Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Truganina Soccer Club Inc |
Williamstown SC - Jordan |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Maccabi FC Caulfield U12 Blue |
Whitehorse United SC (Mark) |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
George Knott Reserve |
(Girls' North 16C) |
Fitzroy Lions SC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16A) |
Greenvale United SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:15 |
Macleay Park 1 South |
(Girls' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (IM) |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Chelsea FC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12D) |
Altona East Phoenix SC |
Point Cook FC Spitfires |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Women's State League 5 East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Glen Eira FC (Ravens) |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Preston Lions FC |
Brunswick Juventus FC Paul |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
HR Uren Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Lalor United Junior SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Alphington Park Oval Full A |
(Boys' East 15C) |
Alphington FC |
DRSC U15C - DA |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Women's State League 4 South) |
Pakenham United FC LADIES |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee Coach |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
Aspendale SC U17B |
Casey Panthers SC - White |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Metropolitan 17D) |
Mount Martha SC U17 Captains |
East Bentleigh SC U17 Titans |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Albert Park SC |
Croydon City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North 12B) |
Craigieburn City FC |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Girls' North 13C) |
La Trobe University SC U13 Girls |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:30 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hume United FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Manningham United FC - U13 CPL Girls |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 2 |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Monash University SC - Stallions |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' East 18A) |
Manningham United FC - U18A |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:15 |
Partingtons Flat |
(Women's State League 3 North) |
Diamond Valley United SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Geelong Rangers SC |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:30 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 3 (U12/13) |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Barton United FC |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
18:45 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Mount Eliza Secondary College - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Mount Eliza Soccer Club Senior Womens |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Whittlesea United SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Beaumaris Reserve |
(Boys' Sunday South 12A) |
Beaumaris SC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
26/08/24 (Mon) |
18:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Meadow Park SC |
Doreen United SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
Frontier Recreation Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Aintree Soccer Club |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Hislop Reserve - Junior 1 |
(Boys' East 14B) |
East Kew FC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
NGWSC 13B Red Boys' West |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
FC Bulleen Lions |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Eltham Redbacks FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Anthony |
Manningham United FC - U12 EK Green |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 13E Blue) |
Mount Martha Soccer Club U13 Captains |
Seaford United SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Roxburgh Park United SC White |
Avondale FC U12 Boys Blue |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Brighton SC Cyclones |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Howard Parker Reserve |
(Girls' South 13C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 Orange |
Brighton SC Olympus |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 15D) |
Knox City FC U15 Blue |
Boroondara Eagles FC (JB) |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 1) |
Newmarket Phoenix FC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
18:30 |
Paisley Park - Junior |
(Girls' North-West 13D) |
Altona East Phoenix SC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 2 |
(Boys' South-East 17B) |
Bentleigh United Cobras FC |
DRSC U17B - BC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 13D) |
Doreen United Soccer Club |
Mitchell Rangers SC Gold |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
George Knott Reserve |
(Women's State League 5 North) |
Fitzroy Lions SC |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:30 |
Ormond Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Essendon Royals SC RED |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
18:35 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Knox City FC Reserves |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee Mentor |
24/08/24 (Sat) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Brighton SC Cyclones |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
Fairfield Park - Junior |
(Girls' North 14C) |
Yarra Jets FC Blue |
FC Strathmore |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Girls' South-East 17/18C) |
Ringwood City FC U18 Girls |
Manningham United FC - U17/18C Girls |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Geelong SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' South-East 17B) |
South Springvale FC |
Whitehorse United SC Alex/Peter |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Lalor United Senior FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Women's State League 4 East) |
Malvern City FC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
19:30 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Docklands Athletic FC |
Western Eagles SC Thirds |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Trinity Sports Ground |
(Men's State League 5 East) |
Old Trinity Grammarians SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Preston Lions FC |
Sandringham SC Pandas |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Myers Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Geelong Rangers SC |
Williams Landing Soccer Club_101614 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Alcock Road Reserve |
(Girls' North-West 15D) |
Truganina Lions SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
More Park |
(Boys' North-West 18B) |
North Sunshine Eagles SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 21A) |
Yarraville FC - Blue |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Men's State League 5 North) |
Moreland Eagles FC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:30 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Glen Eira FC (VanEgmonds) |
Southern United Football Club |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |