Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Avondale FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Quarries Park |
(Women's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:00 |
Churchill Reserve - Pitch 3 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
St Albans Gospic Bears |
Altona Magic SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Avondale FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West) |
Westside Strikers FC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 14A) |
Truganina Soccer Club Inc |
Altona North SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Williamstown SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
16:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:30 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Endeavour United SC Chris 12E |
Rosebud HEART SC U12 White |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
12:30 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
FC Clifton Hill |
Whittlesea United SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Whittlesea United SC |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16C) |
East Bentleigh SC U16 Sharks |
Chelsea FC 16 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' South 18A) |
South Springvale FC |
Glen Eira FC (Scorpions) |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
12:30 |
James Reserve |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Heidelberg Eagles SC |
Sebastopol Vikings SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Williamstown SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
10:00 |
George Andrews Reserve - Junior/Miniroos |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Dandenong South SC |
Glen Eira FC (Sharks) |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:30 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Boys' West 17B) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Boys' Metropolitan 17D) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Cleeland United SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
13:15 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 North) |
Uni Hill Eagles FC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Robert Barrett Reserve |
(Metropolitan League 8 North-West) |
Footscray Rangers FC 2 |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
George Knott Reserve |
(Boys' Sunday North 12E) |
Fitzroy Lions SC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:15 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Spring Hills FC Aaron |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 2 (West) |
(Boys' Sunday North 13A) |
Whittlesea Ranges FC - Joe / Rob |
Brunswick Juventus FC Paul |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Dorothy Laver West Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 1 South-East) |
Ashburton United SC |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Norman Luth Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Noble Park SC |
Templestowe Wolves FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:30 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' South-East 15A) |
Boroondara Eagles FC (XF) |
Glen Eira FC (Warriors) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Bundoora United FC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Boroondara Eagles FC (DA) |
Glen Waverley SC - U12 Thunder |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' South 15C Red) |
South Springvale FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:45 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
South Springvale FC |
DRSC U17B - BC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 South) |
Mount Eliza SC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South 14B Red) |
South Springvale FC |
Elwood City U14B Blue |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:30 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
South Springvale FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16A) |
Greenvale United SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
26/08/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Donvale Reserve - Pitch 4 |
(Girls' East 14D) |
Wonga Wizards FC - Under 14 Girls |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Macleay Park 1 South |
(Boys' North 14C Blue) |
Boroondara Eagles FC (SR) |
Keon Park Hellas SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:15 |
Macleay Park 1 South |
(Girls' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (IM) |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bentleigh United Cobras FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Chelsea FC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
10:00 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Glen Eira FC (Taipans) |
Croydon Ranges FC U12 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 12D) |
Westside Strikers FC - U12D David |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Park Avenue Reserve (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Manningham Juventus FC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 14A) |
Manningham United FC - U14A Blue |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Brunswick Juventus FC Nathan |
Brunswick City SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
17:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Point Cook FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Dandenong City SC - Abdul |
Dandenong City SC - Tom |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Endeavour United SC |
Sandringham SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Endeavour United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Eltham Redbacks FC - Amelia |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Spring Hills FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
FC Noble Hurricanes |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
18:00 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Mill Park SC |
Brunswick Juventus FC U112 ADAM |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Knox City FC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
North Caulfield Senior FC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
18:15 |
Mahoneys Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 4 South) |
Nunawading City FC SL4 Women |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12D) |
Altona East Phoenix SC |
Point Cook FC Spitfires |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
12:00 |
Bailey Reserve - SSF3 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Aspendale SC Marvels |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Sandringham SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Women's State League 5 East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Glen Eira FC (Ravens) |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 16A) |
Mill Park SC |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Roxburgh Park United SC |
Alphington FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Corio SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Women's State League 4 West) |
Kensington City Soccer Club |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
11:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday East 12C) |
Knox City FC U12 Blue |
Ringwood City FC (RP) |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13D) |
Doreen United Soccer Club |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Boys' West 14D) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Avenger Park - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Avondale FC |
Kings Domain FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Avenger Park - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
Avondale FC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
19:45 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Women's State League 2 North-West) |
Westgate FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
Thomas P Carroll Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Cleeland United SC Reserve Team |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Endeavour Hills Fire SC Reserve |
Mount Martha Soccer Club |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
WJ Turner Reserve |
(Men's State League 2 South-East) |
Greater Dandenong FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
19:45 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Women's State League 2 North-West) |
Westgate FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:30 |
Park Avenue Reserve (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Manningham Juventus FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 North) |
Old Scotch SC |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Fawkner SC |
Laverton FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Pascoe Vale FC - Blue |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:15 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' East 14D) |
Collingwood City FC |
Boroondara Eagles FC (JC) |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Southern United Football Club |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Men's State League 1 South-East) |
Malvern City SC |
Gippsland United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Chelsea FC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Brunswick Juventus FC U112 ADAM |
Pascoe Vale FC - Navy |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Dorothy Laver West Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 1 South-East) |
Ashburton United SC |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:00 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Brunswick Juventus FC Nathan |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Lara United FC |
Deakin University SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:15 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Keilor Wolves SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13E) |
Craigieburn City FC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Boys' North 14C Red) |
Craigieburn City FC |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Women's State League 4 North) |
Mitchell Rangers SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Mitchell Rangers SC |
Western Eagles SC Thirds |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Brandon Park SC |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
10:15 |
Howard Parker Reserve |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Yellow |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Red) |
Sandringham SC United |
Dandenong Thunder SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 South) |
Mount Eliza SC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Seaford United SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
14/09/24 (Sat) |
13:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Gisborne SC |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:10 |
Egan Lee Reserve - Pitch 2 |
(Girls' East 16C) |
Knox City FC U16 Green |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Skye United FC |
Nunawading City FC SL4 Women |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
FORFEIT |
(Boys' North-West 18B) |
Hoppers Crossing SC |
U18 Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
19:00 |
More Park |
(Boys' North-West 18B) |
North Sunshine Eagles SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Essendon Royals SC |
Newmarket Phoenix FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
11:00 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Bayside Argonauts FC |
Dandenong Thunder SC |
Appt |
Referee Mentor |
24/08/24 (Sat) |
11:00 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Bayside Argonauts FC |
Dandenong Thunder SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Dorothy Laver West Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 1 South-East) |
Ashburton United SC |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' East 14B) |
Mooroolbark SC - Under 14 Mel |
Whitehorse United SC (Andrew) |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Corio SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
FC Noble Hurricanes |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 2 |
(Metropolitan League 5 South-East) |
East Bentleigh SC Metro 5 |
Endeavour Hills Fire SC Metro |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Albert Park SC |
Croydon City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Howard Dawson Reserve |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Swinburne FC |
Old St Kevin's SC Green |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Howard Dawson Reserve |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Swinburne FC |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13D) |
Craigieburn City FC Royal |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North 12B) |
Craigieburn City FC |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 4 West) |
Westside Strikers FC - Women |
Kensington City Soccer Club |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Webster Street Reserve |
(Boys' West 15C) |
WPSC Under 15 Boys PA |
Melbourne Knights FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Melbourne City FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Girls' North 13C) |
La Trobe University SC U13 Girls |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 13B) |
Mooroolbark SC - Boys U13s - John Menzies |
Oakleigh Cannons FC F Statho |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Mooroolbark SC - Girls U14s - Michael Orlando |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
18:00 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Rahman |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Westside Strikers Masters |
Albion Rovers FC Masters |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
17:00 |
Balmoral Park Main Oval |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
Bell Park SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 18A) |
Westside Strikers FC - U18A |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Westgate FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Beaumaris Reserve |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Beaumaris SC |
Knox City FC Reserves |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
11:20 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Sandringham SC Serpents |
Brighton SC Thunder |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
19:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Brunswick City SC |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:30 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hume United FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Albion Rovers FC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
17:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Point Cook FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:30 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15C) |
Darebin Falcons WSC Green |
Brunswick City SC U15 Girls |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Davies Reserve |
(Girls' East 12C) |
Oakleigh Cannons FC Peter X |
Old Ivanhoe Soccer Club - 12G |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Boys' Sunday West 13E) |
Westgate FC |
Maribyrnong Greens SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday South 13A) |
Bentleigh Greens SC |
Dandenong City SC Justin |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Bentleigh Greens SC |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Park Ridge Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Rowville Eagles SC |
St Kilda SC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Geelong Galaxy United FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
11:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Skye United FC 12 Suns |
Mount Martha Soccer Club U12 Pirates |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Brimbank Stallions FC |
Spring Hills FC Rushi |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Club Italia Sporting Club - SSF (U11) |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Brimbank Stallions FC White |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:15 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
HC Kim Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Altona City SC -DD |
Darebin Falcons WSC White |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
HC Kim Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 18A) |
Altona City SC PB |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Progress Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 13D) |
Broadmeadows Stars SC |
Reservoir United Tess |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:15 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 North) |
Uni Hill Eagles FC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:15 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 18B) |
Uni Hill Eagles FC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Spring Hills FC |
Ocean Grove SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
More Park |
(Girls' North-West 12C) |
North Sunshine Eagles SC |
Melbourne Knights FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
More Park |
(Boys' North-West 18B) |
North Sunshine Eagles SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Greenvale United SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Princes Park Oval #6 |
(Boys' Sunday North 13A) |
FC Birrarung U13A |
Brunswick Juventus FC Davide |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
17:00 |
Balmoral Park Main Oval |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
Bell Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Manningham United FC - U13 CPL Girls |
Avondale FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Men's State League 5 North) |
Heidelberg Stars SC |
La Trobe University SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
12:45 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Keilor Park SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Dandenong South SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Dandenong South SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Peninsula Grammar School (The Detmold) |
(Women's State League 5 South) |
Old Peninsula Soccer Club |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 2 |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Monash University SC - Stallions |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 2 |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Monash University SC - Men's Thirds |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Duffy Street Reserve |
(Girls' North 13D) |
Epping City SC |
Darebin Falcons WSC Blue |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Mill Park SC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Sandringham SC Saints |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Albert Park SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - Red |
(Boys' South-East 16A) |
Brighton SC Raiders |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Dendy Park - Red |
(Women's State League 4 East) |
Brighton SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' East 18A) |
Manningham United FC - U18A |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
26/08/24 (Mon) |
20:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North) |
Meadow Park SC |
Doreen United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:45 |
Partingtons Flat |
(Boys' North-West 15D) |
Diamond Valley United SC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:15 |
Partingtons Flat |
(Women's State League 3 North) |
Diamond Valley United SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Highfield Park - North |
(Women's State League 5 East) |
Ashburton United SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Highfield Park - North |
(Boys' East 16C ) |
Ashburton United SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Macleay Park 2 |
(Women's State League 4 East) |
Boroondara Eagles FC |
St Kilda Soccer Club |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Upfield SC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:15 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Eltham Redbacks FC |
Ringwood City FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Corio SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Geelong Galaxy United FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Elcho Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
North Geelong Warriors SC U17/18A Girls |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
18:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Geelong Rangers SC |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Kooyong Park |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Malvern City SC |
Gippsland United FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Men's State League 1 South-East) |
Malvern City SC |
Gippsland United FC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Darebin Falcons WSC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 5 South) |
Keysborough SC |
Berwick City SC SW2 |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Girls' South 16C) |
Pakenham United FC U16s Girls |
Rosebud SC - Blue |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Monash University SC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
20:15 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Springvale City SC |
Sandown Lions FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 13C) |
Skye United FC Girls 13 |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13A) |
Manningham United FC - U13A Blue |
Oakleigh Cannons FC Migs 2 |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
Boroondara Eagles FC (NLS) |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Women's State League 3 West) |
Avondale FC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Boys' South-East 15A) |
Malvern City FC 15A |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
Markham Reserve |
(Girls' East 16C) |
Ashburton USC |
Knox City FC U16 Green |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Sydenham Park SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 3 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bunyip Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Bunyip District SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Heatherton United SC |
Frankston Pines SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 5 South) |
Mount Eliza Soccer Club Senior Womens |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
11:30 |
Comets Stadium - Mini 3 (U12) |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Casey Comets Vipers |
Casey Comets Anacondas |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Glen Waverley SC - U12 Rebels |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:15 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Mill Park SC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 14C) |
Mill Park SC |
Manningham United FC - U14C Girls |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
18:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:30 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Barton United FC |
Pakenham United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' South 15D) |
Pakenham United FC U15s Blue |
Glen Eira FC (Jets) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Women's State League 4 South) |
Pakenham United FC LADIES |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Frederick Wachter Reserve |
(Boys' South 15D) |
South East United FC |
East Bentleigh SC U15 Samurai |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:10 |
Warner Reserve - SSF 5 (U11) |
(Girls' East 12C) |
AUSC Kyras |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
18:00 |
Argyle Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Ashburton USC (MB) |
Monash City Villarreal FC Yellow |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Polish Sports & Recreation Complex - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Western Eagles SC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Casey Comets FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:30 |
Olympic Park Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Rosebud SC |
Cleeland United SC Reserve Team |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' North 15B) |
Darebin United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Marcellin College |
(Men's State League 5 East) |
East Kew FC |
Glen Waverley SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Baxter Park (Warragul) |
(Girls' South 15D) |
Gippsland United Football Club |
Peninsula Strikers JFC - 15D Demons |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 12B) |
Doreen United Soccer Club |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Quarries Park |
(Women's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Corio SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Anderson Park |
(Girls' East 16C Blue) |
DRSC U16 Girls - MC |
South Melbourne Womens FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
10:00 |
Cheltenham Park - Mini 2 (U11) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Hampton East Brighton FC Red Bulls |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
Greaves Reserve (Alan Carter Pavilion) - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
White Star Dandenong SC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Chisholm United FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
18:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Mentone Grammar Playing Fields - Keysborough |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Mentone Soccer Club |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Maribyrnong Swifts FC |
ETA Buffalo Club Of Victoria |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West) |
Westside Strikers FC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Whittlesea United SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
19:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Women's State League 5 North) |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 21A) |
Yarraville FC - Blue |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
17:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 West) |
Yarraville FC |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Barwon SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Manningham United FC - U17 CPL Girls |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 18A) |
Monash City Villarreal FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
16:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Collingwood City FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Girls' South 16C) |
Bentleigh Greens SC |
Berwick City SC U16 WILDCATS |
Appt |
Referee |
26/08/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Jack Thomas Reserve - Mini 1 (U11) |
(Girls' South-East 12B) |
Berwick City SC U12 WILDCATS |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Altona Green Park - Pitch 1 |
(Girls' West 12B) |
Altona City SC -KK |
Sunshine Heights Junior SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Brunswick Juventus FC Alex |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:15 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Brunswick Juventus FC Nathan |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Strathnaver Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
FC Strathmore |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Marcellin College |
(Men's State League 5 East) |
East Kew FC |
Glen Waverley SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Dandenong South SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Prospect Hill Reserve |
(Girls' South-East 13D) |
Casey Panthers SC |
Sandringham SC Phoenix |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
Mill Park SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Girls' North-West 13C) |
Darebin Falcons WSC White |
Yarraville FC White |
Appt |
Referee |
26/08/24 (Mon) |
18:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Meadow Park SC |
Doreen United SC |
Appt |
Assistant |
26/08/24 (Mon) |
20:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North) |
Meadow Park SC |
Doreen United SC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16B) |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Brighton SC Vikings |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC |
East Bentleigh SC U15 Scorpions |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:20 |
Shepparton Sports Precinct |
(Boys' Sunday North 13A) |
Goulburn Valley Suns FC |
Whittlesea Ranges FC - Joe / Rob |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
Frontier Recreation Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Aintree Soccer Club |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:15 |
Castley Reserve |
(Girls' North-West 14D) |
Sunshine Heights Junior S.C. |
FC Birrarung U14 Girls |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
11:20 |
Dendy Park - W |
(Boys' Saturday East 12A) |
Brighton SC Lightning |
Collingwood City FC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 3 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
16:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:15 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Girls' South-East 12B) |
Sandringham SC Pythons |
Mazenod Football Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Newmarket Phoenix FC |
Watsonia Heights FC Royales |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Ryder Oval |
(Boys' North 15C) |
Brunswick Zebras FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Boys' South 14D Blue) |
Elwood City U14B Green |
Hampton East Brighton FC Red Vipers |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 14A) |
Berwick City SC U14 EAGLES |
Manningham United FC - U14A Blue |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Metropolitan 17D) |
Mount Martha SC U17 Captains |
Glen Eira FC (Predators) |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Albion Rovers FC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Albion Rovers FC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 14B Blue) |
Berwick City SC U14 SHARKS |
Chelsea FC 14C Cavaliers |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 5 South) |
Berwick City SC SW2 |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 18A) |
Berwick City SC U18 LIONS |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
North Geelong Warriors FC Women's Reserves |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:00 |
Reddish Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Pascoe Vale FC Navy Sam |
Brunswick Juventus FC Davide |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Reddish Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Pascoe Vale FC - Blue |
La Trobe University SC U'12 Boys Blue |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:30 |
Reddish Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Pascoe Vale FC |
Moonee Ponds United SC U13 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
North Geelong Warriors FC U12 Metro |
Westside Strikers FC - U12A Girls |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
NGWSC 13B Red Boys' West |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
FC Bulleen Lions |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
East Bentleigh SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Campbell Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Moreland City SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Campbell Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Moreland City SC |
Pascoe Vale FC White Andrew |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
11:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Red) |
Doreen United Soccer Club |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:15 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Elwood City U12B Blue |
Berwick City SC U12 TIGERS |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Boys' South 14B Red) |
Elwood City U14B Blue |
Oakleigh Cannons FC Con Papa |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Brighton SC Cyclones |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Bayside Argonauts FC |
Sandringham SC Blue Heelers |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Banyul Warri Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Surf Coast FC |
Moonee Ponds United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:45 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Northcote City FC White |
Whittlesea Ranges FC - Joe V |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Girls' North 14C) |
Northcote City FC |
Old Ivanhoe Soccer Club - 14G |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Lawton Park Reserve - MiniRoos |
(Boys' Sunday South 12A) |
Langwarrin SC U12s Sunday |
Dandenong City SC Ben |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Lawton Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Langwarrin SC 13A |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 15A) |
Westside Strikers FC - U15A |
Williams Landing FC (U15A) |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Westgate FC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Lara United FC |
Deakin University SC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
North Caulfield Senior FC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
East Malvern Junior Soccer Club |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Rahman |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Park Avenue Reserve (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Manningham Juventus FC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 3 East) |
Chisholm United FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Melbourne University Soccer Club |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Lawson Poole Reserve - Junior 3 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Mount Eliza Soccer Club Boys U13 Green |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
17:30 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Corio SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Ringwood City FC |
Banyule City SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Aurora Fields - Casa D'Abruzzo |
(Women's State League 3 North) |
Epping City SC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Princes Park Caulfield - SSF 4 |
(Boys' Sunday East 13A) |
South Melbourne FC |
Port Melbourne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
13:15 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 North) |
Uni Hill Eagles FC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
17:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 14B Blue) |
Berwick City SC U14 SHARKS |
Berwick City SC U14 TIGERS |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Darebin United SC |
FC Birrarung U13 Boys White |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Keilor Park SC |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Moonee Valley Knights FC_101654 |
Moonee Valley Knights FC_102254 |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
19:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Brunswick City SC |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Women's State League 5 East) |
FC Noble Hurricanes |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Henry Scott Oval 13 - Pitch 1 |
(Girls' East 16C Blue) |
South Melbourne Womens FC |
DRSC U16 Girls - MC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Women's State League 3 West) |
Kensington City Soccer Club |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Women's State League 3 East) |
Collingwood City FC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 3 West |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Glen Eira FC (U13 Girls CPL) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 16B ) |
Westside Strikers FC - U16B Brendon |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:45 |
HC Kim Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 14D) |
Altona City SC -OB |
Darebin Falcons WSC White |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Avenger Park - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
Avondale FC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee Mentor |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' East 15D) |
Elwood City Colts |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Men's State League 1 South-East) |
Malvern City SC |
Gippsland United FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Chelsea FC |
Keysborough SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Keysborough SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Mayfield Reserve |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Waverley Wanderers FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 15A) |
Preston Lions FC |
Caroline Springs George Cross FC U15A |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:15 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 16A) |
Preston Lions FC |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Williams Landing Soccer Club |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Williams Landing Soccer Club_101620 |
Altona City SC - JS |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Williams Landing Soccer Club |
Tarneit United SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 South) |
Mount Eliza SC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 15B) |
Berwick City SC U15 SHARKS |
Monbulk Rangers SC Rapids |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 18A) |
Berwick City SC U18 LIONS |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:00 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Hume United FC |
RMIT FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14B Red) |
Roxburgh Park United SC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:15 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Whitehorse United SC (Jason) |
Knox City FC U13 Silver |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Endeavour United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Springvale City SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Williamstown SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Glenroy Lions FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 1) |
Newmarket Phoenix FC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:20 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15D) |
Point Cook FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Boys' North-West 16C) |
