Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Assistant |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:00 |
Kurunjang Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13D) |
Satellite City United SC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:00 |
Fairfield Park - Junior |
(Girls' North 12C Red) |
Yarra Jets FC Red |
Eltham Redbacks FC - Rafael |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:30 |
Fairfield Park - Senior |
(Girls' North 16C) |
Yarra Jets FC Red |
Darebin Falcons WSC Red |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Trinity Sports Ground |
(Men's State League 5 East) |
Old Trinity Grammarians SC |
Noble Park SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
14:00 |
Anderson Park |
(Boys' South-East 17B) |
DRSC U17B - BC |
Pakenham United FC U17s |
Appt |
Referee Mentor |
25/05/24 (Sat) |
11:20 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Tornadoes |
Aspendale SC Marvels |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Scovell Reserve |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Maidstone United SC |
Ocean Grove SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:30 |
Balmoral Park Juniors |
(Boys' West 17B) |
Balmoral FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
10:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Boys' Sunday West 13E) |
Westgate FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 2 (West) |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Whittlesea Ranges FC - Mark |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
31/05/24 (Fri) |
18:30 |
Parkfield Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Noble Park United FC |
St Kilda SC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
11:30 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Saturday East 12A) |
Boroondara Eagles FC (SM) |
Collingwood City FC |
Appt |
Assistant |
31/05/24 (Fri) |
20:30 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Springvale City SC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
East Bentleigh SC |
Templestowe Wolves FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:15 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Girls' South 13D) |
Mount Martha Soccer Club U13 Raiders |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 White |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
12:00 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 4 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Rahman |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
13:15 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Boys' West 16A) |
Essendon Royals SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:30 |
Davies Reserve |
(Boys' East 15C) |
Oakleigh Cannons FC Peter K |
Alphington FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF1 |
(Girls' East 13C) |
East Bentleigh SC U13 Lightning |
Ringwood City FC (DC) |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:00 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14A) |
Manningham United FC - U14A Green |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
14:30 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
FC Bulleen Lions |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
12:30 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Mazenod Football Club |
Boronia SC Under 13 (C) |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
11:20 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Tornadoes |
Aspendale SC Marvels |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:30 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Elwood City U13B Green |
Glen Eira FC (Gladiators) |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:15 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Girls' East 16C) |
Monbulk Rangers SC Sapphires |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
13:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Melbourne University Soccer Club |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
12:00 |
Myers Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 14B) |
Geelong Rangers SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
13:15 |
Myers Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 15A) |
Geelong Rangers SC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
10:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Boys' South-East 17B) |
Monbulk Rangers SC Spartans |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
09:30 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15A) |
Altona City SC - SS |
Albion Rovers FC U15 |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Men's State League 4 West) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Sunday West 12C Blue) |
Truganina Soccer Club Inc |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
24/05/24 (Fri) |
19:30 |
Wonga Park Reserve - Junior 2 |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Wonga Wizards FC - Metro 6 |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Riversdale SC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:15 |
AW Bond Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Newport Storm FC U13s - Zidane |
Albion Rovers FC U13 Red |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Assistant |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
Casey Comets FC |
Appt |
Assistant |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
12:15 |
Kooyong Park |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Malvern City FC 12C |
Knox United SC Blue Paul |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:30 |
Kooyong Park |
(Boys' East 14B) |
Malvern City FC 14B |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 4 East) |
Yarra Jets FC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Banyul Warri Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Surf Coast FC |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:15 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Darebin United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Assistant |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
24/05/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Eltham Redbacks FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
Doreen United SC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Mount Martha Soccer Club Mariners |
Boronia SC Womens |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:15 |
Lawton Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Langwarrin SC 13A |
Mount Martha Soccer Club U14 Mariners |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' South 18A) |
South Springvale FC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
13:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Westvale Olympic FC |
Hume United FC |
Appt |
Referee Mentor |
02/06/24 (Sun) |
10:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Boys' Sunday West 13E) |
Westgate FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
