensington Junior SC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:15 |
POSTPONED |
(Girls' North 12C Blue) |
Eltham Redbacks FC - Amelia |
Whittlesea Ranges FC - Charlotte |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Eltham Redbacks FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:15 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Eltham Redbacks FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
Dendy Park - X |
(Girls' South 12C Blue) |
Brighton SC Athenas |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
PEGS Sporting Field |
(Metropolitan League 8 North-West) |
PEGS SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Boys' East 14D) |
Monbulk Rangers SC Ghosts |
Mooroolbark SC - Boys U14s - Grant |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Monbulk Rangers SC Giants |
Mooroolbark SC - Boys U13s - Dale Warren |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 3 (South) |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Whittlesea Ranges FC - Mark |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Fairfield Park - Junior |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Yarra Jets FC Blue |
Reservoir United Vince |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Fairfield Park - Junior |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Yarra Jets FC Orange |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Newmarket Reserve |
(Girls' North 14C) |
Kensington Junior SC |
Old Ivanhoe Soccer Club - 14G |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Newmarket Reserve |
(Boys' North-West 15D) |
Kensington Junior SC |
Truganina Lions SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:45 |
Alcock Road Reserve |
(Boys' North-West 15D) |
Truganina Lions SC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 3 (S) |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 3 West |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 3 West |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Boroondara Eagles FC (FR) |
Malvern City FC 12C |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Knox Italian Community Club |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Knox United SC Blue Sam |
Whitehorse United SC (Tim) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 16B) |
Manningham United FC - U16B |
Ringwood City FC (RB) |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
North Geelong Warriors FC U12 Metro |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
Elcho Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
North Geelong Warriors SC U17/18A Girls |
Yarraville FC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Balcombe Park |
(Girls' South 12C Blue) |
Beaumaris SC |
Aspendale SC Diamonds |
Appt |
Referee Mentor |
28/07/24 (Sun) |
14:15 |
Hayes Park - Pitch 5(U10-11) |
(Girls' North 13C) |
Northern Falcons FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:15 |
WL Simpson Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 15D) |
Hampton East Brighton FC |
Knox United SC Boys James |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Women's State League 4 East) |
East Bentleigh SC Strikers |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Monash University SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 5 East) |
Maccabi FC Caulfield |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Langama Park - Pitch 2 |
(Boys' West 14B) |
Sunbury United FC |
WPSC Under 14 Boys CD |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch E (Junior) |
(Girls' North-West 15B) |
Gisborne Soccer Club |
North Geelong Warriors SC U15 |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch E (Junior) |
(Girls' North-West 17/18B) |
Gisborne Soccer Club |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Boys' West 16B ) |
Melton Phoenix FC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Greaves Reserve (Alan Carter Pavilion) - Pitch 1 |
(Boys' South 14B Blue) |
White Star Dandenong SC |
Cranbourne United SC |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
AUSC Giants |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 2 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday East 12A) |
Eastern Lions SC |
Port Melbourne Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 2 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Eastern Lions SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Fairfield Park - Senior |
(Girls' North-West 13C) |
Yarra Jets FC Red |
Yarraville FC White |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:10 |
Dendy Park - Y |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Cyclones |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Geelong Galaxy United FC |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Cross Keys Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 3 West) |
Essendon Royals SC |
Melbourne University SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
TBC |
(Boys' South 14B Blue) |
Berwick City SC U14 SHARKS |
Berwick City SC U14 TIGERS |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:30 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Albert Park Field 16 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Middle Park FC |
Dandenong South SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Albert Park Field 16 |
(Men's State League 3 South-East) |
Middle Park FC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
11:30 |
Benedikt Reserve |
(Boys' Saturday East 12C) |
Knox City FC U12 Blue |
Boroondara Eagles FC (SH) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Clifton Park (S) |
(Boys' East 16B) |
Brunswick Juventus FC |
Ringwood City FC (RB) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Manningham United FC - U17/18C Girls |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
08/08/24 (Thu) |
18:45 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Boroondara Eagles FC (AA) |
Glen Eira FC (U17 Girls CPL) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:45 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Girls' East 12C) |
Collingwood City FC |
Maccabi FC Caulfield U12 Carpenter |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
HV Jones Reserve - North Pitch |
(Women's State League 4 South) |
Boronia SC Womens |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 1 South |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Boroondara Eagles FC (MC) |
Old Ivanhoe Soccer Club - 13s |
Appt |
Assistant |
22/07/24 (Mon) |
20:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North) |
Meadow Park SC |
La Trobe University SC |
Appt |
Assistant |
29/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:15 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Glenroy Lions FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