Point Cook FC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 3 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Craigieburn City FC |
Upfield SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Melbourne University Soccer Club |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
18:30 |
Paisley Park - Junior |
(Girls' North-West 13D) |
Altona East Phoenix SC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 2 |
(Boys' South-East 17B) |
Bentleigh United Cobras FC |
DRSC U17B - BC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Albion Rovers FC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Knox City FC Reserves |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
WJ Turner Reserve |
(Men's State League 2 South-East) |
Greater Dandenong FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:10 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Whitehorse United SC (eduardo/Swapnil) |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Anderson Park |
(Boys' East 14C) |
DRSC U14C - XP |
Port Melbourne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
19:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Brunswick City SC |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:30 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 2 |
(Girls' West 14C) |
Albion Rovers FC |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Barwon SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Geelong Galaxy United FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Banyul Warri Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Surf Coast FC |
Moonee Ponds United SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Lara United FC |
Deakin University SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Boys' East 18A) |
Malvern City FC 18A |
Preston Lions FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 18A) |
Monash City Villarreal FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Glen Eira FC (U17 Girls CPL) |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:30 |
Reddish Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Pascoe Vale FC - Navy |
Whittlesea Ranges FC - Joe V |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:30 |
Ormond Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Essendon Royals SC RED |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 13D) |
Doreen United Soccer Club |
Mitchell Rangers SC Gold |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
19:30 |
Webster Street Reserve |
(Men's Metropolitan Masters West) |
West Point Soccer Club |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Balmoral FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Alphington FC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 4 West) |
Brunswick Zebras FC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
George Knott Reserve |
(Women's State League 5 North) |
Fitzroy Lions SC |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Findon Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 16C) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Mayer Park - Pitch 2 |
(Boys' North 14C Blue) |
Darebin United SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
17:00 |
Balmoral Park Main Oval |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
Bell Park SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Gibb Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Upfield SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:15 |
Gibb Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
Upfield SC |
Pascoe Vale FC - White |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Hayes Park - Pitch 5(U10-11) |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Northern Falcons FC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Hayes Park - Pitch 5(U10-11) |
(Girls' North 13C) |
Northern Falcons FC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Women's State League 3 West) |
Kensington City Soccer Club |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Women's State League 3 East) |
Collingwood City FC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
18:35 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Knox City FC Reserves |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Endeavour United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Keysborough SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 4 East) |
East Bentleigh SC Strikers |
La Trobe University SC - W1 |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Princes Park Oval #4 |
(Women's State League 4 North) |
FC Birrarung Senior Women's Blue |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Assistant |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:30 |
Findon Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15D) |
Uni Hill Eagles FC |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:45 |
Carrington Park |
(Boys' East 15D) |
Knox United SC Boys James |
Knox City FC U15 Blue |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Plenty Valley Lions FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
11:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Boys' Saturday East 12A) |
East Malvern Junior Soccer Club |
Ringwood City FC (PD) |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
18:30 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Pakenham United FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 16B) |
Whitehorse United SC (Ben) |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Greenvale United SC |
Melbourne Rovers Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Alcock Road Reserve |
(Girls' North-West 15D) |
Truganina Lions SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 2 South-East) |
Maccabi FC Caulfield |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Veneto Club - David Barro Stadium (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Banyule City SC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Girls' South-East 17/18C) |
Ringwood City FC U18 Girls |
Manningham United FC - U17/18C Girls |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Geelong SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Geelong SC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:45 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Geelong SC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Caroline Springs George Cross FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Avenger Park - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
Avondale FC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Oakleigh Cannons FC Kokki 1 |
Elwood City U13B Green |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Girls' East 15D) |
Glen Eira FC (KKs) |
Glen Waverley SC - U15 Warriors |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Dandenong South SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:15 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Brandon Park SC |
Glen Eira FC (Cobras) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' East 15D) |
Elwood City Colts |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Moonee Valley Knights FC |
FC Birrarung U13 Boys Blue |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hoppers Crossing SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
FORFEIT |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Laverton FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Boys' East 14D) |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
Wonga Wizards FC - Under 14 Boys |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Brunswick Zebras FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Lalor United Senior FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
11:30 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Mount Martha Soccer Club U12 Mariners |