12:45 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 4 (S) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Keilor Park SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Assistant |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 4 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:15 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13C) |
Pascoe Vale FC |
Green Gully SC U13A Girls |
Appt |
Assistant |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Women's State League 2 South-East) |
Yarra Jets FC |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Victoria University Sporting Complex Hoppers Lane |
(Men's State League 5 West) |
Wyndham FC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Men's State League 4 West) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
West Point Soccer Club |
Appt |
Assistant |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
15:15 |
Park Avenue Reserve (S) - (NPL) |
(Men's Metropolitan Masters North) |
Manningham Juventus Football Club |
Moreland United SC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Men's State League 4 East) |
Kings Domain FC |
Boronia SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Women's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:15 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Dandenong City SC Mars |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
10:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15D) |
Point Cook FC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
13:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 8 North-West) |
Doreen United Soccer Club |
RMIT FC |
Appt |
Assistant |
31/05/24 (Fri) |
20:15 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Bundoora United FC |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:15 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Girls' North-West 13B) |
Bundoora United FC |
Essendon Royals SC WHITE |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Men's State League 4 West) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Keilor Park SC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
13:00 |
Emil Madsen Reserve - Senior Pitch |
(Women's State League 5 South) |
Mount Eliza Soccer Club Senior Womens |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
12:00 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Girls' South-East 13B) |
Glen Eira FC (Kerrs) |
Ashburton USC (CAT) |
Appt |
Referee |
31/05/24 (Fri) |
20:30 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Springvale City SC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:30 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 18C) |
Doreen United Soccer Club |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
13:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Sydenham Park SC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
15:15 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
Aspendale SC U17B |
Manningham United FC - U17B |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
12:15 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Girls' South-East 13B) |
East Bentleigh SC U13 Strikers |
Glen Eira FC (Kerrs) |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 18B) |
Kensington Junior SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:30 |
Jack Thomas Reserve - Mini 2 (U11) |
(Girls' South 13C) |
Berwick City SC U13 WILDCATS |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - W |
(Girls' South-East 12A) |
Brighton SC Electras |
Box Hill United Pythagoras FC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Williamstown SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:00 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
West Preston SC - One Nil FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Women's State League 3 West) |
Moreland Eagles FC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
12:15 |
Edithvale Common - SSF Pitch 2A |
(Boys' Saturday South 12A) |
Chelsea FC U12 Raiders BFA |
Berwick City SC U12 LIONS |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Women's State League 3 East) |
FC Melbourne SRBIJA |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:30 |
GH Mott Reserve |
(Girls' North-West 15D) |
Darebin Falcons WSC Navy |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
15:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 15B) |
Bentleigh Greens SC |
Monbulk Rangers SC Rapids |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:30 |
Spring St Oval - SSF5a (U10/11) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Sandringham SC Galaxy |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
02/06/24 (Sun) |
11:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Women's State League 3 East) |
Albert Park SC |
Alphington FC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
11:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Boys' Saturday East 12A) |
East Malvern Junior Soccer Club |
Boroondara Eagles FC (SM) |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:00 |
Markham Reserve |
(Boys' East 14D) |
Ashburton USC |
Knox City FC U14 Silver |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
12:30 |
Markham Reserve |
(Boys' East 15C) |
Ashburton United SC |
Oakleigh Cannons FC Peter K |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North 14C Red) |
Kensington Junior SC |
Moonee Ponds United SC U14C |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 5 |
(Girls' North 13D) |
Reservoir United Tess |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Girls' South 15C) |
Aspendale SC |
Hampton East Brighton FC Red Howlers |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
09:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Boys' Sunday South 12C Blue) |
Aspendale SC Ninjas |
Casey Panthers SC_101594 |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
10:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
Aspendale SC Raptors |
South Springvale FC_101433 |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
12:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
Aspendale SC Sharks |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
13:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Aspendale SC Panthers |
Sandringham SC Jaguars |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Elwood City SC |
Heatherton United SC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
11:30 |
Comets Stadium - Mini 3 (U12) |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Casey Comets Anacondas |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Red |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
12:15 |
Altona Green Park - Pitch 1 |
(Girls' West 12B) |
Altona City SC -KK |
Maribyrnong Swifts FC Purple |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:00 |
Emil Madsen Reserve - MiniRoos Pitch 1 |
(Girls' South-East 14C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U14 Red |
South Melbourne Womens FC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
10:10 |
Markham Reserve |
(Boys' Saturday East 12B) |
AUSC Giants |
Riversdale SC White |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
13:00 |
Serbian Sports Centre - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Banyule City SC |
Mazenod Football Club |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:15 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 2 |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Collingwood City FC |
Old Ivanhoe Soccer Club - 13s |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Banyul Warri Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Surf Coast FC |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:00 |
Kooyong Park - SSF2 |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Malvern City FC 12B Blue |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Riversdale SC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Bundoora United FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
12:45 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Brimbank Stallions FC |
Geelong SC |
Appt |
Assistant |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 4 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 5 North) |
FC Birrarung |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Monash University SC |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South-East 16A) |
Beaumaris SC |
Berwick City SC U16 LIONS |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Lyndale Secondary College |
(Men's State League 4 South) |
Lyndale United FC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:30 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Girls' South-East 13D) |
Sandringham SC Phoenix |
Endeavour United SC Under 13Girls |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
17:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' East 16C ) |
Ringwood City FC (MR) |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:15 |
Terrara Park |
(Boys' East 14B) |
Whitehorse United SC (Andrew) |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
13:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Baxter SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:00 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
12:30 |
Alcock Road Reserve |
(Boys' North-West 15D) |
Truganina Lions SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/05/24 (Fri) |
19:30 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Williamstown SC |
Footscray Rangers FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15D) |
Greenvale United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Blue |
(Girls' South 15C) |
Brighton SC Apollos |
East Bentleigh SC U15 Strikers |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:00 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 3 |
(Girls' South-East 12B) |
Dandenong City SC |
Sandringham SC Pythons |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
24/05/24 (Fri) |
18:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
FC Strathmore |
Western Suburbs SC |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Brandon Park SC |
Seaford United SC |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Endeavour United SC |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
24/05/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Eltham Redbacks FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:15 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Girls' South-East 13D) |
Sandringham SC Phoenix |
Chelsea FC U13 Rebels |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
12:00 |
Cheltenham Park - Mini 1 (U11) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Hampton East Brighton FC Red Bulls |
Doveton SC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 4 East) |
Yarra Jets FC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 4 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Keilor Park SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
12:15 |
Fairbairn Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
Avondale FC Under 13 Boys Blue |
Keilor Park SC U13 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
09:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Girls' South-East 13D) |
Collingwood City FC |
Monbulk Rangers SC Emeralds |
Appt |
Assistant |
31/05/24 (Fri) |
20:15 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
12:00 |
Benedikt Reserve |
(Boys' Saturday East 12C) |
Knox City FC u12 Blue |
Ringwood City FC (RP) |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Men's State League 4 East) |
Kings Domain FC |
Boronia SC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Lyndale Secondary College |
(Men's State League 4 South) |
Lyndale United FC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:30 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Boys' South 14B Red) |
Elwood City U14B Blue |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Women's State League 3 East) |
Albert Park SC |
Alphington FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Girls' North-West 15B) |
Gisborne Soccer Club |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
09:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch E (Junior) |
(Girls' West 14C) |
Gisborne Soccer Club |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
16:00 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South-East 21A) |
Beaumaris SC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:30 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Girls' North-West 15C) |
Brunswick City SC U15 Girls |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
02/06/24 (Sun) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Casey Comets FC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Girls' South 12C Red) |
FC Noble Hurricanes |
Aspendale SC Emeralds |
Appt |
Referee |
23/05/24 (Thu) |
19:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 West) |
Keilor Park SC - Women State Team |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
13:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Skye United FC |
Pakenham United FC METRO |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
13:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Darebin United SC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Glen Waverley SC |
East Kew FC |
Appt |
Assistant |
24/05/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Eltham Redbacks FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 1 North |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Boroondara Eagles FC (TL) |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:45 |
Macleay Park 1 North |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Boroondara Eagles FC (AA) |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:15 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Darebin United SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
09:00 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Werribee City FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:00 |
Terrara Park |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Whitehorse United SC |
Mentone Soccer Club - White |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
15:15 |
Terrara Park - U16's Pitch 5 |
(Boys' South-East 17B) |