AB Shaw Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Altona City SC -DD |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Girls' West 12B) |
CSGC FC Girls 12B |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Skye United FC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Men's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Esther Park Reserve - Pitch 2 (Synthetic) |
(Girls' South-East 17/18C) |
Mooroolbark SC - Development Squad |
Chisholm United FC Harry |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Ringwood City FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:15 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:30 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' Sunday East 13B) |
Manningham United FC - U13 EK Red |
Whitehorse United SC (Hew) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Anderson Park |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
DRSC U12B - AF |
Manningham United FC - U12 White |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Banyule Flats Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 12C Blue) |
Banyule City SC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
MacPherson Park - Pitch 4 |
(Girls' West 12B) |
Melton Phoenix FC |
Altona City SC -KK |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Darebin Falcons WSC White |
Altona City SC -DD |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 4 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Williams Landing Soccer Club |
NGWSC 12B Green Boys' West |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Saltwater Reserve - Pitch 2 - SSF2 (U12) |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Point Cook FC Tomcats |
Altona Magic SC U12A |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:45 |
Saltwater Reserve - Pitch 2 - SSF1 (U12) |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Point Cook FC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Whitehorse United SC (eduardo/Swapnil) |
Croydon City Soccer Club - Red |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 16B) |
Brunswick Juventus FC |
Oakleigh Cannons FC James K |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:45 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' North 14C Blue) |
Watsonia Heights FC |
Keon Park Hellas SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14C Red) |
Upfield SC |
Moonee Ponds United SC U14C |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:15 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Bentleigh Greens SC |
East Bentleigh SC U13 Strikers |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Girls' South 15C) |
Bentleigh Greens SC |
Manningham United FC - U15C Girls |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
POSTPONED |
(Boys' South 14D Red) |
Elwood City U14B Red |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
POSTPONED |
(Girls' North-West 15B) |
Mill Park SC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:00 |
POSTPONED |
(Boys' North 16A) |
Mill Park SC |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Girls' North-West 15C) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Darebin Falcons WSC Green |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:45 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
South Springvale FC |
DRSC U17B - BC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:15 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Whitehorse United SC (Jason) |
Knox City FC U13 Silver |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
17:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Spring Hills FC - Metro Men 3 |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Metropolitan League 1) |
South Yarra SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williams Landing Soccer Club |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:45 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' North 14B Blue) |
Fawkner SC Ethan |
BZ Boys' North 14B Blue |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Women's State League 4 East) |
St Kilda Soccer Club |
East Bentleigh SC Strikers |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:00 |
Fairbairn Park - Pitch 3 |
(All Abilities League - Youth Development) |
Avondale FC |
Northcote City FC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
20:15 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Victory Park - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
Bentleigh United Cobras FC |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Park Ridge Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Rowville Eagles SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Eltham Redbacks FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Geelong Galaxy United FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Geelong Galaxy United FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Mitchell Oval |
(Girls' South-East 13B) |
Monash City Villarreal FC |
Glen Eira FC (Kerrs) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - White |
(Girls' South-East 14C) |
Brighton SC Phoenix |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
08:45 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Boys' East 14B) |
Malvern City FC 14B |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Kooyong Park - Junior |
(Boys' Sunday East 12A) |
Malvern City FC 12A Blue |
Oakleigh Cannons FC G Pante |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
Kooyong Park |
(Girls' South-East 14C) |
Malvern City FC 14C Girls |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:15 |
Johnson Reserve |
(Girls' West 14C) |
Maribyrnong Swifts FC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Girls' West 12C) |
Yarraville FC - Blue |
Werribee City FC_100977 |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Women's State League 4 East) |
Malvern City FC |
Boroondara Eagles FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' East 18A) |
Manningham United FC - U18A |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Eira FC (Devannas) |
East Bentleigh SC U18 Strikers |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:10 |
Dendy Park - W |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Brighton SC Storm |
Berwick City SC U12 EAGLES |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:00 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Glen Eira FC (Vipers) |
East Bentleigh SC U12 Thunder |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:30 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(Boys' Saturday East 12A) |
Glen Eira FC (Fire) |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
19:30 |
Strathnaver Reserve - Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
FC Strathmore Old Boys |
St Albans Gospic Bears |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Altona North SC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
