Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Truganina Soccer Club Inc |
Williamstown SC - Jordan |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
16:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Maccabi FC Caulfield U12 Blue |
Whitehorse United SC (Mark) |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
George Knott Reserve |
(Girls' North 16C) |
Fitzroy Lions SC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 South) |
Mount Eliza SC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South 14B Red) |
South Springvale FC |
Elwood City U14B Blue |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:30 |
FORFEIT |
(Women's State League 4 South) |
South Springvale FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16A) |
Greenvale United SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:15 |
Macleay Park 1 South |
(Girls' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (IM) |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Chelsea FC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Girls' East 16C) |
Monbulk Rangers SC Sapphires |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
17:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Point Cook FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Endeavour United SC |
Sandringham SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' North 14C Blue) |
Watsonia Heights FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12D) |
Altona East Phoenix SC |
Point Cook FC Spitfires |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Women's State League 5 East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Glen Eira FC (Ravens) |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Preston Lions FC |
Brunswick Juventus FC Paul |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch E (Junior) |
(Boys' North 14B Red) |
Gisborne Soccer Club |
Keilor Park SC U14 Boys Hawks |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
HR Uren Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Lalor United Junior SC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Alphington Park Oval Full A |
(Boys' East 15C) |
Alphington FC |
DRSC U15C - DA |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Endeavour Hills Fire SC Reserve |
Mount Martha Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Women's State League 4 South) |
Pakenham United FC LADIES |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:30 |
Park Avenue Reserve (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Manningham Juventus FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee Coach |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
Aspendale SC U17B |
Casey Panthers SC - White |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 South) |
Mount Eliza SC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Seaford United SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Metropolitan 17D) |
Mount Martha SC U17 Captains |
East Bentleigh SC U17 Titans |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Albert Park SC |
Croydon City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North 12B) |
Craigieburn City FC |
Heidelberg United FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Girls' North 13C) |
La Trobe University SC U13 Girls |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:30 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hume United FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
17:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Point Cook FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 15A) |
Preston Lions FC |
Caroline Springs George Cross FC U15A |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Manningham United FC - U13 CPL Girls |
Avondale FC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 2 |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Monash University SC - Stallions |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 2 |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Monash University SC - Men's Thirds |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' East 18A) |
Manningham United FC - U18A |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:15 |
Partingtons Flat |
(Women's State League 3 North) |
Diamond Valley United SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Highfield Park - North |
(Women's State League 5 East) |
Ashburton United SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Tooronga Sports Fields - Pitch 2 (S) |
(Boys' East 16C ) |
Ashburton United SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Geelong Rangers SC |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Match Commissioner |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 5 South) |
Keysborough SC |
Berwick City SC SW2 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:30 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 3 (U12/13) |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Barton United FC |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Maccabi FC Caulfield U12 White |
Whitehorse United SC (Rohan) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
18:45 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Brighton SC Demons |
Skye United FC 13 Meteors |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bunyip Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Bunyip District SC |
Aspendale SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Mount Eliza Secondary College - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Mount Eliza Soccer Club Senior Womens |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Polish Sports & Recreation Complex - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Western Eagles SC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Whittlesea United SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Reservoir United Vince |
Old Ivanhoe Soccer Club - 12s (Red) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Girls' South 16C) |
Bentleigh Greens SC |
Berwick City SC U16 WILDCATS |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Beaumaris Reserve |
(Boys' Sunday South 12A) |
Beaumaris SC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Jack Thomas Reserve - Mini 1 (U11) |
(Girls' South-East 12B) |
Berwick City SC U12 WILDCATS |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
26/08/24 (Mon) |
18:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Meadow Park SC |
Doreen United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16B) |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Brighton SC Vikings |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC |
East Bentleigh SC U15 Scorpions |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
Frontier Recreation Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Aintree Soccer Club |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
North Seaford Reserve - Mini 1 (U11/U12) |
(Girls' South 13D) |
Seaford United SC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Gibb Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 18A) |
Upfield SC |
Spring Hills FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
16:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Hislop Reserve - Junior 1 |
(Boys' East 14B) |
East Kew FC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:30 |
Partingtons Flat |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Diamond Valley United SC |
Manningham United FC - U13 EK Green |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 18A) |