Sandringham SC Bullits |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Willsmere Park |
(Metropolitan League 7 North-West) |
East Kew FC |
Newmarket Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Seaford United SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:00 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Hume United FC |
RMIT FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Marcellin College |
(Men's State League 5 East) |
East Kew FC |
Glen Waverley SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
16:00 |
Polish Sports & Recreation Complex - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Western Eagles SC |
Laverton FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West) |
Westside Strikers FC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Monash University SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Women's State League 4 East) |
Malvern City FC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Fairbairn Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Avondale FC Under 12 Boys White |
Albion Rovers FC U11 White |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
20/08/24 (Tue) |
19:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' North 18C) |
Brunswick City SC |
FC Birrarung U18 Boys |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
19:00 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 13A) |
Brunswick Juventus FC Paul |
Pascoe Vale FC Navy Sam |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
19:30 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Docklands Athletic FC |
Western Eagles SC Thirds |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Glen Eira FC (U17 Girls CPL) |
Boroondara Eagles FC (AA) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Eira FC (Devannas) |
Boroondara Eagles FC (CD) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 East) |
Glen Eira FC (Ravens) |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Knox City FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Mazenod Football Club |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 14C) |
Brandon Park SC |
Knox City FC U14 Blue |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Melbourne University SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #3 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Melbourne University SC |
Watsonia Heights FC Blue |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
17:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Point Cook FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Spring Hills FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 18A) |
Spring Hills FC |
Altona City SC PB |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Ralph Reserve |
(Boys' West 18A) |
Western Suburbs SC |
Westside Strikers FC - U18A |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Lyndale Secondary College |
(Women's State League 5 East) |
Lyndale United FC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Hays Paddock |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Old Xaverians SC |
Monash University SC - Men's Brumbies |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
11:20 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Sandringham SC Eagles |
Glen Eira FC (Hornets) |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:15 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Boroondara Eagles FC (PP) |
Kensington Junior SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Barwon SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Banyul Warri Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Surf Coast FC |
Moonee Ponds United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Red) |
Eltham Redbacks FC - Rafael |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
FC Tullamarine |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
FC Tullamarine |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' East 18A) |
Northcote City FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Craigieburn City FC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Metropolitan League 1) |
Brunswick Zebras FC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Paisley Park - Junior |
(Boys' North-West 15D) |
Altona East Phoenix SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Springvale City SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
09:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 3 (U12/13) |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Barton United FC |
Brighton SC Demons |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:45 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 3 (U12/13) |
(Boys' Sunday South 12D Red) |
Barton United FC |
South Springvale FC_101431 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12C) |
Preston Lions FC |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Boys' East 14D) |
Mount Waverley City SC |
Whitehorse United SC (Dougie) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Boys' South-East 17B) |
Mount Waverley City SC |
Glen Eira FC (Mavericks) |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 East Reserves) |
East Kew FC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Melbourne Rovers Soccer Club |
Melbourne University SC Bohemians |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Trinity Sports Ground |
(Men's State League 5 East) |
Old Trinity Grammarians SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Knox City FC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Quarries Park |
(Women's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:30 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Glen Eira FC (VanEgmonds) |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
FC Tullamarine |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Princes Park Oval #4 |
(Women's State League 4 North) |
FC Birrarung Senior Women's Blue |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
18:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' North 14C Red) |
Whittlesea Ranges FC - Angelo |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Roxburgh Park United SC White |
Avondale FC U12 Boys Blue |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Westernport Secondary College |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Somerville Eagles SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
Hoppers Crossing SC - U14C - John |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:30 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Knox City FC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
08:45 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Girls' South-East 12B) |
Glen Eira FC (Tamekas) |
Mazenod Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:45 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Glen Eira FC (U13 Girls CPL) |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16B ) |
Tarneit United SC |
Westside Strikers FC - U16B Claudio |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16B ) |
Tarneit United SC |
Sunbury United FC Black |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Deakin University - Top Field |
(Men's State League 5 West) |
Deakin University SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Myers Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Geelong Rangers SC |
Williams Landing Soccer Club_101614 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:45 |
Myers Reserve - Pitch 3 |
(Boys' West 16A) |
Geelong Rangers SC |
WPSC Under 16 Boys SH |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
AW Bond Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Newport Storm FC U13s - Zidane |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 15B) |
Keilor Park SC U15 Boys Hawks |