PEGS Sporting Field |
(Women's State League 5 West) |
PEGS SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Women's State League 3 East) |
Malvern City FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 6 |
(Men's State League 5 North) |
Keon Park SC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Brunswick Zebras FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
17:00 |
Sumner Park |
(Metropolitan League 1) |
Brunswick Zebras FC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
GH Mott Reserve |
(Women's State League 4 North) |
Darebin Falcons WSC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
GH Mott Reserve |
(Women's State League 3 North) |
Darebin Falcons WSC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Lalor United Junior SC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
Northcote City FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' East 18A) |
Northcote City FC |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Pascoe Vale FC - Blue |
Eltham Redbacks FC - Domenic |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
16:00 |
POSTPONED |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Pascoe Vale FC |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:45 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Darebin Falcons WSC |
Boroondara Eagles FC (TL) |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Spring Hills FC - SL2 Women |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Emmanuel College (S) |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Altona North SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
HV Jones Reserve - North Pitch |
(Women's State League 4 South) |
Boronia SC Womens |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Geelong Galaxy United FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
Bentleigh United Cobras FC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Bentleigh United Cobras FC |
Ringwood City FC U18 Girls |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 2 |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Knox United SC |
Riversdale SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Keilor Park SC |
Sandringham SC Galaxy |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Keilor Park SC |
Sandringham SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
11:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Boys' Saturday East 12A) |
East Malvern Junior Soccer Club |
Ringwood City FC (PD) |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Baxter SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 16B) |
Whitehorse United SC (Ben) |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Brunswick City SC |
Eltham Redbacks Under 12 Wallabies |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:30 |
Dunstan Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 14D) |
Brunswick City SC |
Darebin Falcons WSC White |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:45 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Glen Eira FC (U13 Girls CPL) |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:15 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Glen Eira FC (U15 Girls CPL) |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
12:30 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Western Suburbs SC |
Yarraville FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' North-West 16C) |
Wyndham FC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
14:00 |
Banyul Warri Reserve (S) |
(Girls' North-West 15B) |
Surf Coast FC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Boys' East 16B) |
Malvern City FC 16B |
Manningham United FC - U16B |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:30 |
Kooyong Park - SSF2 |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
Malvern City FC 13C |
DRSC U13C - JB |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Heatherton United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Progress Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Broadmeadows Stars SC RWC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Green Gully Reserve - SSF 2 |
(Boys' North 14A) |
Green Gully SC U14 A |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:45 |
Kooyong Park |
(Boys' Sunday South 12A) |
Malvern City FC 12A White |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:45 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Kensington Junior SC |
Williams Landing Soccer Club_101614 |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Girls' North 13C) |
La Trobe University SC U13 Girls |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' South 14C) |
Rosebud HEART SC U14 Red |
Pakenham United FC U14 Blue |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:15 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' Saturday South 12E) |
Rosebud HEART SC U12 White |
Skye United FC 12 Suns |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:30 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' Saturday South 12D) |
Rosebud HEART SC U12 Red |
Sandringham SC Sonics |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
POSTPONED |
(Metropolitan League 7 North-West) |
East Kew FC |
Newmarket Phoenix FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Women's State League 5 South) |
Bentleigh Greens SC |
Mount Eliza Soccer Club Senior Womens |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
POSTPONED |
(Boys' North 15C) |
Bundoora United FC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's Metropolitan Masters North) |
Bundoora United FC |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Hayes Park - Pitch 1 - Senior |
(Women's State League 5 North) |
Northern Falcons FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Princes Park Oval #3 |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Melbourne University SC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Boys' East 14D) |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
Wonga Wizards FC - Under 14 Boys |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15A) |
Altona City SC - SS |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 18A) |
Altona City SC PB |
Keilor Park SC U18 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Casey Comets FC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
14:45 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Maccabi FC Caulfield U13 Blue |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Dendy Park - Blue |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Brighton SC |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Girls' East 14D) |
Croydon City Soccer Club |
Wonga Wizards FC - Under 14 Girls |
Appt |
Referee Mentor |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 18B) |
Kensington Junior SC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
