Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Assistant |
18/06/24 (Tue) |
19:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Nike FC Cup) |
Brunswick Juventus FC |
FV - Emerging |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:15 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williamstown SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 13D) |
Darebin Falcons WSC Red |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
13:15 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 3 |
(Girls' South 16C) |
Dandenong City SC |
Mount Eliza Soccer Club Girls U16 White |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Boys' East 16C ) |
Collingwood City FC |
Ringwood City FC (MR) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Argyle Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Monash City Villarreal FC Yellow |
Malvern City FC 12B Blue |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Girls' East 13C) |
Manningham United FC - U13C Girls |
Mooroolbark SC - Girls U13s - Andrew Broome |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:15 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Manningham United FC - U13 EK Green |
Whittlesea Ranges FC - Kon |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 2 |
(Boys' North-West 21A) |
Albion Rovers FC U21 |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' North-West 18B) |
Craigieburn City FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Epping Stadium - (NPL) |
(Girls' North 12C Blue) |
Whittlesea Ranges FC - Charlotte |
Doreen United Soccer Club (Nick) |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Women's State League 4 East) |
Malvern City FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
10:15 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Endeavour United SC Chris 12E |
Glen Eira FC (Vipers) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
GH Mott Reserve |
(Women's State League 4 North) |
Darebin Falcons WSC |
FC Birrarung Senior Women's Blue |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
08:45 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Glen Waverley SC - U12 Stormers |
Glen Waverley SC - U12 Thunder |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:15 |
Fairfield Park - Senior |
(Boys' Sunday North 13C Red) |
Yarra Jets FC Blue |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mount Waverley City SC |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Glen Waverley SC - U12 Thunder |
Maccabi FC Caulfield U12 Orange |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:15 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Glen Waverley SC - U13 United |
Knox City FC U13 Silver |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Wyndham FC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
11:00 |
Hayes Park - Pitch 1 - Senior |
(All Abilities League - Youth Development) |
Collingwood City FC |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
14:15 |
Elcho Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
North Geelong Warriors SC U17/18A Girls |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Girls' South 14D) |
Bentleigh Greens SC |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
03/07/24 (Wed) |
19:30 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Women's State League 4 North) |
Docklands Athletic FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
18/06/24 (Tue) |
19:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Nike FC Cup) |
Brunswick Juventus FC |
FV - Emerging |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:45 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' East 16B) |
Watsonia Heights FC |
Manningham United FC - U16B |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Women's State League 2 South-East) |
Melbourne Victory FC AWT |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
13:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Monbulk Rangers SC |
Knox City FC Reserves |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 1 South-East) |
Monbulk Rangers SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - White |
(Girls' South-East 14C) |
Brighton SC Phoenix |
Hampton East Brighton FC Red Midnight Strikers |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:00 |
Partingtons Flat |
(Girls' North 12C Blue) |
Diamond Valley United SC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Boys' East 18A) |
Malvern City FC 18A |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 3 West |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 3 East |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Boroondara Eagles FC (FR) |
DRSC U12B - AF |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
12:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13E) |
Moonee Valley Knights FC |
Maribyrnong Greens SC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 15D) |
Kensington Junior SC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Darebin United SC |
Eltham Redbacks FC - Domenic |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:30 |
Ryder Oval |
(Boys' North 14C Red) |
Brunswick Zebras FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
17:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Mitchell Rangers SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
South Springvale FC_101433 |
Casey Panthers SC_101580 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16C) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U16 Red |
East Bentleigh SC U16 Sharks |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Mount Martha Soccer Club Mariners |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12D Red) |
South Springvale FC_101431 |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
South Springvale FC |
Peninsula Strikers JFC - 13E Red Rattlers |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
14:00 |
Argyle Reserve |
(Boys' South 18A) |
Monash City Villarreal FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
08:45 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Glen Waverley SC - U13 United |
Whitehorse United SC (Jason) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 15C) |
East Bentleigh SC U15 Strikers |
Hampton East Brighton FC Red Howlers |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
13:00 |
George Andrews Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Dandenong Thunder SC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Bailey Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 14C) |
East Bentleigh SC U14 Strikers |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Blue |
(Girls' South 15C) |
Brighton SC Apollos |
Mount Martha Soccer Club U15 Raiders |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Dendy Park - White |
(Boys' South 14B Red) |
Brighton SC Power |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Women's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Blue |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Mitchell Oval |
(Girls' South-East 12A) |
Monash City Villarreal FC |
Box Hill United Pythagoras FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:30 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
Glen Eira FC (Galaxy) |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
More Park |
(Boys' North-West 18B) |
North Sunshine Eagles SC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Ryder Oval |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Brunswick Zebras FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 5 West) |
Altona East Phoenix SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
14:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 4 |
(VCON) |
Somalia - Men |
Nepal - Men |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:00 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Preston Lions FC |
Brunswick Juventus FC Davide |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14A) |
Monash City Villarreal FC |
Dandenong City SC- U14 Academy |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Mitchell Oval |
(Boys' South-East 16A) |
Monash City Villarreal FC |
Berwick City SC U16 LIONS |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Boys' South 14D Blue) |
Aspendale SC Spitfires |
Hampton East Brighton FC Red Vipers |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Beaumaris Reserve |
(Women's State League 1 South-East) |
Beaumaris SC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 16C) |
Pascoe Vale FC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
12:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Eltham Redbacks FC - Domenic |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:00 |
Alma Park East |
(Metropolitan League 9 South-East) |
St Kilda Soccer Club Youth |
Collingwood City FC Golds |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Women's State League 3 East) |
Alphington FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 13C) |
Skye United FC Girls 13 |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 3 |
(Girls' South 12C Blue) |
Mornington SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Mount Martha Soccer Club Mariners |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Women's State League 2 South-East) |
Melbourne Victory FC AWT |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Poplar Oval |
(Metropolitan League 8 North-West) |
RMIT FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Beaumaris Reserve |
(Women's State League 1 South-East) |
Beaumaris SC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 13D) |
Endeavour United SC Under 13Girls |
Glen Eira FC (Ibinis) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12E) |
Glenroy Lions FC_101374 |
Glenroy Lions FC_101373 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' Sunday West 13D) |
Wyndham FC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Mazenod Football Club |
Wonga Wizards FC - Under 13s Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
Greaves Reserve (Alan Carter Pavilion) - Pitch 1 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
White Star Dandenong SC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Banyule Flats Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12D) |
Banyule City SC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Women's State League 3 East) |
Alphington FC |
Templestowe Wolves Football Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Girls' South 12C Blue) |
Seaford United SC |
Aspendale SC Diamonds |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Girls' South 13D) |
Seaford United SC |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:30 |
Power Reserve |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Endeavour Hills Fire SC Metro |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
11/06/24 (Tue) |
18:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Seaford United SC - Yellow |
Seaford United SC - Black |
Appt |
Referee Mentor |
16/06/24 (Sun) |
13:15 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South-East 17B) |
Casey Panthers SC - White |
Glen Eira FC (Mavericks) |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:00 |
Bailey Reserve - SSF1 |
(Girls' South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Hampton East Brighton FC Red Redbacks |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:15 |
Alcock Road Reserve |
(Boys' Sunday West 12E) |
Truganina Lions SC_101267 |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 5 East) |
Maccabi FC Caulfield |
Wonga Wizards FC - Seniors Women |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Baxter Park (Warragul) |
(Girls' South 15D) |
Gippsland United Football Club |
Endeavour United SC Under 15Girls |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Anthony |
Glen Waverley SC - U12 Strikers |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 1 South-East) |
Monbulk Rangers SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:15 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Glen Waverley SC - U12 Rebels |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:30 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Glen Waverley SC -U13 Daredevils |
Rowville Eagles SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 16A) |
Keilor Park SC U16 Boys Eagles |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Willsmere Park |
(Women's State League 5 North) |
East Kew FC |
FC Birrarung Senior Women's Yellow |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Manningham United FC - U12K Red |
Brunswick Juventus FC Alex |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Avondale FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Docklands Athletic FC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
14:45 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Girls' South 15D) |
Glen Eira FC (Mindys) |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 13D) |