FC Strathmore |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
17:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Metropolitan 17C) |
Ringwood City FC (PQ) |
Casey Panthers SC - Blue |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Mayfield Reserve |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Waverley Wanderers FC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
19:45 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Women's State League 2 North-West) |
Westgate FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
21/08/24 (Wed) |
19:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Greenvale United SC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
20:00 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Hume United FC |
RMIT FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:45 |
Frontier Recreation Reserve |
(Girls' West 14C) |
Aintree Soccer Club |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Truganina Soccer Club Inc |
Williamstown SC - Jordan |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Springvale City SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:30 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15B) |
Tarneit United SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
20:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Sydenham Park SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Heidelberg Stars SC |
Whittlesea Ranges FC - Kon |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Melbourne City FC |
Appt |
Assistant |
26/08/24 (Mon) |
20:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 5 North) |
Meadow Park SC |
Doreen United SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
11:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday East 12C) |
Knox City FC U12 Blue |
Boroondara Eagles FC (SH) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Langama Park - Pitch 3 (SSF-U13) |
(Boys' Sunday West 12D) |
Sunbury United FC Black |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Kurunjang Reserve - Pitch 1 (S) |
(Girls' North-West 14D) |
Satellite City United SC |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:15 |
Kurunjang Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 14D) |
Satellite City United SC |
Maidstone United SC |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 12A) |
Oakleigh Cannons FC G Pante |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
12:15 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Boys' Saturday East 12C) |
South Yarra SC Bianco |
Boroondara Eagles FC (SH) |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Mitchell Oval |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Monash City Villarreal FC |
Oakleigh Cannons FC Migs 1 |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
10:15 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14A) |
Monash City Villarreal FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Donvale Reserve - Pitch 4 |
(Boys' South-East 17B) |
Wonga Wizards FC - Boys Under 17s |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:30 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Girls' East 14D) |
Wonga Wizards FC - Under 14 Girls |
Knox City FC U14 Green |
Appt |
Assistant |
23/08/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Upfield SC |
Appt |
Referee Mentor |
25/08/24 (Sun) |
10:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Brimbank Stallions FC |
Spring Hills FC Rushi |
Appt |
Referee Mentor |
25/08/24 (Sun) |
11:00 |
Club Italia Sporting Club - SSF (U11) |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Brimbank Stallions FC White |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Assistant |
20/08/24 (Tue) |
20:15 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Geelong SC |
Appt |
Assistant |
26/08/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
George Andrews Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' South 14D Red) |
Dandenong Thunder SC |
Sandringham SC United |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Manningham United FC - U17 CPL Girls |
Avondale FC |
Appt |
Referee Mentor |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Mahoneys Reserve - Pitch 2 |
(Girls' Metropolitan 16A) |
NCFC Girls Metro u16A |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Moreland United SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 16C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U16 White |
Dandenong City SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
WJ Turner Reserve |
(Men's State League 2 South-East) |
Greater Dandenong FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
23/08/24 (Fri) |
18:30 |
Parkfield Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Noble Park United FC |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee Mentor |
24/08/24 (Sat) |
10:15 |
Howard Parker Reserve |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Yellow |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
North Caulfield Senior FC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee Mentor |
24/08/24 (Sat) |
12:30 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Endeavour United SC Chris 12E |
Rosebud HEART SC U12 White |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
22/08/24 (Thu) |
19:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 21A) |
Yarraville FC - Blue |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
FC Noble Hurricanes |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 2 (B) |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Fawkner SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
16/08/24 (Fri) |
20:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Sydenham Park SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 2 |
(Girls' West 14C) |
Albion Rovers FC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Moonee Valley Knights FC_102254 |
Yarraville FC |
Appt |
Assistant |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Sydenham Park SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 4 North) |
Moonee Valley Knights FC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
13:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
12:00 |
Kooyong Park |
(Boys' East 14C) |
Malvern City FC 14C |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
09:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 3 (S) |
(Boys' North-West 16C) |
Reservoir United - Gold |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Men's State League 5 North) |
Moreland Eagles FC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF3 |
(Girls' South-East 12B) |
East Bentleigh SC U12 Strikers |
Glen Eira FC (Tamekas) |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
13:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Melbourne University Soccer Club |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
25/08/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Melbourne University Soccer Club |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
11:15 |
Mahoneys Reserve - Pitch 2 |
(Girls' Metropolitan 16A) |
NCFC Girls Metro u16A |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Women's State League 3 West) |
Kensington City Soccer Club |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East) |
Ringwood City FC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
25/08/24 (Sun) |
14:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Women's State League 3 East) |
Collingwood City FC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |
Appt |
Assistant |
17/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Gisborne SC |
Appt |
Assistant |
24/08/24 (Sat) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Men's State League 4 West) |
West Point Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |