Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
24/07/24 (Wed) |
19:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williamstown SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Keilor Park SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Eira FC (Knights) |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:30 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Alma Park East |
(Metropolitan League 9 South-East) |
St Kilda Soccer Club Youth |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
08:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
Ringwood City FC (AB) |
Manningham United FC - U13 White |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
19/07/24 (Fri) |
18:15 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Eltham Redbacks FC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:30 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' South-East 15A) |
Croydon City Soccer Club |
Glen Eira FC (Warriors) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16B ) |
Tarneit United SC |
Westside Strikers FC - U16B Brendon |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
13:30 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Barton United FC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
Macleay Park 2 |
(Boys' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Boroondara Eagles FC (JB) |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
13:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
North Geelong Warriors FC Women's Reserves |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Collingwood City FC |
Gippsland United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Westside Strikers FC - U12B Sem |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
13:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
North Geelong Warriors FC Women's Reserves |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Women's State League 3 South) |
Beaumaris SC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
13:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
North Geelong Warriors FC Women's Reserves |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Beaumaris Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12A) |
Beaumaris SC |
Langwarrin SC U12s Sunday |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Beaumaris Reserve |
(Boys' South-East 15A) |
Beaumaris SC |
Boroondara Eagles FC (XF) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Bayside Argonauts FC |
Brighton SC Vampires |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:15 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
Hoppers Crossing SC - U14C - John |
Appt |
Referee |
19/07/24 (Fri) |
18:30 |
Anderson Park |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Doncaster Rovers SC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Highfield Park - South |
(Boys' East 15C) |
Ashburton United SC |
Ringwood City FC (RF) |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
10:00 |
George Andrews Reserve - Junior/Miniroos |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Dandenong South SC |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Whittlesea Ranges FC - Matt |
Avondale FC U12 Boys Blue |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Sandringham SC Saints |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Keilor Park SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
10:00 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Boys' Saturday South 12D) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Peninsula Strikers JFC - 12D Red Cheetahs |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Collingwood City FC |
Gippsland United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:30 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
02/08/24 (Fri) |
19:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Women's State League 5 West) |
Melton Phoenix FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Boys' South 16B) |
Mount Martha Soccer Club U16 Mariners |
Berwick City SC U16 SHARKS |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 14C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U14 Red |
Malvern City FC 14C Girls |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Girls' North-West 16C) |
Spring Hills FC |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' South-East 17B) |
Pakenham United FC U17s |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 12A) |
Oakleigh Cannons FC G Pante |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
11:00 |
Markham Reserve |
(Boys' Saturday East 12B) |
AUSC Giants |
South Yarra SC Rosso |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Women's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Boys' South-East 18B) |
Bentleigh Greens SC |
Malvern City FC 18B |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Caloola Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Monash City Villarreal FC |
Boronia SC |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
13:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Sydenham Park SC |
FC Strathmore |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
POSTPONED |
(Boys' South 18A) |
Berwick City SC U18 LIONS |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:15 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Eltham Redbacks FC - Amelia |
Whittlesea Ranges FC - Charlotte |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
12:30 |
Graham Myers Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Western Port FC u12 Black |
Rosebud HEART SC U12 Red |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Newmarket Reserve |
(Boys' North-West 15D) |
Kensington Junior SC |
Truganina Lions SC |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Caloola Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Monash City Villarreal FC |
Boronia SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Greaves Reserve (Alan Carter Pavilion) - Pitch 1 |
(Boys' South 14B Blue) |
White Star Dandenong SC |
Cranbourne United SC |
Appt |
Assistant |
21/07/24 (Sun) |
15:30 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
19/07/24 (Fri) |
19:30 |
Langama Park - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Sunbury United |
FC Strathmore Old Boys |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:30 |
Ryder Oval |
(Women's State League 4 North) |
Brunswick Zebras FC |
FC Birrarung Senior Women's Blue |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
14:00 |
POSTPONED |
(Boys' North 16A) |
Mill Park SC |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
17:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Spring Hills FC - Metro Men 3 |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Geelong Galaxy United FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' East 18A) |
Manningham United FC - U18A |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
GH Mott Reserve |
(Women's State League 4 North) |
Darebin Falcons WSC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
12:45 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Keilor Park SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Keilor Park SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Progress Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Broadmeadows Stars SC RWC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
09:00 |
Green Gully Reserve - SSF 2 |
(Boys' North 14A) |
Green Gully SC U14 A |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
13:00 |
Norman Luth Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Noble Park SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 15C) |
Bundoora United FC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 18A) |
Altona City SC PB |
Keilor Park SC U18 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:00 |
Lawton Park Reserve - MiniRoos |
(Girls' South 12C Blue) |
Langwarrin SC |
Sandringham SC Panthers |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:15 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Girls' North 16C) |
Watsonia Heights FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Assistant |
20/07/24 (Sat) |
15:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Collingwood City FC |
Gippsland United FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
10:45 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Doreen United Soccer Club |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
15:00 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
Darebin Falcons WSC Red |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
20/07/24 (Sat) |
13:00 |
Victoria University Sporting Complex Hoppers Lane |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Wyndham FC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Croydon City Soccer Club - Red |
Manningham United FC - U12 EK Green |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
16:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 15C) |
Spring Hills FC Lucas |
Satellite City United SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
Kooyong Park - SSF2 |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Malvern City FC 12B Blue |
Whitehorse United SC (Simon) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:30 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' East 14D) |
Mooroolbark SC - Boys U14s - Grant |
Whitehorse United SC (Dougie) |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:15 |
Comets Stadium - Mini 3 (U12) |
(Boys' Sunday South 13D) |
Casey Comets Rebels |
Aspendale SC Panthers |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:15 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Boys' West 17B) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
11:00 |
Banyule Flats Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12D) |
Banyule City SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
12:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South-East 21A) |
Hampton East Brighton FC |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North 13C) |
Craigieburn City FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
21/07/24 (Sun) |
13:00 |
POSTPONED |
(Women's State League 4 West) |
Brunswick Zebras FC |
Keilor Park SC - Women State Team |