Berwick City SC U18 LIONS |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:00 |
Reddish Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Pascoe Vale FC Navy Sam |
Brunswick Juventus FC Davide |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Reddish Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Pascoe Vale FC - Blue |
La Trobe University SC U'12 Boys Blue |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
NGWSC 13B Red Boys' West |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
FC Bulleen Lions |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Eltham Redbacks FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Castlemaine Goldfields FC |
La Trobe University SC - M3 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:45 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Girls' North-West 13B) |
Essendon Royals SC WHITE |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Anthony |
Manningham United FC - U12 EK Green |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 13E Blue) |
Mount Martha Soccer Club U13 Captains |
Seaford United SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
16:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Roxburgh Park United SC White |
Avondale FC U12 Boys Blue |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Albert Park Field 16 |
(Metropolitan League 1) |
Middle Park FC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 15B) |
Keilor Park SC U15 Boys Hawks |
FC Strathmore |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Seaford United SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Corio SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 3 |
(Girls' South 16C) |
Dandenong City SC |
Pakenham United FC U16s Girls |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Brighton SC Cyclones |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Howard Parker Reserve |
(Girls' South 13C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 Orange |
Brighton SC Olympus |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Williams Landing Soccer Club_101620 |
Altona City SC - JS |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 South) |
Mount Eliza SC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 15D) |
Knox City FC U15 Blue |
Boroondara Eagles FC (JB) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Knox City FC Metro Men |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 1) |
Newmarket Phoenix FC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Craigieburn City FC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
18:30 |
Paisley Park - Junior |
(Girls' North-West 13D) |
Altona East Phoenix SC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 2 |
(Boys' South-East 17B) |
Bentleigh United Cobras FC |
DRSC U17B - BC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Boys' East 18A) |
Malvern City FC 18A |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Glen Eira FC (U17 Girls CPL) |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 13D) |
Doreen United Soccer Club |
Mitchell Rangers SC Gold |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
George Knott Reserve |
(Women's State League 5 North) |
Fitzroy Lions SC |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:30 |
Ormond Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Essendon Royals SC RED |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
18:35 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Knox City FC Reserves |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee Mentor |
24/08/24 (Sat) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Brighton SC Cyclones |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
Fairfield Park - Junior |
(Girls' North 14C) |
Yarra Jets FC Blue |
FC Strathmore |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 2 (Soccer 7) |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Kings Domain FC |
Old Scotch SC Blues |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Girls' South-East 17/18C) |
Ringwood City FC U18 Girls |
Manningham United FC - U17/18C Girls |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Geelong SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:45 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Geelong SC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Girls' East 15D) |
Glen Eira FC (KKs) |
Glen Waverley SC - U15 Warriors |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' South-East 17B) |
South Springvale FC |
Whitehorse United SC Alex/Peter |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Princes Park Oval #6 |
(Boys' Sunday North 13A) |
FC Birrarung U13A |
Brunswick Juventus FC Davide |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Lalor United Senior FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Women's State League 4 East) |
Malvern City FC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Fairbairn Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Avondale FC Under 12 Boys White |
Albion Rovers FC U11 White |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
19:30 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Docklands Athletic FC |
Western Eagles SC Thirds |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
17:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Point Cook FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Ralph Reserve |
(Boys' West 18A) |
Western Suburbs SC |
Westside Strikers FC - U18A |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Trinity Sports Ground |
(Men's State League 5 East) |
Old Trinity Grammarians SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' North 14C Red) |
Whittlesea Ranges FC - Angelo |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Preston Lions FC |
Sandringham SC Pandas |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Myers Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Geelong Rangers SC |
Williams Landing Soccer Club_101614 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:45 |
Myers Reserve - Pitch 3 |
(Boys' West 16A) |
Geelong Rangers SC |
WPSC Under 16 Boys SH |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Mayfield Reserve |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Waverley Wanderers FC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
19:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Greenvale United SC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Alcock Road Reserve |
(Girls' North-West 15D) |
Truganina Lions SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
More Park |
(Boys' North-West 18B) |
North Sunshine Eagles SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Mitchell Oval |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Monash City Villarreal FC |
Oakleigh Cannons FC Migs 1 |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 21A) |
Yarraville FC - Blue |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
Keilor Park SC |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Boys' East 14D) |
South Yarra SC |
Mooroolbark SC - Boys U14s - Grant |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Men's State League 5 North) |
Moreland Eagles FC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:30 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Glen Eira FC (VanEgmonds) |
Southern United Football Club |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Melbourne University Soccer Club |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |