Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
11:00 |
Kurunjang Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Satellite City United SC |
Newport Storm FC U13s - Zidane |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
16:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Williamstown SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
12:30 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 18A) |
Hoppers Crossing SC |
Altona City SC PB |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
10:30 |
Beaumaris Reserve - Junior |
(Boys' South 14A) |
Beaumaris SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:15 |
Fairfield Park - Senior |
(Boys' Sunday North 13C Red) |
Yarra Jets FC Blue |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
10:30 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' Saturday East 12B) |
FC Bulleen Lions |
South Yarra SC Rosso |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
13:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 4 |
(VCON) |
Brazil - Men |
India - Men |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Glen Waverley SC - U12 Thunder |
Maccabi FC Caulfield U12 Orange |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
09:30 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Glen Waverley SC - U12 Strikers |
Manningham Juventus Football Club |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
11:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Baxter SC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
13:15 |
JJ Holland Park (S) |
(Women's State League 4 West) |
Kensington City Soccer Club |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
15:00 |
Beaumaris Reserve |
(Women's State League 1 South-East) |
Beaumaris SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
09:30 |
Broadford Secondary College - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12E) |
Mitchell Rangers SC Green |
Glenroy Lions FC_101373 |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
12:00 |
Ballam Park - Pitch 1 |
(Boys' South 15D) |
Peninsula Strikers JFC -15D Blue |
South East United FC |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
13:00 |
Willsmere Park |
(Men's State League 5 East Reserves) |
East Kew FC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
15:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 8 |
(Women's State League 4 North) |
Keon Park SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
14:15 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18B) |
Darebin Falcons WSC Red |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
10:00 |
Kooyong Park |
(Girls' East 12C) |
Malvern City FC 12C Girls |
Ringwood City FC (AD) |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
10:00 |
Webster Street Reserve |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
WPSC Under 12 Boys JK |
Werribee City FC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
14:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 4 |
(VCON) |
Somalia - Men |
Nepal - Men |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 3 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Craigieburn City FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
13:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Women's State League 5 South) |
Aspendale SC |
Berwick City SC SW2 |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:00 |
Alma Park East |
(Metropolitan League 9 South-East) |
St Kilda Soccer Club Youth |
Collingwood City FC Golds |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Ralph Reserve |
(Women's State League 5 West) |
Western Suburbs SC |
Footscray United Rangers FC - Black |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
11:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 2 |
(Girls' South-East 13D) |
Collingwood City FC |
Endeavour United SC Under 13Girls |
Appt |
Assistant |
23/06/24 (Sun) |
15:00 |
Beaumaris Reserve |
(Women's State League 1 South-East) |
Beaumaris SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
10:45 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 14B) |
Truganina Soccer Club Inc |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:15 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Glen Waverley SC - U12 Rebels |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Docklands Athletic FC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:00 |
Beaumaris Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12A) |
Beaumaris SC |
Pakenham United FC U12s Blue |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 16C) |
Berwick City SC U16 WILDCATS |
Pakenham United FC U16s Girls |
Appt |
Assistant |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
James Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Heidelberg Eagles SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
14:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 2 |
(VCON) |
India - Men |
Colombia - Men |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
11:00 |
Home of the Matildas - VCON - Pitch 1 |
(VCON) |
All Nations - Women |
Australia - Women |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
09:50 |
Fairfield Park - Junior |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Yarra Jets FC Orange |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
10:00 |
Kooyong Park |
(Boys' Sunday South 12A) |
Malvern City FC 12A White |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:30 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Dandenong City SC U13 B DEVELOPMENT |
Doveton SC |
Appt |
Assistant |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
15/06/24 (Sat) |
11:00 |
Cheltenham Park - Mini 2 (U11) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Hampton East Brighton FC Red Bulls |
Endeavour United SC Michael 12C |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
10:30 |
Clifton Park (S) |
(Girls' North 16C) |
Brunswick Juventus FC |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
11:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Girls' North-West 14D) |
Brunswick City SC |
Satellite City United SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
11:00 |
Partingtons Flat |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Diamond Valley United SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West) |
Westside Strikers FC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
East Bentleigh SC |
Noble Park SC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
14:45 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Women's State League 5 East) |
Wonga Wizards FC - Seniors Women |
Lyndale United FC |
Appt |
Assistant |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West) |
Westside Strikers FC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
11:30 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Boys' South 16B) |
FC Noble Hurricanes |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
09:30 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' North 14C Red) |
Craigieburn City FC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
12:45 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' North-West 16C) |
Wyndham FC |
Darebin United SC |
Appt |
Assistant |
23/06/24 (Sun) |
15:00 |
Beaumaris Reserve |
(Women's State League 1 South-East) |
Beaumaris SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
James Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Heidelberg Eagles SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
10:15 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Sandringham SC Blue Heelers |
Berwick City SC U13 EAGLES |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
13:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
Keilor Park SC |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
11:30 |
Park Ridge Reserve |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Rowville Eagles SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
22/06/24 (Sat) |
13:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Tarneit United SC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
13:15 |
Esther Park Reserve - Pitch 2 (Synthetic) |
(Girls' East 16C) |
Mooroolbark SC - Girls U16s - Daniel Karsai |
Chisholm United FC Steve K |
Appt |
Assistant |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Assistant |
22/06/24 (Sat) |
15:00 |
James Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Heidelberg Eagles SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
15:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 8 |
(Women's State League 4 North) |
Keon Park SC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
18:00 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 North) |
Meadow Park SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
16/06/24 (Sun) |
13:30 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South-East 21A) |
Hampton East Brighton FC |
Boroondara Eagles FC (NS) |
Appt |
Referee |
23/06/24 (Sun) |
10:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Greenvale United SC |
Heidelberg Stars SC |