South Springvale FC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Lawton Park Reserve - MiniRoos |
(Girls' South 12C Blue) |
Langwarrin SC |
Sandringham SC Panthers |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Lawton Park Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 12A) |
Langwarrin SC U12s Sunday |
Oakleigh Cannons FC Tony B |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:45 |
St John's Regional College |
(Boys' South 14B Blue) |
Dandenong City SC - Tom |
Dandenong City SC - Abdul |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Mount Eliza Secondary College - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Red |
Dandenong City SC - Tom |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Mount Martha Soccer Club Mariners |
Pakenham United FC LADIES |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 21A) |
Lalor United Senior FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
FC Strathmore |
Corio SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Marymede Catholic College |
(Boys' North 15C) |
Doreen United Soccer Club |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
14:45 |
Ryder Oval |
(Women's State League 4 North) |
Brunswick Zebras FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
POSTPONED |
(Boys' North-West 18B) |
Epping City SC |
North Sunshine Eagles SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Craigieburn City FC |
Hume City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:15 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Craigieburn City FC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Craigieburn City FC |
PEGS SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
11:15 |
Benedikt Reserve |
(Boys' Saturday East 12C) |
Knox City FC U12 Blue |
South Yarra SC Bianco |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Milpera Reserve - Junior 1 |
(Boys' East 14D) |
Knox City FC U14 Silver |
Wonga Wizards FC - Under 14 Boys |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:30 |
Mackie Road Reserve |
(Boys' South 14B Red) |
Glen Eira FC (Wolves) |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Girls' East 16C) |
Chisholm United FC Steve K |
Maccabi FC Caulfield U16 Kerr |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
09:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Bentleigh Greens SC |
East Bentleigh SC U12 Strikers |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
14:15 |
Hayes Park - Pitch 5(U10-11) |
(Girls' North 13C) |
Northern Falcons FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:15 |
Macleay Park 3 East |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Boroondara Eagles FC (PP) |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Girls' North 16C) |
Watsonia Heights FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
FORFEIT |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Roxburgh Park United SC |
Doreen United SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
Roxburgh Park United SC |
Doreen United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' Sunday West 13D) |
Wyndham FC |
WPSC Under 13 Boys CD |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:45 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Doreen United Soccer Club |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Doreen United Soccer Club |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Poplar Oval |
(Metropolitan League 6 North-West) |
RMIT FC |
Albert Park SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:30 |
Terrara Park |
(Girls' East 12C) |
Whitehorse United SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
08:30 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Glen Eira FC (Cosmos) |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 16B ) |
FC Strathmore |
Hoppers Crossing SC - U16B- Steve |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Aspendale SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Westernport Secondary College |
(Men's State League 4 South) |
Somerville Eagles SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:15 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Boys' Sunday West 12E) |
Hoppers Crossing SC |
Melbourne City FC U12D |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Westernport Secondary College |
(Men's State League 4 South) |
Somerville Eagles SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:15 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Middle Park FC - Youth Dev |
Wonga Wizards FC - Metro 2 |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:45 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Middle Park FC |
Wonga Wizards FC - Under 12 Warriors |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:15 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Girls' North 14C) |
Darebin Falcons WSC Red - U14 |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
Darebin Falcons WSC Red |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Frederick Wachter Reserve |
(Boys' South 14D Red) |
South East United FC |
Dandenong Thunder SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:30 |
Frederick Wachter Reserve |
(Boys' South 15D) |
South East United FC |
Skye United FC 15 |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Eltham Redbacks FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Hampton East Brighton FC Red Rhinos |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Werribee City FC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Seaford United SC - Black |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Seaford United SC - Yellow |
Pakenham United FC U16s Yellow |
Appt |
Referee |
26/07/24 (Fri) |
18:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Mount Eliza SC |
Cleeland United SC Reserve Team |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Croydon City Soccer Club - Red |
Manningham United FC - U12 EK Green |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Croydon City Soccer Club - Green |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Geelong SC |
Altona City SC - SR |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
Deakin University SC |
Appt |
Assistant |
26/07/24 (Fri) |
20:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 4 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sebastopol Vikings SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Heatherton United SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Melbourne City FC |
Bell Park SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West) |
Melbourne City FC |
Bell Park SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Club Italia Sporting Club - SSF (U11) |
(Girls' West 14C) |
Brimbank Stallions FC |
WPSC Under 14 Girls CS |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
16:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 15C) |
Spring Hills FC Lucas |
Satellite City United SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:00 |
Frontier Recreation Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Aintree Soccer Club |
WPSC Under 13 Boys SA |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sebastopol Vikings SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Spring Hills FC Rushi |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
14:15 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Spring Hills FC Dylan |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Blue |
(Girls' South 15C) |
Brighton SC Apollos |
Hampton East Brighton FC Red Howlers |
Appt |
Referee Mentor |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Mitchell Oval |
(Girls' South-East 13B) |
Monash City Villarreal FC |
Glen Eira FC (Kerrs) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Victory Park - Pitch 2 |
(Girls' South 12C Red) |
Bentleigh United Cobras FC |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Kooyong Park - SSF2 |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Malvern City FC 12B Blue |
Whitehorse United SC (Simon) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:45 |
Mitchell Oval |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Monash City Villarreal FC Blue |
Ashburton USC (MB) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' East 14D) |
Mooroolbark SC - Boys U14s - Grant |
Whitehorse United SC (Dougie) |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
14:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Girls' East 16C) |
Monbulk Rangers SC Sapphires |
Ashburton USC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Old Scotch SC |
Old Xaverians SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Old Scotch SC Blues |
Springvale White Eagles FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Yallambie Park Reserve |
(Men's Metropolitan Masters North) |
Banyule City SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Comets Stadium - Mini 4 (U12) |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Casey Comets Demons |
Langwarrin SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:15 |
Comets Stadium - Mini 3 (U12) |
(Boys' Sunday South 13D) |
Casey Comets Rebels |
Aspendale SC Panthers |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Waverley SC - U18 Phoenix |
Glen Eira FC (Devannas) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Waverley SC - U18 Stormers |
Sandringham SC Scorchers |
Appt |
Referee Mentor |
21/07/24 (Sun) |
08:30 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Glen Eira FC (Cosmos) |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee Mentor |
21/07/24 (Sun) |
15:15 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Middle Park FC - Youth Dev |
Wonga Wizards FC - Metro 2 |
Appt |
Referee Mentor |
27/07/24 (Sat) |
09:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Bentleigh Greens SC |
East Bentleigh SC U12 Strikers |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Boys' West 17B) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Boys' South 16B) |
FC Noble Hurricanes |
Brighton SC Vikings |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Metropolitan 17C) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U17 Blue |
Mount Eliza Soccer Club Boys U17 Red |
Appt |
Referee Mentor |
28/07/24 (Sun) |
10:30 |
Terrara Park |
(Girls' East 12C) |
Whitehorse United SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Eltham Redbacks Under 12 Wallabies |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:15 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Girls' North 13D) |
Craigieburn City FC |
Mitchell Rangers SC Gold |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 3 |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Craigieburn City FC |
Kyneton District SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Banyule Flats Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12D) |
Banyule City SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Northcote City FC White |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
13:00 |
Aurora Fields - Casa D'Abruzzo |
(Women's State League 3 North) |
Epping City SC |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
09:00 |
Johnson Reserve |
(Girls' West 12C) |
Maribyrnong Swifts FC Silver |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Johnson Reserve |
(Girls' North-West 16C) |
Maribyrnong Swifts FC Purple |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South-East 21A) |
Hampton East Brighton FC |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12D) |
Altona East Phoenix SC |
Sunbury United FC Black |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Highfield Park - North |
(Girls' East 16C) |
Ashburton USC |
Chisholm United FC Steve K |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' North-West 21A) |
Essendon Royals SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:30 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Chisholm United FC Steve Kr |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
12:45 |
Davies Reserve |
(Boys' East 15C) |
Oakleigh Cannons FC Peter K |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
22/07/24 (Mon) |
20:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North) |
Meadow Park SC |
La Trobe University SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Alphington Park Oval Mini D |
(Girls' North 12B) |
Alphington FC Blue |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 3 (South) |
(Girls' North 12C Blue) |
Whittlesea Ranges FC - Charlotte |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
11:15 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 3 (South) |
(Girls' North-West 13B) |
Whittlesea Ranges FC - Noor |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
HV Jones Reserve - North Pitch |
(Women's State League 4 South) |
Boronia SC Womens |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
15:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
15:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 1) |
Newmarket Phoenix FC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
13:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Truganina Soccer Club Inc |
Westside Strikers FC |
Appt |
Assistant |
27/07/24 (Sat) |
15:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Civic Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 12A) |
Mount Martha Soccer Club U12 Raiders |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
27/07/24 (Sat) |
10:15 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Martha Soccer Club U12 Captains |
Chelsea FC U12 Warriors |
Appt |
Referee |
28/07/24 (Sun) |
10:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
Skye United FC 12 Meteors |
Hampton Park United Sparrows FC Red |