Bayside Argonauts FC |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 White |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Beaumaris Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12A) |
Beaumaris SC |
Pakenham United FC U12s Blue |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Markham Reserve |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Ashburton United SC |
Swinburne FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 16C) |
Berwick City SC U16 WILDCATS |
Pakenham United FC U16s Girls |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
12:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South-East 16A) |
Berwick City SC U16 LIONS |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 West) |
Williamstown SC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Barkley Square - Pitch 1 West |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Kyneton District SC |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 15C) |
Greenvale United SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
10:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 4 |
(VCON) |
Turkey - Women |
Nepal - Women |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
14:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 2 |
(VCON) |
India - Men |
Colombia - Men |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Lalor United Junior SC |
Whittlesea Ranges FC - Mark |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Ryder Oval |
(Girls' North-West 13C) |
Brunswick Zebras FC |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee Mentor |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North-West 15D) |
Kensington Junior SC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:50 |
Fairfield Park - Junior |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Yarra Jets FC Orange |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Knox Italian Community Club |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Knox United SC Orange Dony |
Croydon City Soccer Club - Green |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:00 |
Princes Park Oval #3 |
(Metropolitan League 8 North-West) |
Melbourne University SC Blues |
PEGS SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Boys' South-East 21A) |
Bentleigh United Cobras FC |
Boroondara Eagles FC (NS) |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 16A) |
Keilor Park SC U16 Boys Eagles |
Williams Landing FC (U16A) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 14D) |
Whitehorse United SC (Dougie) |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:30 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters North) |
Bundoora United FC |
Banyule City SC |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:15 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Boys' West 16B ) |
Melton Phoenix FC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Boys' North 15B) |
Essendon Royals SC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:45 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Essendon Royals SC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Whitehorse United SC (Mark) |
DRSC U12C - CC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 14C) |
Whitehorse United SC (Peter/George) |
East Bentleigh SC U14 Strikers |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:00 |
JW Manson Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 14D) |
Ringwood City FC (JL) |
Knox City FC U14 Green |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:30 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Dandenong City SC U13 B DEVELOPMENT |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mount Waverley City SC |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Anderson Park |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
DRSC U12C - CC |
Knox United SC Orange Dony |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
10:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 1 |
(VCON) |
All Nations - Men |
Libya - Men |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:30 |
Prospect Hill Reserve |
(Boys' South 15C Red) |
Casey Panthers SC |
East Bentleigh SC U15 Scorpions |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
17:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 West) |
Yarraville FC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
11:00 |
Cheltenham Park - Mini 2 (U11) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Hampton East Brighton FC Red Bulls |
Endeavour United SC Michael 12C |
Appt |
Assistant |
18/06/24 (Tue) |
19:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Nike FC Cup) |
Brunswick Juventus FC |
FV - Emerging |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
13:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Boys' South-East 17B) |
Mount Waverley City SC |
Monbulk Rangers SC Spartans |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
12:30 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Girls' North-West 15B) |
Hoppers Crossing SC |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:30 |
Clifton Park (S) |
(Girls' North 16C) |
Brunswick Juventus FC |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
POSTPONED |
(Boys' West 16A) |
Greenvale United SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:30 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Sandringham SC Galaxy |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:00 |
Partingtons Flat |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Diamond Valley United SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 18B) |
Uni Hill Eagles FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Junior |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Altona East Phoenix SC |
Albion Rovers FC U13 Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:00 |
Paisley Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Altona Magic SC U12A |
Brimbank Stallions FC White |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 18A) |
Manningham United FC - U18A |
Boroondara Eagles FC (JA) |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
14:45 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Women's State League 5 East) |
Wonga Wizards FC - Seniors Women |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Red) |
Doreen United Soccer Club |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
14/06/24 (Fri) |
19:30 |
La Trobe University Synthetic Soccer Pitch (S) |
(Men's Metropolitan Masters North) |
La Trobe University SC Old Boys |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Metropolitan League 8 North-West) |
Melbourne University SC Rangers |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
POSTPONED |
(Girls' North-West 17/18C) |
FC Birrarung U18 Girls |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:15 |
CB Smith Reserve - Pitch 2 (B) |
(Girls' Metropolitan 16A) |
Fawkner SC |
Darebin Falcons WSC White |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Women's State League 5 West) |
Western Suburbs SC |
Footscray United Rangers FC - Black |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Maccabi FC Caulfield U12 Orange |
Boroondara Eagles FC (DA) |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 14C) |
WPSC Under 14 Girls CS |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Wyndham FC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
13:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 3 |
(VCON) |
Australia - Women |
Europe - Women |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Girls' North-West 13B) |
Essendon Royals SC WHITE |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Girls' South 14D) |
FC Noble Hurricanes |
Casey Comets 14 girls |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' West 15A) |
Caroline Springs George Cross FC U15A |
Westside Strikers FC - U15A |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
09:30 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' North 14C Red) |
Craigieburn City FC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Assistant |
09/06/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:00 |
Eltham North St Helena Secondary College (S) |
(Boys' North-West 18B) |
U18 Eltham Redbacks FC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Darebin Falcons WSC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
14:15 |
C T Barling Reserve- Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Darebin Falcons WSC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Beaumaris Reserve |
(Women's State League 1 South-East) |
Beaumaris SC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
George Andrews Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Dandenong Thunder SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:45 |
JW Manson Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 13C) |
Ringwood City FC (DC) |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:45 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
FC Bulleen Lions |
Malvern City FC 15A |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' East 14D) |
Ringwood City FC (WO) |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Sandringham SC Snakes |
Oakleigh Cannons FC Kokki 1 |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 West) |
Williamstown SC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Spring Hills FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
13:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
Keilor Park SC |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Women's State League 2 South-East) |
Melbourne Victory FC AWT |
Manningham United FC - SL2 |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:30 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Spring Hills FC Rushi |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:30 |
MacPherson Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 12C Red) |
Melton Phoenix FC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Sandringham SC Jaguars |
East Bentleigh SC U13 Scorpions |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
13:45 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
FC Bulleen Lions |
Malvern City FC 15A |
Appt |
Assistant |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 1 South-East) |
Monbulk Rangers SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:15 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee Mentor |
15/06/24 (Sat) |
10:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 4 |
(VCON) |
Turkey - Women |
Nepal - Women |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:15 |
Argyle Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Monash City Villarreal FC Blue |
Malvern City FC 12B Blue |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
11:15 |
Argyle Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Monash City Villarreal FC Blue |
Croydon City Soccer Club - Green |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
Preston Lions FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:45 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 15D) |
Preston Lions FC |
Truganina Lions SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:15 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Anthony |
Malvern City FC 12B White |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Whitehorse United SC (eduardo/Swapnil) |
Knox United SC Green Marco |
Appt |
Referee |
14/06/24 (Fri) |
18:30 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 4 South) |
South Springvale FC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Metropolitan League 4 North-West) |
La Trobe University SC - M3 |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
12:15 |
Castley Reserve |
(Girls' West 12B) |
Sunshine Heights Junior SC |
Altona City SC -KK |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Red |
(Boys' South 16B) |
Brighton SC Vikings |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Referee |
09/06/24 (Sun) |
10:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Williams Landing SC Traore |
NGWSC 13A Blue Boys' West |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
12:15 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
Craigieburn City FC |
Moonee Ponds United SC U12 Boys |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North 13C) |
Craigieburn City FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 8 |
(Women's State League 4 North) |
Keon Park SC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
13:30 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South-East 21A) |
Hampton East Brighton FC |
Boroondara Eagles FC (NS) |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
12:00 |
Lawton Park Reserve - MiniRoos |
(Boys' Saturday South 12A) |
Langwarrin SC |
Berwick City SC U12 LIONS |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:30 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13E) |
Meadow Park SC |
Moreland United SC |