Whitehorse United SC Alex/Peter |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Williamstown SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
10:00 |
George Andrews Reserve - Junior/Miniroos |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Dandenong South SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Williamstown SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Trinity Sports Ground |
(Men's State League 5 East) |
Old Trinity Grammarians SC |
Noble Park SC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:00 |
Johnson Reserve |
(Girls' West 14C) |
Maribyrnong Swifts FC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:15 |
Johnson Reserve |
(Girls' North-West 16C) |
Maribyrnong Swifts FC |
Werribee City FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:00 |
ABD Stadium Broadmeadows Valley Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Hume City FC |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
13:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Mount Waverley City SC |
Glen Waverley SC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Men's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
Glen Waverley SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
14:30 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' South-East 15A) |
Croydon City Soccer Club |
Collingwood City FC |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Men's State League 1 North-West) |
Western Suburbs SC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:00 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Altona City SC -DD |
FC Birrarung U18 Girls |
Appt |
Referee |
31/05/24 (Fri) |
20:15 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:30 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Seaford United SC - Black |
Chelsea FC 16 |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:15 |
Dunstan Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15C) |
Brunswick City SC U15 Girls |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
31/05/24 (Fri) |
18:30 |
Polish Sports & Recreation Complex - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Western Eagles SC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
11:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Boys' West 17B) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
24/05/24 (Fri) |
19:30 |
Arndell Park Reserve - Pitch 3 (S) |
(Women's State League 3 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Melbourne University SC Masters Mindset |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
13:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Sydenham Park SC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Banyul Warri Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Surf Coast FC |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
24/05/24 (Fri) |
19:30 |
La Trobe University Synthetic Soccer Pitch (S) |
(Men's Metropolitan Masters North) |
La Trobe University SC Old Boys |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
13:00 |
Hayes Park - Pitch 1 - Senior |
(Women's State League 5 North) |
Northern Falcons FC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
11:30 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' Saturday South 12D) |
Rosebud HEART SC U12 Red |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Keilor Park SC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
10:00 |
Wonga Park Reserve - Junior 2 |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Wonga Wizards FC - Under 12 Warriors |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
16:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' South-East 21A) |
Croydon City Soccer Club |
Boroondara Eagles FC (NS) |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
18:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
East Bentleigh SC Metro 5 |
Appt |
Assistant |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Keilor Park SC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:30 |
Lawton Park Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Langwarrin SC |
Endeavour United SC Under 13C |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
14:30 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15D) |
Pascoe Vale FC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
24/05/24 (Fri) |
20:30 |
FORFEIT |
(Men's State League 5 South) |
Cleeland United SC Senior Team |
Rosebud SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
08:45 |
Johnson Reserve |
(Girls' West 12C) |
Maribyrnong Swifts FC Silver |
Yarraville FC - Blue |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 5 North) |
FC Birrarung |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
13:00 |
Melrose Drive Reserve |
(Men's State League 5 North Reserves) |
FC Tullamarine |
La Trobe University SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:30 |
Lord Reserve - Pitch H4 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Glen Eira FC (Missiles) |
Aspendale SC Panthers |
Appt |
Referee |
01/06/24 (Sat) |
15:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Endeavour United SC |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:45 |
Macleay Park 1 North |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Boroondara Eagles FC (AA) |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
31/05/24 (Fri) |
18:30 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Springvale City SC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/05/24 (Fri) |
20:30 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Springvale City SC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:30 |
Lawton Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Langwarrin SC |
Mount Eliza Soccer Club Boys U13 White |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
11:30 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15C) |
Sydenham Park SC |
Darebin Falcons WSC Green |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:30 |
Power Reserve |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Endeavour Hills Fire SC Metro |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
13:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Girls' South 15C) |
Aspendale SC |
Hampton East Brighton FC Red Howlers |
Appt |
Referee |
26/05/24 (Sun) |
10:00 |
Langama Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15D) |
Sunbury United FC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Glen Waverley SC |
East Kew FC |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
02/06/24 (Sun) |
14:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Women's State League 5 East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Monash University SC - Women's Thirds |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Victoria University Sporting Complex Hoppers Lane |
(Men's State League 5 West) |
Wyndham FC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Assistant |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
25/05/24 (Sat) |
15:00 |
Victoria University Sporting Complex Hoppers Lane |
(Men's State League 5 West) |
Wyndham FC |
ETA Buffalo Club of Victoria |